Mam pytanie. :P

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Mam pytanie. :P

Postprzez KsiezniczkaIza 24 maja 2009, o 15:37

Czy ktoś z Was ma lub miał jamnika i nauczył go większej ilości komend?

Mój pięcioletni skarb umie jedynie "siad" i to nie zawsze, jeśli mu się nie chce, to nie reaguje.

Wiem, że są to niezależne psy, a ich wychowanie wymaga konsekwencji, ale niestety, chociaż nie wiem jak bardzo bym się starała, moja rodzina zawsze na przekór, bo w końcu, "Co taka czternastolatka może wiedzieć? Naogląda się programów, a potem tylko rozkazuje". Grrr... :/
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Chita 25 maja 2009, o 12:06

czy on dostaje za wykonane polecenie nagrode? jesli mu sie nie chce(tak my to interpretujemy) to znaczy ze(dla psa) jest to nieoplacalne. musisz mu w wyrazny dla niego sposob pokazac mu ze za wykonana komende dostanie nagrode. na poczatku najlepsze jest am am. potem mozna przejsc do nagroda=zabawa.

zeby psa czegokolwiek nauczyc pies musi chciec pracowac. zeby chcial musi zachciec. musisz go zachecic. i zadnych wyjatkow. najpierw powinnas opanowac do perfekcji(to czy pies ja wykona zalezy w 80% od ciebie) SIAD ktore tylko narazie zaczeliscie. doiero jakpies bedzie w pelni skupiony na tobie mozesz zaczac WARUJ alboŁAPA. codzienny minimalny trening u mnie z jednym psem to godzinka. tylko gdy sa znaczne upaly zmniejszamy trening NA DWORZE do pol godzinki a reszte cwiczymy w domciu. twoj pies z tego co sie moge domyslec nie jest przyzwyczajony do jakichkolwiek treningow. powinnas wiec zaczac od 10minut. musisz wycwiczyc w nim skupienie na sobie. nie mozesz nagradzac go jak tylko zrobil komende(lub jak wlasnie jest w trakcie). jak ja wykona czekasz 2-3 sekundy. kiedys dojdziecie do 20minut(jak ja z Basterem). pies caly czas np siedzi i skupiony jest na tobie. tylko czeka na komende lub nagrodeNa treningu przedewszystkim ty masz dac z siebie wszystko. wtedy pies pojdzie za toba i ttez bedzie sie 'wysilac umyslowo' :lol: . nie moze byc tak ze gadasz sobie z kolezankom i trenujesz z psem jednoczesnie. macie byc obaj skupieni.

zawolaj teraz psa i poczwicz z nim skupienie, Siadanie.
1. jak przyjzie(on ma przyjsc do ciebie a nie ty do niego) to nagroda(np MALUTKI kawalek kielbaski)
2. SIAD z drogim kawalkiem kielbaski w reku
3. jak wykona to POWOLI przyblizasz smakolyk do pyszczka psiaka. jak tylko pies zmieni pozycje to powtazasz od 2wlacznie
4. NAroda

10razy dziennie(udane10/10) i mozesz przejsc do nastepnej komendy :wink:

ja szkolilam psy od kąd pamietam. wczesniej szkolilam tez kota. przez pol roku nauczylam go wchodzenia do lodowki i podawania lapy. zawsze cos. jak mialam 14 lat spedzalam wakacje nie tylko na szkoleniu mojegoBastera ale tez szkoliłam inne psy. np psy moich znajomych. bywao ciezko ale sie zawsze wkoncu udawalo.

nie mozesz okazywac niezadowolenia(przynajniej ja tak nie robie). zachecaj :!: i pamietaj ze pies ma isc za toba i robic to co ty mu kazesz. chodzi mi o to ze jak juz opanujez SIAD i bedziecie cwiczyc ŁAPA to nie mozesz (wydalas komende ŁAPA) CHWALIĆ GO ZA SIAD :!:

ja nie miałam jamnika ale szkoliłam jednego :wink: :P
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez KsiezniczkaIza 30 maja 2009, o 15:42

No więc tak:
Szczerze mówiąc nie mam za bardzo czasu na codzienne szkolenie, gdyż mam dużo nauki i zajęć dodatkowych. :( Wiem, że w tym przypadku nie powinnam dużo wymagać od psa.
A teraz opiszę jak próbowałam go nauczyć 'leżeć' ;):
1. Zawołałam go i nagrodziłam, bo przyszedł od razu.
2. Po prostu usiadł przede mną bez żadnej komendy.
3. Długo czekałam i nic nie robiłam, aż się położył.
4. Automatycznie wydałam komendę 'leżeć' niezbyt głośnym, lecz stanowczym tonem i nagrodziłam go kawałeczkiem kurczaka.
5. Powtórzyłam to ok.3/4 razy tego samego dnia i powtarzałam go też następnego, chcociaż już po kilku razach mówiłam po prostu 'leżeć' bez czekania, ale nie reagował.
6. Po tym procesie myślałam, że już załapał ;d, więc tak jak przedtem zawołałam go i wydałam komendę. Nic z tego.

Co robię źle?
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Postprzez mArGoSiA 30 maja 2009, o 15:56

Na szkolenie nie musisz poświęcać dużo czasu dziennie. Wystarczy kilka sesji po kilka minut ale wracając do tematu. Naprowadzaj psa smakołykiem do takiej pozycji do jakiej chcesz. Spróbuj użyć klikera do tego.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Chita 31 maja 2009, o 11:02

pies przed toba siada bez zadnej komendy bo sie przyzwyczail do tego. musisz wiec jak pies przyjdzie naprowadzic go smakolykiem do takiej pozycji jaka chcesz. naprowadzajac go powtazaj caly czas ta komende to mu bardziej wejdzie do glowy. jak juz komenda bedzie wykonana to oczywiscie nagroda.

nie trzeba muwic do psa stanowczym tonem. mow normalnie :)

psa musisz zachecac a nie czekac az sam pies sie bedzie staral zeby w nagrode uslyszec nie mily ton pani.

3/4 razy twoja metoda to niezbyt duzo. powiem nawet ,ze to za malo :roll:
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez KsiezniczkaIza 31 maja 2009, o 14:41

Chciałam dodać, że kiedyś go naprowadzałam w taki sposób, że brałam smakołyk przed jego nosek i kierowałam w stronę podłogi, aż w końcu kładłam. Jednak on tylko patrzy na mnie w stylu:"O co jej chodzi??" ;dd.
Słyszałam i czytałam, że nie można powtarzać komend i trzeba mówić stanowczo, żeby pies wziął to poważnie. ;p Ale skoro tak twierdzisz...
A czego nauczyłaś tego jamnika, którego szkoliłaś?
Ile masz lat, gdzie mieszkasz i ile bierzesz za szkolenie? ;dd
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Postprzez Chita 31 maja 2009, o 14:58

tego jamnika nauczylam przychodzenia, puszczania na komende patyczka, siadania, lezenia i podawania lapy. mam 15lat(rocznikowo 16). szkole psy od kiedy pamietam. trenuje je dla wlasnej przyjemnosci a nie dla pieniedzy. za darmo. mieszkam w Oleśnicy 30km od Wrocławia. trenuje glownie psy ktore chodza ze mna na spacerki
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez KsiezniczkaIza 31 maja 2009, o 19:21

Dziś nauczyłam Lucky'ego leżenia! :)
Zrobiłam to tak:
1. Kiedy już siedział przede mną i nic nie robił, przycisnęłam go lekko w kark.
2. Położył się, wiec wydałam komendę i dałam mu nagrodę.
3. Robiłam to dużo razy, ale teraz muszę go tylko dotknąć lekko palcem, żeby się położył.

Wiem, że to nie dużo, ale zawsze coś. ;)

Ponadto zapomniałam dodać, że on też umie oddawać piłkę na komendę.
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Postprzez Chita 1 cze 2009, o 14:54

czemu uwazasz ,ze to malo? dla niego przeicez byl to pewien wysilek umyslowy. kazdy maly kroczek przybliza was w pewnym stopniu do perfekcji(chyba ze chcecie sie w pewnym momencie zatrzymac >>> nie jak ja 8) ). pamietaj tylko o utrwalaniu,cwiczeniu itd. :!:

nie mozna wymagac nagle superefektu od psa ktory dopiero zaczyna. praca ta wymaga duzo czasu, cierpliwosci i jak ja to mowie energio zyciowej :lol:
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

szkolenie kota

Postprzez tekla 8 cze 2009, o 19:34

Chita napisał(a): wczesniej szkolilam tez kota. przez pol roku nauczylam go wchodzenia do lodowki i podawania lapy. zawsze cos.


Napisz proszę coś więcej o tym, używałaś klikiera? [popr. klikera] m.m
Bardzo mnie ten temat interesuje:)
tekla
 

Postprzez Chita 10 cze 2009, o 19:50

nie uzywam do tresury psow klikera. uzywam swojego glosu i tzw WŁADZY. WŁADZA to cos dla czego zwierze zrobi 'wszystko'. moze to byc zabawa, poglaskanie lub smakolyk. kota uczylam za pomoca zabawy. bawilam sie z nim i potem wpadlam na pomysl zeby go tego nauczyc. Luxor lubil ganiac za sznurkiem wiec poszlo latwiej niz sie spodziewalam :wink:
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Re: Mam pytanie. :P

Postprzez animal:**love 12 paź 2009, o 22:00

Ja mam kundelka w typie jamnika(jest bialy w brozowe kropeczki i jedno ucho tak roche bardziej do gory),ma 3 lata, umie: siad,lezec,uklon,daj lape,hop,turlaj,zdechl pies,czolgaj i tunel. Mam jeszcze szczeniaka rasy beagle, Bicolor, 2mies,umie: siad,lezec daj lape i hop.Oby dwa reaguja na zawolanie.
Ja mam ogolnie 13 lat i nie jestem zbyt dobra w trenowaniu psow, chociaz lubie to robic hehe.
Czy doradzi mi ktos jakie komendy moge jescze je nauczyc?? :?:
animal:**love
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 18:27
Imię psa: Scooby, Layla
Rasa psa: Kundelek, Beagle


Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron