Kliker....co to jest?

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 17 lis 2007, o 12:04

Podsumowując:
Najpierw trzeba przyzwyczaić psa, że "klik"= smakołyk= dobrze
następnie gdy pies zrobi dobrze komendę, której się uczy w trakcie jej robienia dajemy "klik"+ smakołyk . Jeżeli powtarzamy to co juz umie po dobrze wykonanej komendzie "klik"+ smakołyk.

Chyba dobrze zrozumiałam ?

A i mam pytanie. Z czego najlepiej zrobić klikier póki nie można kupić profesjonalnego?

Z góry dziękuje :D
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 17 lis 2007, o 15:55

Anonymous napisał(a):Najpierw trzeba przyzwyczaić psa, że "klik"= smakołyk= dobrze

tak

Anonymous napisał(a):następnie gdy pies zrobi dobrze komendę, której się uczy w trakcie jej robienia dajemy "klik"+ smakołyk

nie do końca. Ucząc psa nowej rzeczy najpierw go naprowadzamy, czyli krok po kroku nagradzamy za każdą część, która się będzie składać na daną komendę. Np. chcemy nauczyć psa dawać łapę. Wiadomo, że pies nie będzie od razu wiedział o co nam chodzi. Możemy kusząc psa smakołykiem czekać, aż pies zirytowany zacznie robić dziwne rzeczy, między innymi zacznie przebierać łapami. Wychwytujemy moment unoszenia łapy i klik smakołyk. I tak aż do uzyskania pełnego podania łapy :) Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam :lol:

Anonymous napisał(a):Jeżeli powtarzamy to co juz umie po dobrze wykonanej komendzie "klik"+ smakołyk.

tak

Anonymous napisał(a):A i mam pytanie. Z czego najlepiej zrobić klikier póki nie można kupić profesjonalnego?

np z dekielka od kubusia. Ale lepiej poczekać na kupno klikera, bo mimo wszystko te dźwięki się różnią, więc po co wprowadzać psu zamęt w głowie.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 9 maja 2009, o 11:17

tak moge wytłumaczyć :)
klikierem sie szkoli psa w następujący sposob:
jesli pies cos zrobi dobrze to klikasz i dajesz mu smakołyk
Gość
 

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints
cron