od A do Z

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

od A do Z

Postprzez magdaS26 8 mar 2006, o 10:54

Mój szczeniak jest jeszcze malutki ale myslimy o wystawianiu go w przyszłości. Niestety nie mamy o tym zielonego pojecia. Totalnie nie wiem od czego zaczac? Co jest wazne? Wiec kilka pytan:
- kupilam psa w hodowli, mam rodowód - czy musze miec jeszcze jakies dokumenty, czy psa trzeba gdzies zarejestrowac?
- jakie szkolenia sa koniecznie (rasa Jack Russel Terrier)? Co piesek musi umiec na wystawe? Podstawowe komendy czy cos specjalnego? Musi umiec jakos szczególnie stac?
- od jakiego wieku wystawia sie pieski?

Napewno zanim zdecydujemy sie na wystawianie pojedziemy na jakas wystawe podpatrzyc jak to wygląda ale bardzo prosze napiszcie jak sie do tego wszystiego zabrac?
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 8 mar 2006, o 16:47

Kupiłaś szczeniaka już z rodowodem :?: Jak pamiętam, to on ma ok. 2 miesięcy, więc trochę to dziwne. Myślę, że dostałaś metryczkę od hodowcy i dopiero możesz wyrobić rodowód. Trzeba zarejestrować psiaka w oddziale ZK, złożyć tam metryczkę i czekać (ok. miesiąca) na rodowód, który przyślą z Zarządu Głównego ZK, z Warszawy. Natomiast jak zgłaszać na wystawy :roll: wejdż na stronę mojej hodowli w aktualności i tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje(podaję to dla właścicieli szczeniąt z mojej hodowli) :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez magdaS26 8 mar 2006, o 21:32

Jadziu - faktycznie w ręce mam metrykę a nie rodowód! Wogóle bym na to nie zwróciła uwagi...Mówiłam, że zielona jestem...
Dziękuję za podpowiedzi - poszukam informacji na Twojej hodowli. :D
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54

Postprzez Jadzia 8 mar 2006, o 22:05

Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale najlepiej zarejestrować psiaka w najbliższym oddziale ZK i tam dowiesz się też, co i jak a także dostaniesz terminarz wystaw na cały rok :lol: No i dowiesz się też, czy przy Twojej rasie są jakieś specjalne badania czy konieczność zrobienia np. kursu :roll: Ja jestem zorientowana ogólnie, no i znam się na pinczerach, natomiast na innych rasach trochę mniej :P
a moja strona to www.pinczeryspodkatedry.webpark.pl
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez magdaS26 24 kwi 2006, o 18:03

Ile czasu mam na zarejestrowanie psiaka w związku kynologicznym? Czy jest to rok od urodzenia czy 6 miesięcy?
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54

Postprzez Jadzia 24 kwi 2006, o 18:48

Kiedyś to był rok, ale teraz można odwlec do następnego roku....ale po co :?: Im wcześniej zarejestrujesz psiaka, tym krócej poczekasz na rodowód. Tym bardziej, jeśli chcesz go wystawiać :lol: Bo możesz go wystawiać już w klasie szczeniąt od 6 miesiąca :P
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez magdaS26 24 kwi 2006, o 20:53

Dziękuję :D
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54


Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints