Kraków 2006

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez jola 27 cze 2006, o 12:55

Widzisz to nie jest tak jak myslisz troche jezdze po wystawach i nie tylko w Polsce i sama mam nieraz mieszane uczucia ja znam wady moich psow i gdyby choc w jednym opisie byla ,ktoras z tych wad wpisana to chyle czola :!:
Ale robienie czegos na sile jest jakby nie zgodne z moja ideologia.
Wine ponosi ZK bo im wiecej sedzia ras sedziuje tym mniej bedzie trzeba wydac kasy i tu jest caly problem.
W GB jesli ktos sedziuje laby to po trzech latach moze zrobic sobie w tej samej grupie goldki i to trwa rok musi brac udzial w wysedziowaniu np 1000 psow .
Sa panstwa w,ktorych sedzia danej rasy mozesz zostac jesli hodujesz taka rase i to nie przez rok ale masz jakis dorobek w tym temacie a u nas jak u nas po staremu.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 4 lip 2006, o 14:51

Jadzia napisał(a):KAROLU :!: Chyba do końca nie doczytałes tematów, bo inaczej wiedziałbyś, że DRAKA była wystawiana dzień po dniu na dwóch wystawach. Pies był ten sam, tylko sędziowie byłi inni :lol: No i oceny bardzo różne. I w tym przypadku ocena bardzo dobra była krzywdząca. Wystarczyło ustawić lokaty, jeśli sunia nie była idealna :P


Tak droga Jadziu, ale z tego co widze w wynikach na stronie oddzialu Lublin - na wystawie klubowej w stawce suczka Draka miala w klasie 5 sztuk, a na krajowej byla sama. Wiadomo, ze pies w ciagu dwoch dni wizualnie sie nie zmienia, ale pies jest psem i czasami ma gorszy dzien - moze np. jednego dnia bylo goraco, suczka gorzej biegala i akurat nie chwycila oka sedziego, drugiego natomiast lepiej sie pokazala i wygrala. Dodatkowo wiadomo, ze bardzo czesto sedziowie na duzych wystawach sedziuja "ostrzej", a na wystawach krajowach, w mniejszych stawkach sa lagodniejsi.
Gość
 

Postprzez Gość 4 lip 2006, o 15:00

To nie do końca tak, np. mój pies, jak na razie schodzi z ringu z oceną doskonałą, co wcale nie znaczy, że wszyscy sędziowie znają się na rasie i widzą pięknego psa. W ubiegłym roku na pewnej międzynarodowej wystawie oceniał nas właśnie taki sędzia od wszystkiego, cały opis brzmiał: "Typowy we wszystkich szczegółach. Typowy w ruchu i statyce", mało tego, suczka mojej koleżanki miała opis identyczny. To jest, moim zdaniem, totalne pójście na łatwiznę.


Jasne, ze tak jest. Przykre jest, ze sedziuja ludzie, ktorzy nie znaja sie na rasie, ale tak akurat jest w wielu krajach i nie taka Polska tragiczna! :-) Ale jakby nie tego tyczyly sie moje pytania, bo jesli sedzia "omnibus- oceniam wszystko, na niczym sie nie znam" ocenia i daje Ci wygrac, to nikt otwarcie nie napisze tego, ze sedzia jest idiota, bo mam bdzurny opis, taka opcja pisarza-krytyka wlacza sie od oceny bardzo dobrej w dol :-)

I teraz proste pytanie do Joli - napisalas, ze juz wtedy, kiedy sedzia ocenial twoja pierwsza suczke, kiedy wygrala u niego rasy - opisy mialas nie zgodne z rzeczywistoscia - napisalas o tym na jakims forum? skrytykowalas ? tak jak tego nie szczesnego Pana z klubowki?

Pozdrawiam serdecznie ze slonecznego Krakowa,
Karol
Gość
 

Postprzez Gość 4 lip 2006, o 15:08

jola napisał(a):Widzisz to nie jest tak jak myslisz troche jezdze po wystawach i nie tylko w Polsce i sama mam nieraz mieszane uczucia ja znam wady moich psow i gdyby choc w jednym opisie byla ,ktoras z tych wad wpisana to chyle czola :!:
Ale robienie czegos na sile jest jakby nie zgodne z moja ideologia.


To moze lepiej zrezygnowac z kilku wystaw w kraju i wystawic u takiego specjalisty, wsrod wiekszej konkurencji swoje psiaki??? Oczczedzisz sobie stresow.Jesli tak robisz to zwracam honor - pochwal sie :-)

jola napisał(a):Wine ponosi ZK bo im wiecej sedzia ras sedziuje tym mniej bedzie trzeba wydac kasy i tu jest caly problem.
W GB jesli ktos sedziuje laby to po trzech latach moze zrobic sobie w tej samej grupie goldki i to trwa rok musi brac udzial w wysedziowaniu np 1000 psow .
Sa panstwa w,ktorych sedzia danej rasy mozesz zostac jesli hodujesz taka rase i to nie przez rok ale masz jakis dorobek w tym temacie a u nas jak u nas po staremu.


Ale sytuacja jest taka naprawde w wielu krajach, a problem z sedziami hodujacymi dana rase jest nastepujacy - sedziowie bardzo czesto maja przyjaciol i wrogow w rasie, nawet podswiadomie (taka juz jest psychologia, a sedzia tylko czlowiek) premiuja tych pierwszych, czesto kosztem tych drugich. Nigdy nie bedzie pieknie, a i wystawy w Wielkiej Brytanii nie sa idealne!
Gość
 

Postprzez jola 4 lip 2006, o 16:41

Widzisz problem polega ze ja wiem jak to wszystko dziala a Ty nie dokonca sie orientujesz znam to od drugiej strony .Ruszyles fajny temat na chwile obecna sprawdzilam wszystkie wystawy zagraniczne i wiem gdzie pojada moje psy i co mnie zaskoczylo mile nawet w naszym szanownym kraju objawi sie takowy specjalista i tam tez beda moje psy .
A dlaczego nigdy nie napisalam o takim sedzim czy innym zwroc uwage ja nie pisze o sedziach ja pisze o naszych przepisach ,przeczytales tekst o zagranicznych sedziach to powiedz mi dlaczego w Polsce nie ma takich przepisow jak w GB pal licho pozostale kraje Europy.Widze ze szukasz zwady cytujesz to co Tobie wygodne nie zmienisz tym mojego punktu widzenia.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints