Strój wystawiającego

Informacje, zaproszenia, terminy, wyniki...

Moderator: Moderatorzy

Strój wystawiającego

Postprzez Lehrer 19 wrz 2006, o 17:21

Wydaje mi się , że wystawiający i wystawiany stanowic powinni jedną całość. pies piekny, zadbany , spełniający komendy, pięknie się prezentuje. A pan? jeansy, polo, adidasy, często nieogolony.
Toz to kpina. Jeśli dbamy o wygląd psa wykorzystując w tym celu chemię (szampony, lakiery, i inne) wiążąc mu kokardki , goląc to zadbać o siebie mógłby także właściciel.
Na wystawie w Zielone Górze widziałem tylko 2 osoby , których strój był odpowiedni do rasy psa i pokazu. No i co obaj panowie to Niemcy. Jeden w styroju mysliwego (wystawiał psa mysliwskiego) , drugi w garniturze i muszce (wystawiał mopsa)
Nie wiem jak jest na innych wystawach , ale tu coś chyba nie gra. Tylko sędziowie wyglądali jako tako.
Marek
Avatar użytkownika
Lehrer
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 20:39
Lokalizacja: Zielona Góra

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Magda* 19 wrz 2006, o 17:29

Podobno Strój wystawiającego nie powinien "zlewać" się (byc taki sam) jak kolor psa. Nie powinien być zbyt "okazały" aby nie sprawiac warażenie, że konkuruje sie z własnym psem ;) Bo to pies powinien byc na pierwszym planie. Oczywiscie powinien byc schludny i pasujacy do danej rasy ;)
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Lehrer 19 wrz 2006, o 17:36

Magda* napisał(a):Podobno Strój wystawiającego nie powinien "zlewać" się (byc taki sam) jak kolor psa. Nie powinien być zbyt "okazały" aby nie sprawiac warażenie, że konkuruje sie z własnym psem ;) Bo to pies powinien byc na pierwszym planie. Oczywiscie powinien byc schludny i pasujacy do danej rasy ;)


Co znaczy, Madziu - strój pasujący do danej rasy?
Marek
Avatar użytkownika
Lehrer
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 20:39
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez czarny_motyl 19 wrz 2006, o 18:04

np leniwy mops i pan w dresach
albo jakis pies mysliwski lub lubiacy biegac i paniusia w kiecce i szpilach na 10cm[to tylko moje zdanie]
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Atena 19 wrz 2006, o 19:33

Lehrer napisał(a):Na wystawie w Zielone Górze widziałem tylko 2 osoby , których strój był odpowiedni do rasy psa i pokazu. No i co obaj panowie to Niemcy. Jeden w styroju mysliwego (wystawiał psa mysliwskiego) , drugi w garniturze i muszce (wystawiał mopsa)


Magda* napisał(a):Podobno Strój wystawiającego nie powinien "zlewać" się (byc taki sam) jak kolor psa. Nie powinien być zbyt "okazały" aby nie sprawiac warażenie, że konkuruje sie z własnym psem ;) Bo to pies powinien byc na pierwszym planie. Oczywiscie powinien byc schludny i pasujacy do danej rasy ;)

Faktycznie, sama nieraz jestem zniesmaczona ubiorem wystawiających. Kilka razy widziałam osoby w dresie, nieraz w jakiś porozciąganych spodniach :roll: Zawsze wyobrażałam sobie, że wystawiający są elegancko ubrani, może nie w garnitury, ale w rzeczy schludne i w miarę eleganckie, bo w końcu oni również coś sobą reprezentują - niestety - niemile się rozczarowałam :(
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 19 wrz 2006, o 19:47

W Polsce przeważa model wystawiania psa przez właśiciela. W niektórych krajach większość psów jest prezentowanych przez profesjonalnych (i profesjonalnie ubranych) handlerów. W USA pies wystawiany "amatorsko" nie ma najmniejszych szans na sukces.

Do tego często wlaścicelom nie zależy na ocenie sędziowskiej (co jest esencją wystawiania), a tylko na trzech notach bardzo dobrych dla suki, co ja kwalifikuje do rozmnażania. Nie jest tajemnicą, że na polskich ringach bardzo dobra notę dostanie każdy. Sędziowie, którzy próbuja oceniać bardziej surowo, wedlug swiatowych standardów, po prostu nie są zapraszani na wystawy.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Michał 19 wrz 2006, o 20:43

ValdeQ, tym mnie trochę zmartwiłeś :roll: . Chodzi mi o zacofaniu Polski w wielu kategoriach, nawet jeśli chodzi o psy :( .
Co do ubrań, to mam mieszane uczucia. Jeśli wystawa odbywa się na zewnątrz, w gorący, słoneczny dzień, to nie widzę sensu w chodzeniu w garniturze :roll: . Człowiek się denerwuje przez gorąco i udziela to się psu... Przyznaje jednak rację, żeby sami wystawiajcy ubierali się w miarę przyzwoicie, ale tak by czuli się swobodnie (dobry nastrój udziela się też psu) i komfortowo :) . Na przykład zwykły podkoszulek i dżinsy bądź krótkie spodnie(gorący dzień).
Inaczej sprawa się przedstawia w klimatyzowanych halach, których jest mało w Polsce :roll: . Tu już można wstawić obowiązek ubierania stroju wizytowego przez hodowcę.
Takie jest moje zdanie na ten temat :wink: .
Ostatnio edytowano 20 wrz 2006, o 06:07 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Lehrer 19 wrz 2006, o 21:10

Wydaje mi się , że przyjeżdżający z daleka, nocują w okolicy wystawy, dodatkowo wiedzą kiedy wyjdą z prezentacją (ogłoszenia o godzinach pokazów wiszą przed każdym stanowiskiem i nie widzę problemu , aby kilka minut przed prezentacją przebrać się.Jeśli pies ma prezentowac się dobrze , to i jego pan także. Obcokrajowcy (Niemcy) mimo upalnej niedzieli ( 25 stopni w cieniu) prezentowali sie wysmienicie. Dlatego podkoszulek, jeansy lub krótkie spodnie - to nie jest reklama hodowcy . Sedziowie to także oceniają, ale i widzowie (byc może potencjalni kupcy)zapamietaja dobrze prezentujaca sie parę. Ja gosci z zagranicy zapamiętałem i zapamiętałem wygląd psów.Ale zapamiętałem pana w podkoszulce z ramiączkami (łańcuch ze złota na szyi :!: ) i psa też zapamiętałem (owaczarek podhalański)
A sedziowie jako specjalisci dstrzegą (mimo stroju pana) psa i poprawnie (w miarę) go ocenią
Marek
Avatar użytkownika
Lehrer
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 20:39
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez ValdeQ 19 wrz 2006, o 23:25

Michał, nie chodzi o garnitur, strój wizytowy lub wieczorowy byłby równie nie na miejscu jak plazowy.

Ale sportowa marynarka i spodnie w kolorze kontrastującym z umaszczeniem psa wyrażają szacunek dla gości i sędziego. Panie mają więcksze pole do popisu.

Niektórzy maja strój nawiązujący do pochodzenia rasy, np. góralski przy owczarku podhalańskim, strój do safari z rodezjanem, bawarski strój do posokowca. Do oceny to może być nadgorliwość ale podczas konkurencji finałowych wygląda doskonale.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Michał 20 wrz 2006, o 06:24

Trochę źle zrozumiałem kwestię "w co ubierać się na wystawę". Popatrzyłem na marynarki sportowe na Allegro i muszę przyznać, że wyglądają przyzwoicie :) .
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Magda* 20 wrz 2006, o 07:49

Lehrer napisał(a):
Magda* napisał(a):Podobno Strój wystawiającego nie powinien "zlewać" się (byc taki sam) jak kolor psa. Nie powinien być zbyt "okazały" aby nie sprawiac warażenie, że konkuruje sie z własnym psem ;) Bo to pies powinien byc na pierwszym planie. Oczywiscie powinien byc schludny i pasujacy do danej rasy ;)


Co znaczy, Madziu - strój pasujący do danej rasy?
chodzi mi np. o to, że nie wyobrażam sobie , że jakaś pani na szpileczkach i w krótkiej spodniczce wystawia owczraka niemieckiego - psa uzytkowego. W takim stroju to może wystawiać yorka.

Michał, nie chodzi o garnitur, strój wizytowy lub wieczorowy byłby równie nie na miejscu jak plazowy.

Ale sportowa marynarka i spodnie w kolorze kontrastującym z umaszczeniem psa wyrażają szacunek dla gości i sędziego. Panie mają więcksze pole do popisu.

Niektórzy maja strój nawiązujący do pochodzenia rasy, np. góralski przy owczarku podhalańskim, strój do safari z rodezjanem, bawarski strój do posokowca. Do oceny to może być nadgorliwość ale podczas konkurencji finałowych wygląda doskonale.
otóż to.
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Atena 20 wrz 2006, o 08:07

ValdeQ napisał(a):Nie jest tajemnicą, że na polskich ringach bardzo dobra notę dostanie każdy.

niestety :roll: pies kolegi, który jest brzydki i ma kilka wad, jakoś dziwnym trafem dostaje zawsze doskonałe... dodam tylko, że jeszcze jakoś dziwnym trafem, zawsze jeździ z nim hodowczyni i w zasadzie każdy z psów z tego miotu wtedy coś zdobywa...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Magda* 20 wrz 2006, o 17:11

I nie jest tajemnica równiez, że większosc wystaw jest ustawiana.
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez ValdeQ 20 wrz 2006, o 17:28

Magda* napisał(a):większosc wystaw jest ustawiana.


Z tą wiekszością to bylbym ostrożny. Sam parę rzeczy wygrałem, a z nikim sie nie umawialem

Musialem trafić na tę "mnejszość" :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Ania_Ś 20 wrz 2006, o 17:33

Ja zawsze ubieram się na sportowo: dzinsy i koszulka lub bluzka a do tego polar lub kurtka.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Następna strona

Powrót do Wystawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

paw prints