jak?

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

jak?

Postprzez nandara 11 lis 2007, o 14:48

helo1 bardzo chciałabym mieć psa. może być rasowy a może też być kundelek.niewiem tylko jak przekonać rodziców że jestem dobrym opiekunem i zasługuje na psa.może wiecie co z psem jak wyjeżdżam w góry? co z nim zrobić? :?:
nandara
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 11 lis 2007, o 17:18

Może udowodnić to na innym zwierzęciu? Chyba, że nie ma mocnych, no to kij zapałka, nic nie zrobisz :twisted: tacy są moi :(
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gosinka 12 lis 2007, o 20:26

Jak przekonać rodziców? To zależy ile masz lat i jakie obowiązki. Przede wszystkim (jak dla mnie) musiałbyś udowodnić, że to nie jest chwilowa zachcianka i zrobisz coś zawsze (pies żyje dość długo - kilkanaście lat). Przykład: wynoszenie śmieci do smietnika. Próba - sama bez żadnego przypominania sprawdzasz czy nie trzeba ich wynieść (kosz robi się pełny, a nie dopiero jak śmierdzi na pół mieszkania). Jeśli tak jest, to ubierasz się i wynosisz, niezależnie czy to rano przed szkołą, czy leje deszcz, czy wieczorem jak mocno wieje. I tak np. przez kilka miesięcy. Może być wiele innych rzeczy, np. Twoim obowiązkiem jest zaopatrzenie domu w chleb. I np. codziennie rano idziesz po świeże bułki na śniadanie dla wszystkich. I kupujesz to z własnych pieniędzy (bo pies to też będą wydatki).
Itp., itd.... Bo przeważnie nie chodzi o przekonanie do psa jako zwierzęcia, ale do tego, ze jest się obowiązkowym i ciężar utrzymania psa nie spadnie po miesiacu fascynacji i rozczarowania (bo szczeniak zeżarł najlepsze buty Mamy za 500 zł, zasikał parkiet i wszędzie pełno jego sierści) na rodziców.

A psa zabierać ze sobą, a jak się nie da to wyjeżdzać tam gdzie można zabrać. Jak zupełnie nie można to najlepiej żeby został na własnym terenie z kimś znajomym, kto o niego zadba.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

dz

Postprzez nandara 13 lis 2007, o 14:34

dzięki a myślicie że psa można zabrać np. w tatry? bo tam miałabym jechać w przyszłym roku?a czy beagle może być moim psem?
nandara
 

Postprzez Asmax 13 lis 2007, o 15:18

:!: .... nie napisałaś żadnych warunków jakie możesz stworzyć psu, ani nic czego od niego oczekujesz :roll:





Ps: Chyba sezon na beagle się zaczyna :wink:
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

MOGE

Postprzez nandara 13 lis 2007, o 18:58

mogę wychodzić z nim na długie popołudniowe spacery,bawić sie z nim,poświecać mu dużo czasu,a chciałabym żeby:
mój pies mógł jeżdzić samochodem, lubił sie bawić,był średniej wielkości,i wogle żeby był to beagle. ale pasi mi też jack russell terrier ale wole beagle ktoś napisał że teraz jest sezon na beagle ale ja już od roku interesuje sie beagle.
nandara
 

Postprzez Marcin Dondelewski 19 lis 2007, o 22:06

mogę wychodzić z nim na długie popołudniowe spacery,bawić sie z nim,poświecać mu dużo czasu,a chciałabym żeby:
mój pies mógł jeżdzić samochodem, lubił sie bawić,był średniej wielkości,i wogle żeby był to beagle. ale pasi mi też jack russell terrier ale wole beagle ktoś napisał że teraz jest sezon na beagle ale ja już od roku interesuje sie beagle.


To nie o to chodzi jakiego psa chcesz, tylko od wielu różnych czynników.
Nie można sobie pozwolić na kupno psa jakiegokolwiek bo każdy pies jest inny i jeden wymaga czesania i fryzjera a drugi nie. Jeden wymaga bardzo długich spacerów a drugi mniej itp.

Musisz dobrać do siebie psiaka w zależoności od tego w jakim domu mieszkasz. Ile godzin by zostawał sam itp. Jest wiele czynników którymi trzeba się kierować przy wyborze psa.

A rodziców najlepiej się przekonuje jak pokażesz im , że jesteś odpowiedzialna i że nie zostawisz ich z psem i wszystkimi obowiażkami co bardzo dużo osób niestety robi.
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09


Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints