labrador- szukam hodowcy

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 27 kwi 2011, o 12:38

@plx PIES NIE JEST DLA MNIE TOWAREM!!!!! nie przesadzajmy z ta niewiedza i nastawieniem na kase, nie byles przy kupnie psiaka wiec nie wyciagaj prosze pochopnych wniosków. Było mi wszystko jedno czy dany pies nadaje sie na wystawy czy nie - stad decyzja o zakupie "bez papierów"
Oczywiście ze pytalam o badania i o dysplazje i o inne rzeczy. Po prostu Pan pseudohowodca powiedzial ze absolutnie psiaki nie maja choroby i rodzice tez, ale nie ma przy sobie dokumentów potwierdzajacych, przetrzymuja je w innym miejscu. Mial je podeslac bezproblemomwo emailem - skan - a potem sie z tego wykrecil, ze nie bedzie takich dokumentów rozpowszechniał

Nie znalam i do tej pory nie znam kosztów utrzymania hodowli, nie wiem na ile dla tych osób to jest hobby a na ile zarobek, wiec nie mam pojecia czy to duzo czy malo te 800 pln za szczenie.

Psa kupuje sie raz na kilkanaście lat i sorry ale nie wszyscy znaja takie triki o jakich teraz wiemy. Nie wiem jak u Ciebie bylo, ale u mnie rzeczywiście chęć posiadania psa przyjaciela zamgliła oczy na takich sprzedawców i zbyt im zaufaliśmy. Stad taka przenośnia o prawniku (umowa + dokumenty dodatkowe) i lekarzu (wyniki badań - bo na tym tez trzeba sie znać). Jak sie idzie do hodowli, ktora sie oglasza non stop, ma strone, zarejestrowana dzialanosc nie ma w necie zadnej negatywnej opinii, nie majac doświadczenia w psich sprawach itd itp i to sie ma zaufanie do hodowcy.

ps. Pani nie Pan
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez lola 27 kwi 2011, o 12:48

Mam psa chorego na dysplazje i kosztowal nie wiecej niz 800 zl. Nie rozmnazam psow a jednak robie badania, lecze go I kupuje najlepsza karme wiec dlaczego nie powinno wymagac sie tego samego od hodowli tym bardziej ze jest to zrodlo utrzymania. Jezeli bedziemy mysleli w ten sposob co myslisz to problem ten nie bedzie mial konca. Niewiedza ludzka moze doprowadzic ze kupuja ludzie psy z hodowli nie zdajac sobie sprawy ze skutkow. Dla mnie niemoralne jest rozmnazanie psow gdzie moze wystapic prawdopodobienstwo choroby. Takie psy nalezy kastrowac/sterylizowac. Z moim wlasnie tak postapie mimo ze nie planuje nic ale zawsze moze sie pojawic prawdopodobienstwo ze poleci za suka I ja zaplodni I beda chore szczeniaki. To jest prawidlowe myslenie!
lola
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Plx 27 kwi 2011, o 16:31

Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory napisał(a):@plx PIES NIE JEST DLA MNIE TOWAREM!!!!! nie przesadzajmy z ta niewiedza i nastawieniem na kase, nie byles przy kupnie psiaka wiec nie wyciagaj prosze pochopnych wniosków. Było mi wszystko jedno czy dany pies nadaje sie na wystawy czy nie - stad decyzja o zakupie "bez papierów"
Oczywiście ze pytalam o badania i o dysplazje i o inne rzeczy. Po prostu Pan pseudohowodca powiedzial ze absolutnie psiaki nie maja choroby i rodzice tez, ale nie ma przy sobie dokumentów potwierdzajacych, przetrzymuja je w innym miejscu. Mial je podeslac bezproblemomwo emailem - skan - a potem sie z tego wykrecil, ze nie bedzie takich dokumentów rozpowszechniał

Nie znalam i do tej pory nie znam kosztów utrzymania hodowli, nie wiem na ile dla tych osób to jest hobby a na ile zarobek, wiec nie mam pojecia czy to duzo czy malo te 800 pln za szczenie.

Psa kupuje sie raz na kilkanaście lat i sorry ale nie wszyscy znaja takie triki o jakich teraz wiemy. Nie wiem jak u Ciebie bylo, ale u mnie rzeczywiście chęć posiadania psa przyjaciela zamgliła oczy na takich sprzedawców i zbyt im zaufaliśmy. Stad taka przenośnia o prawniku (umowa + dokumenty dodatkowe) i lekarzu (wyniki badań - bo na tym tez trzeba sie znać). Jak sie idzie do hodowli, ktora sie oglasza non stop, ma strone, zarejestrowana dzialanosc nie ma w necie zadnej negatywnej opinii, nie majac doświadczenia w psich sprawach itd itp i to sie ma zaufanie do hodowcy.

ps. Pani nie Pan


Śmieszą mnie takie posty jak twoje.
O jaka to ja byłam biedna, nikt mi palcem nie pokazał, że psą się robi badania, przecież nie wiedziałam, że 800 zł to mało, a papierek nie tylko na wystawy! Ile masz lat? Nie umiesz czytać? Nie umiałaś wejść wcześniej na takie forum, do póki pies nie zachorował? Papierek to nie tylko wystawy, ja mam psa z rodowodem i pod wystawy nie kupowałam - zależało mi na zdrowiu i przede wszystkim na tym, że kupując bordera w przyszłości nie wyrośnie mi owczarek. Ale oczywiście, Polak mądry po szkodzie.
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 27 kwi 2011, o 16:50

A ja nie rozumiem po co kontynujesz w takim razie ta dyskusje?

Co ci daje takie wymadrzanie się i ochrzanianie forumowicza, dowartościowujesz sie? Jest konkretny problem jaki z autopsji opisałam, a po raz kolejny zaraz zniknie w postach z durnymi połajankami internetowymi.
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez lola 27 kwi 2011, o 17:40

Plx przerazajace jest niezrozumienie tematu. Zamiast poradzic, ewentualnie pomoc piszesz ze skoro ktos byl debilem to niech ponosi konsekwencje. Skoro rozmawiamy juz na takim poziomie to bardzo egoistyczne I glupie jest to co piszesz. Nie wiesz chyba co to znaczy byc oszukanym czy miotac sie z problemami zdrowotnymi psiaka.

Labrador... Nie daj sie prowokowac I nie tlumacz sie wiecej bo jak widac panuje tutaj totalne niezrozumienie tematu. Zapewne gdyby kupili chorego psiaka to zaraz by odwiedzil schronisko bo przeciez to towar bez rodowodu. Ludzie potrafia tylko powiedziec ze to twoja wina ale to nie twoja tylko ludzi ktorzy dopuszczaja takie psy do rozmnazania. Wiadomo ze nie kazdy sie na wszystkim zna dlatego tez ludzie to wykorzystuja.
lola
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Plx 27 kwi 2011, o 17:47

Nie każdy się na wszystkim zna? Pies to jest żywa istota! Psa się nie kupuje "bo jakoś będzie", zanim się go kupi, należy dobrze przemyśleć taki zakup.
Co mam poradzić? Psa należy wyleczyć, a na przyszłość brać ze schroniska albo psa po przebadanych rodzicach. Pies moich rodziców też jest z pseudo, pozatym, że nie wygląda jak sznaucer, ma również chorobę skóry - nigdy tego nie usprawiedliwiałam, chociaż ja sama leczyłam tego psa za własne pieniądze. Wina nie jest po stronie hodowcy - biznes, to biznes, prawo jest jakie jest i dla niego to tylko okazja do zarobku. Ludzie kupują markowe ciuchy i sprzęt, a w przypadku psa chcą przyoszczędzić. Paranoja. Sprawę zgłoś na policję, jako przypadek znęcania się nad zwierzętami, o ile takie wystąpiło, bo o brak szczepień czy chorobę oskarżyć nie możesz.
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez lola 27 kwi 2011, o 18:14

Hodowca to czlowiek a taki biznes zle o nim swiadczy. Wina w takich przypadkach lezy po obu stronach ale jestem zdania ze hodowca moze poniesc konsekwencje swojego czynu. Nie piszmy ze nic nie mozna zrobic z takimi sprawami bo mozna. Wadliwy towar jak to ktos napisal i mozna sie sadzic w tej sprawie. Jak taki chodowca trafi na osobe ktora nie podaruje to szybko zwinie swoj interes. Warto pisac ze maja miejsce takie rzeczy bo miejmy nadzieje zmniejszy zapotrzebowanie na takie psiaki. Jedni siedza cicho w takich sparawach a inni uwazaja ze warto podzielic sie swoimi doswiadczeniami zeby ustrzec innych przed taka sytuacja.
lola
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Plx 27 kwi 2011, o 18:35

lola napisał(a):Hodowca to czlowiek a taki biznes zle o nim swiadczy. Wina w takich przypadkach lezy po obu stronach ale jestem zdania ze hodowca moze poniesc konsekwencje swojego czynu. Nie piszmy ze nic nie mozna zrobic z takimi sprawami bo mozna. Wadliwy towar jak to ktos napisal i mozna sie sadzic w tej sprawie. Jak taki chodowca trafi na osobe ktora nie podaruje to szybko zwinie swoj interes. Warto pisac ze maja miejsce takie rzeczy bo miejmy nadzieje zmniejszy zapotrzebowanie na takie psiaki. Jedni siedza cicho w takich sparawach a inni uwazaja ze warto podzielic sie swoimi doswiadczeniami zeby ustrzec innych przed taka sytuacja.


Takie sytuacje można zgłosić na policję, jeżeli ma się dowody, i przede wszystkim o co oskarżać. O co chcesz oskarżyc przy kupnie psa?
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez lola 27 kwi 2011, o 21:36

Plx napisał(a):
lola napisał(a):Hodowca to czlowiek a taki biznes zle o nim swiadczy. Wina w takich przypadkach lezy po obu stronach ale jestem zdania ze hodowca moze poniesc konsekwencje swojego czynu. Nie piszmy ze nic nie mozna zrobic z takimi sprawami bo mozna. Wadliwy towar jak to ktos napisal i mozna sie sadzic w tej sprawie. Jak taki chodowca trafi na osobe ktora nie podaruje to szybko zwinie swoj interes. Warto pisac ze maja miejsce takie rzeczy bo miejmy nadzieje zmniejszy zapotrzebowanie na takie psiaki. Jedni siedza cicho w takich sparawach a inni uwazaja ze warto podzielic sie swoimi doswiadczeniami zeby ustrzec innych przed taka sytuacja.


Takie sytuacje można zgłosić na policję, jeżeli ma się dowody, i przede wszystkim o co oskarżać. O co chcesz oskarżyc przy kupnie psa?



Polica ma na głowie inne sprawy,takimi sprawami zajmuja sie ogranizacje prozwierzece.
Nie zamierzam dłużej z Toba dyskutować bo to błędne koło i konca nie widac :ojej:
lola
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Plx 27 kwi 2011, o 22:01

lola napisał(a):
Plx napisał(a):
lola napisał(a):Hodowca to czlowiek a taki biznes zle o nim swiadczy. Wina w takich przypadkach lezy po obu stronach ale jestem zdania ze hodowca moze poniesc konsekwencje swojego czynu. Nie piszmy ze nic nie mozna zrobic z takimi sprawami bo mozna. Wadliwy towar jak to ktos napisal i mozna sie sadzic w tej sprawie. Jak taki chodowca trafi na osobe ktora nie podaruje to szybko zwinie swoj interes. Warto pisac ze maja miejsce takie rzeczy bo miejmy nadzieje zmniejszy zapotrzebowanie na takie psiaki. Jedni siedza cicho w takich sparawach a inni uwazaja ze warto podzielic sie swoimi doswiadczeniami zeby ustrzec innych przed taka sytuacja.


Takie sytuacje można zgłosić na policję, jeżeli ma się dowody, i przede wszystkim o co oskarżać. O co chcesz oskarżyc przy kupnie psa?



Polica ma na głowie inne sprawy,takimi sprawami zajmuja sie ogranizacje prozwierzece.
Nie zamierzam dłużej z Toba dyskutować bo to błędne koło i konca nie widac :ojej:


Ale co takiego chcesz zgłosić do tych organizacji? Że nie sprawdziłaś, czy pies ma szczepienia?
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez lola 27 kwi 2011, o 22:07

a to ja nie sprawdzilam ze pies nie ma szczepien i cos gdzies zglaszam? a to ciekawe... napisz mi o tym bo nic nie wiem
chyba juz nie ogarniasz co piszesz :rotfl:
lola
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Plx 28 kwi 2011, o 20:48

To ty nie ogarniasz tego co piszesz i czytasz - pytanie było czysto retoryczne, czy gdybyś kupiła psa z pseudo, to co takiego zgłosisz do tej organizacji? W Polsce nikt nie narzuca obowiązkowych badań, szczepienia przeciw wściekliźnie, po ukończeniu 4 mies. Karane jest tylko znęcanie się nad zwierzętami, a sprzedawanie chorego psa pod to nie podchodzi.
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez lola 28 kwi 2011, o 21:26

Plx napisał(a):To ty nie ogarniasz tego co piszesz i czytasz - pytanie było czysto retoryczne, czy gdybyś kupiła psa z pseudo, to co takiego zgłosisz do tej organizacji? W Polsce nikt nie narzuca obowiązkowych badań, szczepienia przeciw wściekliźnie, po ukończeniu 4 mies. Karane jest tylko znęcanie się nad zwierzętami, a sprzedawanie chorego psa pod to nie podchodzi.


Do tej organizacji skarg sie nie zgłasza, czytaj uważnie! Do tej organizacji zgłaszasz się po fachowa poradę.
I ogarnij się bo patrząc na twoje posty to ubliżasz ludziom i genalnie co drugiego uważasz za debila.
Ubliżasz a nie pomagasz... Krytykujesz a nie pomagasz... GNERALNIE CHYBA WCHODZISZ TUTAJ ZEBY SIE WYLADOWAC. MOZE LEPIEJ BEDZIE JAK POJDZIESZ POBIEGAC Z PSEM TO ZROBISZ COS UZYTECZNEGO.

Wiesz co się dzieje w sprawie hodowli w Rypinie pewnie nie, bo to i tak nie ma sensu wg ciebie...
GLUPOTY, GLUPOTY I JESZCZE RAZ MEGA WIELKIE GLUPOTY A WYNIKAJA ONE Z TWOJEJ NIEWIEDZY.

NIE MAM CZASU DLA TAKICH LUDZI, KTORZY TYLKO POTRAFIA POWIEDZIEC "PSEUDOHODOWLE NIE SA WINNE, WINNI SA LUDZIE KTORZY KUPUJA TAKIE SPY"
MASAKRA I SZKODA CZASU NA PISANIE Z TOBA!!! :ojej:
lola
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 28 kwi 2011, o 21:40

Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory napisał(a):konkretny problem jaki z autopsji opisałam, a po raz kolejny zaraz zniknie w postach z durnymi połajankami internetowymi.


Widze ze mialam racje, powazny temat sie rozmydla przez jakies psztyczki.... zastanówcie sie czy to pomaga psom? jak taki czlowiekm co chce kupic psa z pseudohowoli ma wylapac cos rozsadnego z forum, przeciez dotrzec do istotnych postów przez takie pasmo wymądzeń to koszmar :(
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Re: labrador- szukam hodowcy

Postprzez leonberg 28 kwi 2011, o 22:12

nie mam zamiaru wtrącać się w wasza sprzeczkę a mój post nie ma rozstrzygać kto ma rację lecz:

popyt tworzy podaż!!!!!!!
istnienia pseudohodowli winni są wyłącznie kupujący.
podstawa ekonomii. wystarczy wpisać w google: popyt i podaż a wszystko stanie się jasne.
ludzie dłużej zastanawiają się nad wyborem spodni czy butów niż nad wyborem hodowli.
dla 90% ludzi jedynym kryterium jest cena. oczywiście im niższa tym lepiej. reszta jest zbędna.
codziennie dostaje telefony z tylko jednym pytaniem: ile kosztuje!
pytam: czy tylko to Pana/Panią interesuje?
tylko to.
na tym rozmowa się kończy chociaż staram się wciągnąć w dyskusję, pytam czy maja doświadczenie, co wiedzą na temat rasy.
nic nie muszą wiedzieć, poczytają sobie sami w necie.
po roku, dwuch, dzwonią bo przecież bylem dla nich miły, bym im poradził dlaczego ich pies nie jest taki jak powinien być.
jest mały, cherlawy i schorowany.
przecież jestem hodowcą, wiem wszystko i tą wiedzą muszę się dzielić.
jestem, ale nie wyhodowałem ich psa.
za swoją wiedzę i doświadczenie zapłaciłem ciężko zarobionymi pieniędzmi, zarobionym w inny sposób a wydanymi na psy.
psy to moje hobby a nie sposób na zarabianie pieniędzy.
za swoje psy chcę więcej a jednocześnie zarabiam na nich mniej niż w pseudohodowlach
pomimo tego doradzam jakiego lekarza odwiedzić, jak zmienić dietę itd.
bo psy to moje hobby a nie sposób na zarabianie pieniędzy.
ci co na nich zarabiają nie mają czasu by pogłębiać swoją wiedzę.
oni w tym czasie zajęci są produkcją jak najtańszych szczeniąt dla tych dla których cena jest najważniejsza.
CO SIĘ STANIE Z PRODUCENTAMI SZCZENIĄT GDY NIE BĘDZIE POPYTU????
ekonomia ma na to też odpowiedź.
to że ludzie są pazerni i zrobią wszystko by zarobić pieniądze to wie każdy.
nikt jednak nie przyznaje się że to właśnie dzięki niemu, im się udaje.
istnienia pseudohodowli i produkcji szczeniąt, winni są wyłącznie kupujący
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints