zlote rady przed 1 wystawą :)

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ptanie 13 gru 2005, o 16:41

Ja czytam,czytam,czytam i widze że wystawa to bardzo trudne :(.Nie mam zielonego pojęcia jak szkolic psa!Nie rozómiem na czym polega wystawa!Nie wiem o co chodzi w tych grópach, ani do jakiej zalicza się mój pies!Chba moje marzenia o wystawie nigdy się nie spełnią! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ptanie
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez -sznaucerka- 13 gru 2005, o 17:54

ptanie to nie jest trudne tylko jak się nierozumie to się tak wydaje.
Jest dziesię grup FCI, powiedz jaką masz rase to ci powiem do jakiej należy.
Jeżeli chodzio grupy wystawowe to szczeniaki 6-9 miesięcy
młodzież 9- 18 miesiecy
otwarta-od 15 miesięcy
pośrednia- 15-24 miesięcy
dla psów/suk w wieku powyżej 15 miesięcy, z certyfikatem użytkowości.
użytkowa-Organizowana dla ras, od których wymagane są odpowiednie próby użytkowości (wg wykazu FCI). Certyfikat użytkowości wydaje się: dla psów ras obronnych – posiadających co najmniej dyplom IPO I, dla psów ras myśliwskich – posiadających dyplom III° z konkursów. Na wystawach krajowych i klubowych może być organizowana klasa użytkowa dla chartów, uznanych za użytkowe
Klasa championów - posiadających tytuł championa międzynarodowego lub krajowego polskiej lub zagranicznej organizacji kynologicznej uznanej przez FCI.
Klasa weteranów – powyżej 8 lat.
baby-3-6 (wystawy klubowe)
psy i suki wchodzą oddzialnie.

najlepszy pies lub suka w klasie młodziezy to Zw.Mł
najlepsza suka z porównania suki z klas pośredniej otwartej i chapmionów to najlepsza suka w rasie, tak samo jest z psem
najlepsza suka w rasie, najlpeszy pies w rasie, zw.mł konkurują o zwycięstwo rasy czyli BOB
zwycięscy ras w danej grupie konkurują o zwycięsce grupy
zwyicięscy grup konkurują o zwycięstwo wystawy
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 13 gru 2005, o 19:27

ptanie, jeśli masz wybitnego psa, to się nic nie martw, musisz tylko wejść wtedy co trzeba, biegać jak każą biegać, a stać jak każą stać :lol: (Jeśli masz szczeniaka - to samo) :lol:

Jeśli masz psa tylko dobrego, to dobrze się jest trochę podszkolić. Najlepiej wybierz się z kimś znajomym, kto już wystawiał, a przedtem razem potrenujcie. Trening wystawowy nie jest trudny, tylko dla wiekszości psów niezbyt przyjemny.

Poza tym - powiedz nam jaka jest Twoja motywacja do wystawiania: chcesz się sprawdzić, chcesz mieć trochę ruchu, chcesz wygrywać, chcesz robić uprawnienia hodowlane, chcesz pochwalić się swoim psem?
Na każdą z tych możliwości jest trochę inna strategia startów i taktyka występu 8)

Strategia i taktyka zależą też od tego jakiej rasy masz psa (jego popularności, poziomu psów w kraju i za granicą, mody na określone typy i linie hodowlane, czasem niestety również tzw. układów)
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez -sznaucerka- 13 gru 2005, o 20:19

Ja jadyne czego się boję na wystawach to są hale :P ale każdy ma jakieś lęki.Jak sędziowie są natarczywi to można schudnąc, ja na osatatniej nie wiem już ile zrobiłam rundek, jeśli pies jest mały to czasami robi się tylko jedną
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ptanie 14 gru 2005, o 08:08

Mój pies jeszcze się nie urodził dopiero jest w drodze :) ale będzie to doberman ::sznaucerka valdeQ dzieki za rady więc do jakiej moja rasa należy?
ptanie
 

Postprzez Jadzia 14 gru 2005, o 10:18

Dobermany należą do grupy II - pinczery,sznaucery, molosowate. Konkretnie doberman to 143 FCI. A z jakiej hodowli będzie Twój psiak :?: jaki będzie miał przydomek :?:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez -sznaucerka- 14 gru 2005, o 11:06

Doberman to ja isię cieszę..powiększa nam się rodzinka..my też jesteśmy druga FCI i spokrwnieni z pinczerami bo mamy asznaucerkę, jak chcesz jeździ.ć na wystawy to napewno się spotkamy bo nie tyle, że ta sama grupa to jeeszcze ringu pewnie obok siebie :D twój pies jest duży, wiec pewnie sobie troche pobiegasz i złota rada ucz go od pocątku pokazywać ząbki nawet na kontrolce u weta bo potem na show może być cyrk :)
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ptanie 14 gru 2005, o 11:15

ok. dzięki mam nadzieje, że się spotkamy hi hi.A znacie jakieś dobre książki jak przygotowac psa do wystawy?
ptanie
 

Postprzez -sznaucerka- 14 gru 2005, o 11:36

radzę ci popierwsz kupić książkę o dobciach tam na pewno będzie wzmianka o tym a po drugie polecam ksiązkę "tajniki wystawiania psów" lub "mój pies championem"
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez joan 14 gru 2005, o 12:04

Jeszcze jest taka książka- "Tajemnice wystaw psów"A. Janowskiego.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez gizmo.25 14 gru 2005, o 12:26

joan napisał(a):Jeszcze jest taka książka- "Tajemnice wystaw psów"A. Janowskiego.


Mam taką książkę w formie elektronicznej. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać.
Avatar użytkownika
gizmo.25
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 12:18
Lokalizacja: Józefosław k/Warszawy

Postprzez -sznaucerka- 14 gru 2005, o 13:53

chyab "tajemice wystaw psów" a "tejniki wystawiania psów" to to samo tylko ja pomyliłam tytuł bo to tez ksiązka Janowskiego..
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ptanie 15 gru 2005, o 15:42

Ja jestem zainteresowany mi morzesz wysłac rek0@vp.pl z góry dzieki.N awystawy chce po to aby się chwalic psem i to mnie interesuje!
ptanie
 

Postprzez ValdeQ 15 gru 2005, o 17:26

To juz coś wiemy: doberman i chcesz się pochwalić przed znajomymi.

Twoja strategia startowa jest taka:

1. Większość znajomych nie zna się na wystawach psów, nie wiedzą co to CACIB, za to myślą, że medal to jest jakiś szczególny sukces. Czyli stawiasz na dostawanie medali.

2. Starasz się jak najwięcej wygrac w młodym wieku (psa), bo są to mniej prestiżowe klasy i mniejsza szansa natrafienia na zawodowca, który Ci nie da szans.

3. Jeździsz najpierw na krajówki, potem jesli Ci dobrze idzie na międzynarodowe, z wykluczeniem odbywajacych sie blisko niemieckiej granicy.

4. Kiedy pies dorosnie do klasy otwartej bedziesz juz wiedział jakie masz szanse dalej i czy Cie to kreci.

Przygotowanie: kondycyjne (z tym psem trzeba bedzie duzo biegać w ringu), eliminowanie ewentualnej agresji przy zagladanie w zęby.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez dobrzan 2 lis 2006, o 10:22

Witam,
bardzo ciekawy post.

Mam półrocznego jack russell'a
Chciałbym spróbować naszych sił na wystawie. Od razu powiem, że powodem jest przede wszystkim chęć pochwalenia się, a jeśli odniesiemy sukces, może piesek będzie reproduktorem???? Zobaczymy.

Piesek to CRACKER JACK z chodowli Balao. Szczeniaczka można jeszcze zobaczyć na stronie www.balao.pl => mioty => miot c
Pierwszy od góry pod pieski :)

Zastanawiam się jak wygląda sama prezentacja? Piesek jest bardzo żywy i dużo "szaleje", chociaż szkolimy się intensywnie pod okiem ZK, jednak gdy jesteśmy w nowym otoczeniu, szczególnie wśród zgiełku gapiów, świateł i fleshy :) może być ciężko.

Proszę o garść wskazówek, może jakiś link, aha, i tą elektroniczną książę o wystawach, jeśli można.

Czy powinniśmy się wystawić już teraz jako szczenięta, czy czekać na młodzież?
dobrzan
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 10:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints