..............prawa i obowiązki hodowcy................

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

..............prawa i obowiązki hodowcy................

Postprzez mateo 21 maja 2008, o 22:21

Witam serdecznie wszystkich
Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem?
Rozchodzi mi sie o to,że kupiłem szczeniaka pieska 8 tyg z renomowanej hodowli.Jest to doberman.Okazało sie po wizycie u weta,że szczenię nie ma jednego jąderka.Miał to byc pies na wystawy,reproduktor.W tej chwili wiem ,że czar prysł:-(
Poinformowałem o tym hodowcę.Fakt wykazal sie wyrozumiałością.Zaproponował wymianę pieska o ile ja wyraże na to zgode.Niestety pokochałem go i nie oddam za żadne skarby.
Dodam,że za szczeniaka zapłaciłem 1500zł (z rodowodem rzecz jasna)
Prosze doradzcie mi co powinienem oczekiwac od hodowcy???? Jest to psiak niewartościowy pod względem hodowlanym bo jak dla mnie to najwspanialszy psiak pod słoncem mimo ze mam go tydzien dopiero.Jednak oczekiwałbym zadoścuczynienia nie wiem jednak jakie mogę mieć wymogi,prawa a hodowca obowiązek...

Bardzo prosze o pokierowanię mną gdyz nie wiem jak sie zachowac i czego oczekiwac od hodowcy.

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz
Avatar użytkownika
mateo
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 22:01

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez KittyChan 21 maja 2008, o 23:01

wydaje mi się że jesteś w sytuacji bez wyjścia. Z psami jest chyba[ bo nie znam się na tym] podobnie jak po prostu z kupowaniem innych rzeczy- jeśli zareklamujesz to albo oddają ci pieniądze, albo dają nowy produkt.
Jednak nie jestem pewna, bo wiem tylko to że hodowca na pewno ma obowiązek w takiej sytuacji zaproponować ci przyjęcie szczeniaka do siebie i zaoferowanie ci innego.
Ale może taka wada dyskwalifikuje psa jako psa wystawowego, a jak wiadomo pies zdyskwalifikowany jest tańszy. Więc chyba powinien on ci zwrócić pieniądze za ten wpis o o dyskwalifikacji, jeśli dobek będzie go miał. No a psa ci zostawić.
Ja daję swoją opinię i domysły- nie znam się dokładnie na prawie hodowlanym.
Ostatnio edytowano 21 maja 2008, o 23:06 przez KittyChan, łącznie edytowano 1 raz
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Postprzez mateo 21 maja 2008, o 23:04

ach...nieporadnie sie teraz czuję :?
Mam wspaniałego pieska,wymarzonego i z taką wadą :(
Muszę zadzwonic do hodowcy i zobaczyc co on na to? Wymiana-odpada definitywnie tak więc chociazby zwrot po części kosztów? Ach sam nie wiem
Avatar użytkownika
mateo
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 22:01

Postprzez Atena 22 maja 2008, o 07:36

ale zaraz zaraz, a czemu zakładasz, że pies jest wnętrem? przecież jąderko może mu jeszcze zejść! Gdy pies skończy 6 miesięcy i nie będzie miał dalej jąderka, to wtedy konieczny jest zabieg i można mówić o wnętrstwie, ale nie w wieku 8 tygodni...

Co do hodowcy - w umowie powinny się znaleźć zapisy na temat postępowania w przypadku stwierdzenia "wadliwego" szczenięcia - oczywiście wówczas, gdy sprzedawane szczenię było bez wad.

poczytaj sobie :arrow: http://www.vetserwis.pl/wneter_pies.html
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Jadzia1 22 maja 2008, o 08:33

Witam :) Wet powinien Ci powiedzieć to co napisała Atena ,że jąderko może jeszcze zejść należy jednak trochę w tym pomóc , trzeba umiejscowić jąderko i delikatnie masować ku dołowi ,ale to musi wytłumaczyć Ci wet .Ja z Guciem miałam to samo .
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Jadzia1
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 874
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 17:55

Postprzez mateo 22 maja 2008, o 13:21

...ooo pocieszajace jest to,iz jest jeszcze nadzieje na wstapienie jaderka do moszny. :)
Jedno jajeczko faktycznie jest niewyczuwalne ale masuję mu wedle zalecenia :wink:

Jeszcze raz wielkie dzieki

Pozdrawiam
Mateusz
Avatar użytkownika
mateo
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 22:01

Postprzez KittyChan 22 maja 2008, o 13:36

no..i jeszcze jest nadzieja ;)
tylko nie zaniedbaj pieska! :D
okaże się pewnie że niepotrzebna była panika ;)
A ja nie mam psa.! Posiadam KOTa :3
Obrazek
Kasia mam na imię. nie musicie używać japońszczyzny Obrazek
Avatar użytkownika
KittyChan
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 19:21
Lokalizacja: z nad morza. 8)

Re: ..............prawa i obowiązki hodowcy................

Postprzez leonberger.go.pl 24 maja 2008, o 23:48

mateo napisał(a):Witam serdecznie wszystkich
Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem?
Rozchodzi mi sie o to,że kupiłem szczeniaka pieska 8 tyg z renomowanej hodowli.Jest to doberman.Okazało sie po wizycie u weta,że szczenię nie ma jednego jąderka.Miał to byc pies na wystawy,reproduktor.W tej chwili wiem ,że czar prysł:-(
Poinformowałem o tym hodowcę.Fakt wykazal sie wyrozumiałością.Zaproponował wymianę pieska o ile ja wyraże na to zgode.Niestety pokochałem go i nie oddam za żadne skarby.
Dodam,że za szczeniaka zapłaciłem 1500zł (z rodowodem rzecz jasna)
Prosze doradzcie mi co powinienem oczekiwac od hodowcy???? Jest to psiak niewartościowy pod względem hodowlanym bo jak dla mnie to najwspanialszy psiak pod słoncem mimo ze mam go tydzien dopiero.Jednak oczekiwałbym zadoścuczynienia nie wiem jednak jakie mogę mieć wymogi,prawa a hodowca obowiązek...

Bardzo prosze o pokierowanię mną gdyz nie wiem jak sie zachowac i czego oczekiwac od hodowcy.

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz


wiec pytanie czy kupowałes naprawde psa wystawowego? czy zaznaczyłes to w rozmowie z hodowca? czy hodowca zrobił z wami wywiad? znamy tylko relacje z twojej strony. moze zamówiłes psa do rodziny? w takim przypadku hodowca mógł sprzedac ci psiaka nie rokujacego hodowli ( jesli ktos mówi hodowcy ze nie bedzie jezdził na wystawy to po co mu wystawowy psiak? takiego sprzedaje sie komus kto wykorzysta jego potencjał ) niemniej o braku jąderka powinienes dowiedziec sie od niego a nie od weta. jesli jednak chcałes psa wystawowego hodowca oszukał ciebe poniewaz w chwili sprzedazy musi miec oba jąderka. jesli ktos uwaza ze moga zejsc póznie --- to odbiera sie psa pózniej! :D czy zawarłes umowe sprzedazy z hodowca? czy sa w niej zawarte punkty dotyczace wad genetycznych? wg kogo jest to renomowana hodowla? :D bo hodowca który dba o swoje imie nie robi takich nr. zadaj pytanie swojemu wetowi a najlepiej jeszcze kilku ( jesli chcesz byc kiedys odpowiedzialnym hodowca to znajdz akademie rolnicza w duzym miescie a w niej fachowca od płodnosci psów ) i zapytaj czy nawet jak wymasujesz to jaderko to czy i tak twój psiak nie bedzie przekazywał tej wady swoim psiakom! nie mnóż psów na siłe.
załózmy jednak ze psiak miał byc w przyszłosci repem a hodowca sprzedawał wszystkie psy z miotu za 1500 zł ( mógł inne sprzedawac za np 3000 a szczeniaka bez jadra sprzedał ci za 1500 tego tez nie wiemy na pewno ) w takim przypadku zaproponowałbym hodowcy przecene od 30 do 50 % lub niech pokryje koszty usuniecia chirurgicznie jaderek.
jedno w całej sprawie dla mnie jest bezdyskusyjne! piesek wydawany z hodowli ma miec jaderka a jesli ich nie ma to hodowca ma obowiazek poinformowac o tym nabywce. nie uwierze ze hodowca o tym nie wiedział :D wiedzia czy nie wiedział, nadal mam pytanie: co dla was znaczy renomowana hodowla? :D :D :D bo ta raczej nią nie jest :D :D :D i to mozna zarzucic hodowcy a na podstawie rodowodu dochodzic swoich praw.
leonberger.go.pl
 

Re: ..............prawa i obowiązki hodowcy................

Postprzez leonberger.go.pl 31 maja 2008, o 19:59

szkoda ze mateo nie napisał co z psiakiem :( moze sie jeszcze odezwie?
leonberger.go.pl
 


Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints