Pytanie o hodowlę.

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Spanielu$Koczka 13 sie 2008, o 21:36

widze, że nie dostrzegasz różnicy między psem z pseudohodowli a z rodowodem ...

gość napisał(a):ale osoba, która sobie kupiła rasowego pieska i tak zabrała dom psu ze schroniska
Póki co, nie mam psa, ale na pewno będzie z pseudo, bo nie zabierze domu schroniskowcowi .Jak te rodowodowe nie zabierają, to czemu niby ten miałby zabierać?

najpierw robisz wyrzuty o to, że ludzie nie biorą psów ze schroniska, myślałam że tak o to walczysz, bo masz psa właśnie ze schronu, a Ty zamierzasz kupić i to z pseudo...
poczytaj sobie drogie dziecko :lol:
http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.ph ... 17&start=0
Ostatnio edytowano 13 sie 2008, o 21:38 przez Spanielu$Koczka, łącznie edytowano 1 raz
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 21:37

Ale i tak zabiorą dom.I myślę, że pies z pseudo to nic złego.Ktoś chce, to kupuje.Jego sprawa.Tak samo jego sprawa, czy chce rozmnożyć swojego psa.Ja uświadamiać takich osób nie mam zamiaru, bo wolę zająć się moim szczęściem, niż cudzym.A poza tym i tak nie zrozumieją :roll: .Jakiś rok temu jeszcze w to wszystko ślepo wierzyłam, ale przejrzałam na oczy.
Gość
 

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 21:39

Spanielu$Koczka napisał(a):chcesz mnie sprowokować? no to się nie uda, bo spać mi się chce... widze, że nie widzisz różnicy między psem z pseudohodowli a z rodowodem ...

gość napisał(a):ale osoba, która sobie kupiła rasowego pieska i tak zabrała dom psu ze schroniska
Póki co, nie mam psa, ale na pewno będzie z pseudo, bo nie zabierze domu schroniskowcowi .Jak te rodowodowe nie zabierają, to czemu niby ten miałby zabierać?

najpierw robisz wyrzuty o to, że ludzie nie biorą psów ze schroniska, myślałam że tak o to walczysz, bo masz psa właśnie ze schronu, a Ty zamierzasz kupić i to z pseudo...

Hmm... pies jak pies.Łapy, uszy, ogon, szczeka.Jedne i drugie są takie same.A prowokować nie mam zamiaru, a to o pseudo to tylko aluzja, bo jeśli jedne nie zabierają domu, to drugie też.
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 13 sie 2008, o 21:43

A widzisz różnicę miedzy pseudo,a normalną hodowlą ? teraz odejdźmy na chwilę od tematu zabierania domu.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Spanielu$Koczka 13 sie 2008, o 21:47

Anonymous napisał(a):Ale i tak zabiorą dom.I myślę, że pies z pseudo to nic złego.Ktoś chce, to kupuje.Jego sprawa.Tak samo jego sprawa, czy chce rozmnożyć swojego psa.Ja uświadamiać takich osób nie mam zamiaru, bo wolę zająć się moim szczęściem, niż cudzym.A poza tym i tak nie zrozumieją :roll: .Jakiś rok temu jeszcze w to wszystko ślepo wierzyłam, ale przejrzałam na oczy.


pseudohodowla? gdyby ludzie rozmnażali psy bez rodowodów, ale z głową, tzn. szczepili by, odrobaczali szczeniaki i masowo nie dopuszczali do tego, aby suczka rodziła, to jakoś to można zrozumieć.. poza tym trzymaliby psy w normalnych warunkach i nie patrzeliby na zarobek, tylko byłoby to ich hobby... to może, ale takich nie ma za wielu... pseudohodowla opiera się na zysku, na tym, żeby rozmnożyć i sprzedać...

myślisz że ja w coś ślepo wierze? wiem jak wygląda taki prawdziwy pseudohodowca, ja widze w tym tylko cierpienie zwierząt.. wiesz ile może żyć suczka, która rodzi po każdej rui? 4 lata... czy to jest zapewnienie zwierzęciu godnego życia? chyba nie? wiadomo, że przedstawiłam teraz najczarniejszy scenariusz, ale tak bywa...

EDIT:
Gość napisał(a):Hmm... pies jak pies.Łapy, uszy, ogon, szczeka.Jedne i drugie są takie same.A prowokować nie mam zamiaru, a to o pseudo to tylko aluzja, bo jeśli jedne nie zabierają domu, to drugie też.

pies jak pies, jeszcze jakby miał właściciela normalnego...
Ostatnio edytowano 13 sie 2008, o 21:49 przez Spanielu$Koczka, łącznie edytowano 2 razy
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 21:47

mArGoSiA napisał(a):A widzisz różnicę miedzy pseudo,a normalną hodowlą ? teraz odejdźmy na chwilę od tematu zabierania domu.

Widzę.Ale problem w tym, że i ten i ten zabierze dom, więc to zabieranie domu traktujmy na równi.
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 13 sie 2008, o 21:49

Skoro widzisz różnicę to dlaczego decydujesz się na psa z pseudo ?

Odstąpmy od tematu równości na trochę.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Spanielu$Koczka 13 sie 2008, o 21:50

Anonymous napisał(a):
mArGoSiA napisał(a):A widzisz różnicę miedzy pseudo,a normalną hodowlą ? teraz odejdźmy na chwilę od tematu zabierania domu.

Widzę.Ale problem w tym, że i ten i ten zabierze dom, więc to zabieranie domu traktujmy na równi.

przyczepiłaś się tego domu i się odczepić nie możesz.. ja wcześniej mówiłam o tym jak dajesz zarabiać człowiekowi, który czerpie korzyści, w dodatku materialne z cierpienia zwierząt...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 13 sie 2008, o 21:58

mArGoSiA napisał(a):Skoro widzisz różnicę to dlaczego decydujesz się na psa z pseudo ?

Bo to pies taki sam, jak tamten.
A tak poza tym to było tylko takie stwierdzenie.To przecież oczywiste, że nie dam zarobić i pseudohodowcy i hodowcy.
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 13 sie 2008, o 22:03

Widzisz jest pewna różnica. Jeżeli zależy Ci na osobniku konkretnej rasy to kupno od pseudohodowcy Ci tego gwarantuje. Gwarantem zdrowia/cech/wyglądu jest rodowód. Tak namawiasz ludzi do brania ze schronisk a sam tego nie chcesz zrobić. To po kiego grzyba ubliżasz ludziom skoro sam nie jesteś lepszy ? :roll:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez cockermanka 13 sie 2008, o 23:12

Anonymous napisał(a):Bo to pies taki sam, jak tamten.

BZDURA. Pies z pseudohodowli to taka sama wielka niewiadoma,jak pies ze schroniska...a nawet powiedziałbym,że większa - bo o psie ze schroniska można się bardzo wiele dowiedzieć od wolontariuszy (zakładam,że to normalne schronisko i ludzie tam pracujący potrafią powiedzieć sporo o każdym psie).
Pies pochodzący z dobrej hodowli to pies o przewidywalnym charakterze i eksterierze, po przebadanych w kierunku chorób genetycznych rodzicach.
Anonymous napisał(a):To przecież oczywiste, że nie dam zarobić i pseudohodowcy i hodowcy.

Hmm...naprawdę nie widzisz różnicy między pseudohodowcą a prawdziwym Hodowcą? :roll:
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Postprzez zeberka161 14 sie 2008, o 00:04

no tak biorac pieska z pozadnej hodowli i z rodowodem mamy pewnosc ze bedzie on taki jaki powinien byc z pseudo hodowli np. na 100 pieskow moze 10 beda mialy charakter i wogole taki jaki powinny miec, ale to nie znaczy ze sa gorsze nie! Bo to przeciez nie ich wina ze sie pojawiaja na tym swiecie to wina ludzi ktorzy bezmyslnie tylko dla zysku je rozmnazaja a potem jak nie ma co znimi zrobic to albo je zabijaja albo wlasnie trafiaja do schroniska. A jeskli takiemu pseudo hodowcy uda sie sprzedac szczeniaki to czesto sa one bez szczepien bez odpowiednich badan i jesze ta osoba ma na tym zysk :? ale to nie zmieni faktu ze istnieja tacy ludzie i istniec beda ktrzy kosztem zwierzat czerpia kozysci :(

a psiaki ze schroniska tez nie sa gorsze od innych bo tak samo umia kochac i byc swietnymi przyjacielami ale z winy czlowieka trafiaja do schronisk gdzie niestety nie maja zapewnionych odpowiednich warunkow zycia. ale czy wezmie ktos psa ze schroniska czy od pseudo hodowcy czy od hodowcy ktory jest prawdziwym hodowca to sa roznice biorac psa ze schroniska ratujemy jednego z psow i dajemy mu kolejna szanse na dobre zycie :)
kupujac psa z pseudo hodowli nikt nikomu nie zabroni ale w tym momecie moze bedzie ktos mial tego pieska jakiego chcial, ale ta osoba ktora go sprzedala wtedy bedzie miala z tego kozysc i niezaprzestanie masowemu rozmnazaniu swojej suni ;/ a cierpienie tej suni sie juz nie liczy dla nikogo :( to jest smutne bo zazwyczaj jak juz taka sunia nie moze miec szczeniat to albo hodowca sie jej pozbywa czyli odda ja do schroniska z czym sie czesto spotkalam albo ja uspi albo wyrzuci na ulice :(
a czym ona sobie na to zaslozyla wiec dla tego nie popieram takich hodowli ktore patrza na ilosc a nie na jakosc ;/ i nie przejmuja sie psami tylko tym ile uda im sie zarobic ;/ to jest bolesne;/
wiec niech ci pseudo hodowcy ktorzy sprzedaja i rozmnazaja masowie pieski niech sie zastanowia czy naprawde zalezy im na szczesciu i na dobrym zyciu ich psiakow? :( bo chyba nie :( a przynajmniej w wiekszosci przypadkow nie :(

a biorac psa z hodowli to owszem ta osoba ma tam jakis zysk z tego ze sprzedaje te szczeniaki ale one sa trzymane w godnych warunkach przynajmniej w 90% sa zaszczepione odrobaczone dobrze wychowywane i traktowane wiec tam pieski sa szczesliwe a szczeniakom nie dzieje sie krzywda ani im rodzicom..

wiec zadne pieski nie sa gorsze tylkko czemu one przez nasza glupote musza cierpiec ? :(

sorki za rozpisanie sie
ale niech niektorzy przemysla sobie te rzeczy.
i jesli sa tu jakies bledy to przepraszam ale pisze to w nocy wiec nie gniewajcie sie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez leonberg 14 sie 2008, o 12:00

do wypowiedzi zeberka161 dodam ze w dobrej hodowli nie daje sie zarobic hodowcy jak pisał anonim poniewaz to jego hobby a nie sposób na zarabianie pieniedzy. hobby kosztuje a jesli zostaja pieniadze z miotu to wydaje sie je np na wystawy :-D znajoma własnie pojechała z psem do szwecji na krycie. impreza bedzie kosztowała ok 10 tys zł. a gdzie jeszcze koszt odchowu szczeniat?
przynajmniej tak robia hodowle ktore znam. bardzo czesto ludzie myslac hodowla wsadzaja do jednego wora ludzi robiacych kase na modzie na psa ( tych z papierami i tych bez) i hobbystów robiacych cos dla idei. ja osobiscie nie polecam pseudohodowli i hodowli majacych wiecej niz jedna, dwie rasy. dobry hodowca to osoba majaca kilka psow jednej rasy i dobrze dobierajaca psy ( repy spoza własnej hodowli)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez zeberka161 14 sie 2008, o 14:39

dodam ze w dobrej hodowli nie daje sie zarobic hodowcy jak pisał anonim poniewaz to jego hobby a nie sposób na zarabianie pieniedzy. hobby kosztuje a jesli zostaja pieniadze z miotu to wydaje sie je np na wystawy

zgadzam sie z tym :)
i dla tego tez odradzam pseudo hodowle.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez bjossa 14 sie 2008, o 15:55

pies z hodowli nie zabiera domu psu ze schronu bo jak ktos sie decyduje na określoną rase to chce własnie takiego psa a nie jajko z niespodzianką ze schronu. Jednak jak ktos kupuje za 500 zł kundelka to czemu takiego samego nie może ze schronu uratować?
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints