Szkolenie pozytywne :)

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez takasobieja 7 lip 2007, o 21:21

ja jej mówie zeby przyniosła...jak trzyma w pysku to ją wolam a jak pusci mówie zeby go wziela i przyniosła. Czasem go wezmie ale itak leci w swoje strony ...:(
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Doda1211 8 lip 2007, o 09:08

Twoja goldenka wogóle nie wie, co Ty od niej chcesz, gdy mówisz do niej komendy, przynieś, weź, których ona nie zna, to tak jakbyś mówiła do niej po chińsku. Śmiem twierdzić, że psina wtedy się stresuje, bo mówisz do niej tonem, jakim wydajesz komendy, a nie wie co ma zrobić, co od niej chcesz i też nie jest to dla niej przyjemna sytuacja.

Może najpierw naucz ją komendy "weź" połóż patyk, a kiedy ona weźnie go w paszczę od razu podłóż komendę (czyli powiedz) "weź" i nagradzaj smaczkiem i mizianiem. Potem jak nauczy się tej komendy, nagradzaj każdy krok z patykiem w Twoją stronę i podkładaj komende np. "aport".
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez takasobieja 8 lip 2007, o 10:27

Co do stresowania... nie krzycze na nią, i nie mówie jakims uniesionym głosem. Mówie spokojnie, jakbym ją o to prosiła. Ale dzieki :) spróbuje. Musze nauczyc ją przede wszyskim wez. Bo puscic umie :). A potem zajme sie aportowaniem :):)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Doda1211 8 lip 2007, o 18:26

nie musisz na nią krzyczeć, żeby ona się zestresowała. Ona poprostu nie wie o co Ci chodzi. Jak Ty byś się czuła, gdyby Twoja ukochana osoba zaczęła mówić do Ciebie po chińsku i nie wytłumaczyła Ci o co jej chodzi? Tak właśnie czuje się sunia, gdy wydajesz jej komendy, których ona nie rozumie. I nie WOLNO winić za to jej. Sytuacje, że pies nas nie rozumie, są tylko i wyłącznie NASZĄ winą.
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez takasobieja 9 lip 2007, o 15:43

Wiem wiem. Nie winie jej bron boze :) jak juz, to sie smieje i ją mocno przy tym przytulam :). A ona sie wtedy jeszcze cieszy. Ona własciwie choc wie ze zrobiła zle to ma mine jakby sie z tego sama smiała :? :)
aha i mialam z nią juz dzis małe próby na spacerku, ale po tym jednym razie zbytnich postepow nie ma :) na szczescie uzbroilam sie w cierpliwosc
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Smoczysko 18 paź 2007, o 20:29

Odświeżę temat ;)

Ja od 2 tygodni szkolę Foxa klikerem - i jestem bardzo zadowolony :Applause: Chociaż to nie jest szybko metoda, ale bardzo pożyteczna - pies się bardzo cieszy, a nie ma nic bardziej motywującego do pracy niż szalejący z radości pies przed szkoleniem :D
Avatar użytkownika
Smoczysko
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18 paź 2007, o 18:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Doda1211 19 paź 2007, o 18:58

Na początku szkolenie klierem może wydawać się strasznie długie i żmudne, ale po jakimś czasie zobaczysz, że nowej komendy, którą wymyślisz sobie na poczekaniu możesz psa nauczyć w 3 minuty :D ;)
życzę powodzenia w klikaniu! :D
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez neosia13 31 mar 2009, o 16:03

ja tam mojego kundelka Neo szole sama tylko metodami pozytywnymi. mam w domu książkę Pameli Dennison "pozytywne szkolenie psów". szkole go za pomocą klikera. oduczyłam go skakania gdy go wypuszcze z kojca i coraz mniej sie szarpie na smyczy. dla mnie- 13 letniej początkującej treserce psów sukces i satysfakcja jest ogromna. :D
Neo i ja pozdrawiamy
Avatar użytkownika
neosia13
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 31 mar 2009, o 08:33
Lokalizacja: Bielsk

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron