UCIĄG

Agility, zaprzęgi, próby pracy, dogoterapia, inne formy aktywności...

Moderator: Moderatorzy

UCIĄG

Postprzez Chita 12 maja 2009, o 15:23

Na 70% w te wakacje w moim domu pojawi sie rasowy szczeniak malamuta. Oczywiście z rodowodem(bądź z samą metryczką) i postaram się żeby był wolny od dysplazji. Mam już upatrzoną osobę która ma super psy. Wiem ,że ta rasa nie jest łatwa w prowadzeniu ale sobie poradzę. Wiem też ,że psy tej rasy potrzebują dużo ruchu. Mam na drugiego psa czas, pieniądze i chęci. Już teraz biegam i trenuje z Basterem od pon do pt minimum godzinę a w weekendy i inne wolne dni wybieram się z koleżanką na pola(tam ganiamy za sarnami) ,nad stawy(na kaczki) lub do lasu. Dla psa w wolne dni mam więc minimum 4godziny czasu dziennie. Oprócz tych spacerów chciałabym aby ten malamut w przyszłości brał udział w próbie uciągu. Teraz mam pytanie: Od jakiego ciężaru będziemy mogli zacząć i KIEDY(stawy ,kości...)? Wiem ,że te psy mogą uciągnąć nawet kilka ton. Czy 80kg na początek to odpowiedni ciężar? Oczywiście psiak dostanie specjalne szelki. aaaaa czy mogą byc szelki do uciągu takie same jak do zapszęgu? Widziałam ,ze te do uciągu mają z tylu taką beleczkę a do zapszęgu nie wiec chcialabym wiedziec
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: UCIĄG

Postprzez EsHa. 12 maja 2009, o 18:34

ale sobie poradzę

A jak jednak nie ? Lepiej idź na szkolenie. AM, to silne psy ;).

To w końcu uciąg, czy zaprzęg ? Nie rozumiem Twoich postów :lol:
Generalnie tak: polecam książkę "Husky i inne - jest ona o zaprzęgach, wiarygodna itp.
Minimum rok. Oczywiście badania. Wcześniej powinnaś psa zaczynać uczyć ciągnąć, np. na szelkach. Ale musi być komenda, np. ` ćwiczymy ` i koniec : pies musi wiedzieć kiedy ma ciągnąć, żeby potem nie było porblemu ze smyczą. Nie mam doświadczenia w uciągu, ale najpierw to chyba się od opony poleca zacząć [po roku] .
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Chita 13 maja 2009, o 15:55

dfzieki wielkie za odpowiedz.

chodzilo mi o szelki (w obrozy nie bedzie chba ciagnac :lol: ) do pullingu. chcialam sie dowiedziec czy takie jakie maja na sobie psy gdy biegaja w zapszegu moga byc tez do pullingu, te do uciagu maja taki drąg z tyłu a do zapszegania do sanek nie. chcialambym wiedziec czy dla psa jest to jakas znaczaca roznica i co bedzie lepsze

przeczytalam na jakiejs stronce ,ze dobrze wytrenowany malamut moze przy probie uciagu polamac sobie kosci i pokrzywic kregoslup. czy to prawda? wydaje mi sie ,ze zaden pies nie jest na tyle glopi zeby znajac swe mozliwosci ryzykowac zyciem.
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Psi sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints