Co myślicie o kopiowaniu ogonów, uszu itp?

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Re: Co myślicie o kopiowaniu ogonów, uszu itp?

Postprzez Gość 21 lip 2005, o 11:50

[quote="Jadzia"]Mam teraz małe szczeniaki pinczera miniaturowego, i w związku z tym, dylemat. Do tej pory pinczery miały kopiowane ogonki. Ustawa o nie kopiowaniu była wydana już w 1997 r. ale do czasu wejścia do UE nie była respektowana. W tej chwili każdy respektujący prawo wet. nie obetnie ogona bez poważnych wskazań. Natomiast ZKwP nie podjął żadnego konkretnego stanowiska ani w sprawie wystaw, ani hodowli. A ja już widzę, że jedna sunia z małych będzie petem, ma nie prawidłowy ogon(genetyczna wada ogona-tzw. "złamany" ogon). Taka wada zdarzała się u jamników, natomiast u pinczerów nikt tego nie sygnalizował, bo były cięte. Może o takich przypadkach porozmawiajmy :?:[/quote

Mam do ciebie małe pytanko? dlaczego uważasz, że niejaka sisi i jej rodzice nie dorośli do tego by mieć w domu pieska :?: :?: :!: To po pierwsze a po drugie jeśli pies nie ma dokumentów to wcale nie znaczy ,że jest nierasowy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Hej jestem Olka!

Postprzez Gość 21 lip 2005, o 11:57

Dlaczego uważasz że sisi i jej rodzice nie dorośli do tego by mieć w domu pieska. :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :!: :!: :?
Gość
 

Re: Co myślicie o kopiowaniu ogonów, uszu itp?

Postprzez Gość 21 lip 2005, o 12:01

Anonymous napisał(a):
Jadzia napisał(a):Mam teraz małe szczeniaki pinczera miniaturowego, i w związku z tym, dylemat. Do tej pory pinczery miały kopiowane ogonki. Ustawa o nie kopiowaniu była wydana już w 1997 r. ale do czasu wejścia do UE nie była respektowana. W tej chwili każdy respektujący prawo wet. nie obetnie ogona bez poważnych wskazań. Natomiast ZKwP nie podjął żadnego konkretnego stanowiska ani w sprawie wystaw, ani hodowli. A ja już widzę, że jedna sunia z małych będzie petem, ma nie prawidłowy ogon(genetyczna wada ogona-tzw. "złamany" ogon). Taka wada zdarzała się u jamników, natomiast u pinczerów nikt tego nie sygnalizował, bo były cięte. Może o takich przypadkach porozmawiajmy :?:[/quote
nie znaczy ,że jest nierasowy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość
 

Postprzez Jadzia 21 lip 2005, o 12:17

Owszem, tak uważam. :wink: Wynika to z posta, który napisała Sisi, chyba, że nie napisała prawdy. Ale jeśli to prawda, to kilku miesięczny pekińczyk nie gryzie bez konkretnej przyczyny. Albo był żle traktowany, albo w ogóle nie wychowany. :evil: A to wina Sisi, jeśli nie umie wychować psiaka, to następnego też nie wychowa, więc najlepiej pluszowy, bo żywy cierpi, kiedy się go oddaje. :shock: A Rodzice Sisi, myślę, że jeśli nie bardzo Im poszło z wychowaniem dziecka, to nie nadrobią tego, kupując Jej nową żywą zabawkę. :oops: Przykro, ale jest mnóstwo takich rodzin, które mają pieniądze, ale serca już nie i dlatego schroniska pękają w szwach. Nie powinnam odpowiadać, bo nawet się nie przedstawiłeś Gościu, ale może przeczytają to inni, którzy kupują dzieciom żywe zabawki, bez zastanowienia się. :?
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Jadzia 21 lip 2005, o 12:20

A w ogóle, to nie tym miejscu ta wypowiedż :!: :!: :!:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Jadzia 21 lip 2005, o 12:25

A jeśli chodzi o sprawę rasowy=rodowodowy to odsyłam na stronę www.rodowody.republika.pl
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

hej jadzia!!!!!!!!!!!

Postprzez Sisi 22 lip 2005, o 16:53

To ja wysłałam Ci tego posta ,,dlaczego uważasz, że Sisi i jej rodzice nie dorośli do tego by mieć pieska". Słuchaj, Ty jesteś miłośniczką pinczerów
więc jak przypuszczam nie dużo wiesz o pekińczykach! To nie są takie pieski jak pinczerki, które można przytulać i w ogóle to bardzo agresywna rasa!!!!!!! Gdy mój Daffuś był mały ściągłam z pewnej strony internetowej wiadomości o pekińczykach, tam też było forum i pewien gościu napisał że pekińczyk odgryzł jego znajomemu ucho!!! I to nie jest to że ja go żle wychowałam to po prostu to jest taka rasa, ale wielu ludzi ma pekińczyki i myślałam że ktoś taki będzie i tutaj!!!!!!!! A tak w ogóle to nie jestem już takim małym dzieckiem ( mam swoje lata... )! :) A co do tego że źle wychowałam Daffika , mam jeszcze jednego psiaka to 8 letnia suczka dobermana i jakoś ona nie gryzie a to też ja ją wychowałam!!!!!!!!! Pozdrowionka SISI :D :!:
Ostatnio edytowano 2 wrz 2005, o 18:41 przez Sisi, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ValdeQ 22 lip 2005, o 21:42

No no, jednak odgryzanie części twarzy, obojętnie których, z pewnością świaczy, że jakieś błędy zostały popełnione...

A wszyscy na tym forum raczej się zgadzamy, że nie uznajemy "winy psa" w sytuacjach kłopotliwych, ergo - błędy popełnili jacyś ludzie ... :roll:
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

pekińczyk

Postprzez Sisi 24 lip 2005, o 13:45

    Jeśli ktoś nie ma pekińczyka to nie wie jak bardzo są one agresywne
    Dobermany są psiakami spokojniejszymi i mniej agresywnymi!( wiem bo mam dobermana). Mój pekińczyk potrafi wyskoczyć na kolana i ugryżć bez powodu, może trudno w to uwierzyć ale to prawda :!:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pauline_g 24 lip 2005, o 13:51

według mnie to to jest zupełni zbedne to jak ma wyglądać pies wymyślił człowiek - a ciekawe czy któraś mam zgodizłaby się obciąć swojemu dziecku rękę bo tak ma być?- wątpie po co robić krzywdę bez potrzeby. ja kupiłam psa z obciętym ogonem ale i tak bym go wzieła gdyby nie mniał obciętego. druga sprawa wielu "psełdo kochających swoje psy" obcina im uszy - głownie amstafkom- dla szpanu - bo kiedyś się tak robiło do walk - a teraz to tylko dla szpanu - Mam pomysł niech taki ktoś zrobi sobie dziurę w brzuchu to dopiero bedzie szpan każdy się za nim oglądnie>>>
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pauline_g 24 lip 2005, o 13:52

jadziu - pinczer z ogonem ładnie wygląda - też
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jadzia 24 lip 2005, o 13:58

Oczywiście, wiem o tym. :D A Ty też możesz zobaczyć na mojej stronce szczeniaczki z ogonkami www.pinczeryspodkatedry.webpark.pl 8)
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Hej jadziu byłam na twojej stroniei...

Postprzez Sisi 24 lip 2005, o 14:31

    Hej Jadziu, właśnie byłam na twojej stronie. Masz śliczne pinczerki
    (a jeśli można wiedzieć to ile lat hodujesz pinczery :?: :?: :?: )
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jadzia 24 lip 2005, o 15:03

Niedokładnie obejrzałaś moją stronę, tam, na podstronce "historia hodowli" napisałam, że hodowlą pinczerów zajmuję się 20 lat. :lol: Wychowałam sporo miotów i mam "dzieci" w całej Polsce i nie tylko. 8)
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez pauline_g 24 lip 2005, o 16:06

obejrzałam zdjecia Jadziu pieski są pześliczne> :]
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości

paw prints