Verdano

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Verdano

Postprzez sylwus3112 14 kwi 2011, o 13:07

Witam czy ktoś może mi cos powiedziec o hodowli verdano? chciałabym tam kupic maltańczyka.
sylwus3112
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Verdano

Postprzez :)) 14 kwi 2011, o 15:57

ta hodowla mieści sie w Warszawie.
:))
 

Re: hodowla verdano

Postprzez beja19 20 kwi 2011, o 22:28

a co chcesz wiedzieć ?
beja19
 

Re: hodowla verdano

Postprzez beja19 20 kwi 2011, o 22:32

kupowałam pieska od nich ponad rok temu, maltańczyka. w tym roku moja siostra chciala kupic ale nie mają na razie szczeniaczków. trzeba się zapisać sporo wcześniej.
beja19
 

Re: hodowla verdano

Postprzez sylwus3112 21 kwi 2011, o 13:40

a jak piesek sie chowa? nie choruje? bo oni mają bez rodowodów chyba i słyszałam nie zbyt dobre opinie o tej hodowli. Nie rózni sie Twój od maltańczyków z rodowodem?
nie są wieksze albo cos takiego :)
sylwus3112
 

Re: hodowla verdano

Postprzez beja19 21 kwi 2011, o 23:46

Normalnie się chowa :D Nie choruje i wszystko jest w porządku. Skąd takie pytania ? :?
Gdzie słyszałaś złe opinie ? Od konkretnej osoby czy ktoś w internecie napisał ? Jak to drugie to wcale się tym nie przejmuj, to piszą hodowcy sami na siebie :lol: Szczególnie ci z rodowodem oczerniają hodowle bez rodowodu. Przecież na każdym forum jest śmietnik oskarżeń. Nie wiem czy ich "cuda" za 5 tyś tak źle się sprzedają czy jaki inny cel, ale już czytać się nie daje żadnego psiego forum.
beja19
 

Re: hodowla verdano

Postprzez beja19 21 kwi 2011, o 23:49

aha, nie jest duży ma coś koło 2 z kawałkiem bliżej 3, normalnie jak maltańczyk
beja19
 

Re: hodowla verdano

Postprzez Labrador bez rodowowdu a do tego bardzo chory 22 kwi 2011, o 15:26

Witam,
ja kupilam psa w hodowli VERDAN0 i moghe napisacz czystym sumienie ze jest to pseudohodowla bo rozmnaza psy ktore maja potem problemy zdrowotne. Nie chodzi tu o to ze jestem zla ze zaplacilismy za chorego psa tylko o to ze pies cierpi. Teraz mamy kase na to zeby jemu pomoc ale moze przyjsc czas ze jej nie bedzie i pies bedzie jeszcze bardzie cierpial.
Wkurza mnie to ze robia (VERDANO) to nie patrzac na zdrowie i ludzi ktorzy sie potem miotaja z takimi problemami tylko robia kase produkujac psy.
Ci ludzie to masakra i wielka sciema !!!!!!!!!!!!!!
Nie jestem z zadnej hodowli anie pseudohodowli tylko mam BARDZO POWAZNIE CHOREGO PSA A HODOWCA MA TO GDZIES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Labrador bez rodowowdu a do tego bardzo chory
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 22 kwi 2011, o 21:28

właśnie, o tym pisałam :lol:
beja19
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez sylwus3112 22 kwi 2011, o 22:12

Ty pisałas o tej hodowli same pozytywy.
sylwus3112
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Labrador bez rodowowdu a do tego bardzo chory 23 kwi 2011, o 06:57

NAPISZE PONIŻEJ KWESTIE KTÓRE POWINNY OD RAZU BUDZIĆ MOJĄ WĄTPLIWOŚĆ PRZY ZAKUPIE W TEJ HODOWLI:
- hodowca nie pokazal w jakich warunkach wychowuja sie psy wynosi je z domu zeby pokazac badz jest chetny przywiezc do domu
- nie pokazuje dokumentow dotyczacych dysplazji, obiecuje ze moze przesłać poczta elektroniczna - potem mowi ze nie bedzie rozpowszechanial takich dokumentow
- ogłoszenie nie odzwierciedla stanu fatycznego - pisze ze jest zarejestrowana hodowla (chyba w Urzedzie Skarbowym he he he)
- pies byl zapchlony, zarobaczony, przeokrutnie smierdzący, mial niedowage 7 kg i zachowywal sie agresywnie podczas jedzenia a wynika to z tego ze inne silniejsze psiaki nie dawaly mu sie dodatc do jedzenia a hodowca nie zadbal o to zeby go dokarmic

Szkoda że nie ma tutaj możliwości załączenia plików wtedy bym Wam wszysko udowodniła w ciągu jednej sekundy jaki był i jaki jest teraz jego stan zdrowia.

Pozdrawiam
Labrador bez rodowowdu a do tego bardzo chory
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 23 kwi 2011, o 13:08

Sylwuś bo ja nie mam żadnych zastrzeżeń więc co mam złego pisać ?

Dokumenty możesz wysłać pocztą i każdy może zobaczyć. Sama chętnie zobaczę umowę, bo jakoś nie chce mi się wierzyć w to co piszesz tym bardziej po twoim drugim poście. I chory i pchły i śmierdzący i wszystko co tylko może być. Mi weterynarz na pierwszej wizycie powiedział, że nie widział jeszcze tak zadbanego maltańczyka.
beja19
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 23 kwi 2011, o 13:10

ps. Skoro był taki śmierdzący to po co kupowałaś ? :D
beja19
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Sissy 23 kwi 2011, o 15:09

Spokojnie. Spokojnie i bez nerwów ;)
sylwus3112 - po pierwsze nie mówisz o hodowli z czysto teoretycznej strony (hodowla rozmnaża tylko i wyłącznie psy zdrowe,zgodne ze wzorcem,posiadające uprawnienia hodowlane; pseudohodowla-rzadko kiedy zdrowe). Rozumiem,że zależy Ci na zdrowym i szczęśliwym psiaku,prawda? Dlaczego jesteś uprzedzona do hodowli? Czemu swe kroki kierujesz do ludzi,którzy rozmnażają psy wyłącznie dla zysku (bo innej przyczyny znaleźć nie potrafię-dla czystości rasy? bzdura,osiągają efekt wręcz odwrotny; z miłości to psów? guzik prawda,narażają sukę na powikłania pociążowe,ropomacicze,a tym,które czekają w schronie odbierają szanse na dom) ? Jeśli chodzi o tańszą cenę-wiesz,że zazwyczaj tańsze równa się słabej jakości(przepraszam za przedmiotowe porównanie,aczkolwiek lepiej obrazuje obraz sytuacji)? Pamiętaj,że koszt leczenia nierzadko przekracza (i to kilkakrotnie) cenę szczeniaka z prawdziwej hodowli, takiego z udokumentowanym pochodzeniem i zdrowego. A ile cierpienia psiaka można zaoszczędzić...
Jeśli nie zamierzasz wystawiać psiaka możesz poszukać petów-hodowle często "oferują" psiaki,które urodziły się z drobnymi wadami(absolutnie niezagrażającymi życiu),które eliminują je z dalszego rozrodu. Takie zwierzaki cenowo konkurują z tymi z pseudohodowli, za to masz gwarancję ich zdrowia i czystości linii,z której pochodzą.
beja19 - Jest takie powiedzenie "Wyjątek potwierdza regułę". Twój psiak może być właśnie takim wyjątkiem. Skąd wiesz,że każdy kolejny szczeniak urodzony w tej rozmnażalni nie będzie chorym? Dasz sobie rękę uciąć?
beja19 napisał(a):ps. Skoro był taki śmierdzący to po co kupowałaś ? :D

A nie wiesz,że Polak mądry po szkodzie? ;)
I nie,nie jestem ani hodowcą,ani tym bardziej pseudohodowcą. Jestem osobą,która sama ma psiaka z prawdziwej hodowli i znajomych,którzy nie byli na tyle rozsądni. Ile było łez i straconych pieniędzy mówić nie będę. Jestem osobą,która kocha zwierzęta i chce oszczędzić im cierpienia. Bo jak jest popyt,to jest i podaż. Nie ma popytu,nie ma podaży. Proste.

btw:jeżeli sprzedają psy bez papierów i nie są zarejestrowani, to bzdura,że są hodowlą LEGALNĄ,jak to oświadczyli na swojej stronie :roll:
Ostatnio edytowano 23 kwi 2011, o 15:17 przez Sissy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 23 kwi 2011, o 15:17

beja19 - Jest takie powiedzenie "Wyjątek potwierdza regułę". Twój psiak może być właśnie takim wyjątkiem. Skąd wiesz,że każdy kolejny szczeniak urodzony w tej rozmnażalni nie będzie chorym? Dasz sobie rękę uciąć?
[/quote]


Po prostu widząc rodziców, warunki itd nie chce mi wierzyć, żeby pies mógłbyś w takim stanie. Zauważ, że ta osoba napisała bardzo krzykliwe inne posty, wygląda mi na spam. A osoba, która założyła temat już zmieniła tytuł z hodowla na pseudo. Czy autor i odpowiadający to jedna osoba ?
Ale poczekajmy na umowę z hodowlą i dokumentacje i przekonamy się, tak więc jak piszesz - spokojnie :wink:
beja19
 

Następna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron