POZORANT

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

POZORANT

Postprzez morda_psa 24 lis 2006, o 16:37

jak nauczy psa żeby był w stanie wbic kły w każdą częśc ciała np. barek albo plecy ?? szkoliliście tak psy ??
morda_psa
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 12:05

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 24 lis 2006, o 17:35

Takie szkolenie to by chyba nie było legalne.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez dapi 24 lis 2006, o 19:43

Zaczynam się powoli zastanawiać u kogo Ty szkolisz psa. Szkolenie sportowe IPO nie polega na gryzieniu tego co popadnie. W którymś temacie podrzuciłam Ci regulamin egzaminu IPO, ale wątpię czy go czytałeś. Mam wrażenie, że chcesz wyszkolić psa mordercę. Przeczytaj jak SZKOLI się psy, IPO to nie tylko gryzienie. Tak, naucz psa gryźć, ale czy nauczysz go komendy puść? W czasie szkolenia IPO pies pracuje na rękawie a nie gryzie pozoranta gdzie padnie.
Co chciałbyś osiągnąć ucząc psa gryzienia ludzi? Szkolenie w zakresie obrony jest zajęciem dla odpowiedzialnych i rozważnych przewodników.
Pozdrawiamy. Daria i Nico
Obrazek
Avatar użytkownika
dapi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 10:05
Lokalizacja: Radlin

Postprzez morda_psa 24 lis 2006, o 22:06

nie chce żeby moj pies był mordercą ale żeby dał sobie rade z 3 lub 4 goscmi jak mnie napadna albo cos a to ze pies bedzie ich gryzl gdzie badz zwiekszy jego szanse na "wygrana". Tak apropo na ipo moj pies niebedzie zdawal rozmyslilem sie :P wole zeby pies przeszedl takie szkolenie jak psy policyjne :P znajomy kiedys szkolil psy policyjne to niebedzie z tym problemu
morda_psa
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 12:05

Postprzez Gość 28 lis 2006, o 11:53

morda_psa,
Ty chyba mylisz psa z zawodowym ochroniarzem. Żaden pies nie będzie Cię w stanie obronić nawet przed jednym zdesperowanym bandytą. W przypadku psa policyjnego pies jest z policjantem, który w razie czego użyje broni a Ty czego użyjesz jeśli Twój pies dostanie nożem?
Gość
 

Postprzez ValdeQ 28 lis 2006, o 13:42

Zastanawiałem sie nad tą zwierzęcą ochroną i doszedłem do wniosku, że na 4 doświadczonych napastników bez broni palnej mogłyby wystarczyć 2 tresowane niedźwiedzie lub 3 przeszkolone owczarki kaukaskie. Jednak prowadzanie ich ze soba wymagałoby zatrudnienia 3 do 4 "operatorów" tych zwierząt, wiec może prosciej zatrudnić kilku ochroniarzy.

Jeśli napastnicy mają broń to należałoby dodać jeszcze tresowane sokoły, które jako trudne do zestrzelenia mogłyby wydłubywać przeciwnikom oczy i w ten sposób upośledzac ich celność.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez czarny_motyl 28 lis 2006, o 13:56

mam glupie pytanie :oops:
co trzeba zrobic zeby zostac pozorantem? :P [juz wiecej ani mru mru nie bede ogladac :P]
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez dapi 29 lis 2006, o 08:33

Pytanie wcale nie jest głupie :) Uprawnienia zdobywa się na kursach w ZKwP. Dokładnie wygląda to w regulaminie tak :
Dla zapewnienia odpowiedniego poziomu szkolenia psów stawia się określone poniżej wymagania kadrze szkoleniowców, których kwalifikacje muszą być potwierdzone zdaniem egzaminu. Kandydatów do egzaminów typują OKSP, a wniosek musi być zatwierdzony przez Zarząd Oddziału.
Kadra instruktorska to:
- młodszy instruktor szkolenia psów, zwany potocznie treserem,
- instruktor szkolenia psów,
- starszy instruktor szkolenia psów.
Młodszy instruktor szkolenia psów uzyskuje ten tytuł po zdaniu egzaminu przed komisją wyznaczoną przez Główną Komisję Szkolenia. Kandydat musi posiadać odpowiednią wiedzę,
predyspozycje dydaktyczne, kulturę osobistą. Powinien być odpowiedzialny i zaradny.
Cechować go powinna spostrzegawczość, odwaga, cierpliwość i umiejętność wyciągania wniosków z zachowań zarówno psów, jak i przewodników. Kandydatów na młodszych instruktorów obowiązuje członkostwo w ZKwP przynajmniej 5 lat oraz wyszkolenie psa na stopień PT oraz IPO-1, -2.
Zakres wymagań egzaminacyjnych na młodszego instruktora:
1. Ogólna znajomość anatomii i fizjologii psa.
2. Ogólna znajomość szczepień ochronnych i najbardziej rozpowszechnionych chorób psów.
3. Znajomość żywienia psa młodego i dorosłego.
4. Znajomość popularnych ras psów i możliwości ich szkolenia.
5. Podstawowe informacje o organizacji Związku na podstawie Statutu ZKwP.
6. Znajomość psychiki psa.
7. Znajomość regulaminów szkolenia i regulaminów wszystkich egzaminów przeprowadzanych w Polsce.
8. Znajomość metod nauczania psa w zakresie posłuszeństwa, obrony i pracy węchowej.
Młodszy instruktor szkolenia może zostać instruktorem szkolenia po odbyciu 3 lat stażu wpracy społecznej przy szkoleniu psów w Związku, drogą uchwały GKSP po uzyskaniu pozytywnej opinii Zarządu Oddziału macierzystego. Musi też w tym czasie wyszkolić psa do IPO
Starszym instruktorem szkolenia zostaje instruktor – analogicznie jak młodszy, poza obowiązkiem wyszkolenia psa do IPO-3
Instruktorzy szkolenia psów powinni działać społecznie na korzyść i w interesie Związku.
Jeżeli działalność instruktora jest nieetyczna, szkodliwa dla Związku Kynologicznego lub nie dotyczy zadań Związku, Główna Komisja Szkolenia Psów może uchwałą odebrać mu ten tytuł.
2. POZORANCI (POMOCNICY W SZKOLENIU OBROŃCZYM)
Dla zapewnienia odpowiednich kwalifikacji w szkoleniu, egzaminach i zawodach psów obrończych tworzy się kadrę wykwalifikowanych pomocników w szkoleniu psów obrończych zwanych dalej pozorantami. Dla uzyskania licencji pozoranta należy spełnić następujące warunki:
- mieć 5 lat stażu członkowskiego w Związku,
- wyszkolić psa do co najmniej IPO I,
- działać społecznie w Związku, co musi być potwierdzone pozytywną opinią Zarządu Od-
działu macierzystego na wniosek OKSP,
- zdać egzamin przed komisją wyznaczoną przez Główną Komisję szkolenia Psów.

Program egzaminu obejmuje:
A. Egzamin praktycznych umiejętności szkolenia psa jeszcze nie wyszkolonego.
B. Egzamin sprawnościowy połączony ze znajomością koniecznych zachowań pozoranta.
C. Egzamin teoretyczny obejmujący znajomość:
- psychologii psa,
- fizjologii psa,
- regulaminów szkolenia,
- podstawowych zasad organizacji Związku.
Egzamin licencyjny ważny jest 2 lata od daty jego zdania. Po upływie tego czasu należy go powtórzyć w części praktycznej i znajomości aktualnych regulaminów.
Pozoranci powinni działać społecznie na korzyść i w interesie Związku Kynologicznego. Jeżeli działalność pozoranta jest nieetyczna, szkodliwa dla Związku Kynologicznego lub nie wynika z zadań Związku, GKSP może uchwałą odebrać mu ten tytuł.

Fragment regulaminu organizacji szkolenia psów.
http://www.zkwp.pl/regulaminy/REGULAMINY%20PT.pdf.
Pozdrawiamy. Daria i Nico
Obrazek
Avatar użytkownika
dapi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 10:05
Lokalizacja: Radlin

Postprzez Gość 29 lis 2006, o 18:11

to ja juz wole zostac wolontariuszka :P
Gość
 

Postprzez dapi 29 lis 2006, o 18:34

Praca wolontariusza w schronisku i praca pozoranta to dwie różne bajki ;)
Pozdrawiamy. Daria i Nico
Obrazek
Avatar użytkownika
dapi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 10:05
Lokalizacja: Radlin

Postprzez Gość 29 lis 2006, o 22:22

wiem ale wazne zeby przy zwierzakach :D
Gość
 

Postprzez Cichy 5 gru 2006, o 21:55

Trochę sie tu pogubiliście, to że IPO dopuszcza gryzienie jedynie na rękaw, nie znaczy, że to jedyny rodzaj szkolenia psa obronnego. Na gryzienie w inne części ciała zezwalają regulaminy zawodów ring oraz campagne, zależnie od pozorowanej sytuacji i tu pies również musi puścić na komendę. Jeszcze inaczej ma się ze szkoleniem psów służbowych, głównie policyjnych. Pies czasem niechetnie puszcza na komendę ale to go nie dyskwalifikuje. Najważniejszy jest mocny chwyt, bez wzgledu na otoczenie i sytuację. Ten rodzaj szkolenia, choć kojarzony z resortem policyjnym, nie jest prawnie zabroniony do stosowania dla cywilnych menerów. Ja szkolę tak swojego psa. Potrafi bić kagańcem w twarz pozoranta, atakuje bez komendy na podniesienie ręki. Gryzie na rękaw ponieważ nie posiadam jeszcze ringa do pełnego gryzienia, ale tylko swemu doświadczeniu pozorant zawdzięcza to że nie łapie za inną część ciała. I bynajmniej nie sądzę, że tworzę psa mordercę. Ale też mam świadomość, iż tworzę potężną broń, za użycie której jestem odpowiedzialny na równi z użyciem broni palnej.
PS. drogi Panie ValdeQ jeżeli sądzi Pan że dobrze ułożony pies nie poradzi sobie z kilkoma napastnikami to chyba nie widział Pan nigdy ostrego pieska :-) Zwykle wystarcza że piesek w kagańcu puknie pierwszego w głowę, rozwali mu nos, a reszta bandziorów odstępuje. No chyba że są licencjonowanymi pozorantami :-)
Avatar użytkownika
Cichy
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5 gru 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Postprzez czarny_motyl 5 gru 2006, o 22:53

Cichy ale z twojej wypowiedzi[nie wiem jak z zachowaniem] wynika ze jestes odpowiedzialny i wiesz co robisz a osoba ktora zadala to pytanie raczej nie jest swiadomo co jest rownoznaczne z tworzeniem psa mordercy
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Cichy 5 gru 2006, o 23:22

Masz rację czarny_motylu, najważniejsza jest świadomość posiadane broni (czytaj psa). Nie mogę sobie np pozwolić na spacer po mieście bez kagańca, bo pierwsza osoba chcąca się przywitać została by pogryziona. A plus jest taki że moge spacerować po najciemniejszych zaułkach bez obawy że kilku żuli wybije mi zęby :-)
Avatar użytkownika
Cichy
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5 gru 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Postprzez Cichy 6 gru 2006, o 00:03

filmik z konkurencji "ring" ,gdzie dopuszczony jest atak na łydkę, rozgrywanej min. we francji
http://www.youtube.com/watch?v=Km7ZRPVZubI
Avatar użytkownika
Cichy
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 5 gru 2006, o 21:13
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Następna strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

paw prints