Kliker....co to jest?

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Kliker....co to jest?

Postprzez KasiK 19 lut 2006, o 11:54

Wiem, że ten temat przewijał się już na forum, ale nigdzie nie było opisane dokładnie na czym polega metoda szkolenia psa klikerem. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi? Interesuje mnie to..... :) Z góry dziękuję.
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez borderek 19 lut 2006, o 12:12

Klikerem szkole Mike całkiem niedługo,ale idzie nam coraz lepiej. Ja korzystałam i nadal to robie ze stron:
www.dogs.gd.pl/kliker/
http://members.westnet.com.au/b-m/rozdzial_00/wstep.htm
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez KasiK 19 lut 2006, o 18:03

Dziękuję za pomoc! ...Oczywiście jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to prosze... :)
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez Figolandia 26 lut 2006, o 12:35

Cały "trick" z klikierem jest bardzo prosty i polega na jego precyzji. Na ogół jest tak,że psiak, którego zaczynamy szkolić, nie wie o co chodzi i albo wykonuje komendę przypadkiem, przez ułamek sekundy i zaczym go zdążymy pochwalić, pies robi już zupełnie co innego i za co innego w efekcie jest chwalony. W ten sposób utrwala się w nim nieporządane zachowanie a w przewodniku rośnie poziom flustracji. jeśli dodamy do tego niedoświadczenie właściciela... Można też psa do wykonania określonej czynności w jakiś sposób zmusić, ale to nie zawsze psu się podoba i nieraz potrafi zniechęcić. Klikier odwołuje się do pierwszego sposobu.
Klikier jest dużo szybszy i dużo precyzyjniej mówi psu, w którym momencie zrobił coś, co od niego oczekujemy.
Zaczynamy od wyrobienia w psie skojarzenia klik-coś dobrego, super. Na przykład: klik-jedz, klik-rzucenie piłki, klik-smakołyk, klik-pogłaskanie itd. dopiero, jak pies będzie bezbłędnie kojarzył klik z czymś dobrym, przyjemnym, zaczynamy go stosować w szkoleniu. Ja zaczynałam od chodzenia przy nodze. brałam Figę na smycz, oczywiście ciągnęła. to ja stawałam. Jak pomogło i znieciepliwiona choć na moment zrównała się z moją nogą-klik/smakołyk. Bardzo szybko załapała, o co chodzi. Można też zacząć od pokazania psu, co od niego chcemy. W tym przypadku ustawić psaprzy nodze, klik/smakołyk.
Uff, długie mi to wyszło, ale mam nadzieję, że przekazałam to, o co założyciel tematu pytał... Pozdrawiam, Żaba z Tiką i Figą :D :D :D
Figolandia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 5 lut 2006, o 20:53

Postprzez KasiK 26 lut 2006, o 12:55

Dzięki ponownie.... :D Myślę, że zaczynam łapać o co w tym chodzi.
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez borderek 1 mar 2006, o 18:10

Tak naprawde moim zdaniem najwięcej nauczysz się wprowadzając kliker do szkolenia i czytyjąc o nim. Jeszcze lepiej jak ktoś pokazałby Ci o co w nim tak naprawde chodzi. Życze powodzenia w treningach.
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez KasiK 1 mar 2006, o 20:57

Noo..na razie o treningach za bardzo nie ma mowy - po prostu nie mam psa! :D Ale mam nadzieję, że to się niedługo zmieni. :)
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez bigos 2 mar 2006, o 08:17

A czy metoda klikierowa sprawdza się także u dorosłych już psów (dwuletnich)????
Avatar użytkownika
bigos
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 sty 2006, o 16:34
Lokalizacja: poznań/dm

Postprzez Gość 2 mar 2006, o 09:57

Borderek, cyz sama wprowadasz i uczysz swojego psa metod klikiera, czy masz instruktora___
Gość
 

Postprzez bigos 2 mar 2006, o 11:29

Borderek-dzięki za link!Właśnie siedzę i czytam o tej metodzie!To jest bardzo interesujące!!!!!!!!
Znam już odpowiedź na swoje pytanie dotyczące wieku psiaka :D :D :D
Natomiast nasuwa mi się inne pytanie:Mój pies reaguje na komendy głosowe:siad, waruj, przynieś itp.Szkolenie klikierem zakłada szkolenie częste, ale krótkie (5minut).
Czy po 5 minutach szkolenia klikierowego mogę bawić się z Bigoskiem w aportowanie np. piłki za pomocą komend głosowych? My codziennie po pracy wychodzimy na dłuugi spacerek, na którym bawimy się w aport, bo Bigosek to po prosku uwielbia.Czy to się nie będzie ze sobą kłócić! Przecież przez godzinę nie będę używała klikiera, jeżeli zalecane jest krótkie szkolenie.

Pozdrawiam

A jak sukcesy z psiakiem???
Avatar użytkownika
bigos
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 sty 2006, o 16:34
Lokalizacja: poznań/dm

Postprzez borderek 2 mar 2006, o 20:01

Nie mam instruktora,szkole sama. Zanim zaczęłam szkolić czytałam w internecie i dowiadywałam się od osób szkolących tą metodą na czym polega, byłam na wykładzie o szkoleniu psów połączonym z pokazem podstaw ćwiczeń z klikerem. Potem zgodnie z instrukcjami zaczęłam szkolić Mike.
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Virus 2 maja 2006, o 15:28

Fajna strona o tym klikerze. Mam suczke trzeci dzień, a już nauczyłem ją siadać. Jeszcze nie do perfekcji, ale pracujemy nad tym...
Dzięki za linka borderek!!! Pozdro!! :twisted:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Virus
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 maja 2006, o 08:13
Lokalizacja: okolice Zamościa

Postprzez Alina K. 18 lip 2006, o 11:48

Witam serdecznie
Chciałam zapytać, czy ktoś z Was orientuje się może czy są jacyś instruktorzy metody klikerowej w Łodzi?

Z góry dziękuję za informację :) pozdrawiam.
Alina K.
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 lip 2006, o 11:44
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez borderek 31 lip 2006, o 18:09

trochę pracy z klikerem robi na swoich kursach pani Joanna Bohdziun zajrzyj na stronkę www.jb-szkola.pl
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Alina K. niezalogowana 31 lip 2006, o 18:13

Dziekuję za stronę.
Pani Edyta M. też pomaga ludziom w klikerze. Gdyby chciał ktoś kontakt do niej, to prosze dać znać :)
Pozdrawiam
Alina K. niezalogowana
 

Następna strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints