labrador- szukam hodowcy

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez lola 28 kwi 2011, o 22:40

tak... dajmy im rozgrzeszenie !
lola
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 29 kwi 2011, o 18:43

leonberg napisał(a):istnienia pseudohodowli i produkcji szczeniąt, winni są wyłącznie kupujący


za prostytucje odpowiadaja wylacznie klienci domów atrakcji
za złodziejstwo wylacznie ludzie ktorzy maja majatek
za chamów wylacznie ludzie którzy sie odezwali do nich
a za koklusz .... ? ci z seksmisji..

jezu, paranoja :ojej:
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Eureka 30 kwi 2011, o 11:21

Plx napisał(a):To ty nie ogarniasz tego co piszesz i czytasz - pytanie było czysto retoryczne, czy gdybyś kupiła psa z pseudo, to co takiego zgłosisz do tej organizacji? W Polsce nikt nie narzuca obowiązkowych badań, szczepienia przeciw wściekliźnie, po ukończeniu 4 mies. Karane jest tylko znęcanie się nad zwierzętami, a sprzedawanie chorego psa pod to nie podchodzi.


zazwyczaj psy się kupuje przed czwartym miesiacem życia więc o co Tobie chodzi?
Eureka
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Plx 30 kwi 2011, o 11:33

Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory napisał(a):
leonberg napisał(a):istnienia pseudohodowli i produkcji szczeniąt, winni są wyłącznie kupujący


za prostytucje odpowiadaja wylacznie klienci domów atrakcji
za złodziejstwo wylacznie ludzie ktorzy maja majatek
za chamów wylacznie ludzie którzy sie odezwali do nich
a za koklusz .... ? ci z seksmisji..

jezu, paranoja :ojej:


Co ma piernik do wiatraka? :rotfl:

eureka, właśnie o to chodzi, że przed czwartym miesiącem życia pseudohodowca nie ma obowiązku szczepić.
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez lola 30 kwi 2011, o 11:45

Plx napisał(a):
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory napisał(a):
leonberg napisał(a):istnienia pseudohodowli i produkcji szczeniąt, winni są wyłącznie kupujący


za prostytucje odpowiadaja wylacznie klienci domów atrakcji
za złodziejstwo wylacznie ludzie ktorzy maja majatek
za chamów wylacznie ludzie którzy sie odezwali do nich
a za koklusz .... ? ci z seksmisji..

jezu, paranoja :ojej:


Co ma piernik do wiatraka? :rotfl:

eureka, właśnie o to chodzi, że przed czwartym miesiącem życia pseudohodowca nie ma obowiązku szczepić.


No ty jak zwykle nie wiesz o co chodzi!!!
lola
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Plx 30 kwi 2011, o 12:28

lola napisał(a):
Plx napisał(a):
Co ma piernik do wiatraka? :rotfl:

eureka, właśnie o to chodzi, że przed czwartym miesiącem życia pseudohodowca nie ma obowiązku szczepić.


No ty jak zwykle nie wiesz o co chodzi!!!


Więc może mi łaskawie wytłumaczysz, co ma prostytucja do hodowli psów?
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Eureka 30 kwi 2011, o 22:10

Eureka napisał(a):
Plx napisał(a):To ty nie ogarniasz tego co piszesz i czytasz - pytanie było czysto retoryczne, czy gdybyś kupiła psa z pseudo, to co takiego zgłosisz do tej organizacji? W Polsce nikt nie narzuca obowiązkowych badań, szczepienia przeciw wściekliźnie, po ukończeniu 4 mies. Karane jest tylko znęcanie się nad zwierzętami, a sprzedawanie chorego psa pod to nie podchodzi.


zazwyczaj psy się kupuje przed czwartym miesiacem życia więc o co Tobie chodzi?


Przeczytaj dokładnie co napisałeś, stad moje pytanie.
Eureka
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Plx 1 maja 2011, o 13:18

Eureka napisał(a):
Eureka napisał(a):
Plx napisał(a):To ty nie ogarniasz tego co piszesz i czytasz - pytanie było czysto retoryczne, czy gdybyś kupiła psa z pseudo, to co takiego zgłosisz do tej organizacji? W Polsce nikt nie narzuca obowiązkowych badań, szczepienia przeciw wściekliźnie, po ukończeniu 4 mies. Karane jest tylko znęcanie się nad zwierzętami, a sprzedawanie chorego psa pod to nie podchodzi.


zazwyczaj psy się kupuje przed czwartym miesiacem życia więc o co Tobie chodzi?


Przeczytaj dokładnie co napisałeś, stad moje pytanie.


Napisałam, że szczepienie przeciw wściekliźnie jest obowiązkowe, ale po ukończeniu czwartego miesiąca, więc to spada na właściciela, ponieważ zazwyczaj psa nabywa się wcześniej. Jestem kobietą.
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez leonberg 2 maja 2011, o 21:28

wprawdzie jest to forum dla psiarzy i problemy prostytucji nie powinniśmy tutaj rozstrzygać,
to pragnę przypomnieć że w "mądrzejszych" i bogatszych od nas krajach europy takich jak Szwecja, Norwegia i Islandia, kara się tylko klientów osób prostytuujących się, uważając że to oni stwarzają warunki do uprawiania tego procederu. Także w kilku Stanach Ameryki karze się wyłącznie klientów i uważa że tylko oni są winni. w innych krajach czerpie się z tego zyski i udaje się że nie ma problemu.
najmniejsza przestępczość jest w krajach gdzie różnice społeczne są najmniejsze i standard życia wyrównany
a najwięcej rozbojów i napadów jest w krajach gdzie te różnice są bardzo duże np w krajach Ameryki Południowej.
co do chamów to odpowiedziałaś/odpowiedziałeś już sobie sam.
co do kokluszu to już każdy niech sprawdzi sobie sam.
kpiąc z innych zainteresuj się chociaż czy sama/sam nie wyjdziesz na ignoranta i bęcwała.


nie kupuj szczenięcia w przypadkowych miejscach, bazarach itd. sprawdzaj hodowcę czy ma wiedzę i uprawnienia. sprawdzaj jakie warunki hodowca zapewnia suce i potomstwu. sparawdzaj czy hodowca socjalizuje szczenięta. nie kupuj byle gdzie i od byle kogo. to kupujący robią selekcje i decydują czy ktoś będzie hodował psy czy nie. dotyczy to nie tylko pseudohodowli lecz także byle jakich legalnych hodowli - producentów szczeniąt.
nie ma wytłumaczenia dla osób które twierdzą że nie mogły nabyć psiaka z legalnej hodowli bo ich na to nie stać a wydatek 1500 zł jest wielki ponieważ:
1. w schroniskach ( wprawdzie rzadko ale jednak ) zdarzają się psy z rodowodami oddane z różnych powodów a do wzięcia za 1 zł symbolicznie.
2. prywatne osoby i hodowcy organizują adopcję psów rasowych lub w typie rasy za 1 zł symbolicznie, trzeba tylko udowodnić że nowy właściciel ma warunki na przyjecie i prawidłową opiekę psa. "dziwne" że sterylizowane psy, potrafią długo czekać na adopcję! z takich psów przecież nie ma "pożytku". nie da się je zagonić do produkcji szczeniąt.
3. hodowcy systematycznie szukają odpowiedzialnych ludzi którym chcą powierzyć psiaki za darmo ze swoich hodowli na zasadach współwłasności czy warunku hodowlanego. najczęściej dostaje się psa za darmo a nowy właściciel ma obowiązek wystawić go na wystawach kynologicznych określona ilość razy w roku itd. znam kilka przypadków gdy hodowca nie mógł znaleźć takiej osoby i ani jednego przypadku gdzie były by chociaż 2 osoby przekonywujące by oddać psa jemu!
powyższe sposoby są dla cierpliwych i wymagają trochę zachodu lecz jeśli chcemy coś za darmo to trzeba się postarać i nabiegać. być gotowym na niezapowiadane wizyty i poddać się krytycznej ocenie. komu jednak się chce. lepiej kupić pseudoyoleczka i udawać że ma się psa rasowego a gdy spotykamy się z krytyką strzelić FOCHA i zwalać na kolusz!!!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Eureka 6 maja 2011, o 23:15

ale o co chodzi?! po co ta agresja i brak zrozumienia ?! to forum jest nieporozumieniem
Eureka
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 7 maja 2011, o 13:06

@leonberg
Nie uwazam ze podane przez Ciebie kraje sa mądrzejsze a podane teorie ogólnikowe/stereotypowe sa sensowe to raz, dwa, zyjemy w Polsce i prawo w Polsce nas obowiązuje i to mialam na mysli podajac przykłady, fakt - ironiczne. Zlodziej, sutener, bandyta - idzie w Polsce do wiezenia jak mu sie udowodni wine. koniec i kropka. Okradziony, pobity czy tez nawet klient pań do towarzystwa, nie. Teoria, pod która sie podpisujesz "istnienia pseudohodowli i produkcji szczeniąt, winni są wyłącznie kupujący" jest po prostu głupia i glupszy od tego jest tylko wywód z pierwszej czesci twojego postu.

Szkoda, ze forum psiakowe tak "jedzie" po moim przypadku = klienta i na dodatek usprawiedliwia psedudohodowców. Dalej uwazam ze to paranoiczne myslenie. Jak widze takze inni majacy podobne przypadki sa "objeżdzani". Nazwicie to forum "Nieomylni, super, wlasciciele psów z rodowodem"

To co powinno byc czarno na bialym, to podane rzeczywiste, madre i konkretne przyklady jak sie uchronic przed takimi przypadkami - LATWO DOSTEPNE a nie po przebrnięciu przez morze forumowych wypocin. Sorry ale nie kazdy widzie w kazdym oszusta. Prawo powinno delegalizowac takie pseudohodowle. @leonberg gdybys tylko zostawil/a druga, sensownie napisana czesc posta, bez znowu idiotycznej koncówki, ta wypowiedz bylaby lepsza

Nie mam ochoty juz dyskutować z ludzmi, którzy pompuja sobie wlasne ego poprzez wymądrzanie sie i wyzywanie od bęcwałów innych osób.
Mam tylko nadzieje, ze inne osoby nie popełnią bledu jaki ja popelnilam, ze byc moze zrobia cos konkretnego aby pseudohodowle nie istnialy. Ciesze sie ze choc jedna osobe odwiodlam od zakupu psa z pseudohodowli, nie wiem ile osob Panie i Panowie mądralińscy o wielkim ego itd odwiedli, choc zycze im zeby jak najwiecej.
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez leonberg 8 maja 2011, o 22:04

nigdy nie usprawiedliwiałem pseudohodowcow. uważam że trzeba mieć ograniczoną moralność by prowadzić pseudohodowlę a nawet byle jaką hodowlę.
nie mam też wyrozumiałości dla osób kupujących psy z takich hodowli. nie mam dla nich współczucia. moja empatia w tym przypadku nie działa. mądry polak po szkodzie i tyle.
np. gdy trzeba kupić nowy telewizor polak potrafi dowiedzieć się wszystkiego. wyda każde pieniądze byle mieć większy i droższy niż szwagier czy sąsiad. kupując psa, ciężko mu poczytać, odwiedzić kilka hodowli i wybrać najlepiej.
codziennie odpowiadam na kilka maili i telefonów z tylko jednym pytaniem: po ile? bo tylko to jest najważniejsze. oczywiście im taniej tym lepiej bo to najważniejsze kryterium. próbuje wciągnąć w rozmowę, powiedzieć na co zwrócić uwagę, co trzeba wiedzieć. 99% procent nie ma o niczym pojęcia. 80% z rozmowy nie wynosi niczego.
systematycznie dostaję tez telefony i maile od tych dla których kiedyś cena była najważniejsza. po roku, dwu okazało się że wydali więcej na leczenie bądź mają problem z agresją a na rozwiązanie problemu wydali już sporo pieniędzy. więcej niż zapłacili by w dobrej hodowli. dziele się wiedzą choć nie powinno mnie to obchodzić. kiedyś moja wiedza i zanglizowanie nie miało dla nich znaczenia. pomagam i boję się pomyśleć co stało się z tymi psami na których leczenie właściciele nie mieli bądź nie chcieli wydać pieniędzy.
krytykując moje posty próbujesz zrzucać winę za swoje błędy na innych. próbujesz wybielać samego siebie.
przestrzegasz innych przed zakupem w pseudohodowli. super.
ale czy to oznacza że od razu mam zapomnieć że kupiłaś psa z pseudo i mam cie klepać po ramieniu? dla mnie jesteś zwykłym dyletantem. mądry polak po szkodzie. a co ci broniło zasięgnąć mądrości przed szkodą? czy wiedza kynologiczna jest głęboko ukryta i niedostępna? co stało na przeszkodzie by odwiedzić kilku hodowców? dlaczego wybrałeś rozmnażacza a nie hobbystę dla którego najważniejsze są jego psy a nie pieniądze. dla mnie to moralność Kalego.
moje ego jest na normalnym poziomie. nie potrzebuje pisać na tym czy innym forum by sobie je podnieść. nigdy nie czułem takiej potrzeby.
z mojej strony koniec dyskusji z tobą. nic dalsza dyskusja nie wniesie a do tego nie można znęcać się nad słabszymi. moje ego tego nie potrzebuje :D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Eureka 14 maja 2011, o 06:11

leonberg napisał(a):nigdy nie usprawiedliwiałem pseudohodowcow. uważam że trzeba mieć ograniczoną moralność by prowadzić pseudohodowlę a nawet byle jaką hodowlę.
nie mam też wyrozumiałości dla osób kupujących psy z takich hodowli. nie mam dla nich współczucia. moja empatia w tym przypadku nie działa. mądry polak po szkodzie i tyle.
np. gdy trzeba kupić nowy telewizor polak potrafi dowiedzieć się wszystkiego. wyda każde pieniądze byle mieć większy i droższy niż szwagier czy sąsiad. kupując psa, ciężko mu poczytać, odwiedzić kilka hodowli i wybrać najlepiej.
codziennie odpowiadam na kilka maili i telefonów z tylko jednym pytaniem: po ile? bo tylko to jest najważniejsze. oczywiście im taniej tym lepiej bo to najważniejsze kryterium. próbuje wciągnąć w rozmowę, powiedzieć na co zwrócić uwagę, co trzeba wiedzieć. 99% procent nie ma o niczym pojęcia. 80% z rozmowy nie wynosi niczego.
systematycznie dostaję tez telefony i maile od tych dla których kiedyś cena była najważniejsza. po roku, dwu okazało się że wydali więcej na leczenie bądź mają problem z agresją a na rozwiązanie problemu wydali już sporo pieniędzy. więcej niż zapłacili by w dobrej hodowli. dziele się wiedzą choć nie powinno mnie to obchodzić. kiedyś moja wiedza i zanglizowanie nie miało dla nich znaczenia. pomagam i boję się pomyśleć co stało się z tymi psami na których leczenie właściciele nie mieli bądź nie chcieli wydać pieniędzy.
krytykując moje posty próbujesz zrzucać winę za swoje błędy na innych. próbujesz wybielać samego siebie.
przestrzegasz innych przed zakupem w pseudohodowli. super.
ale czy to oznacza że od razu mam zapomnieć że kupiłaś psa z pseudo i mam cie klepać po ramieniu? dla mnie jesteś zwykłym dyletantem. mądry polak po szkodzie. a co ci broniło zasięgnąć mądrości przed szkodą? czy wiedza kynologiczna jest głęboko ukryta i niedostępna? co stało na przeszkodzie by odwiedzić kilku hodowców? dlaczego wybrałeś rozmnażacza a nie hobbystę dla którego najważniejsze są jego psy a nie pieniądze. dla mnie to moralność Kalego.
moje ego jest na normalnym poziomie. nie potrzebuje pisać na tym czy innym forum by sobie je podnieść. nigdy nie czułem takiej potrzeby.


W takim razie podziel sie swoja wiedza i napisz co mozna jeszcze zrobic zeby przestrzec ludzi przed kupowaniem takich psiakow!
z mojej strony koniec dyskusji z tobą. nic dalsza dyskusja nie wniesie a do tego nie można znęcać się nad słabszymi. moje ego tego nie potrzebuje :D
Eureka
 

Poprzednia strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints