IPO

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Katja 28 lis 2007, o 19:53

ValdeQ napisał(a):Ale lokalne to są na przykład do tabliczki z napisem "Warszawa", a w lesie metr dalej już nie obowiązują.

Zazwyczaj gmina ma trochę szerszy zasięg, a jak się kończy jedna to zaczyna się druga itd...
W wiekszosci polskich miast ta ustawa/rozporządzenie - nie wiem jak to nazwac, nakazuje aby w miejscach publicznych pies był na smyczy, a psy ras średnich, dużych, olbrzymich oraz psy z listy niebezpiecznych posiadały również kaganiec. W miejscach odludnych (uwaga to równiez pojecie względne moim zdaniem) pies może byc puszczony luzem pod warunkiem iż własciciel jest w stanie sprawowac nad nim kontrole- a jak mi udowodnią ze nie byłam w stanie...
Oczywiście środki komunikacji miejskiej mają swoje odrębne przepisy.
A czy jest cos co nielokalnie to reguluje, wydaje mi się ze w ustawie o ochronie zwierząt coś było wspomniane ale nie dam sobie ręki uciąc ;)
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 4 gru 2007, o 17:50

Katja napisał(a):W wiekszosci polskich miast ta ustawa/rozporządzenie - nie wiem jak to nazwac, nakazuje aby w miejscach publicznych pies był na smyczy


To ja mam pytanie i prośbę:

Pytanie:
Jak obliczasz tę większość? To znaczy w ilu miastach tak jest, a w ilu nie? Albo chociaż w których tak jest (ale na pewno, a nie "wydaje mi się")?

Prośba
Żeby w kwestiach prawnych się wypowiadać precyzyjnie. Nie można nie odróżniać Ustawy (czyli efektu pracy Sejmu, który stanowi najwyższe prawo) z rozporządzeniem (czyli np. kawałkiem papieru napisanym przez prezesa kółka zbieraczy motyli i dotyczącym przyjęcia nowego członka).
W każdym razie jeśli chce się być wiarygodnym, to nie można.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Katja 4 gru 2007, o 21:21

Fragment Uchwały Rady Miasta Wrocławia (niestety Prezes związku motyli nie miał z tym nic wspólnego. Nieznajmość nazw poszczególnych aktów (uchwały, rozporządzenia, ustawy, paragrafy, artykuły)jest dla mnie czarną magią, zawsze istotniejsza była znajomośc treści niż samego hasła...


& 12

1. Osoba, z którą przebywa zwierzę w miejscu publicznym, zobowiązana
jest do usunięcia zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzę.

2. W miejscach publicznych mogą przebywać zwierzęta domowe
(zwłaszcza psy) wyłącznie pod nadzorem osoby, która jest zdolna do
kontroli zachowania się zwierzęcia, z zachowaniem następujących
zasad:

1) pies powinien być prowadzony na smyczy oraz (o ile nie jest
trwale oznakowany) powinien być zaopatrzony w identyfikator
pozwalający na ustalenie nazwiska i adresu właściciela;

2) psy objęte wykazem ras psów uznawanych za agresywne oraz
pozostałe psy odpowiadające wielkością rasom psów średnich, dużych
i olbrzymich, należy prowadzić w kagańcu;

3) zwolnienie psa ze smyczy dozwolone jest jedynie na terenie mało
uczęszczanym przez ludzi i tylko w wypadku, gdy właściciel lub
opiekun psa ma możliwość sprawowania kontroli nad jego zachowaniem.

Z tego co się orientuję inne duże polskie miasta mają uchwały o podobnym brzmieniu i takowym własnie przekazie.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez ValdeQ 4 gru 2007, o 23:53

Uchwała to jeszcze inne słowo, niż ustawa lub rozporządzenia. To jest ważne, bo właśnie świadczy o tym, czy przepis obowiązuje, czy jest takim sobie pomysłem/wymysłem oraz jaki jest jego zasięg. Na przykład wywieszenie ogłoszenia w gablotce na klatce schodowej ma wyłącznie charakter ozdobny, a wiekszość ludzi w Polsce z tego czerpie swoją wiedzę.

Zrozumiałem sytuację we Wrocławiu. Nadal pytam jaka jest ta wiekszość miast i skąd to wiesz, tzn. czy ktoś to liczył?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Katja 5 gru 2007, o 17:39

ValdeQ napisał(a):Uchwała to jeszcze inne słowo, niż ustawa lub rozporządzenia. To jest ważne, bo właśnie świadczy o tym, czy przepis obowiązuje, czy jest takim sobie pomysłem/wymysłem oraz jaki jest jego zasięg. Na przykład wywieszenie ogłoszenia w gablotce na klatce schodowej ma wyłącznie charakter ozdobny, a wiekszość ludzi w Polsce z tego czerpie swoją wiedzę.

Zrozumiałem sytuację we Wrocławiu. Nadal pytam jaka jest ta wiekszość miast i skąd to wiesz, tzn. czy ktoś to liczył?
Nie wiem czy ktoś to liczył, być może w jakimś urzędzie statytystycznym ktoś posiada takie dane.
I wiesz nie podam ci dokładnej liczby miast, może fakt za bardzo to uogólniłam, ale mając psa takiej a nie innej rasy z informacjami na temat prawa lokalnego muszę być na bierząco. A że rasa ta zrzesza na róznego rodzaju forach swoich miłośników to i się wymieniamy spostrzeżeniami odnośnie praw lokalnych w naszych rejonach, a są one rozproszone po całej Polsce...
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

paw prints