Czy wykastrowanego psa można wystawiać?

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

Czy wykastrowanego psa można wystawiać?

Postprzez lion big 21 paź 2008, o 11:42

Czy można wystawiać wysterylizowane suczki/wykastrowane psy?
lion big
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 21 paź 2008, o 12:53

Nie można. Dotyczy to również psów po zabiegach chirurgicznych mogacych wpływać na ocenę.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez leonberg 21 paź 2008, o 13:53

ja bym odpowiedział pytaniem: po co?
wystawy to nie zbieranie medali i pucharków, oczywiscie moga byc przyjemnoscia sama w sobie dla własciela lecz tak naprawde służa do wyłonienia najlepszego materiału do rozrodu. osiagniecia wystawowe rodziców sa jednym z głównych powodów róznic w cenach szczeniaczków.
wysterylizowany pies czy suczka nie beda miały szczeniorków. sedzia prawdopodobnie nie zwróci uwagi na sterylizacje suki lecz na brak jader u psa na pewno. nawet jesli psiak otrzyma ocene pozytywna to co z nia zrobisz? do czego ci ona potrzebna? do czego sa potrzebne uprawnienia hodowlane dla bezpłodnego psa? szkoda zbednie wydanych pieniedzy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Tęczova 21 paź 2008, o 14:18

http://psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t= ... c&start=30

poczytaj tu. tutaj było dużo o tym ;)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Psiarka 21 paź 2008, o 15:26

Sunie też nie mogą?! :shock: A to pierwsze słyszę. VQ nie pomyliłeś się czasem? Bo skoro tak to musze się zastanowić nad sterylizacją Ipi...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Tęczova 21 paź 2008, o 15:29

Marysiu, w sumie to po czym sędzia pozna czy sunia jest wykastrowana czy nie? Poczytaj, tam dziewczyny pisały że nie ma o tym w regulaminie...
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Diana S 23 paź 2008, o 19:56

leonberg napisał(a):ja bym odpowiedział pytaniem: po co?
wystawy to nie zbieranie medali i pucharków, oczywiscie moga byc przyjemnoscia sama w sobie dla własciela lecz tak naprawde służa do wyłonienia najlepszego materiału do rozrodu. osiagniecia wystawowe rodziców sa jednym z głównych powodów róznic w cenach szczeniaczków.
wysterylizowany pies czy suczka nie beda miały szczeniorków. sedzia prawdopodobnie nie zwróci uwagi na sterylizacje suki lecz na brak jader u psa na pewno. nawet jesli psiak otrzyma ocene pozytywna to [/b[b]]co z nia zrobisz? do czego ci ona potrzebna? do czego sa potrzebne uprawnienia hodowlane dla bezpłodnego psa? szkoda zbednie wydanych pieniedzy.


Tutaj bym się doczepiła. moje suki nie są i nie będą wysterylizowane, ale również nie będą miały młodych. Pewnie nie umiałabym oddać tych szczeniaków, bo zamartwiałbym się o nie. Czyli jednym słowem się do tego nie nadaję.

Jakie mam korzyści z ocen doskonałych moich suk? Ogromną radość i dumę.... że posiadam takie psy.

Jeżdżę na wystawy i jeździć będę. Dla mnie to przyjemność a co za tym idzie nie jest to zbędne jak dla mnie wydawanie pieniędzy.

Suka wysterylizowana może być wystawiana.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez leonberg 23 paź 2008, o 20:34

Diano, kazdy wie co go kreci. jesli to sprawia ci przyjemnosc to nikt ci tego nie zabroni. wystawianie psiaka to emocje i rywalizacja a na koncu radosc jesli mamy cwc lub bob.
niemniej celem wystaw nie jest trofeum, te sa naprawde liche, beznadziejne medaliki za 3 zł a pucharki z plastiku jesli wystawcy sie dodatkowo zrzuca lub zafunduje klub. najwazniejsza jest karta ocen i to co wpisał sedzia. w tym roku zaliczylismy tylko 6 wystaw. wiecej nie widze potrzeby. na kazdej ocena doskonała i lokata premiowana. nic wiecej w polsce nie zdabedziemy. moze w przyszłym roku pokusze sie na interchampiona? wszystkie mozliwe uprawnienia i tytuły zdobyte wiec co? kolekcjonowac cwc? medaliki?
dlatego tez nie widze sensu wystawiania psa sterylizowanego. dla własnej próznosci? gdybym nie miał planów hodowlanych nie wystawiał bym psiaka. po co? kocham go takim jakim jest. dla mnie jest najpiekniejszy i nie potrzebuje by obcy ludzie wystawiali mu oceny.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Atena 24 paź 2008, o 07:38

leonberg napisał(a):dla własnej próznosci? gdybym nie miał planów hodowlanych nie wystawiał bym psiaka. po co? kocham go takim jakim jest. dla mnie jest najpiekniejszy i nie potrzebuje by obcy ludzie wystawiali mu oceny. [/b]

dobrze powiedziane, zgadzam się całkowicie :D
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez XXL 24 paź 2008, o 08:06

Wystawy są po to, aby wyłonić najlepsze osobniki do hodowli do tego to ogromna radość dla właściciela jak piesek wygrywa. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i każdy robi to z innych powodów. Do tego dochodzi jeszcze „promocja” hodowli.Hodowca na pewno będzie zadowolony, jeśli ładny miot będzie wystawiany i będzie zdobywał dobre oceny. Nawet, kiedy właściciel takiego pieska nie zdecyduje się później na krycie.
XXL
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 20:33

Postprzez Spanielu$Koczka 25 paź 2008, o 15:32

Mi też się wydaje, że wysterylizowaną suczkę można wystawiać.

Marysiu myślę, że powinnaś wysterylizować Ipi, skoro nie zamierzasz jej rozmnażać ;) Czym dłużej mam psa, tym częściej zauważam jak wiele suk ma wielkie nowotwory na listwie mlecznej..
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Psiarka 25 paź 2008, o 17:30

ja też tak uważam (a propos, właśnie jesteśmy po 2 zastrzyku antykoncepcyjnym ;) ) ale chciałabym ją nadal wystawiać. Z tego, co czytam nie ma przeciwwskazań, żeby wysterylizowaną sunię wystawiać. I mam nadzieję, ze taka jest prawda. Rozumiem, że po sterylizacji nie będzie ona miała cieczki. Tylko czy nadal będzie 'przyciągać' facetów?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Spanielu$Koczka 25 paź 2008, o 17:55

Psiarka napisał(a):Rozumiem, że po sterylizacji nie będzie ona miała cieczki. Tylko czy nadal będzie 'przyciągać' facetów?

Będziesz miała spokój i żadnego ogona w postaci samca za sobą ;) Ja przed sterylką też miałam wiele niepewności, m.in. że suki głupieją i zmieniają charakter, ale to nie prawda. Koka cały czas bawi się jak dawniej i mam wrażenie, że ma nawet więcej energii :D Tak, więc jak najbardziej polecam. Jak byś miała jakieś jeszcze wątpliwości to pytaj. :P
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Psiarka 26 paź 2008, o 10:54

Z tym nadmiarem energii to mnie przestraszyłaś :shock: :P Ale to najmniejszy problem, poradzimy sobie ;)
Właśnie wróciłyśmy ze spaceru na którym miałyśmy towarzystwo 3 kawalerów, na samym końcu spaceru stwierdzili, ze załatwią sprawę 'po męsku'... Ipi cały czas w domu siedzi, na dwór jej nie mogę wypuścić, bo psy się zbiegają i robią wszystko, aby się do niej dostać...
Dziękuję Ci Marto za odpowiedzi, jak będziemy iść w poniedziałek na zastrzyk antykoncepcyjny to się zapytamy ile u nas kosztuje sterylka :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cockermanka 26 paź 2008, o 22:28

Psiarka napisał(a):(a propos, właśnie jesteśmy po 2 zastrzyku antykoncepcyjnym ;) )

:shock: nie boisz się faszerować sukę hormonami? Czy wet uprzedził Cię o tym, jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą takie zastrzyki? Czy liczy na to, że prędzej czy później przyjdziecie operować ropomacicze? :roll:
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Następna strona

Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints
cron