Pytanie o hodowlę.

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 15 sie 2008, o 20:45

pisanie bzdur jako anonim i podpuszczanie moze jest zabawne ale bardzo dziecinne.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bjossa 15 sie 2008, o 20:50

po co porównujesz ludzi do psów? ma to jakiś sens?

podaj w końcu jakies argumenty za rozmnażaniem psów które później gniją w schroniskach... bo jak narazie żadnego nie było.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Scott 15 sie 2008, o 20:55

Anonymous napisał(a):
bjossa napisał(a):cierpią bo zamiast rozmnażać tylko psy najlepsze, ludzie produkują psy dla zarobku które później są porzucane.

Hmm...Moja znajoma jest okropnie brzydka i w ogóle nie najlepsza.Ma dziecko.Czy ona też nie powinna się rozmnażać?
Przecież w schronisku są też świetne psy, które nadają się do domów z dziećmi.


Ale te psy w schronisku biorą się właśnie od różnych nieodpowiedzialnych ludzi ,którzy kupują psa za 30-50 zł,bo jest ślicznym maleństwem,a później to maleństwo rośnie,trzeba z nim wychodzić na spacery,przeszkadza w wyjęździe na wakacje,choruje...... i zaczyna przeszkadzać więc często ląduje właśnie w schronisku!!!
A pies to żywa ,czująca istota za którą powinniśmy być odpowiedzialni przez kilka a nawet kilkanaście lat.
KUNDELKI NIE SĄ ZŁE LECZ JEST ICH STANOWCZO ZBYT DUŻO!!
Scott
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 14:53
Lokalizacja: Legnica

Postprzez Gość 15 sie 2008, o 20:58

Zarejestrowałabym się, ale równie szybko wyleciała za odmienne poglądy :roll: .A to, że nie szanujecie mojego zdania to inny temat.
Jestem temu przeciwna, ale przestańcie się narzucać innym, tzn. jeśli ktoś ,chce psa z pseudo i decyzji nie zmieni, nie naciskajcie na niego.To indywidualny wybór każdego, skąd chce mieć psa, czym go będzie karmił itp.
Ale naprawdę chyba nigdy nie zrozumiecie tego, co mam na myśli, bo czasem nie umiem tego napisać.Musiałabym się chyba pozamieniać myślami, bo to, co piszę odnosi marne skutki.
Przede wszystkim nie lubię szufladkowania typu:
Pieski z rodowodem=super
Psy ze schronu=super, dopóki ktoś nie chce psa z rodowodem
Psy bez rodowodu=be.
Gość
 

Postprzez Scott 15 sie 2008, o 21:05

Ty faktycznie nie bardzo ROZUMIESZ nik tu nie pisze ,że psy bez rodowodu są złe!!
Każdy ma prawo mieć psa jakiego chce; z rodowodem lub bez,ważne jest żeby tego psa kochał i brał za niego odpowiedzialność i żeby ten pies nie lądował później w schronisku!!
Scott
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 14:53
Lokalizacja: Legnica

Postprzez Gość 15 sie 2008, o 21:18

Scott napisał(a):Ty faktycznie nie bardzo ROZUMIESZ nik tu nie pisze ,że psy bez rodowodu są złe!!

Może nie piszą, ale mają to na myśli.
Więc jeśli jesteście tacy dobrzy, to napiszcie, co zrobić z istniejącymi już psami z pseudo?
Oczywiście, że każdy ma prawo, ale niech reszta za niego nie decyduje :roll:
Gość
 

Postprzez bjossa 15 sie 2008, o 21:30

psy z pseudo powinny znaleźć nowe domy, gdzie nie bedą maszynkami do robienia pieniedzy.

Może nie piszą, ale mają to na myśli.

to fajnie, że potrafisz czytać w myślach, napiszesz mi jak to sie robi?

wszystkim nam chodzi o to aby psy ( tak, te kundle ktore jak nam wmawiasz chcemy wybić, zagazować i w ogóle unicestwić) miały jak najlepiej, a nie da sie tego osiągnąć gdy ciągle ludzie nie widza jakim problemem jest nadmierne rozmnżanie zwierząt, ktor nigdy nie powinny być rozmnożone. Gdy psy gniją w schroniskach to jakim trzeba być człowiekiem aby produkować ich jeszcze wiecej?
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 15 sie 2008, o 21:45

No więc czemu odradzacie każdemu psa z pseudo, jeśli ten chce kupić?Przecież ten pies ma mieć przede wszystkim nowy dom.I skąd odrazu wiadomo, że ta osoba chce rozmnożyć tego psa?
Nie, w myślach czytać nie umiem ale w waszych wypowiedziach zalatuje tym, że pies nierodowodowy jest gorsze.Nawet sama napisałaś, że NAJLEPSZE powinny być tylko rozmnażane, czyli te z rodowodem.A reszta to nie są te same psy?
A jeśli chcecie ograniczyć rozmnażanie psów, to niech hodowcy też zaprzestaną produkcji miotów.To wtedy pozostałe znajdą dom.
Gość
 

Postprzez Scott 15 sie 2008, o 21:46

Anonimus ty masz jakąś manię !! Kto i w jaki sposób tu na forum może za Ciebie decydować?? My tak samo jak Ty wyrażamy swoje zdanie, i tak jak Ty mamy do tego prawo!!

A jeszcze tak dla ścisłości bo chyba też nie bardzo się orientujesz nie każdy pies z rodowodem jest psem hodowlanym!!

Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
Scott
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 14:53
Lokalizacja: Legnica

Postprzez bjossa 15 sie 2008, o 21:59

bo kupowanie psa od psudo to błędne koło. Kupując psa od pseudo napędzasz im biznes i powodujesz ze taka osoba za chwile znowu dopusci suke bo szczeniaki poszły jak świeże bułeczki.

Oczywiście, że tylko najlepsze psy powinny być rozmnażane, te ktore wniosą coś dobrego do rasy.

jesli ktoś chce psa rasowego to NIE WEŹMIE psa ze schronu, mam to napisać jeszcze wiekszymi literami? ile razy mam to samo napisac? Bo ktos chce psa o określonym wygladzie, cechach i charakterze. I takiego sobie kupuje. A jak ktoś chce poprostu psa, mniej wiecej o określonym wyglądzie i predyspozycjach ale w sumie nie jest to ważne to bierze takiego ze schronu. Jednak czesto sie zdarza, że osoba chce np. ONka, kupuje go u pseudo a wyrasta kundelek co obok ONka nawet nie stał... a takiego samego ta osoba mogla wziąć ze schronu.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Spanielu$Koczka 16 sie 2008, o 11:21

Gościu, nie zauważyłaś, że te Twoje odmienne poglądy są nie bardzo na miejscu :?: Kilkanaście osób, które wypowiedziały się w tym temacie, ma jedno zdanie, tylko Ty masz inne, więc to chyba coś z Twoją filozofią jest nie tak? Może przemyśl wszystko jeszcze raz... Ja wnioskuje z Twoich wypowiedzi coś takiego: " CHCE ŻEBY SUCZKI BYŁY WYŁĄCZNIE NA ROZMNAŻANIE, A NIECH SOBIE ŻYJĄ W MĘCZARNI, NIECH RODZĄ PO KAŻDEJ CIECZCE I NIECH ŻYJĄ TE 4 LATA, JEDYNIE PÓŹNIEJ KUPI SIĘ NOWĄ SUCZKĘ DO ROZMNAŻANIA" czyż nie jest tak? Według mnie źle życzysz zwierzętom. Nie obchodzi Cie krzywda, jaka spotyka psy w pseudohodowlach, może nie we wszystkich, ale w znacznej większości. :idea:
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Tęczova 16 sie 2008, o 12:14

Anonim, jeśli wolisz kundelki to zapraszam do schroniska.
:roll: Tak jak już wcześniej wspomniałam, jeśli nie zależy Ci na
wyglądzie lub charakterze psa to bierzesz go ze schronu, a jeśli chcesz mieć psa z wiadomym charakterem, kupujesz go w hodowli. Co w tym niejasnego?
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Gość 17 sie 2008, o 07:33

Tęczova napisał(a):Anonim, jeśli wolisz kundelki to zapraszam do schroniska.
:roll: Tak jak już wcześniej wspomniałam, jeśli nie zależy Ci na
wyglądzie lub charakterze psa to bierzesz go ze schronu, a jeśli chcesz mieć psa z wiadomym charakterem, kupujesz go w hodowli. Co w tym niejasnego?

Mogę jeszcze kupić psa z pseudo.
CHCE ŻEBY SUCZKI BYŁY WYŁĄCZNIE NA ROZMNAŻANIE, A NIECH SOBIE ŻYJĄ W MĘCZARNI, NIECH RODZĄ PO KAŻDEJ CIECZCE I NIECH ŻYJĄ TE 4 LATA, JEDYNIE PÓŹNIEJ KUPI SIĘ NOWĄ SUCZKĘ DO ROZMNAŻANIA

Masz rację.Niech się męczą.
A tacy zaślepieni ludzie jak wy nie będą mi mówić, żebym zmieniła poglądy, bo większość tak twierdzi.Ja twierdzę po swojemu.
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 17 sie 2008, o 09:20

Ja zakończyłam dyskutowanie z Tobą. Nie będę się powtarzać po 10 razy, bo powiedziałam już wszystko co chciałam. Poprostu nie zależy Ci na zwierzętach, masz wszystko gdzieś i stąd te poglądy.
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez mwijatak 17 sie 2008, o 09:34

Ta dyskusja nie ma sensu :? Osoba, która ją rozpoczęła uzyskała już nasze zdanie i nie może się z nim pogodzić. Przykre...

Temat zamykam i proszę o nie podejmowanie kolejnych prób tłumaczenia. Grochem o ścianę :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints