hodowla psów w Rypinie.

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Darek 7 maja 2007, o 15:40

Kupiłem pieska rasy Shih Tzu odtego pana a teraz dopiero znalazłęm tą stronę. Powiem tak byłem w domu u niego. Pan wpuścił mnie do altany gdzie przyniósł pieska, książeczkę zdrowia i karmę dla niego. Na pytanie o rodziców pokazał mi matkę. Chyba była to matka bo nie chciała dać dotknąć małego. Gość ogólnie był miły, pokazywał mi różne albumy i atlasy, tłumaczył po czym rozpoznać prawdziwa rasę oraz polecił lekarza ( w innym mieście, akurat w tym co ja mieszkam)Na pytanie o strzyżenia psa powiedział mi, że u niego mam to gratis z uwagi na zakup psa u niego. Dzis byłem ze swoim szczeniakiem u lekarza ustalić dalsze szczepienia, lekarz obejrzał psa i nie miał żadncy zastrzeżeń. Na pytanie czy to 100% shih tzu odpowiedział, że na pierwszy rzut oka tak , ale dopiero będzie można cos powiedzieć jak pies dorośnie. Lekarzowi podpadał batomiast wiek psa. Kupiłem go jako 8 tygodniowego szceniaka. Pies nie ma jescze wszystkich zębów i lekarz twierdzi, że może mieć około 5 tygodni aczkolwiek nie wyklucza, że ma 8.
W ksiązce zdrowia są naklejki i pieczątki weterynarza z Rypina. Jeżeli pies faktycznie nie ma 8 tygodni to lekarz który go szczepił musiałby być w zmowie z tym hodowcą.
Nie wiem co myśleć, myślę, że nie wyrośnie mi z pieska jakiś mieszaniec.
Porównuje jego wyglad ze zdjęciami szczeniaków w sieci i nie widzęaby się czymś różniły.
Darek
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez szczotek 7 maja 2007, o 16:17

Wygląd wyglądem, gorzej z psychiką.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

bozeee

Postprzez MONIKA33447 29 maja 2007, o 12:09

:( :( jak tak mozna......wzruszyla nioe twoja historia...bardzo...a ten gnuj...co sprzedaje powinno cos sie z nim zrobic!!! jest bez serca! :cry: :cry:
MONIKA33447
 

Postprzez jola 6 cze 2007, o 14:17

Hmm ja slyszalam ze przy rasach malych jest genralnie jakis problem z zabkowaniem ,ale na Twoim miejscu skontaktowalabym sie z innymi hodowcami chociazby po informacje .
Pozdrawiam P(J)olka Lady Duka Draka Mafia Dub.... a reszte dopisze zycie .

www.hodowla-polka.pl
www.dogoterapia.org.pl
www.psy24.pl
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

hodowca z rypina

Postprzez olivieras 15 cze 2007, o 14:35

witam
ja znam tego pana. pochodzi z tej samej miejscowosci co ja. nie dziwi mnie ta historia. ten facet ma nierówno pod sufitem. wszuyscy tu wiedza jak on traktuje psy ale ze jest byłym policjantem( ponoć ) to nikt nic nie mówi. tego pana dla przykładu powinni zamknąć w klatce 1/1 zeby sobie posiedział najlepiej przy porządnym mrozie.
olivieras
 

Postprzez paweldar 15 lis 2007, o 09:52

Witam!ja tez kupilem yorka w rypinie suczkie 20miesiecy i co sie pozniej okazalo ze byla po cesarce. I teraz gdy dzwonie do tego oszusta co mi sprzedal sunie nie chce nawet slyszec,ze sprzedal mi psa po zabiegu oczym powinien mnie poinformowac kiedy ja kupowalem!!!I pisze dlatego bo chce sie zorientowac czy piszecie o tym samym czlowieku co sprzedal mi psa.prosze o kontakt moa poczta to sim234@onet.eu Jesli to ta sama osoba oszukala nas wszystkich to moze razem uda sie cos zrobic dobrego dla wszystkich pieskow ktore on zle traktuje!!!!
paweldar
 

mój York z Rypina

Postprzez kuklamo 12 gru 2007, o 11:39

Witam wszystkich, właścicieli piesków od Pana z Rypina.
Moja historia jest podobna. Taki sam scenariusz chyba dla wszystkich.
Dnia 21 października 2007 r ukazało się ogłoszenie na stronie ale gratka o sprzedaży Yorków. Zadzwoniłam, bo interesował mnie zakup suczki. Okazało się, iż Pan posiada u siebie 3 suczki w rożnym wieku.
Wsiedliśmy z mężem w samochód i przejechaliśmy prawie 200 km.
Gdy już wjechaliśmy na to podwórko (wszystko się zgadza ulica - tak jak opisujecie) pan już na nas czekał.
Oczywiście nie zostaliśmy zaproszeni do środka, tylko staliśmy na podwórku. Pan zaczął opowiadać, po czym zawołał do kogoś za drzwiami, że ma wypuścić Anitę i jeszcze jednego pieska (nie pamiętam imienia).
Anita to była 10 miesięczna suczka, a ta druga miała niby 2 miesiące. Oczywiście obydwie ślicznie wyglądały. Ja chciałam tego malutkiego pieska (był on tak mały, że ledwo co sam chodził - moim zdaniem mógł mieć 5 tyg). Mój mąż chciał większą suczkę 10 mies, no i postanowiliśmy wziąć Anitę.
Na każde zadane pytanie Pan bardzo milo odpowiadał, pokazywał książki, dał kartkę wydrukowaną z internetu o Yorkach.
Nie zastanawiając się wzięliśmy Anitę (teraz to jest nasza Majka) i udaliśmy się do domu.
Po 2 dniach, gdy Majka już się zadomowiła, bawiła się zaczęliśmy czuć smród z pyska naszego pieska. Zadzwoniłam do pana z Rypina - odpowiedział mi że przyczyną jest na pewno to, że zjadła mysz lub szczura. Ciekawe bo pies nie był jeszcze wtedy na dworze (bo był mróz). Udałam sie do weterynarza. On stwierdził, iż powodem jest zapalenie dziąseł i niewpadnięte mleczaki. Dostałam tabletki i kupiłam pieskowi kości do czyszczenia zębów. I te mleczaki wypadły. Smród ustąpił. Zaraz potym zauważyłam na brzuszku u pieska czarne kropki. Udałam sie do innego weterynarza. Była to naprawdę profesjonalistka.
I tak:
- w uszach naszej Majki znalazła świerzba usznego (także myślę, że wszystkie pieski mogą mieć to bo przebywały tam razem) poza tym uszy były tak brudne, owłosione, że Pani weterynarz się przestraszyła. Naszą Majkę czekało zatem czyszczenie, płukanie i depilacja uszu. I antybiotyk na zapalenie. Świerzba widziałam osobiście pod mikroskopem - niezbyt miły widok
- ząbki, wyrwanie pod narkozą 3 mleczaków (2 kłów i jednego jakiegoś tam) . Aha no i poza tym bardzo duża wada zgryzu. Wszystko pod narkozą
- czarne kropki, badanie laboratoryjne wykazało jakiegoś drożdżowca czy coś takiego. Także zaleciła nam Pani weterynarz kąpiele w specjalnym środku. No i nie ma gwarancji że kropki znikną.
Poza tym już chyba nic takiego nie było.
Aha, jako rodziców naszej Majki pan przedstawił Gucia a matki nie pamiętam (bo on wtedy pokazał dwie matki jedną srebrną a drugą złotą) ja mam pieska podobno od tej srebrnej.
Więc może ktoś z Was ma matkę mojej Majki.
Majka ma teraz 11 miesięcy i waży 2 kg. Jest mała, zgrabna i bardzo wesoła. Nie żałuję, że mam właśnie ją.
Ale też zaszczepiłam ją ponownie, bo nie wiem czy ta książeczka którą posiadam jest jej książeczką i nie mam zaufania do tego pana.
Dwa tygodnie temu zakupiłam mojej siostrze Grzywacza Chińskiego w hodowli psów (prawdziwej) wspomniałam tej właścicielce, że mam pieska z Rypina. Ona powiedziała że jej rodzina jest weterynarzami, psy z Rypina są chore, 6 letnie sprzedawane jako szczeniaki (bez zębów- bo niby to mleczaki wypadły) i straszne opowieści.
To tyle. Jakby ktoś miał pytania to proszę pisać.
Za każdym razem jak dzwoniłam do tego Pana, to odpowiadał mi na pytania - był dla mnie miły
kuklamo
 

Postprzez Gość 13 gru 2007, o 08:27

tak to jest jak się kupuje z pseudo-hodowli, wolałabym wziąść psa z adopcji lub schroniska jakby mi bardzo zależało na rasie to wziełabym z rodowodem ze sprawdzonej hodowli.
Gość
 

Postprzez Lilka 15 sty 2008, o 14:15

Nie chciałam zakladać nowego tematu, dlatego odświeżę ten.

Czy wiecie coś na temat tej hodowli

Proszę o odpowiedź, ponieważ chcę tam kupić Labradora i nie wiem czy to jest dobra hodowla.
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez Ewka 15 sty 2008, o 16:20

Ta hodowla jest powszechnie polecana i nie spotkałam się z jakimiś większymi zastrzeżeniami :)
A jeśli można wiedzieć - jakie umaszczenie będzie miał twój psiak?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Lilka 15 sty 2008, o 19:03

Biszkopcik
i pisze tam że w drugiej połowie stycznia się urodzą :D

o tak myślę, że jak się pojawi to założę galerię o niej ( Nie wiem dlaczego ale lubie myśleć o przyszlości jestem w 6 klasie podstawówki, a już myślę gdzie będę studiować :!: :roll: )
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez Ewka 15 sty 2008, o 20:09

Ja też! Ja zawsze byłam i jestem naprzód! Całe wakacje rozplanowane, liceum wybrane, kierunek studiów wybrany, praca jeszcze nie do końca, ale już się przymierzam :) Miejscami zastanawiałam się nad testamentem, ale nie chcę tak wcześnie sobie życia rozbijać (i bać się...), bo pewnie i tak zapodziałby mi się gdzieś :lol:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Lilka 16 sty 2008, o 13:57

Ja już wiem, że będę weterynarzem chyba, że się rozmyśle ale nie sądze :D
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez mwijatak 16 sty 2008, o 19:46

Moje Panie :!:

Koniec offu :wink:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez malisia 14 lut 2008, o 14:00

ten facet to normalnie jakiś wariat :x :x :cry: :cry:
malisia
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints