jak nauczyć psa...

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

jak nauczyć psa...

Postprzez Kamcia 8 wrz 2005, o 13:23

Jak nauczyć psa komendy ,,G :!: :?: łos''
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 8 wrz 2005, o 19:45

Normalnie. Powiedzieć "Głos!" i jak szczeknie to dać nagrodę.

Ale ja to bym foksa tego nie uczył 8)

(Może się nie powinienem wypowiadać, bo to jest ta komenda, której Xeni nie nauczyłem. Rodezjany nie chcą szczekać bez powodu. A przecież jakiś głupi rozkaz to nie jst żaden powód,, prawda? :lol: )
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez jola 8 wrz 2005, o 21:15

Ja tez to sa uparciuchy mozesz miec pozniej problem z wyciszeniem psa.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jadzia 9 wrz 2005, o 07:49

A po co Ci jest potrzebna taka umiejętność u Twojego psiaka :?: Przecież nie będziesz z nim polować :!: :shock:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Kamcia 9 wrz 2005, o 11:00

Jadzia napisał(a):A po co Ci jest potrzebna taka umiejętność u Twojego psiaka :?: Przecież nie będziesz z nim polować :!: :shock:
tak ale nauczyć portafi już siad podaj łape leżeć i nierusz i chce zeby jeszcze potrafił komende głos. I co ma wspólnego z polowaniem :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez Kamcia 9 wrz 2005, o 11:01

ValdeQ napisał(a):Normalnie. Powiedzieć "Głos!" i jak szczeknie to dać nagrodę.

Ale ja to bym foksa tego nie uczył 8)

(Może się nie powinienem wypowiadać, bo to jest ta komenda, której Xeni nie nauczyłem. Rodezjany nie chcą szczekać bez powodu. A przecież jakiś głupi rozkaz to nie jst żaden powód,, prawda? :lol: )
no to bardzo szczekliwe pieski ale kochane :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez Doris 2 paź 2005, o 14:48

ja tez uwazam ze uczenie tego bedzie zle bo potem twoj fox bedzie sie zaczynal domagac glosem roznych rzeczy, ale skoro ci nalezy to:
1. wez jakis smakolyk, lub cos co twoj podopieczny uwielbia
2. chwyc go(smakolyka)w reke i trzymaj nad jego glowa jakies 10cm.
3. poczotkowo moze zaczac skakac i proboac ci go wziasc ale nie zwracaj na to uwagi
4. po jakis parenastu sekundach zacznie sie niecierpliwic strasznie i wtedy powiedz,,glos,, albo cos w tym stylu, piesek zdenerwowany tym rze nie moze dostac smakolyka zacznie szczekac
5. wtedy pochwal go wylewnie i daj mu smakolyka

i to wszystko.:D
ale radze, lepiej nie uczyc tego bo potem jak bedzie czegos chcial to bedzie szczekac
Doris
 

Postprzez Asiek 3 paź 2005, o 15:49

Doris napisał(a):ja tez uwazam ze uczenie tego bedzie zle bo potem twoj fox bedzie sie zaczynal domagac glosem roznych rzeczy, ale skoro ci nalezy to:
1. wez jakis smakolyk, lub cos co twoj podopieczny uwielbia
2. chwyc go(smakolyka)w reke i trzymaj nad jego glowa jakies 10cm.
3. poczotkowo moze zaczac skakac i proboac ci go wziasc ale nie zwracaj na to uwagi
4. po jakis parenastu sekundach zacznie sie niecierpliwic strasznie i wtedy powiedz,,glos,, albo cos w tym stylu, piesek zdenerwowany tym rze nie moze dostac smakolyka zacznie szczekac
5. wtedy pochwal go wylewnie i daj mu smakolyka

i to wszystko.:D
ale radze, lepiej nie uczyc tego bo potem jak bedzie czegos chcial to bedzie szczekac

święte słowa...to się obróciło przeciwko mnie.... :roll: Lessie teraz domaga się WSZYSTKIEGO głosem....szczególnie naszego obiadu :roll:
...Prostych słów boi się największy nawet twardziel
Proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej
Avatar użytkownika
Asiek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 kwi 2005, o 11:14

Postprzez Basia_sz 3 paź 2005, o 16:43

Ale się nauczyła! Ja próbowałam Maxa nauczyć tej komendy metodą, którą podała Doris, no i było tak: Najpierw skakał, bo chciał dosięgnąć ten kawałek jabłka, potem usiadł i wpatrywał się w niego wygłodzonym wzrokiem - i nic. Powtarzałam z dziesięć razy "Max głos", a on nic i nic, ślina mu z pyska leciała jak z wodospadu. W końcu pomyślałam "kobieto, a po co go chcesz tej komendy uczyć, żeby potem szczekał co chwila?" No i dałam mu to jabłko w nagrodę za cierpliwość! :lol:
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Doris 7 paź 2005, o 10:42

moze nie w kazdym przypadku skutkuje... :P
a moze Basia twoj labcio jest tak wychowany, ze wie ze szczekaniem nic nie wyprosi??
Doris
 

Postprzez Basia_sz 7 paź 2005, o 12:00

Max w ogóle mało szczeka, naprawdę. Jak biega po ogrodzie, a ktoś przechodzi ulicą, to szczeknie raczej z obowiązku i też nie zawsze.
Ale muszę przyznać, że kiedy trzeba, to potrafi. Raz w środku nocy obudziło mnie jego szczekanie, i co się okazało? Starszy syn wracał z urodzin, a że zapomniał klucza, wchodził przez okno. Jakby wchodził normalnie, pies by pewnie nie szczekał, ale widocznie nie spodobały mu się odgłosy "gmerania" przy oknie i dał znać, że ktoś tu jednak pilnuje! :D
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Tinus 22 paź 2005, o 12:53

ja na szczescie nie mam powodow, aby sie skarzyc, bo moj psiak ne naduzywa swojej umiejetnosci. Rzadko szczeka - wlasciwie tylko wtedy, kiedy ja o to poprosze. Zreszta opowiem Wam, jak nauczylam tej komendy moja Amide.
Wzielam ciasteczko dla psow, kazalam jej usiasc, trzymalam ciasteczko jej nad glowa i powiedzialam "głos", pstrykajac przy tym jednoczesnie palcami prawej reki przed jej oczami. Jak juz mowilam moj pies nie lubi szczekac. Patrzala wiec, skomlala, podawala lapke, kladla sie... w koncu sie zdenerwowala i poszla. :?
trzeba bylo wymyslic cos innego. Przypomnialam sobie, ze Amida dostaje szalu, kiedy slyszy wlaczona suszarke do wlosow. Podlaczylam wiec ja do produ. Kazalam Amidzie usiasc. Trzymalam w lewej rece suszarke. Wlaczalam ja i pstrykalam palcami. Amida zaczynala szczekac na dzwiek suszarki, a wtedy ja wylaczalam i dawalam jej ciasteczko. Wieczorem tego dnia wystarczyl sam widok suszarki i pstrykniecie palcami. Dzien pozniej suszarka w ogole nie byla nam juz konieczna. Jeszcze kolo tygodnia musialam jednak cwiczyc sama komende, aby amida reagowala na glos - bez pstrykniecia palcami.
:lol:
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez pauline_g 22 paź 2005, o 13:31

niestety mi nie udaje się do końca powstrzymać reksia od szczekania - ale gdy on szczeka i powiem "REKS" to on przestaje!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 22 paź 2005, o 14:22

I to trzeba dołączyć do szkolenia PT: pies ma szczakać na komendę "Głos", a przestać szczekać na komendę "Reks" :lol:
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez patriss 30 paź 2005, o 10:47

moj edi wcale nie wymusza szczekaniem. moze czasami ale bardzo rzadko:) moj maly lobuz oczwywiscie jest strasznie przekorny i sposob ktory kotos tam napisal wczesniej by nie podzialal w jego przypadku :D ale co tam. moj pis lubi szczekac jak ktos zapuka do drzwi wiec wykorzystalam to i pukalam w cokolwiek i mowilam daj glos no i sie nauczyl. :)
Avatar użytkownika
patriss
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 29 paź 2005, o 22:08
Lokalizacja: Sosnowiec

Następna strona

Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

paw prints