Co myślicie o kopiowaniu ogonów, uszu itp?

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 5 wrz 2007, o 19:22

mam problem moj szczeniaczek pinczerka ma nieciete uszy i nie chce mu ich ciac ale chce go wystawiac a wiem ze uszy na wystawie musza stac... czy ktos sie orientuje w jakim mniejwiecej okresie uszy powinny sie podniesc u szczeniaczkow?? niepokoje sie bo juz od przeszlo 10 lat nie mialam szczeniaczka.. poprzednie dwa pieski mialy ciete ogonki, jeden mial ciete uszy bo mu jedno ucho nie stanelo zas drugi mial piekne stojace uszy.. aktualnie moj piesek ma 2 miesiace i tydzien.. czy aby nie powinny juz po czesci byc podniesione?? nie pamietam w jakim okresie stanely uszy mojego poprzedniego pieska.. to bylo dosc dawno.. pomozcie prosze..
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 5 wrz 2007, o 19:29

co do sedziow i kopiowania uszu moge powiedziec tyle.. traficie na zagranicznego sedziego to pies z kopiowanymi uszami i cietym ogonem bez znaczenia na wszystko inne jest zawsze ostatni.. jesli trafi sie na polaka to tu jest to malo istotne poniewaz zk nie naciska na nieciecie uszu czy ogona jedynie uczula by raczej tego nie stosowac.. hodowczyni z poznania powiedziala ze zk nie stoi konkretnie po zadnej stronie i tak samo polscy sedziowie
Gość
 

Postprzez Asmax 7 wrz 2007, o 15:42

Witam wszystkich dopiero wróciłem i chce powiedzieć że jestem bardzo zaskoczony tym co widziałem. Najpierw mam takie pytanie.


Jakim psom kopiuje się ogony?


Pytanie stąd e kiedy byłem nad morzem widziałem z kopiowanym ogonem (podam tylko najdziwniejsze dla mnie przypadki):

1. Jamnika ( :!: :!: :!: )
2. Sznaucera miniaturkę
3. Yorka


Przepraszam za moje małe offf-topowanie ale nie widze potrzeby zakładania po to nowego tematu
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Atena 7 wrz 2007, o 15:57

sznaucerkom się kopiuje, tzn kopiowało, yorków też sporo widziałam bez ogonów, a jeśli chodzi o jamnika, to może był ku temu powód.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez bjossa 7 wrz 2007, o 16:41

czasami tez pieski rodzą sie z krótkimi ogonami. Koleżanka miała sunię owczarka kaukaskiego, która sie urodziła już z krótkim ogonem ( wyglądało to jak po kopiowaniu).
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Doda1211 7 wrz 2007, o 18:43

z krótkimi ogonkami rodzą się rasy kopiowane, a i tak bardzo rzadko ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez bjossa 7 wrz 2007, o 21:51

Doda1211 napisał(a):z krótkimi ogonkami rodzą się rasy kopiowane, a i tak bardzo rzadko ;)


przecież owczarek kaukaski nie jest rasa gdzie sie ogon kopiowało.. :roll: czasem rodzi sie psiak z taką anomalia i to chyba nie zalezy od rasy.. ludzie też czasem rodzą sie bez ręki czy palca... poprostu tak czasem sie dzieje.. czasami psiak urodzi sie ze "złamanym" ogonem i wtedy też sie go obcina...
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Doda1211 8 wrz 2007, o 20:17

nie kłócę się kiedyś to gdzieś przeczytałam, czytałam też o całych miotach krótkoogoniastych boksiów w USA.
Może te informacje są błędne, nie badałam ich dogłębnie ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Jadzia 11 wrz 2007, o 09:30

Jeśli masz pinczerka, to nie martw się, że uszki ma załamane. Ostatnio Niemcy dyskutują na tym, żeby zmienić wzorzec miniatur. Właśnie chodzi o uszy. Wg. nich prawidłowo były by uszy......załamane(v). Pewnie to jeszcze potrwa, i może ta zmiana nie przejdzie. Ale narazie są dopuszczalne obie formy noszenia uszu - załamane i stojące. Natomiast jeśli chciałabyś kopiować, to teraz jest problem ze znalezieniem weta, który by to zrobił. Bo jest zakaz kopiowania.
A Twój pinczerek jest z jakiej hodowli :?: Może wkleisz jego fotki :P
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Diana S 11 wrz 2007, o 09:54

Jadzia napisał(a):Jeśli masz pinczerka, to nie martw się, że uszki ma załamane. Ostatnio Niemcy dyskutują na tym, żeby zmienić wzorzec miniatur. Właśnie chodzi o uszy. Wg. nich prawidłowo były by uszy......załamane(v).

Tak też o tym słyszałam a raczej przeczytała...
Ciekawe kiedy to wejdzie w życie.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Aniela 16 wrz 2007, o 10:51

moj piesek jest to SHADOW z bartkowej sfory niestety z jego rodzenstwa tylko jeden piesek zostal w polsce..
SHADOW (pinczer miniaturowy, czarny podpalany)
Aniela
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Białystok

Postprzez mysza.aneta 9 kwi 2008, o 15:43

Dzidtka napisał(a):i tu się zgodzę, nie wyobrażam już sobie cockerów ang i am jak i springerów z ciętymi ogonami...

Zgadzam sie, cockerki z ogonkami slicznie wygladaja:))
Moj Leos mial ogonek i bardzo ladnie sie prezentowal.
Niestety w wieku 2,5 lat zrobil mu sie guzek na ogonku i musial miec odciety, mial trzy zabiegi bo rana sie nie goila itd., zrobilismy badania histopatologiczne i okazalo sie ze byl to guz nowotworowy ale na szczescie nie ma narazie przerzutow, 7kwietnia tego roku skonczyl 4lata.
mysza.aneta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 12:58
Lokalizacja: Skała

Postprzez sabpal 2 sty 2009, o 22:45

Ja kupiłam u hodowcy Pinczerka z kopiowanym ogonkiem :shock:
sabpal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 gru 2008, o 19:56
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mArGoSiA 2 sty 2009, o 22:50

A z jakiej hodowli?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Co myślicie o kopiowaniu ogonów, uszu itp?

Postprzez pata19933 20 mar 2010, o 11:45

Moja suczka to doberman.Ja przycięłam jej uszka bo ogon to już miała obcięty jak ja kupiłam. Wiem jak pies cierpi po obcięciu i nigdy więcej tego nie zrobię.Gdybym wcześniej wiedziała jak to jest to bym tego nie zrobiła.
pata19933
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints