Co? Jak? Kiedy?

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

Co? Jak? Kiedy?

Postprzez juli1988 6 lis 2008, o 19:33

Hej,

Postanowilam spelnic swoje marzenie i kupic sobie szczeniaka zeby moc z nim jezdzic na wystawy.
Problem w tym ze jestem laikiem w tych sprawach...

Wiem tylko jakiego psiaka chce i nic wiecej :oops:
Dlatego tutaj zwracam sie do Was o pomoc.

Mam duzo pytan ale zacznijmy od poczatku:

Wiem ze musze znalesc odpowiednia hodowle.
Czym kierowac sie przy wyborze szczniola?
Jakie dokumenty musze otrzymac?
Jakie dokumenty mam prawo wolac od hodowcy?
Mam szczeniaka a co dalej?

Z gory dziekuje za odpowiedz
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 7 lis 2008, o 11:18

1. Jak się 'rozumie' z innymi szczeniakami i dorosłymi psami. Warto też spojrzeć, jak zachowuje się matka.
2. Książeczkę zdrowia i metrykę psiaka (no chyba, że hodowca już wyrobił mu rodowód)
3. Hmm chyba możesz poprosić o rodowód matki i ojca. Zresztą każdy odpowiedzialny hodowca nie miałby nic przeciwko.
4. Chodzi Ci o wystawy? Co zrobić aby jeździć z nim na wystawy?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Diana S 7 lis 2008, o 19:47

Jeżeli chcesz i jesteś zdecydowana by wystawiać psa, jeździć na wystawy, to musisz dobrze wybrać hodowlę.

Wejdź na forum dot. rasy która ci się marzy. Popytaj.

Jeżeli chcesz by twój pies zdobywał dobre noty (wygrywał). Poszukuj hodowli gdzie eksterier psów jest b. dobry (doskonały).

Takie psy wygrywają. Jeżeli wybierzesz hodowlę średnią, twój pies nie zawsze otrzymywać doskonałe noty.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez leonberg 8 lis 2008, o 11:24

ja bym zaczal od czytania na temat rasy ktora wybrałes, musisz dowiedziec sie jak najwiecej o cechach ktore sa pozadane i tych ktore dyskwalfikuja. nastepnie pojezdzic troszke na wystawy, ogladac psy na zywo, zauwazac róznice miedzy psiakami, moze wybrac suke od ktorej chcesz szczeniorka. przejrzec linie rodziców jak nabardziej wstecz, w celu wyszukiwania ew. chorób genetycznych ktore wystapiły. niektore rasy maja strony z kalkulatorami inbredu. poczytac fora internetowe rasy, czasem ludzie pisza o róznych rzeczach ( nie zawsze miłych ) dotyczacych innych hodowli. koniecznie odwiedzic hodowce jesli wybrałes hodowle i zapoznac sie z warunkami w ktorych beda chowały sie szczeniorki. zwróc uwage gdzie stoi skrzynka porodowa, w domu, garazu czy jakiejs komorce. nie jest wazne gdzie hodowca pokazuje szczeniaki lecz czy sa z ludzmi gdy nie ma kupujacych. koniecznie uprzedz ze chcesz psa wystawowego. podejmij decyzje psiak czy suczka. pamietaj ze wybór szczeniaka to mała loteria. na jego sukcesy wystawowe złozy sie loteria genowa ( pomimo staran hodowcy w doborze psów by otrzymac jak najlepsze szczeniaki ) oraz twoja starannosc w wychowaniu i pielegnacji. jesli jest taka mozliwosc popytaj włascieli psów ktorzy kupili psiaka z hodowli ktora wybrałes o ich wrazenia i kompetencje hodowcy. zapytaj czy mozesz liczyc na pomoc podczas nauki ułozenia psiaka oraz pierwszych wystaw. na wystawach jest wiele ładnych psiaków ktore nie zajmuja dobrych lokat z braku starannosci włascieli. pies brudny i skołtuniony nie jest przygotowany by byc championem. czasem mozna powiedziec ze 50% sukcesu to pies, reszta to jego własciel wiec wracajac do poczatku-czytanie nie boli a jedynie moze ci pomóc. im wiecej wiedzy zdobedziesz tym łatwiej wybierzesz psiaka i łatwiej bedzie ci na wystawach. nigdzie sie z zakupem nie spiesz. pamietaj tez o jedny ale chyba najwazniejszym - pies jest do kochania, wystawy sa drugorzedne i nigdy nie moga byc najwazniejsze.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez juli1988 9 lis 2008, o 00:10

Dziekuje bardzo za odpowidz!

Bardzo przydadza mi sie te rady.

Wlasnie jutro wybieram sie na wystawe obejrzec psy, rase juz wybralam, wzorzec zanm, jestem tez na forum rasy, szceniak nie ma byc na juz mam zamiar troche sie poprzygladac poduczyc co i jak bo naprawde nie znam sie na wystawach...

leonberge piszesz ze mam przejrzec linie rodzicow a gdzie moge odszukac jakas baze takich danych?

jak to jest z psami ktore mieszkaja na dworze i wystawy?
Czy to jest jakas roznica miedzy psem wystawowoym trzymanym w domu a psem wystawowym trzymanym na dworze?

Moim marzenie jest Bernenczyk pies i wlasnie takiego mam zamiar kupic mam na oku kilka hodowli i teraz musze wybrac...

A co do kochania psiaka hmm... nikt napewno nie bedzie go kochal mocniej niz ja :)
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez Psiarka 9 lis 2008, o 10:49

No cóż, różnica jest taka, że berneńczyk na dworze może się trochę upaprać 8)

Niech zgadnę - byłaś w Poznaniu na wystawie? :wink:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez juli1988 9 lis 2008, o 22:54

Oczywiscie ze tak :)

Taka impreza nie mogla mnie ominac...

Tylko ze tylu ludzi bylo ze na ring glowny sie nie zalapalam :?

Pozniej wrzuce troche fotek

P.S. a czy ja moge wrzucac takie fotki z wystawy nie moich psow?
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez Psiarka 10 lis 2008, o 07:15

Wydaje mi się że tak. No cóż ja tak zawsze robię 8)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co? Jak? Kiedy?

Postprzez cockermanka 12 lis 2008, o 02:10

juli1988 napisał(a):Czym kierowac sie przy wyborze szczniola?

Jeśli znajdziesz dobrą hodowlę,to możesz zdać się na sugestie hodowcy - jesli będzie wiedział,że psiak ma być wystawiany,to z pewnością wybierze odpowiedniego malucha.
juli1988 napisał(a):Jakie dokumenty musze otrzymac?

metrykę oraz książeczkę zdrowia z aktualnymi wpisami odrobaczeń i szczepień (w przypadku,gdy szczenię pochodzi z zagranicznego krycia musisz dostać ksero rodowodu ojca )
juli1988 napisał(a):Jakie dokumenty mam prawo wolac od hodowcy?

Dobry hodowca sam dołączy do metryki:
-kserokopie rodowodów rodziców
-wyniki badań
-kserokopie dyplomów (championaty) rodziców
-pisemną "instrukcję obsługi malucha"
-pisemne informacje o rasie,o pielęgnacji dorosłego psa itp.
-wyprawkę
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie


Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints