IPO

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

IPO

Postprzez morda_psa 19 lis 2006, o 08:58

co zdanie IPO (na wszystkiech stopniach) da mojemu psu ??
morda_psa
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 12:05

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 19 lis 2006, o 12:47

Pewność, że jest psem obronnym. Dyplom. Większą wartość jako reproduktor. Możliwość zatrudnienia w specjalistycznej firmie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: IPO

Postprzez dapi 19 lis 2006, o 22:35

morda_psa napisał(a):co zdanie IPO (na wszystkiech stopniach) da mojemu psu ??

Pytanie jest takie - jak szkolisz psa?
Jeśli pracujecie wspólnie na zajęciach, szkolenie psa to Twoja pasja to odpowiedź jest taka : zrobienie IPO da wam radość ze wspólnej pracy i z mniejszych i większych sukcesów. Możecie pobawić się z starty na zawodach, ale zrobienie IPO powinno być przede wszystkim podyktowane chęcią pracy z psem.
Pozdrawiamy. Daria i Nico
Obrazek
Avatar użytkownika
dapi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 10:05
Lokalizacja: Radlin

Postprzez marmara_19 22 lis 2006, o 08:24

ale takze zdanie tego egzaminu i posiadanie na to papierow moze byc dla Was krzywdzaca jesli powiedzmy piesek Cie obroni.. ale dowiedza sie, ze masz psa obronnego i beda juz inaczej patrzyli na cala sprawe... to jest ostrzej;/
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez morda_psa 22 lis 2006, o 19:50

moj pies nie bedzie mogl zdawac na iPO bo niema rodowodu :( w jakim przypadku pies moze obronic mnie (żebym nie poniosł żadnych sankcji prawnych)?? I jeżeli ktoś wejdzie na moją posesje bez mojej zgody i pies go "dopadnie" bede odpowiadał przed sądem ??
morda_psa
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 12:05

Postprzez Atena 22 lis 2006, o 19:54

morda_psa napisał(a):moj pies nie bedzie mogl zdawac na iPO bo niema rodowodu :(

żeby zdawać na PO pies nie musi mieć rodowodu :lol: jedynym warunkiem jest ukończenie (pozytywne oczywiście) PT i w zasadzie wrodzone predyspozycje psa.

morda_psa napisał(a):I jeżeli ktoś wejdzie na moją posesje bez mojej zgody i pies go "dopadnie" bede odpowiadał przed sądem ??

nie znam się dokładnie na tym, ale znając nasze prawo, to raczej niestety tak. Na pewno musisz mieć dobrze ogrodzoną posesję, żeby pies nie mógł sam wyjść i oznakowaną, że pilnuje groźny :wink: pies
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez morda_psa 22 lis 2006, o 21:05

jestes na 100% pewna że pies niemusi miec rodowodu żeby zdawac IPO bo treser mowil ze niemoze pies tego testu zdawac bo niema rodowodu. jescze cos jak sie sytulacja z pieskiem przedstawia jak ide ulica i mnie ktos napadl, pies w mojej obronie go zaatakowal i co w tedy ?
morda_psa
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 12:05

Postprzez dapi 22 lis 2006, o 21:21

morda_psa napisał(a):jestes na 100% pewna że pies niemusi miec rodowodu żeby zdawac IPO bo treser mowil ze niemoze pies tego testu zdawac bo niema rodowodu. jescze cos jak sie sytulacja z pieskiem przedstawia jak ide ulica i mnie ktos napadl, pies w mojej obronie go zaatakowal i co w tedy ?

Egzamin możesz zdać przy okazji zawodów organizowanych przez Związek pod warunkiem, że jesteś członkiem ZKwP. Pies nie musi mieć rodowodu, przyjemniej na szczeblu rejonowym, np. do Mistrzostw Polski są dopuszczane tylko psy z rodowodem.
Co do drugiej sprawy - jeśli za ogrodzeniem znajduje się pies musi być stosowna informacja przy wejściu Np. Uwaga zły pies ( a właściciel jeszcze gorszy ;) ) i ogrodzenie powinno mieć stosowną wysokość.
W przypadku kiedy idziesz ulicą :
a) zgodnie z polskim prawem pies powinien mieć założony kaganiec i iść na smyczy;
b) wszystko zależy od sędziego.
Pozdrawiamy. Daria i Nico
Obrazek
Avatar użytkownika
dapi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 10:05
Lokalizacja: Radlin

Postprzez ValdeQ 22 lis 2006, o 21:40

dapi napisał(a):a) zgodnie z polskim prawem pies powinien mieć założony kaganiec i iść na smyczy;


Ponieważ ta opinia powraca, a ja bardzo chciałbym mieć całkowitą pewność, prosze o informacje o jakim polskim prawie (nie lokalnym) mowa? Prosze o konkretny przepis prawa.

Na razie żyję w przekonaniu, że takiego prawa nie ma (nie udało mi się znaleźć).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez dapi 22 lis 2006, o 22:22

Art.77 Kodeksu wykroczeń
Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.
- o ten przepis opartych jest większość zapisów w prawodawstwie lokalnym, szczegółowo precyzujących sposób wyprowadzania psa, przeważnie kaganiec + smycz. Przepis dający samorządowi lokalnemu możliwość określenia sposobu wyprowadzania psa :
USTAWA z dnia 13 września 1996 r.O utrzymaniu czystości i porządku w gminach
Rozdział 2 Zadania gmin Art. 3 pkt 4
4) określają wymagania wobec osób utrzymujących zwierzęta domowe w zakresie bezpieczeństwa i czystości w miejscach publicznych;

oraz art. 40 ust. 3 i 4 oraz art. 41 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym :
3. W zakresie nieuregulowanym w odrębnych ustawach lub innych przepisach powszechnie obowiązujących rada gminy może wydawać przepisy porządkowe, jeżeli jest to niezbędne dla ochrony życia lub zdrowia obywateli oraz dla zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.
Pozdrawiamy. Daria i Nico
Obrazek
Avatar użytkownika
dapi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 10:05
Lokalizacja: Radlin

Postprzez ValdeQ 22 lis 2006, o 23:46

Czyli jednak przepisu (nie lokalnego), który nakazuje mieć smycz i/lub kaganiec nie ma?

Z powyzszego wynika bowiem, że bez dodatkowych "nakazanych" zaleceń każdy sam decyduje, jakie srodki ostrożności ma stosować. Czy się mylę?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez m.m 23 lis 2006, o 12:32

ValdeQ napisał(a):Z powyzszego wynika bowiem, że bez dodatkowych "nakazanych" zaleceń każdy sam decyduje, jakie srodki ostrożności ma stosować.


Też mi się tak wydaje. No ale praktycznie wszędzie wciskają uchwały lokalne :? i wtedy decyzja nie należy już do nas...
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ValdeQ 23 lis 2006, o 16:01

Ale lokalne to są na przykład do tabliczki z napisem "Warszawa", a w lesie metr dalej już nie obowiązują.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez dapi 23 lis 2006, o 17:41

ValdeQ napisał(a):Ale lokalne to są na przykład do tabliczki z napisem "Warszawa", a w lesie metr dalej już nie obowiązują.
- praktycznie przepisy lokalne dokładnie określają zasady wyprowadzania psa. Jak to w prawie bywa przepisy rządowe określają pewne ramy, a władza lokalna wydaje przepisy szczegółowe. Jeśli prześledzić większość ustawodawstwa lokalnego nakazuje zakładanie kagańca i prowadzenia psa na smyczy. Owszem, terytorium Warszawy w którymś miejscu się kończy, ale zaczyna się obszar innej miejscowości, gdzie też obowiązuje prawo lokalne.
Kiedyś doszłam do wniosku, że na tablicach informacyjnych przy wjeździe do miast powinien być zamieszczany znaczek psa w kagańcu, jeśli w tym mieście jest to wymagane. Jak się później dowiedziałam, około 90% samorządów lokalnych wydało przepisy nakazujące to, więc najlepiej się dostosować.
Pozdrawiamy. Daria i Nico
Obrazek
Avatar użytkownika
dapi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 10:05
Lokalizacja: Radlin

Postprzez ana_29 16 gru 2006, o 23:44

Każdy pies bez względu na rasę , posiadanie rodowodu lub nie, może przejść szkolenie stróżująco obronne. Mój poprzedni pies - owczarek niemiecki ( bez rodowodu - Saker - poprzedni nick ana29 - można go tu na portalu obejrzeć :) )) takowe ukończył. Oczywiście poprzedzającym szkoleniem było szkolenie na posłuszeństwo.
Pragnę Wszystkich niedowiarków poddających w wątpliwość sens takich szkoleń przekonać, że naprawde warto podjąć takie wyzwanie... bo w moim przypadku było naprawde ciężko ale warto było !
Saker mniej więcej około 12 mca życia stał się bardzo agresywnym psem w stosunku do ludzi i innych zwierząt. Poniewąż był ON psem o wielkich rozmiarach( około 70 kg wagi) a ja niestety jestem osóbką drobnej budowy i nie byłabym w stanie przywołać go do porządku zaprzestałam wychodzenia z nim. Spacery spadły na mojego mężą. Każdy spacer kończył się nieprzyjemnościami ze strony właścicieli innych psów ( wcale się im nie dziwiłam ). Na dłuższą mete nie wyobrażaliśmy sobie życia z psem wiecznie na smyczy, w kagańcu i umykający gdzieś bocznymi ścieżkami.
Podjęłam decyzje o szkoleniu. Dwa pierwsze mce to był horror... Saker nie słuchał, atakował psy na szkoleniu, były momenty,że chciałam zrezygnować ale za namową szkolących podjęłam dalsze wyzwanie...i udało się :)
Saker zaczął wykonywać moje polecenia, stawał się posłuszny, karny a na egzaminie zajęliśmy drugie miejsce:) . Uzyskał srebrny medal ( oj ten aport który upuścił ). I tak w ciągu zaledwie trzech mcy stał się moim towarzyszem, przyjacielem a w niespełna pół roku obrońcą. Przez następne 10 lat byliśmy nierozłączni, nie potrzebna była nam smycz, spacery były przyjemnością, na każde przywołanie Saker był w mig, na komende noga- równaj szliśmy obok siebie równym krokiem i tylko ON zerkał ukradkiem czy aby nie wyprzedza... to było dziesięć wspaniałych lat...
A jeżeli chodzi o prawo... to po pierwsze trzymając psa na posesji musisz mieć takie ogrodzenie aby pies nie mógł go przeskoczyć, podkopać , lub wymknąć się na zewnątrz jakąś dziurą...po drugie- obowiązkowo na furtce musi być wywieszka, informująca " uwaga zły pies" lub cos w tym stylu no i oczywiście furtka musi być zawsze zamknięta na klucz...tak aby nikt z zewnątrz bez Twojej zgody nie mógł jej przekroczyć...
Avatar użytkownika
ana_29
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 9 gru 2006, o 21:15
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints