jak skutecznie karać psa?

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

jak skutecznie karać psa?

Postprzez doodaa_16 23 lut 2007, o 15:38

moj psiak jest bardzo energiczny i .... nie usłuchany ,ostatnio mam z nim sporo problemów, najgorszym jest ucieczka.Nie wiem jak mam go skutecznie ukarać , aby zrozumiał i więcej tego nie robił.....Nie chce go bić ,ale jezeli nie wymyśle innej metody to ta chyba będzie musiał wejść w życie ... proszę pomóżcie...
doodaa_16
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 14:24

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez szczotek 23 lut 2007, o 15:44

Nie sztuka jest karanie tylko nagradzanie. Jeżeli psa nie uczysz to w jaki sposób chcesz, żeby coś umiał. Nagradzaj dobre zachowanie i wprowadzaj w życie nauke przychodzenia na zawołanie i inne podstawy.

Źle zastosowana kare może przynieśc jeszcze większe problemy.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Doda1211 23 lut 2007, o 18:39

Karanie psa wiąże się z wieloma problemami :!: Kara jest dla psa bardzo nieczytelna i często nieprecyzyjna i pies poprostu nie wie za co jest karany. Karanie psa niczego o nie uczy, bo pies dostaje manto, a w dalszym ciągu nie wie jak postępować dobrze! Kara jest bardzo krótkotrwała i trzeba ją powtarzać wielokrotnie, a i tak wnosi bardzo niewiele. Karanie psa zakłóca zaufanie psa do właściciela, chęć współpracy i zamienia szkolenie, które może być świetną zabawą i frajdą dla psa i właściciela w prawdziwy horror.
Mówisz, że najgorszym problemem jest ucieczka. Większość ludzi karci psa (manto, kara słowna itp.) jak złapie psa, bądź pies wróci. Jest to najgorsze co możesz zrobić!!! Bo pies zacznie kojarzyć powrót do właściciela z karą i w efekcie będzie uciekał więcej i nie będzie chciał wracać z tak banalnej przyczyny jaką jest strach i dyskomfort psychiczny.

Moja rada jest następująca, poczytaj w internecie o pozytywnym szkoleniu (kliker) i wzmacnianiu pożądanych zachowań. Ta metoda sprawi, że pies będzie zapatrzony w Ciebie jak obrazek. Będzie cieszył go kontakt z Tobą i nawet do głowy mu nie przyjdzie, żeby odejść od Ciebie na krok a co dopiero uciekać!
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Kinga_perri 20 maja 2007, o 18:06

Jeśli sama nie możesz dać sobie rady z psem to zapisz go na specjalne szkolenie. Pod żadnym pozorem nie bji go. Jeśli zrobi coś dobrze to natychmiast nagrodź go! Pies musi zrozumieć co mu wolno a co nie. Jeśli natomiast się Ciebie nie posłucha to krzyknij FE NIE WOLNO!!
Powodzenia :)
Kinga
"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy"
Kinga_perri
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 maja 2007, o 20:56

Postprzez Amstaff88 20 mar 2008, o 08:14

Ja swojego psa karce tak:lapie go lekko za kark i warcze na niego i to zawsze pomaga bo on uznaje moja wyzszosc.
Peace
\,,,/MsKo\,,,/
Amstaff88
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 20:15
Lokalizacja: Dom
Imię psa: Yogi
Rasa psa: Pluszowy

Postprzez Gość 20 mar 2008, o 09:25

Uznaje Twoją wyższość,a le nie ma pojęcia dlaczego tak się zachowujesz. Dobrze, że chcesz zostać kynologiem a nie behawiorystą.
Gość
 

Postprzez Amstaff88 20 mar 2008, o 13:53

Anonymous napisał(a):Uznaje Twoją wyższość,a le nie ma pojęcia dlaczego tak się zachowujesz. Dobrze, że chcesz zostać kynologiem a nie behawiorystą.


A skad wiesz czy on nie wie dlaczego ? przeciez ja przerobilem duzo ksiazek o psach i znalazlem sposoby karcenia i akurat sobie wybralem ten.
Peace
\,,,/MsKo\,,,/
Amstaff88
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 20:15
Lokalizacja: Dom
Imię psa: Yogi
Rasa psa: Pluszowy

Postprzez Gość 11 cze 2008, o 13:38

"łapanie psa za kark " nie myśl ,że pies uznaje twoją wyższość. Tak szczeniaka karci matka i on wtedy wie ze zrobil coś zle. Ale wydaje mi sie ze ludzie nie do konca potrafia dobrze ten gest wykonac.
Gość
 

Postprzez Chita 30 lis 2008, o 18:42

pies nie myśli tak jak człowiek

pies ucieka - ty wściekła
pies wraca - ty wścieła karcisz go BŁĄDpies mysli ze karany jest za to ze wrocil i boi sie nastepnego powrotu
pies wraca - ty nagradzasz go DOBRZE pies mysli ze wdomu jest przyjemnie i ze tu jest fajnie

oczywiscie nie bedzie odrazu tak ze nagle pies nie ucieka. ale bedzie uciekac coraz rzadziej i rzadziej

czesto psy uciekaja do suk(tego nie dasie naprawic bo to instynkt!) lub z niewybiegania(wybieguj psa codziennie!!!)
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez neosia13 31 mar 2009, o 16:09

ja mojego Neo nigdy nie karze a jak zrobi coś złego to to ignoruje. jak jest spokojny to to nagradzam.
nie rozumiem dlaczego stosują niektórzy metode karcenia scruff shakes lub alpha roll. a zrezzta psa powinno sie szkolic metodami pozytywnymi bo to wiecej daje anizeli metody karcenia. jakie wy ksiązki czytacie? "jak odstraszyc od siebie psa" ? czy cos innego. ja mam ksiązke "pozytywne szkolenie psów" pameli dennison i jest naprawde świetna
Neo i ja pozdrawiamy
Avatar użytkownika
neosia13
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 31 mar 2009, o 08:33
Lokalizacja: Bielsk


Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints