waruj...

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez magdaS26 22 cze 2006, o 07:52

A ja mam głupie pytanie ale naprawdę mnie nurtuje...? Jaki jest cel komendy "waruj"? Zanim nauczę jej Łazika muszę wiedzieć co ja właściwie od niego chce...Z komendą siad, czekaj, leżeć, daj łapę, daj głos nie mamy problemów. A komenda waruj po co jest? Żeby pies leżał i czekał na nas?
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 22 cze 2006, o 08:54

hmmm, a co u ciebie znaczy komenda leżeć :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez mwijatak 22 cze 2006, o 08:59

Z tego co ja wiem to komenda leżeć to to samo co waruj :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Atena 22 cze 2006, o 09:19

mwijatak napisał(a):Z tego co ja wiem to komenda leżeć to to samo co waruj :roll:

no właśnie... dlatego pytam, co u magdyS26 znaczy komenda leżeć...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez magdaS26 24 cze 2006, o 12:06

Leżeć to znaczy położyć się i leżeć :D :D
Hmmmm, czy to znaczy że umiemy już "waruj" 8) Bo jak daje komendę leżeć to Łazik się kładzie i śpi np jak jesteśmy w knajpie. A może waruj to by było jakby leżał i obserwował co się dzieje i "pilnował"? (jak mówie mężowi że chce nauczyć Łazika pilnowania np wózka przed sklepem to się składa ze śmiechu i mówi że razem z tym wózkiem by go ukradli :lol: )

Acha - i leżeć nie znaczy dla niego czekać na mnie - tylko leżeć przy mnie a jak się ruszam to on od razu wstaje. Żeby czekał muszę powiedzieć "siad i czekaj". Chyba coś nie tak z tym moim domowym szkoleniem :roll: :lol: ale w sumie grund że się z psiakiem dogaduję :D :D
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54

Postprzez Atena 24 cze 2006, o 12:59

magdaS26 napisał(a):A może waruj to by było jakby leżał i obserwował co się dzieje i "pilnował"?

No i sama sobie tutaj odpowiedziałaś, do czego służy waruj :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 24 cze 2006, o 14:42

Kilka zastosowan:

Komenda "Waruj" służy do tego, żeby pies nie oberwał kulki. Jeśli przewodnik znajduje się za psem, ten ostatni może się znaleźć na linii strzału. Po komendzie "waruj" ma przypaść do ziemi i odsłonić pole.

Oprócz tego komenda ta ma za zadanie ukrycie psa, np. w trawie, poprzez obniżenie jego pozycji, podczas czynności o charakterze zwiadowczym.

Kolejną funkcją jest działanie dyscypliujące komendy "waruj". Psa, którego uwaga została rozproszona, można nią ponownie przywołac do porządku. Stanowi tez ona substytut kary, psa, który sie wyłamuje z ćwiczeń mozna poddać serii komend o dzialaniu deprymujacym.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 15 lip 2006, o 20:15

Ja nauczyłam psa "leżeć" pokazując smakołyk i zaciskając go w pięści, potem kładłam zacisnieta piesc na ziemi, na poczatku drapał w celu odkopania smakołyka wiec wtedy odsuwałam dłon az sie połozył, mówiłam wtedy "leżeć" pogłaskałam i dłon sie otworzyła,wtedy mógł wziąść smakołyk ;))

No, jakoś tak.

A z "siedzieć" było troche inaczej, bo jak przesuwałam do tyłu smakołyk to on sie wywracał na plecy i zaczął błaznować. Więc delikatnie naciskałam tyłek do ziemi, żeby załapał jak ma siedzieć. I teraz ładnie siada ;)

Mijumi
Gość
 

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints