Szczeniaczki

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Szczeniaczki

Postprzez Kajka 18 sie 2010, o 16:38

Witam . Mam pytanie związane ze szczeniakami , które mają ok . 2 tyg . (Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego je mam to tu macie link http://www.forum.mampsa.pl/kundeleek-t1548.html ) Jeśli możecie mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna . Bo ja nigdy w życiu nie czytałam o porodach ,ciążach itd . Gdyż myślałam ,że mi się to nigdy nie przytrafi . A jednak . :)

Więc tak :

1.Kiedy można zacząć karmić pokarmem stałym takie maluszki , w jaki sposób itd ?
2.Co to ma być za pokarm stały ? ( Może to być TEŻ takie jedzenie z saszetek np.: pedigree ale dla szczeniąt ?)
3. Kiedy szczeniaczki zaczynają chodzić ?
4. W którym tygodniu zaczną już dobrze widzieć ( bo jak na razie wszystkie 3 mają taką błonkę na oczkach )?
5.Kiedy można brać je na ręce , próbować bawić się z nimi ?
6.Kiedy rosną im ząbki ?
7.Kiedy należy dać im jakieś tabletki na odrobaczanie (oraz mamusi ) , pierwsze szczepienia etc ?

I jeszcze jak możecie podać kilka wskazówek ,dotyczących takich bobasków.
Wielkie dzięki z góry .
Kajka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2010, o 16:15
Lokalizacja: Katowice
Imię psa: Kaja
Rasa psa: mieszaniec

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Szczeniaczki

Postprzez leonberg 18 sie 2010, o 17:47

można zacząć dokarmiać po ukończeniu 3 tygodnia, od rozmoczonej karmy dla szczeniąt, zmiksowanej z mlekiem modyfikowanym dla szczeniąt. nie może to być mleko krowie. może być mleko kozie. temperatura papki pokojowa. nie można rezygnować z mleka matki. może to być jeden posiłek dziennie ok. 4 tyg życia zaczynają wyżynać się psiakom ząbki mleczne i wtedy można zacząć podawać rozmoczoną karmę dla szczeniąt którą stopniowo coraz mniej rozmaczaj aż do ukończenia 5-6 tygodnia. w tym czasie można też podawać sparzone mielone mięso, biały serek. szczeniaczki po tym okresie powinny już ochoczo chrupać sucha karmę.
pokarm stały to powinna być przyzwoita sucha karma dla szczeniąt. wiele firm produkuje "startery" taka karma jest drobniejsza i powinna być łatwiej przyswajalna. saszetek i innych wynalazków bym unikał.
Między 10 a 21 dniem szczeniaczki otwierają oczy i nabierają ochoty na zwiedzanie otoczenia. praktycznie tuż przed otwarciem oczu zaczynają z "foczek" ślizgających się na brzuszkach, przemieniać się w pieski i próbują stawać na łapkach.
Na ręce można brać szczeniaczki zawsze :-) a nawet powinno się. jest w necie opisanych wiele metod stymulacji szczeniaczków.
odrobaczenia i szczepienia należy konsultować WYŁĄCZNIE z lekarzem weterynarii. zależą one od stanu zdrowia szczeniaczków i chorób które występują na terenie waszego zamieszkania.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Szczeniaczki

Postprzez Kajka 24 sie 2010, o 11:32

Tak , byłam wczoraj u weta , dał taką "pastę" na odrobaczanie dla maluchów , kupiliśmy u niego również karmę dla szczeniaków .
Bobasy zaczynają pomalutku chodzić, przy szczególnych okazjach zaczynają szczekać , ząbki im rosną .:)
Zaczynają się ze sobą dogadywać .:)

Wielkie dzięki za odp . :)
Kajka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 sie 2010, o 16:15
Lokalizacja: Katowice
Imię psa: Kaja
Rasa psa: mieszaniec


Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints