kiedy stana uszy-york

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

kiedy stana uszy-york

Postprzez marcin77123 26 sie 2007, o 21:07

witam mam 2 miesiecznego yorka ma opadniete uszka. jedno sie troche podnosi. mam pytanko kiedy powinny stanac do gory?
marcin77123
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 08:32

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

uszy

Postprzez terefere 1 lut 2008, o 12:19

mam 6 miesiecznego yorka ma prawie stojące uszy, lekko oklapnięte końcówki ale byłam u weterynarza i powiedział mi że do roku trzeba czekać bo powinny stanąć. ja mojemu yorkowi podcinam włoski na uszkach
terefere
 

uszka jorka

Postprzez maria.nefretete@neostrada 14 mar 2008, o 19:20

wwieku dwoch miesiecy uszka u zdrowego yorka powinny zdecydowanie stac; to bardzopoz niepokojacy sygnal;pozdrawiam ania[/list]
maria.nefretete@neostrada
 

Postprzez Ewka 14 mar 2008, o 19:39

2 miesiące to baaaaardzo mały pies przecież! Tak szybko niby ma się ta chrząstka "utwardzić"? Dziwne.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gość 12 sie 2008, o 06:41

powinny stanąć od 2 do 6 miesięcy
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 12 sie 2008, o 08:41

Może się i tak zdarzyć,że w ogóle nie staną.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez dogs223 17 sie 2008, o 14:49

można mu podklejać uszka lub wygalać włosy na nich, bo faktycznie mogą mu w ogóle nie stanąć.
Avatar użytkownika
dogs223
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sie 2008, o 14:40
Lokalizacja: KOSZALIN

Postprzez dariak15 25 sie 2008, o 20:06

ja znałam yorka i wcale nie miała postawionych uszu :D
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez cockermanka 26 sie 2008, o 00:25

A kontaktowałeś się z hodowcą? Przecież od niego uzyskasz najpełniejsze informacje.
No,chyba że chodzi o "yorka"...wtedy wszystko jest możliwie...i nie stojące uszy mogą być najmniejszym problemem...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: kiedy stana uszy-york

Postprzez Pestka ;) 11 paź 2008, o 09:58

marcin77123 napisał(a):witam mam 2 miesiecznego yorka ma opadniete uszka. jedno sie troche podnosi. mam pytanko kiedy powinny stanac do gory?


Yorkom prawidłowo uszy powinny stanąć w wieku do 3 miesięcy , ale później również mogą , ale już z mniejszym prawdobodobieństwem . Mam też w domu yorka -psa . Stanęły mu uszka prawidłowo bo prawie w wieku 3 miesięcy . A jeśli jeszcze są różnego typu sposoby np. zgolić maszynką 1/3 włósów z ucha . Jeżeli jeszcze się nie postawią to najlepiej tasiemką podkleić . Mam nadzieję , że rady się przydadzą . Pozdrawiam ;)
Pestka ;)
 

Re: kiedy stana uszy-york

Postprzez Hanna . 11 paź 2008, o 10:03

Pestka ;) napisał(a):
marcin77123 napisał(a):witam mam 2 miesiecznego yorka ma opadniete uszka. jedno sie troche podnosi. mam pytanko kiedy powinny stanac do gory?


Yorkom prawidłowo uszy powinny stanąć w wieku do 3 miesięcy , ale później również mogą , ale już z mniejszym prawdobodobieństwem . Mam też w domu yorka -psa . Stanęły mu uszka prawidłowo bo prawie w wieku 3 miesięcy . A jeśli jeszcze są różnego typu sposoby np. zgolić maszynką 1/3 włósów z ucha . Jeżeli jeszcze się nie postawią to najlepiej tasiemką podkleić . Mam nadzieję , że rady się przydadzą . Pozdrawiam ;)


Mi również wiadomo , że yorkom powinny stanąć uszy do 3 miesięcy . Rozmaiwałam z weterynarzami z różnych miast . Nawet jak byłam na wakacjach nad morzem ( mieszkam 300 km od morza ;) ) to byłam u weterynarza po preparat , aby uszy stanęły. Tak więc 7 weterynarzy mi powiedziało , że tak jak pies ma ok. 8-12 tygodni to powinny stanąć . Pestka ma rację . ;]
Hanna .
 

Postprzez bjossa 11 paź 2008, o 14:49

jak możnaa psu uszy taśmą kleić... naprawde te uszka są takie ważne, ze jak nie staną to psa sie nie bedzie kochać czy co ? rozumiem wygolenie, dawanie kurzych łapek itp no ale nie za wszelką cene.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pauli 11 paź 2008, o 22:50

bjossa napisał(a):jak możnaa psu uszy taśmą kleić... naprawde te uszka są takie ważne, ze jak nie staną to psa sie nie bedzie kochać czy co ? rozumiem wygolenie, dawanie kurzych łapek itp no ale nie za wszelką cene.


jeśli liczymy na to, że z psem pojedziemy na wystawę - podklejenie taśmą chyba nie jest taką zbrodnią ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez bjossa 12 paź 2008, o 07:46

jeśli liczymy na to, że z psem pojedziemy na wystawę - podklejenie taśmą chyba nie jest taką zbrodnią


jesli psu uszki same nie staną to znaczy że jest petem i nie powinien tej wady dalej przekazywać.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pauli 12 paź 2008, o 21:41

bjossa napisał(a):
jeśli liczymy na to, że z psem pojedziemy na wystawę - podklejenie taśmą chyba nie jest taką zbrodnią


jesli psu uszki same nie staną to znaczy że jest petem i nie powinien tej wady dalej przekazywać.


nie znam się na zasadach dziedziczenia lub nie stawalności yorkowych uszu :) ale - wystawy służą nie tylko do zrobienia hodowlanki :)
poza tym - jeśli komuś podoba się york z uszkami, które stoją to podklejanie czy podcinanie włosków na uszach to nie jest zbrodnia ani nic, co zadaje psu jakiekolwiek cierpienie. w ten sposób myśląc to można by zadać pytanie po co psa kąpać - jemu nie przeszkadza jeśli śmierdzi a brud się już osypuje z sierści ;) a chyba mało który pies jest prawdziwym fanem kąpieli :lol:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Następna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints