wiek szczeniaczka przy zakupie

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

wiek szczeniaczka przy zakupie

Postprzez M.O. 19 sty 2007, o 21:06

cześć!
za niedługi czas kupuję labka, tylko zastanawiam się ile miesięcy powinien mieć szczeniak labradora ażeby móc go odebrać?
I czy ja jako potencjalny nabywca powinnam mieć wpływ na to którego mogę wybrać, czy hodowca - jak jest w moim przypadku - chce wybrać go za mnie. Zaznaczam że jestem zdecydowana wystawiać go na wystawach i taką informację przekazałam hodowcy.
:?:
[/b]
M.O.
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Kosiarka 19 sty 2007, o 21:45

Jeśli masz do czynienia z uczciwym hodowcą, którego znasz i mu ufasz, lub który jest powszechnie szanowany, możesz powierzyć mu ten wybór.
Jeśli jednak niewiele wiesz o hodowcy, lepiej sam najpierw przeczytaj wzorzec labradora, dowiedz się, jak powinien wyglądać najlepszy wystawowy szczeniak labradora (oczywiście mogą zdarzyć się "brzydkie kaczątka"). Zwracaj także uwagę na charakter. Pies powinien być umiarkowanie śmiały, albo śmiały.
Powodzenia w wyborze psiaka :D.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 20 sty 2007, o 00:13

Osiem tygodni.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Yola 25 maja 2007, o 08:58

Jesli chodzi o wiek to 8 tygodni i ani dnia mniej. W zyciu szczeniaka kazdy dzien jest bardzo istotny w przebywaniu z matka i uczeniu sie od niej zasad zycia w pieskim swiecie. Najlepsza opcja jest w ogole wiek 3 miesiecy, no ale 8 tygodni to minimum bo bardzo wazny jest dla szczeniaka jest szczegolnie 7 tydzien by byl on dobrze zsocjalizowany.
Pozdrawiam
Jola
www.sagittapolaris.w.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Yola
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 08:12
Lokalizacja: Torun

Postprzez Marcin Dondelewski 26 maja 2007, o 21:57

czym więcej czasu szczeniak spędza ze swoją matką i rodzeństwem tym lepiej.

uczy się wtedy najpotrzebniejszych zachowań a także będzie zdrowszy :)
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Dzidtka 20 cze 2007, o 14:33

sama wypuszczam z domu szczeniaki po 8 tygodniu zycia jednak jestem za teorią im wcześniej maluch trafi do nowych właściceli tym lepiej

trzymałam raz szczeniaka ponad 9 miesięcy (emigrował do Szwecji a tam trzeba miec badania z Puław na przeciwciała wścieklizny oraz kwarantanne) ja na lotnisku tak sie poryczałam, ze mało kto mógł mnie zrozumiec na cargo, psiak w keneliku dar się a i na miejscu przez 2-3 tygodnie był mało kontaktowy, dobrze, że dziś ma to za sobą, jest normalnym psiakiem, swietnie współpracującym z nowym właścicielem o czym świadczy wiele wygranych wystaw (Championat Szwecji itd)
jednak na dzień dzisiejszy nie zdecyduje sie sprzedac psa do Szwecji, Norwegii, Angii, Australii....
Lhasa Apso & Neva Masquerade z Czańca
NOWA STRONA HODOWLI WWW.ZCZANCA.X.PL
Avatar użytkownika
Dzidtka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 160
Dołączył(a): 4 lip 2005, o 17:54
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints