transport psa samolotem

Podróże, formy wypoczynku, zabawy...

Moderator: Moderatorzy

transport psa samolotem

Postprzez Gość 15 wrz 2005, o 09:35

Gdzie mozna kupic w Warszawie pojemnik transportowy dla psa do transportu samolotem za granice ???

Moze ktos chce sprzedac uzywana kase metalowa dla psa 10 kg, rasa sredniej wielkosci ?

dziekuje za szybkie odpowiedzi ! Alicja i Happy
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 15 wrz 2005, o 10:30

O używanych nie wiem.

Nową klatkę mogę Ci sprzedać. Jeśli podasz na PW wymiary psa (długość z ogonem, wysokość w kłębie) i numer na komórkę, zadzwonię z magazynu i powiem co mogę dostarczyć.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez sylwek 7 sie 2006, o 19:52

hej mam pytanie.spotkala mnie niemila niespodzianka...czy ktos juz spotkal sie z tym by Okecie odmowilo wpuszczenia na poklad samolotu psa????1.5kg.odpowiedzcie prosze ,,podobno autokarem tez sie nie da...wiec jak transportujecie swoje pupile??????????????
sylwek
 

Postprzez czarny_motyl 7 sie 2006, o 20:21

autokarem niestety DA sie przewiesc psa i nawet nie trzeba zadnego transportera
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ValdeQ 11 sie 2006, o 12:01

sylwek napisał(a):czy ktos juz spotkal sie z tym by Okecie odmowilo wpuszczenia na poklad samolotu psa?


Decyzja ostateczna zawsze należy do kapitana. Słyszałem wielokrotnie, że nie są oni miłośnikami psów.

Znajomy kiedyś wielkim wysiłkiem i nakładem uratował małą suczkę przybędę w Warszawie i leciał z nią i rodziną do domu, do Kanady. Chociaż wszystko było uzgodnione i linie lotnicze pobrały nawet opłatę odmówiono mu wejścia na pokład. Rozpacz dziecka, jego upór, poparcie ze strony wielu pasażerów i wreszcie determinacja pewnej pasażerki - prawniczki, dopiero wszystko razem przełamało niechęć kapitana.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Lot z psem do usa-od czego zacząć??

Postprzez iwi2900 29 kwi 2007, o 14:06

Bardzo prosze wysztkich ktorxy moga mi pomoc-otoz w musze zabrac psine do stanow poniewaz nie mam jej z kim zostawic,prosze o szczego,oowa pomoc w ustaleniu jakie dokumenty musze posiadac,czy musza byc tlumaczone jakie oplaty,oraz gdzie moge kupic niedroga klatke transportowa dla psa rasy alaskan(2letnia suczka)ma ona okolo24kg ,ceny za transportery za takiego psa sa oszałamiajace! dodatkowo oplacenie badan,dokumantacji i samego przelotu to koszt w granicach 1,5tys zł prosze o pomoc w znalezieniu klatki do 200zł (szkoda ze za takla kwote kupie tylko metalowa) bo wydaje mi sie ze te z tworzywa sa o wiele lepsze i wygodniejsze),dodam ze szczepilam ja na wscieklizne dopiero 24kwietnia2007 wiec moge wyleciec dopiero po czasie jaki obowiazuje wscieklizne czyli 1miesiac-musze dodatkowo leciec lotem gdzie ceny niestety nie sa najnizsze a w zwiazku z wyjazdem po 20maja ida w gorę-prosze o pomoc bo czasu malo ... pozdrawiam iwona


prosze jeszcze oosoby o odpowiedz ,ktore znaja sie na tym jakie warunki panują pod pokladem ,co zrobic zeby zwierze sie nie balo w czasie lotu-czy mam ją uspisc na czas podrozy?

Proszę używać funkcji ZMIEŃ, a nie pisać posty jeden pod drugim :!:
Atena
iwi2900
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 22:21

Postprzez Gość 29 kwi 2007, o 17:14

iwi2900 napisał(a):prosze jeszcze oosoby o odpowiedz ,ktore znaja sie na tym jakie warunki panują pod pokladem ,co zrobic zeby zwierze sie nie balo w czasie lotu-czy mam ją uspisc na czas podrozy?


Chyba jakieś środki uspokajające powinny wystarczyć. Dostaniesz je chyba u weta..
Gość
 

Postprzez mwijatak 29 kwi 2007, o 17:18

Zwierzę z całą pewnością będzie się bało, ponieważ będzie zamknięte w klatce, wokół nieznane mu zapachy i odgłosy a do tego dochodzi oddalenie od właściciela :roll: Na to środki uspokajające nie pomogą. Ogłupią tylko psa co zminimalizuje jego odczucia.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 29 kwi 2007, o 17:43

Zwierzęta podróżują w wydzielonem miejscu, mają dość znośnie. Środek uspokajający jest niezbędny, pies nie może próbowac się szarpać w klatce. Ze wzgledu na niskie ciśnienie szczególną ostrożność trzeba zachować w przypadku psów z krótka kufą.

W klatce musi być woda, a wielkość klatki musi umożliwić swobodne obracanie sę. Czyli wysokość taka, żeby pies mógł stać na prostych nogach, długość taka jak długość psa z ogonem.

Co do wymaganych dokumentów i szczepień to najlepiej zadzwoń na lotnisko do służb wterynaryjnych. Spradź dokładnie, bo coś słyszałem o niekompatybilności czipów europejskich i amerykańskich, co w krajnym przypadku zmusza Cię do kupienia czytnika czipów.

W USA zawsze pies musi być zbadany przez weterynarza przy wjeździe, tym sie nie przejmuj, oni sami wiedzą, tylko miej pare groszy na to badanie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 30 kwi 2007, o 07:30

witam!
wlasnie dlatego zaczelam pytac u Was,bo na lotniskach,u weterynarza nie wiedza dokladnie nic o badaniach-odsylaja tylko tu i owdzie
dodam ze bylam nawet ostatnio bezposrednio na lotnisku w krakowie zeby dokladnie zapytac to kazano mi dzwonic na infolinie ???
No bez przesady!!! zostanie mi chyba zadzonic na lotnisko w stanach....
2 lata temu mim sasiadem w samolocie byl Pan ktory przewozil psa (nie swojjego-tylko sie zobowiazal dostarczyc na miejsce) pamietam ze mial troche papierów i dlatego prosze o wiecej szczegolow bo sobie niedaruje jesli dojdzie do dnia wylotu a ja nie dopelnilam wszystkich formalonosci....z niewiedzy np.
Mowia o szczepieniu przeciw wsciekliznie ale dokladnie nie wiem co jeszcze wymagaja w usa.moze uda sie wam mi pomóc.
P.S. to uspakajac psa czy nie bo juz nie wiem??? pozdrawiam!!!!!!!
Gość
 

Postprzez Basia_sz 30 kwi 2007, o 08:16

Moim zdaniem, przelot samolotem zawsze wiąże się z dużym stresem, więc jeżeli masz możliwość, to podaj psu środek uspokajający, oczywiście po konsultacji z wetem.
Czytałam o jednym przypadku, kiedy właśnie podczas podróży samolotem do stanów, pies.... nie przeżył podróży... z powodu stresu :?
Życzę, aby wszystko było w porządku i żeby podróż minęła szybko i bezstresowo :) .
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 30 kwi 2007, o 11:52

Ja znam weta, który pracuje na lotnisku ale w Warszawie. Jeśli mi dasz jakiś kontakt, to moge go zapytać, czy możesz do niego zadzwonić na komórkę.

Albo dzwoń do lecznicy 022 618 51 51 i pytaj doktora Wlazińskiego (nie pamiętam w jakie dni jest). Trudno sie dodzwonić, bo zajęty bywa ale te formalności z wylotem to zna na pamięć.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez ValdeQ 16 maja 2007, o 16:58

Informacje dotyczące transportu szczeniąt do USA:

:arrow: Do 5 szczeniąt procedura jest uproszczona, powyżej 5 to jest już "ilość handlowa".

:arrow: Zawsze trzeba sprawdzać przepisy kraju docelowego.

:arrow: Minimalny wiek szczeniąt to 8 tygodni (do Unii Europejskiej 12 tygodni)

:arrow: Jesli idzie o dokumenty, to najierw sie idzie do lekarza weterynarii, który wyda ogólne zaświadczenie o zdrowiu psa. Z tym zaświadczeniem trzeba pójść do Powiatowego Lekarza Weterynarii, który wyda dokument wyjazdowy, dokument ten jest dwujęzyczny (polski i angielski).

:arrow: Zwierze musi być "identyfikowalne", czyli musi mieć np. tatuaż lub czip.

:arrow: W Europie używane sa czipy w standardzie ISO, zas w USA w standardzie AVID. Nie jest jednak konieczne aby pies miał "amerykański" czip, może mieć ISO. Dopuszczalny jest identyfikator w systemie AVID doczepiony do obroży.

:arrow: Wymagania co do klatki transportowej reguluja przepisy IATA (federacji przewoźników lotniczych). Klatka musi mieć nieprzemakalne dno i być rozmiarami dostosowana do wielkości zwierzecia.

EDIT:
Dodaję info dotyczącek klatek:

:arrow: Klatka musi mieć: uchwyty po bokach, otwory wentylacyjne, pojemniki na wodę i jedzenie. Otwory wentylacyjne muszą stanowić co najmniej 14% powierzchni ścianek (bocznych i tylnej)

:arrow: Przednia ścianka otwierana, w formie kraty lub siatki (funkcja wentylacyjna), wstawiona w sposób uniemożliwiający otwarcie przez zwierzę

:arrow: Musi mieć tez "wymagane nalepki", jedna z nich wskazuje gdzie jest góra kontenera (przedstawia dwie strzałki skierowane w górę), druga informuje, że zawartością sa żywe zwierzęta (prostokąt podzielony na 4 części, a w nich piesek, ptaszki, rybki, żółw)

:arrow: Imię zwierzęcia wypisane na klatce

:arrow: Wymiary. Będzie trochę wzorów.
A to długość psa od czubka nosa do nasady ogona.
B to wysokość od podłogi do nasady stawu łapy (hmm, brzmi zawlile, a chodzi o wysokość łapy, tak do piersi)
C to szerokość psa
D to wysokość stojącego psa (do czubka głowy, nie w kłębie)
W takim wypadku minimalne wymiary klatki to:
Długość = A + 1/2B
Szerokość = 2 * C
Wysokość = D
Dla dwóch psów szerokość = 3 * C, a dla trzech szerokość = 4 * C
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Kaśka 29 lut 2008, o 01:23

Czy ktoś miał może doświadczenia w podróżowaniu z psem na pokładzie samolotu? Wyczytałam, że psy do 6kg mogą podróżować z właścicielem jako jego bagaż podręczny. Planuje w maju lecieć z USA do Polski i chciałabym zapytać, czy ktoś już w taki sposób podróżował i jak to wyglądało. I przede wszystkim czy poza szczepieniami, chipem i wszystkimi dokumentami jest coś jeszcze wymagane? Z góry dziękuję za odpowiedź
Kaśka
 

York w samolocie

Postprzez aga.b 23 wrz 2008, o 09:18

Witam wszystkich!
Mam mały problem,ponieważ razem ze sobą zabieram Yorka (szczeniaczka) samolotem.Problem w tym,ze juz kupiłam klatko-torbe ale nie wiem czy jest dobra.Czy ktoś może mi udzielić informacji na ten temat???czy koniecznie musi byc plastikowa?ta, któr mam jest z nieprzemakalnego materiału na kształt klatki bo jest twarda z wywietrznikami.Imie psiaka doczepiłam(zakupiłam identyfikator).Prosze pomóżcie!
aga.b
 

Następna strona

Powrót do Wypoczynek z psem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints