Jak sprawdzic?

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Jak sprawdzic?

Postprzez Iwona26 2 cze 2006, o 16:31

Mam namiar na szczęnieta Labradora......
i chciałam sprawdzic ojca i matke szczeniat......hmm
Nikt nie odbiera telefonu z tej hodowli.

Może ktoś coś wie na temat tych dwóch psów lub gdzie znaleźć info

Matka-Virtvous Face Bohemian Bras .
ojciec-Master z grodu Hrabiego Malsberbury - 12xcertyfikat na krajowego chempiona piękności , najlepszy pies w rasie , chempion Polski w rodowodzie liczne chempionaty
Avatar użytkownika
Iwona26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 maja 2006, o 08:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 2 cze 2006, o 17:12

Na labkach się nie znam, moge jednak odnieść się ogólnie do tego typu transakcji.

Szczenięta z tego miotu są sprzedawane na Allegro, co zwykle stanowi przeciwwskazanie. Jest to jednak tzw. strona informacyjna, praktycznie jak ogłoszenie, więc można to zaakceptować.

Opis wskazuje, że podstawowe wymagania (metryka, książeczka zdrowia, szczepienia) sa spelnione. Rozumiem, że nie masz w tym wypadku ambicji hodowlanych ani wystawowych, więc brak osiągnięć matki szczeniąt nie będzie przeszkodą.

Minusem jest brak informacji o zdrowiu rodziców, o przebytych przez nich badaniach.

Zawsze zachęcam nabywcę, aby po kontakcie telefonicnm koniecznie odwiedził hodowlę i sprawdził jak sa traktowane i w jakich warunkach żyją matka i szczenięta.

W tym przypadku chodzi Ci raczej o wygodę i niewygórowaną cenę, więc dalszch kryteriów nie będzie.

Jeśli w przyszłości zechcesz być bardzo wymagająca w stosunku do hodowcy, mozesz sie np. zapoznać z projektem Kodeksu Etycznego naszego Klubu RR, pod adresem
http://www.rrclub.pl/index.php?id=46,17,0,0,1,0
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Iwona26 2 cze 2006, o 17:56

Mam wymagania co do szczeniaków i dlatego chce odwidzić hodowle, ale na dzień dzisijeszy niewiem gdzie to dokładnie w Czeladzi jest, no i wypadałoby sie najpierw umówić na wizyte. Nie lubie tak wpadać bez zapowiedzi:)
KOntaktowałam się z Związkiem Kynologicznym i nie mieli złego zdania o hodowli. A matka szczeniat w związku ma wypisanych kilka osiągnieć bo własnie o to rózniez pytałam tylko nie pamietam co dokładnie bo pani bardzo szybko mówiła:)

Spróbuje jutro zadzwonić umówic się na spotkanie na miejscu.
Natomiast chciałm coś na własną rekę znależć coś na temat rodziców ale ciiiiisza nic nie ma no:/

szczeniak ma byc do dogoterapii (ogłoseznie w innym temacie)
Avatar użytkownika
Iwona26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 maja 2006, o 08:55
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints