Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Metody i tendencje szkoleniowe, kliker, ośrodki szkoleniowe...

Moderator: Moderatorzy

Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez JoannaLM 20 paź 2011, o 10:03

Witam. Miło mi poinformować, iż od dzisiaj można Za Darmo pobrać ebooka o szkoleniu swojego pupila.
Zapisując się na ten kurs:

*poznasz 3 sposoby dzięki którym skutecznie nauczysz psa wszystkiego co tylko zechcesz,
*dowiesz się w jaki sposób powiedzieć psu czego od niego oczekujesz
*dowiesz się jak zacząć szkolenie aby było skuteczne, czym się posłużyć i jak psa nauczyć, a nie przekupić
* dowiesz się kiedy stosować smakołyki, a kiedy coś innego, dowiesz się co to takiego i dlaczego tak się robi
* dowiesz się co to są rozproszenia, oraz dlaczego i w jakim celu się je stosuje
* poznasz wskazówki, dzięki którym skutecznie wyszkolisz swojego psa
*będziesz mógł nauczyć czworonoga 7 podstawowych komend, dzięki którym każdy będzie ci zazdrościć psa grzecznego i tak mądrego

Aby pobrać ebooka KLIKNIJ TUTAJ
Avatar użytkownika
JoannaLM
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:39
Imię psa: lucky, saba
Rasa psa: husky

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez pietruszka 21 paź 2011, o 17:29

a jeśli nie chcę zapisać się na ów "kurs" to czy jeśli o coś zapytam udzielisz mi odpowiedzi? tu na forum?
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez JoannaLM 22 paź 2011, o 13:00

pietruszka napisał(a):a jeśli nie chcę zapisać się na ów "kurs" to czy jeśli o coś zapytam udzielisz mi odpowiedzi? tu na forum?


Jasne :D pytaj :D
Avatar użytkownika
JoannaLM
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:39
Imię psa: lucky, saba
Rasa psa: husky

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez pietruszka 26 paź 2011, o 19:46

Joanna mamy z koleżanką taki mały problem, otóż w schronisku jest psiak którego za nic nie można "zmusić" do wejścia do budynku. Pies zapiera się wszystkimi łapami, nie pomagają smakołyki. Jeśli uda się go "namówić" to jest to bardzo szybkie wejście, a własciwie to takie "wpadnięcie" do budynku. Byle szybciej przebiedz/przeskoczyć/przekroczyć próg. W środku już będąc, pies zachowuje się normalnie, spokojnie. Z wyjściem nie ma takiego problemu, pies cieszy się normalnie - jak pies który wychodzi na spacer.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez JoannaLM 27 paź 2011, o 22:04

Przede wszystkim nie możecie pieska zmuszać do wejścia tj. wpychać, ciągnąć za smycz itp. (nawet delikatnie). Podejrzewam, że dzieje się tak dlatego, iż psiak ma negatywne skojarzenia może np. z drzwiami od domu. Być może poprzedni właściciel bił go lub karał za wejście do domu, czy innego budynku. Na pewno trzeba zrobić to tak, aby piesek pokonał strach (bo podejrzewam, że się boi – nie napisałaś czy np. ma podkulony ogon, piszczy itp.?, to zapieranie się wszystkimi łapami może na to wskazywać). Nie wiem jakie smakołyki stosowałyście i w jaki sposób? Trzeba w psiaku wzbudzić skojarzenia: drzwi od budynku = coś smacznego, fajnego. Spróbujcie jeszcze raz za pomocą smakołyków – weź coś co pies uwielbia (nie zwykłe ciasteczka do szkolenia, bo mój psiak choć uwielbia ten smakołyk, to gdy się bał nie był w ogóle zainteresowany, reagował tylko na wędzone przysmaki). Wprowadzanie pupila przez drzwi podzieliłabym na etapy: 1. samodzielne przejście obok drzwi z odległości powiedzmy 1 metra, 2. samodzielne podejście pod drzwi bliżej, 3. podejście psiaka tuż pod drzwi, 4. przekroczenie progu, 5. przejście przez drzwi. Na każdy etap nauki przeznaczcie kilka dni (lub godzin – w zależności od postępów psiaka). Do następnego etapu przejdźcie dopiero, gdy piesek opanuje poprzedni, nie wcześniej. Pokażcie psiakowi smakołyk (ten wyjątkowy) i połóżcie go w takiej odległości – w zależności od etapu nauki. Możecie ułożyć ścieżkę ze smakołyków, a na jej końcu położyć np. wędzoną kość, czy rapkę (położoną w etapie 1 w odległości 1 metra od drzwi, w etapie 2 bliżej, w 3 pod drzwiami itp.) Pamiętaj o nagrodzeniu psiaka gdy zaliczy dany etap nie tylko tym przysmakiem, a dodatkowo np. pieszczotą. Możecie dodatkowo próbować trochę go „oszukać” - zawołaj pieska do siebie, pokaż mu smakołyk, wydaj komendę „łap” i rzuć psiakowi przysmak. Jednocześnie zbliżaj się w kierunku drzwi, powoli rzucając smaczki coraz bliżej. Piesek powinien z dnia na dzień podchodzić coraz bliżej, aż do momentu, gdy rzucisz smakołyk do środka budynku, a on zapomni o strachu i poprzez zabawę po prostu wbiegnie za smakołykiem. Metody tej możesz używać nie tylko ze smakołykami – być może piesek lubi się bawić piłką. Jeśli tego nie wiesz rzuć mu piłeczkę (możesz uczyć go przy okazji przynoszenia przedmiotu, pamiętaj, aby z zabawką zapoznać go wcześniej i pobawić się z nim na terenie neutralnym, zanim zbliżycie się do drzwi). Jeśli psiak zna jakieś komendy ćwicz je zbliżając się do drzwi – odwrócisz tym jego uwagę – poprzez zabawę być może pokona strach (jest na to duża szansa). Pamiętaj, że piesek powinien sam zbliżyć się do drzwi, bez niczyjej interwencji. I nie zniechęcaj się, bo być może któryś z etapów nauki potrwa dłużej i zanim psiak podejdzie do przysmaku minie nawet godzina. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą wam i pieskowi. Napisz proszę o postępach nauki, czy wszystko napisałam zrozumiale? W razie problemów napisz, a postaram się odpowiedzieć.
Avatar użytkownika
JoannaLM
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:39
Imię psa: lucky, saba
Rasa psa: husky

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez pietruszka 29 paź 2011, o 09:00

ten sposób raczej odpada, trwało by to strasznie długo, z racji tego iż koleżanka w schronisku jest tylko dwa razy w tygodniu. Jeśli chodzi o psa to nie "idzie" na żadne smakołyki - po prostu nielubi. Postawa nie wskazuje żeby się bał. ogon nie jest podkulony nie piszczy, nie wyrywa się. Po prostu zapiera się łapami. Jedynym piszczeniem jest to że widzi osobę w środku i za tą osobą piszczy. Do drzwi bez problemu podejdzie ale na tym się kończy. Rzucenie piłki odpada, bo zbyt dużo ludzi "kręci" się w środku (m.in. pracownicy z innymi psami (doprowadzają psy do lekarza)).
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez JoannaLM 29 paź 2011, o 17:47

A napisz mi jeszcze w jakim celu wchodzicie do budynku? tzn. co następuje po przejściu przez drzwi? Może tutaj chodzi o to, że psiak nie lubi w nim przebywać?, albo np. oznacza to koniec zabawy / spaceru? Czy pies nie lubi przechodzić tylko przez te jedne drzwi? tylko do tego budynku?
Avatar użytkownika
JoannaLM
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:39
Imię psa: lucky, saba
Rasa psa: husky

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez pietruszka 30 paź 2011, o 18:44

po wejściu nic nie następuje, po prostu chodzi o to żeby pies wchodził do budynku bez żadnego problemu. Końca spaceru to nie oznacza, jest to konieczne bo jak trzeba będzie psa zaszczepić to nie na zasadzie że lekarz do niego idzie, poza tym co jakiś czas psy są ważone więc wiadomo wizyta w środku jest konieczna. I tak jak pisałam wcześniej jak już wejdzie to nie ma żadnego problemu zachowuje się normalnie, nie boi się, cieszy się. Tylko przejście przez te drzwi jest troszkę uciążliwe.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez JoannaLM 30 paź 2011, o 22:54

A czy piesek umie wykonywać jakieś komendy? Jak go wtedy nagradzasz? Możesz spróbować wprowadzić nową komendę np. "do budynku", "do domu" itp. i gdy piesek przekroczy próg to go nagradzać. Po pewnym czasie powinien chętnie przechodzić, bo psiaki uwielbiają wykonywać polecenia i być za to nagradzane :D Przy nauce tej komendy możesz poprosić o pomoc drugą osobę, która będzie po drugiej stronie drzwi i będzie pupila wołać do siebie i dawać nagrodę za wykonanie polecenia. :D
Avatar użytkownika
JoannaLM
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:39
Imię psa: lucky, saba
Rasa psa: husky

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez pietruszka 31 paź 2011, o 18:11

zna podstawowe komendy "siad, zostań, waruj, noga, równaj". Potrafi je wykonywać bardzo dobrze ale na zewnątrz. Na smaki jak pisałam nie idzie, nagrodą dla niego jest pochwała i czochranie.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez JoannaLM 2 lis 2011, o 19:06

Tak jak pisałam wcześniej wprowadź nową komendę, np."budynek". Za każdym razem gdy psiak przekroczy próg budynku to go nagradzaj, wypowiadając za każdym razem nazwę polecenia. Ćwicz również z pieskiem w budynku te komendy, które już zna. Spróbuj jak najwięcej czasu spędzać z psem "w progu" bawiąc się tam z nim i szkoląc. Mam nadzieję, że ta metoda pomoże. Mojemu psiakowi (który również miał problem z wchodzeniem do domu) pomogło wprowadzenie komendy "do domu" i teraz chętnie sam do niego wbiega. :D
Avatar użytkownika
JoannaLM
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 23:39
Imię psa: lucky, saba
Rasa psa: husky

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez pietruszka 2 lis 2011, o 19:32

a co mogę zrobić w przypadku tym razem mojego psa, otóż idąc z nim na spacer mijam posesję na której jest pies. Ten pies jak jest nie uwiązany, to podbiega do parkanu i szczeka, prowokując tym samym mojego do podbiegniecia i również do szczekania. Co w tej sytuacji zrobić żeby mój pies nie dał się "prowokować", żeby nie podbiegał do tamtego. Wiem że prościej było by zmienić trasę, ale ta jest dla mnie wygodna bo szybciej mogę przejść na łąki.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Darmowy Kurs - 7 Podstawowych Komend

Postprzez MAŁA 17 lip 2013, o 21:34

a co zrobić jak pies schodzac po schodach strasznie szczeka , piszczy i się wyrywa ( mieszkam w bloku na 1 p.), żeby nie robić hałasu znoszę ją na rękach. i jeszcze jedno jak idzie na smyczy to strasznie rwie (ciągnie ), jak można ją od tego oduczyć ( sunia ze schroniska mix pinczera , 1.5 r.)
POZDRAWIAM MAŁA
Avatar użytkownika
MAŁA
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 09:33
Imię psa: ŻABKA
Rasa psa: mix pinczera


Powrót do Szkolenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints