hodowla psów w Rypinie.

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 3 sie 2011, o 19:15

:wink: Witam....
czytałam wasze posty i nie wiem czy mam się śmiać czy płakać ?! Większość uważa, że z rodowodem lepszy pies bo wiadomo jakich miał przodków itd itd... a pies bez to już pewnie chory od kundla z budy (nie obrażając tu kundelków) itd. Wiele osób mając suke i psa z rodowodem nie wyrabia rodowodu szczeniakowi, wielokrotnie z taką sytuacją się spotkałam to by też oznaczało, że to szczenię już możemy kwalifikować jako mieszańca :rotfl: ... a teraz napiszę o co mi chodzi.... LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ ! bo to , że pies ma ten rodowud czy go nie ma o niczym nie świadczy, nawet o tym, że życie swoje spędzał na salonach bo równie dobrze (psy z rodowodem ) i takie pieski są trzymane w ciasnych kojcach! Znam wiele jak-byście to nazwali zapewne ( pseudohodowli) :? które lepiej dbają o swoje psiaki niż niejeden hodowca który sprzedaje psy z rodowodem. Więc nie pakujcie wszystkich hodowców do jednego wora ! I psy bez rodowodu są tak samo pełnowartościowe jak te z rodowodem! Po-prostu trzeba tępić ludzi którzy gnębią zwierzęta trzymają w klatkach jak króliki i bóg wie co jeszcze z nimi wyprawiają. NIE JEST PROBLEMEM TO CZY PIES MA RODOWÓD CZY GO NIE MA! OBUDŹCIE SIĘ ! TYLKO W TYM, ŻE PIES JEST ŹLE TRAKTOWANY WIEKOKROTNIE DOPUSZCZANY! Ja od Pana z Rypina kupiłam owczarka collie wiele lat temu miał świerzbowca był bardzo wystraszony itd wiele mnie kosztowało aby pies doszedł do siebie. Swego czasu miałam psy z rodowodem i bez i powiem tyle niczym się od siebie nie różniły. Kupiłam tez z innej hodowli pieska ( kobieta dorabia do emerytury ale pieski które miała były bajecznie zadbane, kochane i nie mogę złego słowa powiedzieć. TO TYLKO OD LUSZI ZALEZY TO W JAKICH WARUNKACH PODZIĘKUJEMY NASZYM PIESKOM (WASZYM PIESKOM) ZA TO CO ONE DLA NAS ROBIĄ BO WIELE LUDZI Z TEGO ŻYJE A NIE POTRAFI IM PODZIĘKOWAĆ ZA TO,ŻE TO DZIĘKI NIM MA NA CHLEB I OPŁATY to jest dla mnie żałosne ! Jestem osobą obiektywną .... co do Pana z Rypina jeśli by je kochał, pielęgnował i dał im szczęśliwe życie ... to niech prowadzi hodowlę, ale ten człowiek nie znam słowa " MIŁOŚĆ" on się nad nimi pastwi, znęca psychicznie i fozycznie !(ps; rodowód też można podrobić) nie dajmy się zwariować bo niekażdego z nas stać na papierek :wink: :wink: :wink: :wink: pozdrawiam
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez Sissy 4 sie 2011, o 13:36

Na świecie jest wiele bid. Byłaś kiedyś w schronisku?
Łatwa piłka-jeśli rasowy,to z hodowli i papierami,jeśli nie-to psiak ze schroniska. Po co :produkować" kolejne istnienia, gdy te najbardziej potrzebujące nie mają domów?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 4 sie 2011, o 16:40

przez Sissy dzisiaj, o 14:36
Na świecie jest wiele bid. Byłaś kiedyś w schronisku?
Łatwa piłka-jeśli rasowy,to z hodowli i papierami,jeśli nie-to psiak ze schroniska. Po co :produkować" kolejne istnienia, gdy te najbardziej potrzebujące nie mają domów?




Moja droga Sissy, a nie pomyślałaś , że może nie każdy chce mieć typowego kundelka ? pieska który nijak się ma do jakiejkolwiek z ras? " to może w ogóle zaprzestańmy produkować psy nawet te z rodowodem, wtedy już na 100% ludzie będą zmuszeni brać psa ze schroniska i jeszcze coś .... dlaczego te biedne psiaki trafiają do schroniska???? ponieważ to my ludzie kiedyś byliśmy ich właścicielami i zgotowaliśmy im taki los przez naszą nieodpowiedzialność i po jakimś czasie ktoś się znudził i oddał psa.... ( ludzie nie potrafia kochać własnych dzieci oddając do domów dziecka, to o czym Ty to mnie piszesz! ) ... Gdyby zaznaczam" typowe kundelki " sterylizowano itd nie było by problemu z przepełnianiem schronisk ... To każdego indywiualna sprawa czy ktoś kupuję psa czy bierze ze schroniska. Jak byłam małą dziewczynka to pamiętam, że sami mieliśmy takiego pieska ze schroniska ... ale to była nasza decyzja i to my chcieliśmy go wziąść. A jeśli jesteś tak bogata to postaw ludziom psa rodowodowego :) bo nie zmusisz ludzi do brania ze schroniska mieszańca jeśli komuś się marzył york przez całe jego życie a nie stać go na papierek bo nie będzie z tym psem jak szalony wielbiciel ras chodzić na wystawy .... Rozmowa teraz zamieniła się w bajzel bo zamiast pisać o tym człowieku z Rypina zmieniacie temat na jakiś chory ... CHCECIE KUPUJCIE PSA Z RODOWODEM ALE NIE KRYTYKUJCIE OSÓB KTÓRE NIE KUPIĄ PSA Z PAPIERAMI I NIE WEZMĄ PSA ZE SCHRONISKA TO JEST KAŻDEGO INDYWIUALNA SPRAWA, WAŻNE JEST , ŻE JESLI JUŻ JAKIEGOŚ PSA SIĘ MA TRZEBA O NIEGO DBAĆ A NIE POTEM DO SCHRONISKA ODDAWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez Sissy 5 sie 2011, o 10:52

asia123 napisał(a):
Moja droga Sissy, a nie pomyślałaś , że może nie każdy chce mieć typowego kundelka ? pieska który nijak się ma do jakiejkolwiek z ras?

I właśnie dlatego powstały hodowle.
To,że pies bez papierów wygląda jak rasowy wcale nie znaczy,że tak jest-i że jego potomstwo też będzie tak wyglądało. To,że zwierzę nie przejawia jakiś cech fenotypowo nie oznacza,że w jego genotypie ich nie ma.
Każdy pies nieprzeznaczony do hodowli powinien być wysterylizowany.
Nie trzeba być bogaczem,by mieć psa RASOWEGO. Skoro nie stać Cię na rasowca,nie kupujesz go i uszczęśliwiasz porzuconą psią duszę, zamiast szukać tańszych "zamienników". Ja,bynajmniej, się za niego nie uważam. I proszę Cię,nie unoś się i nie broń rozmnażaczy. Bo,powiedz,po co rozmnażać psy w typie ras? Nie dla idei-no bo jakiej? Dla czystości rasy? Nonsens. Więc dlaczego?
Ta rozmowa jest jałowa i rzeczywiście nie na temat.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 5 sie 2011, o 11:03

Więc teraz musisz mi przyznać , że psy które jak wcześniej napisałam " Wiele osób mając suke i psa z rodowodem nie wyrabia rodowodu szczeniakowi, wielokrotnie z taką sytuacją się spotkałam to by też oznaczało, że to szczenię już możemy kwalifikować jako mieszańca " to też już są kundle :lol: :lol: :lol: :lol: śmieszne.... Czytaj ze zrozumieniem , bo ja nie bronie pseudohodowli które na masową skalę dopuszczają , nie poświęcają czasu i znęcają się nad psami ! Ja cały czas piszę o ludziach którzy mają swoje pieski w domu dopuszczą je , nie wyrobią rodowodu i chcą je sprzwedać... jesli pies ma dobrze jest kochany itd, to dlaczego nie uszczęśliwić kogoś nim? MOŻE INACZEJ DO CIEBIE TRAFI :) JEŚLI TAK WSZYSCY BĘDĄ BRAĆ PSY ZE SCHRONIKA TO MOŻNA TEZ POWIEDZIEĆ, ŻE INNI SPECJALNIE BĘDĄ ODDAWAĆ PSA DO SCHRONU " A BO KTOŚ GO WEŹMIE" .... Widzisz sama, że to błędne koło, tak samo jak z pseudohodowlą czy nawet hodowlą!!!! która źle prowadzi swoje psy , bo co Ty myślisz, że każda renomowana hodowla dobrze pielęgnuje swoje psy????? marzenie ;) wiele tez ma je w klatkach ale o tym mniej się mówi, bo to przeciez pies z rodowodem :) POWINNAŚ WALCZYĆ O TO ABY PSY SIĘ KOCHAŁO I DBAŁO O NIE a nie potępiasz ludzi co kupują psa bez papierka
Ostatnio edytowano 5 sie 2011, o 11:22 przez asia123, łącznie edytowano 2 razy
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 5 sie 2011, o 11:15

NIE JEST PROBLEMEM TO CZY PIES MA RODOWÓD CZY GO NIE MA!! TYLKO W TYM, ŻE PIES JEST ŹLE TRAKTOWANY WIEKOKROTNIE DOPUSZCZANY!
TO TYLKO OD LUSZI ZALEŻY TO W JAKICH WARUNKACH PODZIĘKUJEMY NASZYM PIESKOM (WASZYM PIESKOM) ZA TO CO ONE DLA NAS ROBIĄ BO WIELE LUDZI Z TEGO ŻYJE A NIE POTRAFI IM PODZIĘKOWAĆ ZA TO,ŻE TO DZIĘKI NIM MA NA CHLEB I OPŁATY
dlaczego te biedne psiaki trafiają do schroniska???? ponieważ to my ludzie kiedyś byliśmy ich właścicielami i zgotowaliśmy im taki los przez naszą nieodpowiedzialność i po jakimś czasie ktoś się znudził i oddał psa.... ( ludzie nie potrafia kochać własnych dzieci oddając do domów dziecka, to o czym Ty to mnie piszesz! ) ...
CHCECIE KUPUJCIE PSA Z RODOWODEM ALE NIE KRYTYKUJCIE OSÓB KTÓRE NIE KUPIĄ PSA Z PAPIERAMI I NIE WEZMĄ PSA ZE SCHRONISKA TO JEST KAŻDEGO INDYWIUALNA SPRAWA, WAŻNE JEST , ŻE JESLI JUŻ JAKIEGOŚ PSA SIĘ MA TRZEBA O NIEGO DBAĆ A NIE POTEM DO SCHRONISKA ODDAWAĆ
walczmy o to aby psom w naszym kraju żyło się lepiej czy to rasowy z rodowodem czy bez, czy zwykły kundelek
POWTARZAM SŁOWA MOJE BO MOŻE CZEGOŚ NIE ZROZUMIAŁAŚ :) pozdrawiam
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez Sissy 5 sie 2011, o 17:20

Ze zrozumieniem czytaj Ty,to raz. Nie mówię,że potępiam ludzi, którzy kupują psy bez udokumentowanego pochodzenia, napędzając biznes i wypychając kieszenie najczęściej zwykłym rozmnażaczom-ja ich tylko nie rozumiem i cóż,nie zrozumiem. I nie pouczaj mnie,wciskając swoją wyidealizowaną ideologię,która ma stłamsić sumienie. To dwa.
( "Ja cały czas piszę o ludziach którzy mają swoje pieski w domu dopuszczą je , nie wyrobią rodowodu i chcą je sprzwedać... jesli pies ma dobrze jest kochany itd, to dlaczego nie uszczęśliwić kogoś nim? " A choćby dlatego,żeby nie zwiększać bezmyślnie psiej populacji.)
asia123 napisał(a):JEŚLI TAK WSZYSCY BĘDĄ BRAĆ PSY ZE SCHRONIKA TO MOŻNA TEZ POWIEDZIEĆ, ŻE INNI SPECJALNIE BĘDĄ ODDAWAĆ PSA DO SCHRONU " A BO KTOŚ GO WEŹMIE

Bzdura. Idąc Twoim tokiem myślenia-inni specjalnie oddawać będą dzieciaki do domów dziecka,bo zobaczą,że jest tam na nie popyt? :roll: Zastanów się, co piszesz.
asia123 napisał(a):bo co Ty myślisz, że każda renomowana hodowla dobrze pielęgnuje swoje psy????

A tego też nie powiedziałam. Tyle tylko, że w hodowlach podlegającym ZK jest jeszcze jakakolwiek kontrola. Można dyskutować o jej jakości, skuteczności. Ale jest ktoś,kto choć przegląda mioty i sprawdza, jak żyją-przynajmniej do pewnego momentu. Czy tak jest w pseudo? Sama sobie odpowiedz.
Dobrze wiem,czym rządzi się rynek,niestety. Są Hodowcy i hodowcy. Tak jak Ludzie. I ludzie.
asia123 napisał(a): POWINNAŚ WALCZYĆ O TO ABY PSY SIĘ KOCHAŁO I DBAŁO O NIE a nie potępiasz ludzi co kupują psa bez papierka

Nie sądzę,żebyś miała prawo mnie oceniać. Nie znasz mnie,nie wiesz co robię. I nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie-byłaś kiedyś w schroniksu? Tak trąbisz o tym,skąd się tam biorą. No właśnie,skąd? Powiedz,ile tam jest psów z rodowodem? Jeden,dwa na sto albo i więcej? A dlaczego? Bo ludzie bardziej cenią sobie to,za co zapłacili. A jak zapłacili dużo,to i "mniej opłaca" się to wyrzucać. Pan Stasiek ma mniejsze skrupuły wiążąc w lesie,zostawiając na ulicy czy-kulturalnie oddając do schroniska psa, za którego dał 300 złotych na bazarze i który zwrócił mu tą kwotę z nawiązka,rodząc co cieczkę niż psa,za którego zapłacił chociażby 1000. No bo przecież "takiej kasy to ja w błoto nie wyrzucę".
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 7 sie 2011, o 14:19

Broń Boże ja tu nikogo nie oceniam, ani Ciebie ani mnie, jestem obiektywna i wyrażam swoje zdanie na ten temat, a że się z Twoim nie zgadzam, no cóż nie musimy przecież mieć takiego samego :) ... Tak byłam w schronisku wielokrotnie i to co widziałam jest dla mnie przerażającym widokiem, zawsze wychodziłam ze łzami w oczach, sama zresztą napisałam, że miałam psa ze schroniska

"Tak trąbisz o tym,skąd się tam biorą. No właśnie,skąd? Powiedz"- Pisałam też już o tym,... jak to skąd bo jakiś baran wziął psa pocieczył się nim zostawił go bo np na wakacje wyjechał... Zobacz jakcy są ludzie nawet Ci co biorą psy ze schroniska
( historia z haskim na lince holowniczej przywiązana do samochodu... ) na pewno o tym słyszałaś ... Niestety to od nas zależy tylko jak traktujemy psy i nie każdy powinien psa dostać ...

. " Powiedz,ile tam jest psów z rodowodem? " bardzo mało , jak już to są bardzo ciężko chore psy lub z powodu wyjazdu np za granice...

"z tym, że niestety ludzie tylko szanują to za co zapłacą" ....zgadzam się po części ale nie każdy z nas jest taki , są i tacy co kochają miłością bezwarunkawą ...ale znów NIESTETY tych ludzi jest mało :( .


Nadal twierdzę, że powinniśmy walczyć o wielkie rozmnażalnie psów aby je lekwidować ale te które sa w domu jak np przypadek Kasi co kupiła Yoreczkę w domu u kogoś ... to ja nie mam nic przeciwko temu...


"JEŚLI TAK WSZYSCY BĘDĄ BRAĆ PSY ZE SCHRONIKA TO MOŻNA TEZ POWIEDZIEĆ, ŻE INNI SPECJALNIE BĘDĄ ODDAWAĆ PSA DO SCHRONU " A BO KTOŚ GO WEŹMIE"-"Bzdura. Idąc Twoim tokiem myślenia-inni specjalnie oddawać będą dzieciaki do domów dziecka,bo zobaczą,że jest tam na nie popyt? " - Cholercia,a tu mnie ubiegłaś w tym co chciałam dziś napisać :P Ale po części mam racje, myślisz, że dlaczego matki oddają swoje dzieci do domów dziecka ? większość bez zastanowienia zrobi sobie dziecko i potem, nie bierze za nie odpowiedzialności, tak samo jest z psami , nie sterylizują swoich psiaków i potem mamy tego efekty , wiele mieszańców jest w schronisku.... bo też w schrobisku nie spotkasz YORKA - bez rodowodu a był kupiony tylko za 500zł tam spotkasz wiekorasowe pieski. :D

Każda z nas ma inny poglad na to i niech zostabnie tak jak jest bo i tak sie nie dogadamy. Pozdrawiam :)
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez leonberg 8 sie 2011, o 16:21

droga asiu123
duża litera w postach oznacza krzyk. ludzie krzyczą gdy nie mają racji a ich argumenty są demagogią jak w twoim przypadku.
nie należy kupować psów we wszystkich pseudohodowlach i w byle jakich hodowlach legalnych. proste, logiczne i bez zakręcania kijem Wisły.
rodowód to gwarancja dosłownie. każdy kupując psa z metryczką ma 2 lata gwarancji jak za przeproszeniem na pralkę czy telewizor. hodowla to odpowiedzialność za to co wyhodowaliśmy. dosłownie. hodowca odpowiada za wady wrodzone psa od momentu opuszczenia jego domu przez 24 mc.
Sissi ma rację pomimo młodszego od Ciebie wieku i mniejszego doświadczenia. Wiedza kynologiczna w Polsce jest w opłakanym stanie, czego jesteś dobrym przykładem. Wierzę że młode pokolenie będzie miało prawidłowe podejście a stare musi wyginąć by coś się zmieniło. W coś muszę wierzyć czytając na forach posty podobne do Twoich.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 8 sie 2011, o 20:31

:ojej: :ojej: Na szczęście są jeszcze takie osoby jak ja :D jak Pani Kasia czy Pani Jola które tu poparły moje zdanie wcześniej,a są o wiele młodsze ode mnie i świat nie zwariuje do przesady, bo łatwo wydać 3 tysiące na pieska gdy inne głodują w schroniskach :( ale co was to obchodzi tak na prawdę cieszycie się, że macie rodowodowego psa i możecie się pochwalić każdemu, tak jak wspomniałam też kiedyś miałam psa z rodowodem ale stwierdziłam ( cholercia co ja robię zamiast wydawać blisko 2000tys.zł na psa) to w zamian mogę np kupić tym potrzebującym za 1000zł karmy a za resztę pięknego jak byście to nazwali podobnego psa do rasy np yorka hehehe :D :D :D Tłumaczycie tylko swój zakup tym co opisujecie w postach to jest tłumaczenie swojego sumienia, że robicie dobrze.... no cóż to wasza sprawa ja w to nie wnikam.
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 8 sie 2011, o 20:35

to może ludzi też zacznijmy tak selekcjonować "Rasowy to lepszy" reszta to "śmieć" ..... :D :ojej: zostawię to bez komentarza :)
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 8 sie 2011, o 22:02

leonberg napisał(a):droga asiu123

rodowód to gwarancja dosłownie. każdy kupując psa z metryczką ma 2 lata gwarancji jak za przeproszeniem na pralkę czy telewizor. hodowla to odpowiedzialność za to co wyhodowaliśmy. dosłownie. hodowca odpowiada za wady wrodzone psa od momentu opuszczenia jego domu przez 24 mc.

pamiętajmy, że umowę można spisać z każdym jeśli się o to zadba jestem pewna, że jeśli ktoś nam sprzedaje zdrowego psa nie będzie mieć nić przeciwko temu aby spisać z nami umowę kupna i wraznie ewenutalnym rezygnacji z psa gdy okaże się chory.
"wady wrodzone" takie wady są bardzo żadko spotykane większość to wady nabyte... a od tego nie ma reklamacji ;) tyle, że nikt o tym nie powie bo pies z rodowodem jest innaczej postrzegany. Choroby nabyte mają psy i z renomowanych hodowli jak i z pseudohodowli waszym słowem mówiąc ;) nie każda pseudohodowla to rozmnażalnia psów :)
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez leonberg 9 sie 2011, o 12:11

asiu 123 dużo emotek i dużo demagogii. praktycznie sama demagogia i brak czytania ze zrozumieniem. odpowiadasz na mój post pisząc w aż trzech postach o rzeczach o których nie pisałem.
poczytaj chociaż troszkę o hodowli, bardzo proszę i nie pisz bzdur na temat wad. nie wprowadzaj ludzi w błąd nawet nieświadomie.
dla twojej informacji: nie spisując umowy z hodowcą, metryczka jest dowodem zakupu i hodowca odpowiada za to co wyhodował. odpowiada np. przed ZKwP i tam można złożyć skargę i próbować otrzymać chociaż część kosztów poniesionych za np leczenie psiaka a w przypadku uporczywej odmowy i naszej determinacji złożyć sprawę do właściwego sądu. umowa precyzuje tylko jak strony będą postępowały w przypadku wystąpienia chorób i ich kosztownego leczenia.
w przypadku psa z pseudohodowli nie mamy możliwości udowodnienia iż ten a nie inny psiak został zakupiony od tego konkretnego hodowcy. wystarczy że przed sądem oświadczy że to nie jego szczenię. jego było inne. umowa nic tu nie pomoże.
dodatkowo co to za bzdury z wadami nabytymi??? jeśli psiak ma wady rozwojowe spowodowane np nieodpowiednim żywieniem to do kogo można mieć pretensje??? do hodowcy??? za wady nabyte odpowiada wyłącznie właściciel i są spowodowane wyłącznie jego brakiem wiedzy na temat potrzeb i wychowania psa danej rasy.
wady wrodzone u niektórych ras psów są bardzo często spotykane. bardzo często są spowodowane niedbałością hodowcy, jego brakiem wiedzy, nie sprawdzaniem linii z którymi skrzyżował swojego psa.
bardzo cię proszę, nie wypisuj bzdur odpowiadając na moje posty. nie ma psów gorszych czy lepszych. o każdego psa trzeba dbać w równym stopniu, każdego trzeba kochać. nikt tu nigdy nie robił podziałów na psy gorsze i lepsze.
namawiając do zakupu psów z pseudohodowli nakręcasz działalność takich osób jak osobnik z Rypina z tematu tego postu i to jest sensem postów Sissy. A to potępiamy a nie kundelki.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez asia123 9 sie 2011, o 21:04

leonberg - Sami nie czytacie ze zrozumieniem, a czepiacie się ciągle wszystkich kto ma inne zdanie od waszego, taka jest prawda.
"odpowiadasz na mój post pisząc w aż trzech postach o rzeczach o których nie pisałem"
- bo nie do Ciebie cała treść się tyczyła, nie wymieniłam Tw. nicku.

" namawiając do zakupu psów z pseudohodowli nakręcasz działalność takich osób jak osobnik z Rypina " - totalna bzdura, ja w przeciwieństwie do was nikogo do niczego nie namawiam
każdy ma woly wybór ale nie ma ludzi samych bogatych aby kupowali za 2000zł psy bo mają też inne wydatki z którymi się liczą
i cały czas pisałam, że takie pseudohodowle powinno się lekwidować z miejsca,jak w Rypinie ale nie potępiam takich jak Kasia opisywała i to już dla mnie nie jest rozmnażalnia.
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: hodowla psów w Rypinie.

Postprzez leonberg 10 sie 2011, o 00:05

droga asiu123, znów demagogia. merytorycznie proszę.

dla twojej informacji: nie wszyscy powinni mieć psa a docenia się tylko to co przychodzi nam z trudem. dodatkowo gdybyś cokolwiek wiedziała o hodowcach, wiedziałabyś także że wielu hodowców poszukuje właścicieli na warunek hodowlany ( czyli za darmo na wychowanie), często bezskutecznie. dlatego argumenty cenowe są takim samym przykładem jak Twoje "wady nabyte". ceny psów z legalnych hodowli z metryczkami zaczynają się często już od 1000 zł a kundelki modnych ras osiągają ceny grubo przekraczające 2000 zł. 5 min przeglądania aukcji na allegro i możesz się sama przekonać. ty jednak wolisz demagogię.

nie pamiętam też bym namawiał Ciebie do czegokolwiek ( rozumiem że zwrot: "w przeciwieństwie do was" dotyczy mnie też ) z wyjątkiem nie pisania bzdur i rzeczy o których nie masz pojęcia. czytanie nie boli. warto poczytać czym jest hodowla i jakie ma cele. warto rozmawiać z hodowcami i zainteresować się czym sie kierują oraz dlaczego psiak w hodowli kosztuje kwotę: ........................ a w pseudohodowli: ..........................

z moje strony koniec dyskusji z Toba na powyższy temat. nie moge się znęcać nad słabszymi.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron