CO JAK JUŻ SĄ SZCZENIAKI ? ? ?

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

CO JAK JUŻ SĄ SZCZENIAKI ? ? ?

Postprzez czyzol1991 14 mar 2006, o 17:54

mam pytanie... mam już psa ale bez rodowodu i nie wiem jak z tym wszystkim postępować... więc od początku :) chcę sobie kupić psa z rodowodem (suczke) jak już będzie miała młode z psem mającym rodowód to co dalej? te szczeniaki mają od urodzenia metryke a potem rodowód kupuje nabywca szczenikaa czy jak to jest z tym wszystkim =///
"Mowa jest źródłem nieporozumień..."
A. de S. Exupery
Avatar użytkownika
czyzol1991
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bigos 14 mar 2006, o 18:09

Jeszcze nie kupiłeś suczki a już myślisz o szczeniakach????????????????????????????????????????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
bigos
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 sty 2006, o 16:34
Lokalizacja: poznań/dm

Postprzez czyzol1991 14 mar 2006, o 18:13

tak bo wiem że jak o tym powiadomie tatę to będzie chciał odrazu wiedzieć WSZYSTKO łącznie z informacjami co do szczeniaków.
"Mowa jest źródłem nieporozumień..."
A. de S. Exupery
Avatar użytkownika
czyzol1991
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Atena 14 mar 2006, o 18:14

czyzol1991 napisał(a):tak bo wiem że jak o tym powiadomie tatę to będzie chciał odrazu wiedzieć WSZYSTKO łącznie z informacjami co do szczeniaków.

:ojej:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez mwijatak 14 mar 2006, o 19:34

To nie jest dochodowy interes, więc proponuję sobie odpuścić zakładanie hodowli. Chyba, że chcesz mieć CHodowlę :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tinus 14 mar 2006, o 20:41

Przede wszystkim musisz sobie uswiadomic, ze sam fakt, ze sunia ma rodowod nie znaczy, ze beda go mialy takze jej mlode. Musi ona zaliczyc odpowiednia liczbe wystaw i uzyskac odpowidnio wysokie noty. Poza tym przy niektorych rasach potrzebne sa jeszcze specjalne badnia, testy.. Pis, ktorym pokryjesz sunie, takze musi byc psem hodowlanym - tzw. reproduktorem. Poza tym musisz zarejestrowac hodowle. I jeszcze wiele rzeczy, na ktorch sie nie znam, bo mnie zakladanie hodowli nie interesowalo. W kazdym razie moze odpowie Ci ktos, kto hodowle ma. Moim zdaniem jednak, powinienes kupic sobie psa dla przyjmnosci, a nie po to, aby go rozmnazac.
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez czyzol1991 14 mar 2006, o 22:43

a kto w ogóle powiedział że ja chcę mieć hodowle? xD ja poprostu chcę wiedzieć co i jak bo chcę mieć raz (tylko raz) szczeniaki :)
"Mowa jest źródłem nieporozumień..."
A. de S. Exupery
Avatar użytkownika
czyzol1991
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Tinus 14 mar 2006, o 23:05

a po co?
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez czyzol1991 14 mar 2006, o 23:18

po co chcę szczeniaki? bo rozmnożyły mi sie już rybki, kanarki, koszatniczki... ale pies jeszcze nie bo tata coś nie chciał ale teraz jak będę miał swojego psa to dużo do gadania nie będzie miał
"Mowa jest źródłem nieporozumień..."
A. de S. Exupery
Avatar użytkownika
czyzol1991
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez KasiK 15 mar 2006, o 06:37

Czyli że po co? :shock: Bo ja dalej nie rozumiem... czy Ty zdajesz sobie sprawę że Ty jesteś odpowiedzialny za te szczeniaki? Trzeba je zaszczepić, wykarmić itd. itp... A potem oddać ( sprzedać) do jakichś dobrych, kochających domów. I w razie czego przyjąć je z powrotem. To nie takie proste jak hodowla rybek, naprawdę.
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez mwijatak 15 mar 2006, o 09:01

To co napisała Asia (Tinus) dotyczy Cię całkowicie - nawet jeśli chcesz jednorazowo mieć szczeniaki :!: Kupno suki z rodowodem wcale nie znaczy, że jej szczenięta też będą go miały :roll: Suka musi zaliczyć pewną ilość wystaw z oceną doskonałą bądź bardzo dobrą (chyba) i dopiero można się starać o to żeby suka stała się hodowlaną. To samo dotyczy psa, którym suka ma być kryta - musi mieć odpowiednie oceny i miano reproduktora :roll: Dopiero po tym wszystkim można pomyśleć o szczeniakach :!:

I taka moja skromna uwaga - pies to nie są rybki, chomik itp. Szczeniaki to naprawdę duża odpowiedzialność, więc proponuję żebyś z rozmnażaniem swojej suni poczekał aż dorośniesz (nie tylko wiekiem ale również umysłem) :twisted: Z tego co piszesz wnioskuję, że nie zdajesz sobie sprawy z tego co to jest odpowiedzialmość za kogoś a mając szczeniaki i sukę będziesz w pełni ODPOWIEDZIALNY nie dość, że za ich życie to również za ich dalszy rozwój :!: :!:

A co sie stanie jak nie znajdziesz dla szczeniąt nowych domów :?: Oddasz je do schroniska :?: A może uśpisz :?:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bigos 15 mar 2006, o 09:15

czyzol1991 napisał(a):po co chcę szczeniaki? bo rozmnożyły mi sie już rybki, kanarki, koszatniczki... ale pies jeszcze nie bo tata coś nie chciał ale teraz jak będę miał swojego psa to dużo do gadania nie będzie miał


Ręce opadają!!!!!

:ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej:
Avatar użytkownika
bigos
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 sty 2006, o 16:34
Lokalizacja: poznań/dm

Postprzez czyzol1991 15 mar 2006, o 16:58

doskonale wiem jaka to odpowiedzialność bo moja kuzynka ma hodowle i babcia też. Jeśli nie znalazł bym dla nich domów (odpowiednich) to nie oddam ich byle gdzie np. do schroniska a usypianie psów -obojętnie jakich, rasowych czy kundelków- ani żadnych innych zwierząt nie wchodzi w gre. Jestem w dobrej sytuacji bo jeśli wszystkie szczeniaki zostaną u mnie to nie będzie wielki kłopot bo mam bardzo dużo miejsca :) a "kasik" napisał/a że to duża odpowiedzialność ze względu na szczepienie, wykarmienie itp... ej ja się wychowałem przy hodowli psów!? więc raczej wiem co i jak z tymi sprawami. Nie wiedziałem tylko co z rodowodami itp bo nigdy nie pytałem o to babci bo mnie to nie interesowało szczerze mówiąc a teraz się przeprowadziłem i nie mam z nią prawie kontaktu
"Mowa jest źródłem nieporozumień..."
A. de S. Exupery
Avatar użytkownika
czyzol1991
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Jadzia 15 mar 2006, o 17:13

A możesz nam zdradzić przy jakiej hodowli się wychowałeś :?: Jaka rasa i jaki przydomek hodowlany :?: A może to była chodowla :?: to raczej nie wiele tam się mogłeś nauczyć :oops:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez czyzol1991 15 mar 2006, o 17:37

dogi niemieckie. Sam mam jednego (wspaniałe psy) a hodowla jest za graniczna (tzn babcia mieszka za granicą, ja sie przeprowadziłem spowrotem do Polski) więc i tak nie będziesz znać tej hodowli :wink:
"Mowa jest źródłem nieporozumień..."
A. de S. Exupery
Avatar użytkownika
czyzol1991
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints