szkoła dla owczarka niemieckiego

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

szkoła dla owczarka niemieckiego

Postprzez jepet95 24 mar 2008, o 09:51

witam, niedługo zawita w moim domu owczarek niemiecki krótkowłosy, a ja jestem osobą która wszystko planuje z góry... zbieram juz od pewnego czasu informacje o tych wspaniałych psach ale wszędzie pisze " ZALECANA WIZYTA W SZKOLE " no to dobra pomyslalem... szkolenia o szkolenia... tylko niewiem gdzie jest taka szkołka dla psów w moich okolicach!!! :oops: moze ktos z was miesszka niedaleko albo cos wie o szkole niedaleko mnie... mieszkam w Koninie województwo wielkopolskie... jezeli wie ktos o jakies szkole niedaleko niech sie odezwie... z gory dziekuje i pozdrawiam
jepet95
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 lut 2008, o 17:45

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Madzia 24 mar 2008, o 12:18

Na początek gratuluję wyboru psa ;). Szkolenie rzeczywiście przydałoby się takiemu psu, ale według mnie niekoniecznie. Owczarek niemiecki jest rasą inteligentną, więc skazywanie go na nudne życie byłoby niesprawiedliwe. Hmmm... poczekajmy może, żeby napisał tu ktoś bardziej obeznany ode mnie :). Ale moim zdaniem szkolenie nie jest konieczne.
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Atena 24 mar 2008, o 12:27

Madzia napisał(a):Szkolenie rzeczywiście przydałoby się takiemu psu, ale według mnie niekoniecznie. Owczarek niemiecki jest rasą inteligentną, więc skazywanie go na nudne życie byłoby niesprawiedliwe. Hmmm... poczekajmy może, żeby napisał tu ktoś bardziej obeznany ode mnie :). Ale moim zdaniem szkolenie nie jest konieczne.

akurat ON jest rasą, która potrzebuje coś robić, więc szkolenie jest bardzo wskazane.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez jepet95 24 mar 2008, o 15:47

bardzo fajnie ze sie odezwaliscie ale mnie nie chodzi o to czy go szkolic i czy jest rasa ktora musi cos robic czy nie musi czegos robic... Mnie chodzi oto czy znacie jakas szkole... jezeli znacie to piszcie... jezeli nie to niech was nieobchodzi ten temat!!!
jepet95
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 lut 2008, o 17:45

Postprzez Gość 24 mar 2008, o 16:20

zadzwoń do związku kynologicznego, na pewno ci doradza. ja akurat jestem z gdańska, nasz związek organizuje świetne szkolenia.

poza tym bardzo istotne jest w tej rasie, aby rodzice byli po testach i badaniach.

z jakiej hodowli będziesz maiła szczenię? :)
Gość
 

Postprzez Anashar 24 mar 2008, o 16:34

Gość - na szkolenie masz czas. Ja radziłbym zacząć z ONkiem od psiego przedszkola (Zadzwoń do ZK, powinni Ci powiedzieć o jakiś w Twojej okolicy).

Szkoła dla psów i hodowla ON w Koninie: http://www.rewir.strefa.pl/

Zadzwoń, zapytaj, pojedź i zobaczysz czy tamte metody szkolenia Ci pasują :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Madzia 24 mar 2008, o 20:10

Atena napisał(a):akurat ON jest rasą, która potrzebuje coś robić, więc szkolenie jest bardzo wskazane.

Dziękuję za sprostowanie ;). Tak myślałam, że znajdzie się ktoś bardziej obeznany ode mnie... No ale człowiek uczy się na błędach. Tylko, że osobiście znam 3 owczarki niemieckie, które nie uczęszczają na jakieś szkolenia i są równie szczęśliwe, hasając po nie małym podwórku. I zawsze te psy mają co robić. Więc tak się zastanawiałam, czy szkolenie rzeczywiście jest potrzebne, no ale skoro tak, to przynajmniej będę wiedzieć więcej na przyszłość ;).
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Anashar 24 mar 2008, o 22:54

Madzia napisał(a): Więc tak się zastanawiałam, czy szkolenie rzeczywiście jest potrzebne, no ale skoro tak, to przynajmniej będę wiedzieć więcej na przyszłość ;).


Szolenie jest zawsze potrzebne, w szczególności przy dużych psach. Swoją drogą, skąd wiesz, że tamtych nikt nie szkolił? Może właściciel sam zna się na tym i z psami pracował?
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez jepet95 25 mar 2008, o 09:29

ok dziekuje za odpowiedzi... widze ze kolega zna sie najlepiej o ONkach i właśnie mam do ciebie pytanie, bo zauwazylem ze wiesz duzo w tej dziedzinie. jakie szkolenie mu zrobic bo niemiem jakie.Aha i jeszcze co to są przedszkola dla psow.
jepet95
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 lut 2008, o 17:45

Postprzez Madzia 25 mar 2008, o 13:43

Anashar napisał(a):Swoją drogą, skąd wiesz, że tamtych nikt nie szkolił? Może właściciel sam zna się na tym i z psami pracował?

Wiesz... mam swoje źródła ;). A właściwie, to czy na tym forum nie ma nikogo wyrozumiałego dla ludzkich błędów? Bo jak widzę to jak tylko się człowiek pomyli, to zaraz się ktoś na niego rzuca... A zresztą.
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Ewka 25 mar 2008, o 14:05

Madzia napisał(a):
Anashar napisał(a):Swoją drogą, skąd wiesz, że tamtych nikt nie szkolił? Może właściciel sam zna się na tym i z psami pracował?

Wiesz... mam swoje źródła ;). A właściwie, to czy na tym forum nie ma nikogo wyrozumiałego dla ludzkich błędów? Bo jak widzę to jak tylko się człowiek pomyli, to zaraz się ktoś na niego rzuca... A zresztą.


Rzuca :shock:? No błagam... kto tu się na ciebie rzuca? każdy po prostu widzi twoje błędy i chce je poprawić... np. sugerując się wypowiedzią Anashara... cczy to jest rzucanie? :?

Co masz na myśli mówiąc "wyrozumiałość"...? żeby nikt tego nie widział, żeby nikt nie zwracał uwagi?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Madzia 25 mar 2008, o 21:07

Przepraszam was wszystkich, to chyba raczej ja się na was rzuciłam ;). Strasznie mam dzisiaj zły dzień, wkurzam się ostatnio bez powodu... Nikt się na mnie tu nie rzuca, ok. Mam nadzieję, że nie będę się już nigdy na niektórych wyżywać, jeszcze raz przepraszam. I dalej poprawiajcie moje błędy, mam nadzieję że mi wybaczycie ten odskok :P.
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Anashar 28 mar 2008, o 01:14

jepet95 napisał(a):ok dziekuje za odpowiedzi... widze ze kolega zna sie najlepiej o ONkach i właśnie mam do ciebie pytanie, bo zauwazylem ze wiesz duzo w tej dziedzinie. jakie szkolenie mu zrobic bo niemiem jakie.Aha i jeszcze co to są przedszkola dla psow.

Zacząć od przedszkola, później PT i może IPO (ale to zależy od psa, nie każdy się nadaje). Nie wiem co Cię interesuje, ale mógłbyś z nim trenować jakieś sporty, jest ich naprawdę dużo. A to sama radość dla ONka i dla Ciebie :)

Przedszkole dla psów polega na socjalizacji szczeniaków. Najważniejsze rzeczy psy kształtują właśnie do 3-4 miesięcy życia, dlatego też ważne, by w tym czasie poznały jak najwięcej zewnętrznych bodźców i życie z innymi ludźmi i psami. To czego nauczą i poznają w tym czasie odbije się na ich całym późniejszym życiu. W takim przedszkolu masz poprostu dużo szczeniakó i kilka dorosłych psów o stabilnej psychice które uczą małe co wolno, a czego nie wolno. Szczeniaki uczą się tam podstawowych zachować w stadzie.


Madzia napisał(a):Wiesz... mam swoje źródła ;). A właściwie, to czy na tym forum nie ma nikogo wyrozumiałego dla ludzkich błędów? Bo jak widzę to jak tylko się człowiek pomyli, to zaraz się ktoś na niego rzuca... A zresztą.

No to ma szczęście, że psy nie wymagały szoklenia. Swoją drogą one coś potrafią prócz biegania? Nie atakuję Cię - pytam z ciekawości, bo możemy poprostu mieć różne zdania na temat tego jak wygląda "grzeczny" pies.
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki


Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints