Pytanie o hodowlę.

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Pytanie o hodowlę.

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 18:18

Mam takie pytanko:
Więc czy uważacie, że tylko pies z pseudohodowli zabiera schroniskowcowi dom, czy też taki z rodowodem :?:
Bo moim zdaniem obydwa :roll:
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 13 sie 2008, o 18:23

Ale są ludzi którym marzy się przedstawiciel danej rasy to dlaczego ma go sobie nie kupić ?
A poza tym w większości hodowli jest kontrolowane rozmnażanie psów,a w pseudo niestety nie.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 18:37

Moim zdaniem conajmniej nie na miejscu jest mówienie, że mu szkoda piesków ze schroniska, podczas gdy kupuje psa z rodowodem.I tym bardziej puste słowa, tzn. rozczulanie się i nic nie robienie w tym kierunku.Chodzi o większość forómowiczów.Użalać się nad tymi biednymi psami, to oczywiście, ale pomóc to nie :roll:
Gość
 

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 19:01

I jak zawsze brak odezwu :?
Gość
 

Postprzez Tęczova 13 sie 2008, o 19:05

Do czego dąży ten temat? Jeśli zależy mi na danej rasie - kupuję sobie rasowego psa. To nie znaczy że cieszę się, że tyle psów zalega w schronisku. :shock:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Spanielu$Koczka 13 sie 2008, o 19:06

Anonymous napisał(a):Moim zdaniem conajmniej nie na miejscu jest mówienie, że mu szkoda piesków ze schroniska, podczas gdy kupuje psa z rodowodem.I tym bardziej puste słowa, tzn. rozczulanie się i nic nie robienie w tym kierunku.Chodzi o większość forómowiczów.Użalać się nad tymi biednymi psami, to oczywiście, ale pomóc to nie :roll:

jaką pomoc masz na myśli? skąd wiesz, że właśnie ci forumowicze, o których wyżej wspomniałeś nie pomagają?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 19:22

to po większości widać :roll: a pomoc to chociażby poojechać do schroniska i wyprowadzić.Ale nie, lepiej siedzieć na forum i się użalać :roll: Przecież ten czas można lepiej spożytkować, niż siedzieć 24/h w internecie.
Tęczova ale w takim razie zabierasz jednemu z tych psów dom.
A potem innym ta większość poleca psa ze schronu :roll: .To po co oni nie przygarniali?!
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 13 sie 2008, o 19:32

nie wiem czy ja się zaliczam do tej Twojej większości forumowej, która się użala i nie pomaga, ale ja właśnie chciałam pomóc tym pieskom ze schroniska i okazać im serce, to wiesz jak mnie potraktowano kiedy tam poszłam? pani, która chodziła po tym schronie, powiedziała mi opryskliwie i poniżająco, że nie chce tutaj wolontariuszy... :? dlaczego ?nie wiem... ale wiem, że moja pomoc została odtrącona, oczywiście chciałam tam pomagać za darmo... czasami kupuje karmę i przekazuje tym pieskom... a co mogę więcej zrobić? tych wszystkich psów przygarnąć nie mogę... w naszym pilskim schronisku można dostrzec obraz nędzy i rozpaczy, no ale ja sie pytam co można z tym zrobić? psy się gryzą, mają małe pomieszczenia, śpią na betonie i na tym co zrobią(siku, a nawet gorzej), jak widzisz akurat ja nie moge nic zrobic w tym wypadku, pozostaje się użalać... ja często tego nie robie, ale czasami aż trzeba
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 19:41

Spanielu$Koczka napisał(a):nie wiem czy ja się zaliczam do tej Twojej większości forumowej, która się użala i nie pomaga, ale ja właśnie chciałam pomóc tym pieskom ze schroniska i okazać im serce, to wiesz jak mnie potraktowano kiedy tam poszłam? pani, która chodziła po tym schronie, powiedziała mi opryskliwie i poniżająco, że nie chce tutaj wolontariuszy... :? dlaczego ?nie wiem... ale wiem, że moja pomoc została odtrącona, oczywiście chciałam tam pomagać za darmo... czasami kupuje karmę i przekazuje tym pieskom... a co mogę więcej zrobić? tych wszystkich psów przygarnąć nie mogę... w naszym pilskim schronisku można dostrzec obraz nędzy i rozpaczy, no ale ja sie pytam co można z tym zrobić? psy się gryzą, mają małe pomieszczenia, śpią na betonie i na tym co zrobią(siku, a nawet gorzej), jak widzisz akurat ja nie moge nic zrobic w tym wypadku, pozostaje się użalać... ja często tego nie robie, ale czasami aż trzeba

A dziś rano wylądowało u mnie ufo :roll: Bajki też umiem opowiadać.Oczywiście dobrze, że pomqasz, ale wystarczy spopularyzować przygarnianie psiaków ze schronisk, a nie kupować rasowe :roll: Przecież one zabierają dom schroniskowcom, czyż nie :?:
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 13 sie 2008, o 19:50

Skąd wiesz co kto z forumowiczów robi poza forum? czy nie pomaga w schronach w ten czy inny sposób ? skoro nie wiesz to nie krytykuj to raz :roll: a co do psów rasowych . Nie każdy chce mieć kundelka i należy to uszanować. Ale należy się zastanowić dlaczego psiaków schronach jest tak dużo ? bo albo biorą je osoby nieodpowiedzialne/nieprzygotowane do posiadania psa albo biorą psy pseudorasowe. Zapewniam Cię,że większość osób z tego forum ma kundelki.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Spanielu$Koczka 13 sie 2008, o 20:33

Anonymous napisał(a):A dziś rano wylądowało u mnie ufo :roll: Bajki też umiem opowiadać.Oczywiście dobrze, że pomqasz, ale wystarczy spopularyzować przygarnianie psiaków ze schronisk, a nie kupować rasowe :roll: Przecież one zabierają dom schroniskowcom, czyż nie :?

Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz jakieś bajkowe opowieści? Nie wierzysz, że tak było? Wiesz co, załatwię Ci numer telelonu do naszego "szanownego" schroniska, to akurat jest możliwe.. A Ty mi daj namiary na Twoich pozaziemskich przyjaciół... aha i ja nie uważam, że psy rasowe zabierają dom tym ze schroniska... :?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez bjossa 13 sie 2008, o 21:20

Jak ktos chce psa o określonych cechach, predyspozycjach, wyglądzie itp to bierze psa z rodowodem. Jakbym chciała mięc psa który lubi dzieci i jest przyjazny bo mam w domu małe dziecko to kupuje rasowego goldena czy labradora... jak chce psa dużego, z długim lub krótkim włosem, i mniej wiecej okreslonym wyglądzie to ide do schroniska i tam szukam przyjaciela. jesli ktos kupuje kundelka u pseudo to jednoczesnie nie bierze psa ze schronu, którego by wziął gdyby nie psedo.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 21:29

bjossa napisał(a):Jak ktos chce psa o określonych cechach, predyspozycjach, wyglądzie itp to bierze psa z rodowodem. Jakbym chciała mięc psa który lubi dzieci i jest przyjazny bo mam w domu małe dziecko to kupuje rasowego goldena czy labradora... jak chce psa dużego, z długim lub krótkim włosem, i mniej wiecej okreslonym wyglądzie to ide do schroniska i tam szukam przyjaciela. jesli ktos kupuje kundelka u pseudo to jednoczesnie nie bierze psa ze schronu, którego by wziął gdyby nie psedo.

tak samo z rodowodowym :roll:
Gość
 

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 21:31

Spanielu$Koczka napisał(a):
Anonymous napisał(a):A dziś rano wylądowało u mnie ufo :roll: Bajki też umiem opowiadać.Oczywiście dobrze, że pomqasz, ale wystarczy spopularyzować przygarnianie psiaków ze schronisk, a nie kupować rasowe :roll: Przecież one zabierają dom schroniskowcom, czyż nie :?

Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz jakieś bajkowe opowieści? Nie wierzysz, że tak było? Wiesz co, załatwię Ci numer telelonu do naszego "szanownego" schroniska, to akurat jest możliwe.. A Ty mi daj namiary na Twoich pozaziemskich przyjaciół... aha i ja nie uważam, że psy rasowe zabierają dom tym ze schroniska... :?

ale osoba, która sobie kupiła rasowego pieska i tak zabrała dom psu ze schroniska :roll:
Póki co, nie mam psa, ale na pewno będzie z pseudo, bo nie zabierze domu schroniskowcowi :D .Jak te rodowodowe nie zabierają, to czemu niby ten miałby zabierać?
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 13 sie 2008, o 21:32

Po pierwsze proponowałabym rejestrację na forum,bo głupio się dyskutuje z kimś anonimowym :wink:

Psy rodowodowe moim zdaniem nie bardzo schroniskowcom dom bo ktoś kto chce psa o określonych predyspozycjach bierze szczeniaka danej rasy bo na tych cechach mu zależy z różnego względu i być może na schroniskowca nigdy by się nie zdecydował.

Najgorsze w tym wszystkim nie są psy rasopodobne/w typie rasy ale pseudohodowcy.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Następna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints