czy w góry z psiaczkiem?

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ValdeQ 22 gru 2007, o 16:01

A w góry, na wyczepującą wedrówke, dopiero gdy będzie miał juz dobrze ukształtowany układ kostny. W przypadku pieska średniej wielkości - od roku.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

bo

Postprzez nandara 22 gru 2007, o 18:35

Dlatego ze z pewnej przyczyny(tajemnica)nie moge mieć psa ze schroniska a z dobrej "prawdziwej "hodowli są drogie.Ale taki też nie jest taniutki a bedzie kochany.prawdopodobnie weżniemy go z jakieś hodowli ale niepamiętam jakiej.wesołych świąt
nandara
 

Postprzez Gość 22 gru 2007, o 19:24

za nierasowce/ kundelki się nie bierze pieniążków, nie proponowałam tylko schroniska, ale też strony adopcyjne, gdzie można znależć pieski rasowe i wtypie rasy,poza tym rodowodowe szczenięta niewystawowe są dużo tańsze. nistety widzę, że kolejna modnisia chce mieć trendy pieska, a ma głęboko los innych zwierząt.

częściowo mogę zrozumieć ludzi nabywających pieski od pseudo- , którzy nie byli,że tak powiem uświadomieni wcześniej. Ty jednak doskonale już znasz różnice, zostały Ci przedstawione alternatywy, ale z egoistycznych pobudek chcesz spełnić swoją potrzebę posiadania pieska jak najmniejszym kosztem.
nawet nie interesuje Cię jaka renomę ma hodowla z której bierzesz pieska, nie chcesz podać nazwy zainteresować się jakie psy z tamtąd wyszły itp.

dlaczego nie chesz pokochać psiaka z adopcji lub niewystawowego szczeniaka z prawdziwej hodowli?
Gość
 

Re: no ale...

Postprzez Ania_Ś 24 gru 2007, o 13:21

nandara napisał(a):Ale przecież nie wszyscy komu urodzą sie szczeniaki bez rodowodu są pseudohodowcami.Są tez inni a zawsze można pojechać i zobaczyć w jakich warunkach żyły i żyją pieski.A w jakim wieku powinnam po raz 1 pojechać w góry z pieskiem?

Owszem są zwłaszcza gdy świadomie to planują :twisted: . Ci co świadomie kupują takie psy nie są wcale lepsi bo popierają takie rozmnażanie :evil: .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Apula 27 gru 2007, o 16:35

ja z moją suczką byłam w alpach we włoszech
Avatar użytkownika
Apula
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 22:29

Postprzez bjossa 27 gru 2007, o 16:41

Apula napisał(a):ja z moją suczką byłam w alpach we włoszech


a jak ta wypowiedz sie ma do tematu :shock: :?: gdybys chociaz napisała, w jakim wieku jest pies i czy nie było problemów... :roll:

a co do tematu to trzeba pamiętać, że nawet z dorosłym psem nie wszedzie w góry wejdziemy. Nie wiem dokładnie jak to jest ale chyba w Parkach Narodowych sa jakies ograniczenia 8)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Apula 28 gru 2007, o 14:29

ona ma teraz półtora roku a na wyjeździe miała 8 miesięcy i nie było z nią problemów jak na jamnika
Avatar użytkownika
Apula
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 22:29

Pies w górach

Postprzez RCTR 18 lut 2008, o 11:21

Witam

Jestem właścicielem czarnego teriera rosyjskiego i wspólnie wędrujemy po górskich szlakach już ładnych parę lat. Pierwszą wyprawę (Beskid Sądecki) mój pupil zaliczył mając 12 miesięcy. Jako pies duży i ciężki podczas każdego wyjazdu wspomagam jego organizm specjalnym preparatem witaminowym zawierającym dawkę glukozaminy (ochrona stawów). Pies jest prowadzony w specjalnej uprzęży oraz na linie amortyzującej. W miejscach natężonego ruchu turystycznego ma założony kaganiec. Nie ma mowy, by sobie "brykał" swobodnie po szlaku. Zawsze, oprócz karmy, mam dla niego zapas wody, ok. 2-3 litry gdyż na górskie strumienie nie można liczyć. W schroniskach górskich w zasadzie nie ma kłopotu, by nocować z pupilem. Nadmienię też, że nie wszystkie parki narodowe są dla psów dostępne. Więcej na ten temat można poczytać na: http://ngt.pl/forum/index.php?p=readTop ... 648&page=8
Serdecznie zapraszam
RCTR
 

dzięki

Postprzez nandara 19 lut 2008, o 19:51

Bardzo wam dziękuje,możecie jeszcze polecić miejsca gdzi dokładnie w góry?
nandara
 

Postprzez RCTR 20 lut 2008, o 09:54

===> nandara

Jak wspominasz, planujesz beagle. Są to psy trudne w ułożeniu i do osiągnięcia tego celu będziesz potrzebować dużo cierpliwości. Ale nie mówię nie. Póki co i mimo wszystko proponuję by na szlaku poruszał się na lince. Cóż, jak poczuje zwierzynę to na bank za nią ruszy, już taka jego myśliwska natura.

Co do tematu gdzie w góry to pobierz sobie ten plik (traktuje o parkch narodowych i schroniskach górskich dostępnych dla psów, osobiście z pupilem sprawdziliśmy): http://www.arj.toya.net.pl/pdf/PWG.pdf

Na początek, dla młodego psa, a dla Ciebie atrakcyjne szlaki, proponuję Góry Stołowe z bazą wypadową w Karłowie. Natomiast jeśli planujesz dłuższą wędrówkę, np. od schroniska do schroniska to możesz śmiało ruszać w Beskid Żywiecki i Śląski lub Sądecki. I pamiętaj, by zawsze mieć zapas wody dla swojego pupila. Pozdrawiam - wędrujący z czernyszem (GG: 1936596).
RCTR
 

Poprzednia strona

Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

paw prints