WYSTAWA A SUKA Z CIECZKA

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

WYSTAWA A SUKA Z CIECZKA

Postprzez RODA 20 mar 2006, o 15:17


Nie wiem czy temat umiescilam w dobrym miejscu , ale wiarze sie to z wystawami .Chcialam poznac wasze zdanie na temat wystawiania przez co poniektorych wystawcow , wbrew obowiazujacemu zakazowi ,suk z cieczka.Rozumiem jak robia to osoby po raz pierwszy wystawiajace , ale bardzo czesto zdarza sie ze robia to starzy , doswiadczeni hodowcy.
Rozkojarza to psy na wystawie , a wystawcow doprowadza do szalu.
Zwlaszcza jak sa to u suki akurat dni do krycia. :evil:
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 20 mar 2006, o 18:13

Zgadza się, często tak się dzieje :lol: Najczęściej ludzie tłumaczą się, że zapłacili za wystawę. Rozumiem ich, ale trzeba też patrzeć, że inni wystawcy mają problemy z wystawieniem swojego psa. Kiedyś miałam psa, reproduktora, który na ringu czołgał się zamiast kłusować, bo wcześniej chodziła tam suka z cieczką. :oops: Mały włos nie przyjechałabym do Katowic, bo Lulka wcześniej zaczęła cieczkę, ale udało się. W sobotę 25.03 u Lulki będzie 20-ty dzień cieczki, a ona będzie ponad tydzień po kryciu. A i tak planuję przyjechać krótko przed wystawą i będę ją trzymać na rękach, żeby nie denerwować psów. Poza tym będzie wykąpana i użyję Dystansu(dezodorant specjalny dla suk )
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Gonia 21 mar 2006, o 14:39

Nie trafia do mnie argument,że właściciel suki zapłacił za wystawę.A właściciel psa to niby nie?!Na wielu forach toczyły się dyskusje na ten temat i każdy ma punkt widzenia z punku siedzenia"bo brakuje suczce tej właśnie oceny do krycia,a ma być w tej cieczce kryta"i inne bzdety!Powiem tak.W 2004 r na wystawie międzynarodowej w Krakowie,ring dla mojej rasy był w rogu hali.Ja i moje koleżanki z psami,wśród nich INTCH.Pojawia się pani z suką.Nagle nasze psy zaczynają się gryżć.Mój pies dotkliwie gryzie ojca INTCH po łapach,w bójce bierze udział też młody pies z mojej hodowli.
Finał:mój pies w porównaniu idzie na wstecznym,przewalamy rasę!INTCH schodzi bez CWC,bo cały się trzęsie i utyka.Ja mam pogryzioną noge przez psa z mojej hodowli(przy próbie rozdzielenia),moja suczka nie dostaje ZwMł,bo jest tak przerażona,że kładzie się na stole.
A przecież ja też zapłaciłam za wystawę i przejechałam pół Polski.Mam suki i psa i nigdy nie wystawiałam moich suk w cieczce!Mam nadzieję,że tak zostanie,a właściciele cieknących suk zaczną myśleć :evil:
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez ValdeQ 21 mar 2006, o 17:21

Żeby nie wszczynać dodatkowch konflktów miedzy wystawcami (kto może zwrócić uwage?) powinien sie tym zając lekarz wpuszczający psa na wystawę.

Przeciez każdy pies jest dopuszczany do udziału przez weta na wejściu. Jeśli organizator poleci niewpuszczanie suk w cieczce, to tak powinien zrobic i juz.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez RODA 21 mar 2006, o 23:16

Nie wpuszczanie suk w cieczce jest odgornie narzucone i nie musi o tym decydowac organizator . ValdeQ na jakim ty swiecie zyjesz ?
ja juz wystawiam psy 19 lat i jeszcze nigdy nie spotkalam sie zeby wet dokladnie sprawdzil suki na bramie . :twisted:
Osobiscie sama wyjechalam za psem o wadze 50 kg z ringu , bo jakis idiota stal z boku z suka z cieczka i czekal na swoja kolejke.
Kilka lat temu przez innego takiego idiote zlamalam noge w kostce na ringu , bo moj pies pociagnal mnie po sliskiej nawierzchni / dzien wczesniej lalo jak z cebra i na ringu tonelismy po kostki w blocie / za suka z cieczka. Juz nie wspomne o totalnej dekoncentracji psow na ringu , gdy wczesniej biegala po nim suka z cieczka.
No i raz przewalilam egzamin z tresury przez suke z cieczka , ktora powinna byc wyciagnieta z auta na koniec egzaminu , a wlaciciel przed egzaminem poszedl sobie pocwiczyc z suczka akurat w miejscu gdzie potem go zdawalismy.A byl to wyzel i niuch do pracy na sladzie mial doskonaly.
ROTTWEILER jest jak MEDIA MARKT
nie dla idiotów


ASIA I PSY
RODA
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 204
Dołączył(a): 22 mar 2005, o 20:38

Postprzez joan 28 mar 2006, o 08:54

Z sukami w cieczce mieliśmy kontakt w ostatnią niedzielę na wystawie, mój pies co jakiś czas wyrywał na boki, bo jakaś interesująca go suczka przechodziła :evil: .
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez jola 13 cze 2006, o 07:43

Pozwolilam sobie odswiezyc ten temat polecam artykul dobrze wiedziec co sie swieci http://www.zperonowki.com/html/pol-topic4.html
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gonia 26 cze 2006, o 11:01

Czasami mam ochotę niby wypuścić swojego psa,w czasie kiedy w ringu jest suka z cieczką!Na ostatniej wystawie pogryzły się psy do krwi nie oszczędzając swoich właścicieli,bo pewna pani przeparadowała między nimi z małą,ciknącą suczką!
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez jola 26 cze 2006, o 11:56

Moi przyjaciele w zeszlym roku ganiali swojego retrievera po ringu jamniorow w trakcie oceny :evil:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 15 lis 2006, o 14:25

a jest przecież coś takiego jak spray na cieczki. mogliby cościasz go użyć, jak już... :roll:
Gość
 


Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

paw prints