agility

Agility, zaprzęgi, próby pracy, dogoterapia, inne formy aktywności...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Basia_sz 1 lut 2007, o 11:45

W wielkim skrócie to tor przeszkód dla psów :D Jakieś przeszkody do przeskakiwania, tunel, slalom, kładka :D .
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Dogga ;/ 1 lut 2007, o 11:45

Agility to psi sport. Mogą w nim brać udział psy karzdej rasy, a nawet kundelki :D . Agility polega na bieganiu z psem i właścicielem (bez smyczy) na torze przeszkód. Właściciel sobie biegnie z pies (właściciel obok psa a pies obok właściciela omijając przeszkody takie jak wcześniej napisała Basia :wink: ).
PoZdRaWiAm
"Pomyśl czasami o cierpieniu którego wolisz nie wiedzieć".
Wysterylizuj psa.
Bądź odpowiedzialnym właścicielem.
Avatar użytkownika
Dogga ;/
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 101
Dołączył(a): 31 sty 2007, o 14:58
Lokalizacja: Halinów

Postprzez Basia_sz 1 lut 2007, o 11:53

Dogga ;/ napisał(a): (właściciel obok psa a pies obok właściciela omijając przeszkody takie jak wcześniej napisała Basia :wink: ).


Pies ma te przeszkody pokonywać, a nie omijać :P Właściciel to już może sobie odpuścić :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez wiwat 1 cze 2007, o 16:09

Masz ładne pieski.Startujesz w zawodach aglity?????
wiwat
 

Postprzez Ruselek 4 lip 2007, o 21:41

Żeby pies startował w zawodach agility, musi być rodowodowy?
Ruselek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 123
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 21:35

Postprzez ValdeQ 4 lip 2007, o 21:57

Może startować każdy pies, mieszaniec również.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Toller 14 lip 2007, o 09:19

My tez zaczynamy (z poprzednim psiakiem też ćwiczyliśmy) - na raize skaczemy bez hopek (zdejmujemy drążki żeby za bardzo nie obciążać stawów- nasz psiak to retriever, i jakkolwiek z czystych na dysplazję linii, nigdy za wiele ostrożności).
Tak wyglądają nasze skokowo-bezskokowe treningi :lol: :

http://www.youtube.com/watch?v=wS3n-sLMUSE
Obrazek
Avatar użytkownika
Toller
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 28 cze 2007, o 14:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez borderek 13 sie 2007, o 22:56

wiwat każdy pies może trenować agility i startować na zawodach,a rodowód jest wymagany tylko przy Mistrzostwach Polski,Europy i Świata
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Smoczysko 20 paź 2007, o 17:50

Mam pytanie, a nie chcę zakładać nowego tematu.

Mam 4,5 miesięcznego foksteriera (sięga mi do połowy łydki), kiedy będę z nim mógł trenować agility (zainteresowało mnie to :P )? I czy w Krakowie jest więcej klubów agility czy tylko jeden? Bo ten jeden jest dość daleko ode mnie, i jakoś nie bardzo chce mi się godzine dojeżdżać autobusem :roll: I nie chcę się bawić w budowanie tuneli itp., bo po pierwsze mieszkam w mieszkaniu, i jak coś zrobie na łąkach to mi to zdewastują, a po drugie po prostu nie chce mi się :P

PS. Kraków jest w ogóle zacofany jeśli chodzi o psy :roll: Jeden ośrodek agility i dwa ośrodki szkoleniowe :roll: W Warszawie jest tego 10 razy więcej... A Kraków przecież niemałe miasto.
Sprytny foksterier, miłośnik bójek,
sam lub z myśliwym chętnie poluje
i nie ocalą przed nim swej skóry
dzikie króliki, lisy ni szczury.
Avatar użytkownika
Smoczysko
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18 paź 2007, o 18:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dogsia 25 paź 2007, o 15:00

Możesz już z nim zacząć trening agility, ale nie pozwalaj mu narazie skakać przez "hopki". Dopiero jak zakończy proces wzrostu to możecie wprowadzić tą przeszkodę. Oczywiście należy go uczyć że ma przeskakiwać (w Twoim wypadku narazie przechodzić) przez środek "hopki" a nieomijać ją. Radzę ściągnąć tyczkę, żeby pies nie nauczyć się przechodzić pod nią ;)
Obrazek
Dogsia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 802
Dołączył(a): 4 lut 2006, o 18:27
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez Gość 15 maja 2008, o 16:50

Smoczysko napisał(a):Mam pytanie, a nie chcę zakładać nowego tematu.

Mam 4,5 miesięcznego foksteriera (sięga mi do połowy łydki), kiedy będę z nim mógł trenować agility (zainteresowało mnie to :P )? I czy w Krakowie jest więcej klubów agility czy tylko jeden? Bo ten jeden jest dość daleko ode mnie, i jakoś nie bardzo chce mi się godzine dojeżdżać autobusem :roll: I nie chcę się bawić w budowanie tuneli itp., bo po pierwsze mieszkam w mieszkaniu, i jak coś zrobie na łąkach to mi to zdewastują, a po drugie po prostu nie chce mi się :P

PS. Kraków jest w ogóle zacofany jeśli chodzi o psy :roll: Jeden ośrodek agility i dwa ośrodki szkoleniowe :roll: W Warszawie jest tego 10 razy więcej... A Kraków przecież niemałe miasto.

Niedługo rusza nowy tor agility w Krakowie - tu organizują się klubowicze:
http://agility.krakow.novascotia.pl/forum
Gość
 

Postprzez Gość 23 maja 2008, o 17:57

A czy może w Radomiu funkcjonuje jakiś klub? Chciałabym trenować z moim przyszłym psem rasy Alaskan Malamute tylko, mam dziwne wrażenie że moje miasto jest z lekka zacofane jeśli chodzi o ten psi sport. Ale mam nadzieje że sie myle. Jeśli byłby tu ktoś z okolic Radomia trenujący tą dyscypline chętnie bym porozmawiała na Gadu [10546178]
Gość
 

Postprzez walkiria 26 maja 2008, o 08:57

Bardzo interesuje mnie ten sport dla psiaka, jednak nie wiem czy mój jamnior będzie się dobrze bawił... Co prawda uwielbia biegać i skakać (to drugie chyba raczej nie wskazane, ale ciężko to wyplenić), jednak w zabawie okazuje dużo własnej, eee , inicjatywy :wink:

Jednym słowem, nie wiem czy bieganie po ustalonym torze będzie to co jamniki lubią najbardziej.

Dlatego chciałabym Was zapytać, czy łatwo jest zachęcić psa do biegania ustaloną ścieżką? Mieliście kiedyś jakieś problemy z ulubieńcami którym się "nie chciało"? O ile w ogóle bywają takie przypadki... :wink:
Avatar użytkownika
walkiria
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 20:07
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Atena 26 maja 2008, o 09:34

walkiria napisał(a):Dlatego chciałabym Was zapytać, czy łatwo jest zachęcić psa do biegania ustaloną ścieżką? Mieliście kiedyś jakieś problemy z ulubieńcami którym się "nie chciało"? O ile w ogóle bywają takie przypadki... :wink:

To nie tak. Pies nie biega ustaloną ścieżką, bo takowej nie ma. Za każdym razem tor jest ustawiony inaczej. Podstawa to pies skupiony na przewodniku, zwłaszcza na jego ręce, którą pokazuje się kolejne przeszkody (do tego oczywiście dochodzą komendy słowne, ale podstawą jest ręka).
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez walkiria 26 maja 2008, o 09:42

Atena napisał(a):To nie tak. Pies nie biega ustaloną ścieżką, bo takowej nie ma. Za każdym razem tor jest ustawiony inaczej. Podstawa to pies skupiony na przewodniku, zwłaszcza na jego ręce, którą pokazuje się kolejne przeszkody (do tego oczywiście dochodzą komendy słowne, ale podstawą jest ręka).


To brzmi rozsądniej niż to sobie wyobrażałam :) Chyba można byłoby spróbować takie zabawy w takim razie. Ale czy w klubach agility jest ktoś to pomógłby w pierwszych krokach ? Bo ja "lajkonikiem" jestem totalnym, a z samego czytania to wiele nauczyć się nie da...
Avatar użytkownika
walkiria
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 20:07
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psi sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

paw prints