Verdano

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 23 kwi 2011, o 16:49

Wyjaśniając sylwus3112 i Labrador bez rodowowdu a do tego bardzo chory to dwie różne osoby. Mam nadzieje ze uzytkownik sylwus3112 jeszcze tu zagląda.

Widzac ze ktos zaczyna szukac psa nie chciałam, aby popełnił te same błędy co ja = mial te same problemy. Napisalam emocjonalnie, poniewaz wrocilam ze spaceru po ktorym pies znowu zaczal mi z bolu kulec/powloczyc tylnimi lapkami i mnie szlag trafil na takich "hodowców".

Teraz rzeczywiście jestem mądrzejsza, ale to tylko dlatego, ze rozwiązując problemy z psem (agresja w czasie jedzenia, dysplazja itp) zaczęłam sie kontaktować z osobami , dla których psy są ważne i którzy sie na tym znaja (trenerzy psów i lekarze)

beja19 - dziwie sie Twojej postawie i zastanawiam sie czy przypadkiem wlaśnie Ty nie jestes powiązana z ta czy podobna hodowla? Skad taka agresja i nie dowierzanie wobec mnie?
Ale w skrócie odniose sie do kilku Twoich uwag. tekst ps. Skoro był taki śmierdzący to po co kupowałaś ? uważam za głupi i bezduszny, wiec nie bede sie do niego odnosić.

1. chory - dysplazji nie zobaczysz od razu, sprzedawca/hodowca nie pokazał dokumentów zdrowotnych rodziców psa, zapewnial ze dosle, a potem po chamsku przez telefon odwolal zapewnienia
2. pchły, robaki itd - to nie rój pszczól, nie zobaczysz od razu, weterynarz nam to uświadomił
3. śmierdzący - tak, bylo widac, ale jako że byl odbierany bezposrednia, z jakiegos remontowanego domu, gdzie byl wyciagany z piwnicy - uznalismy ze to bez znaczenia - dopiero potem fachowcy od szkoleń psów wylumaczyli nam jak wazne jest miejsce i warunki w ktorym mlody pies sie wychowuje

Umowy nie mam z prostego powodu. NIE DANO NAM JEJ, a ja po prostu chciałam psa i nie sadzilam ze to wazne. Jak zaczelam sie dopytywac o nią juz po zaplacie i pierwszych wizytach u weterynarza to hodowca sie wypiął na mnie. Dowiedzenie tego ze to pies z tej hodowli nie byloby trudne. (zakladając ze wlasciciel ponownie sie wypnie) Wspominajac u dokumentach mialam na mysli dokumenty potwierdzajace ciezka dyspazje u niespełna rocznego labradora.
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 23 kwi 2011, o 17:11

U mnie agresja ? Chyba ty to tak odczytujesz bo ci nie przyklaskuje. Sorry, ale ja jestem zadowolona i mój piesek jest zdrowy. Nie mam podstaw, żeby oczerniać tą hodowlę. Mam zmyślać, żebyś była zadowolona ? Nie możliwe, żeby nie dano ci umowy, bo ta hodowla spisuje umowy. Ja takową mam. Coś kręcisz.
beja19
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 23 kwi 2011, o 17:30

Beja19 zupełnie nie zależy mi na twojej opinii bo nie taki był mój cel pisząc takie a nie inne informację, mam tylko nadzieję że osoby które to przeczytają zastanowią się 10 razy nad zakupem psa z tej hodowli (jak sie nazywają).
Chyba musisz być mocno zwiazana z tą hodowlą skoro tak emocjonalnie podchodzisz do tej sprawy i monitorujesz na bieżaco, no ale to już twoja sprawa, pozostawia tylko do myslenia...
Myślę ze wszystko z naszej strony zostało opisane w sposób obrazowy i trafią się ludzie którzy przed zakupem znajdą ten post i przemyślą sparwę zakupu psa w tej hodowli.

Napisałaś: Sorry, ale ja jestem zadowolona i mój piesek jest zdrowy. Nie mam podstaw, żeby oczerniać tą hodowlę.
Wyraziłaś swoja opinie a ja swoja. Równie dobrze ja mogę napisać że tobie nie wierzę i mozemy tak pisać w nieskończoność ale chyba nie o to chodzi.
Mi chodzi o to żeby nie roznmażano chorych psów bo potem te chore przekazują wadę genetyczna dalej i pojawiają się potem w schroniskach te psiaki albo cierpią bo ludzie nie maja pieniedzy zeby je leczyc.
Jeżeli ktoś chce pieska nierodowodowego to rozumiem dokonale bo mi tez na tym nie zalezalo tylko nie od ludzi ktorzy nie kochaja zwierzat i ich los ich nie obchodzi bo tak jest inaczej hodowca jakos by zareagowal.
Jeżeli jestes zadowolona i twoj psiak jest zdrowy to super i zycze tobie zeby bylo tak dalej bo pies chory w domu to jak chore dziecko chyba ze nie kochasz zwierzat i jest dla ciebie przedmiotem.
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 23 kwi 2011, o 17:32

i nie musi mi nikt przyklaskiwac bo nie na tym mi zalezy...
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 23 kwi 2011, o 17:37

Zgadza się, jestem mocno związana z hodowlą, bo dzieki nim mam najwspanialszą kruszynkę na świecie którą kocham ponad wszystko a moja siostra niebawem będzie miała więc już całą rodziną będziemy związani :lol:
beja19
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez sylwus31121 23 kwi 2011, o 17:57

nie kupie w tej hodowli maltańczyka nie chce ryzykowac. znalazłam hodowle z pieskami z rodowodem za tą samą cene POLSKIEGO KLUBU PSA RASOWEGO Z HODOWLI ” Z ZIELONEGO ZACISZA.
sylwus31121
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 23 kwi 2011, o 18:04

Teraz to dopiero wybrałaś, yorki, maltańczyki po 700 złotych :shock:
beja19
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Sissy 23 kwi 2011, o 18:56

Nie wiem,czy pies z PKPR to dobry wybór...
PKPR-u trafiają osoby które zostały zawieszone albo usuniętę z Związku Kynologicznego(często za jakieś przekręty) .Niechętnie się przyznają do tego że są w takim klubie i ludzi nie często informują że ich papierek który dają przy odbiorze szczeniaczka nie ma nic wspólnego z Z.K. i z federacją FCI.Dlatego ludzie są ciężko zdizwieni że kupili pieska ale nie mogę go wystawiać na wystawach org,. przez Z.K.
A jeżeli chodzi. każdy pies zgodny z danym wzorcem może zostac uznany za psa rasowego i być pokazywany na wystawach bez znajomości jego przodków.. tak jak Forrest (SH) mojej koleżanki..
No to przecież nikt z nas nie wie co siedzi w genach tych psiaków i jacy byli ich rodzice i dziadkowie.-może to były zwykłe kundelki??

(źródło- http://www.dogomania.pl/threads/724-Klub-Psa-Rasowego)
Pośpiech nie jest dobrym towarzyszem. Nie lepiej poczekać,podzwonić po hodowlach-a nuż trafi się okazja? Może zgodzą się sprzedać psiaka na raty?
Zrobisz jak zechcesz,chcę jedynie pomóc ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 23 kwi 2011, o 18:59

Dokładnie. Gdzie byś nie chciała kupić porozmawiaj z hodowcami osobiście, zobacz co to za ludzie zamiast szukać po forach.
beja19
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory 23 kwi 2011, o 19:25

Postaraj się kupić rodowodowego z dobrej hodowli bo potem możesz mieć taką sytuację jak ja, czego z całego serca nie życzę.
Wyszłam z załozenia że nie potrzebuję psa z rodowodem bo chcę mieć psa który będzie moim przyjacielem. Oczywiście jest przyjacielem ale jak patrzę jak cierpi to mi serce pęka a to dopiero początek naszej walki :(
Zastanów się na spokojnie, poczytaj o hodowlach, porozmawiaj ze specjalistami.
Sprawdź hodowlę z ZK.
Będziesz miała pewność że psiak jest zdrowy.
Jak nie masz tyle kaski to poczekaj jeszczę trochę i w tym czasie może uda ci się uzbierać albo tak jak pisała Sissy może rozłożą na raty.
Pamiętaj bardzo ważne jest to skąd będziesz miała psiaka :)
Labrador bez rodowodu a do tego bardzo chory
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Miałem psa z pseudohodowli 23 kwi 2011, o 19:31

http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika ... dowli.html

Po czym poznać pseudohodowcę:
proponuje dowiezienie psiaka
niechętnie wpuszcza na teren hodowli
nie chce pokazać matki szczeniąt
nie zawiera pisemnej umowy kupna-sprzedaży
sprzedaje psa bez książeczki zdrowia z wpisamio szczepieniu i odrobaczeniu
nie daje metryczki uprawniającej do wystawienia rodowodu
oferuje szczenięta bardzo młode, nawet 5-6-tygodniowe
Nie daj się nabrać na te gadki!

„Nie ma rodowodu, bo był piąty (szósty, siódmy) w miocie”
Każdy pies po rodzicach z uprawnieniami hodowlanymi dostaje metryczkę konieczną do wystawienia rodowodu – niezależnie od liczby szczeniąt w miocie.

„Rodzice są zdrowi, to i szczenięta będą zdrowe”
Zasady dziedziczenia są znacznie bardziej skomplikowane – nie wystarczy, że rodzice są „na oko” zdrowi, bo szczeniak może np. odziedziczyć wadę po dziadkach lub skojarzenie zdrowych rodziców może dać chore potomstwo (przy czym wada nie musi się ujawnić u szczeniaka już w chwili, gdy go kupujemy).

„Po co wam rodowód, skoro nie planujecie wystaw, tylko chcecie psa do kochania?”
Pamiętaj, że rodowód jest nie tylko warunkiem wystawiania psa, ale i lepszą gwarancją jego zdrowia. A psa do kochania można też kupić taniej nawet z rodowodem – np. z wadą zgryzu, która wyklucza jego sukcesy na wystawach.
Miałem psa z pseudohodowli
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez sylwus2112 23 kwi 2011, o 20:21

to tej hodowli POLSKIEGO KLUBU PSA RASOWEGO Z HODOWLI ” Z ZIELONEGO ZACISZA. tez nie polecacie? nie mIAŁAM POJECIA ZE KUPIENIE TAKIEGO PIESKA BEDZIE TAKIE TRUDNE. ale w tej hodowli mysle ze bede mogła zaznaczyc w umowie ze jezeli pies bedzie chorował lub bedzie miał wady genetyczne to za leczenie bedą musieli mi oddac połowe sumy która wydałama po za tym nie wydaje mi sie zeby sprzedawali chore psy.
sylwus2112
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez beja19 23 kwi 2011, o 20:31

Ja bym nie liczyła na zwrot pieniędzy. Nie kupuj maltańczyka za 700 złotych ! :shock: To jest to samo co byś poszła na bazar. Jak pies z rodowodem może tyle kosztować ? Widziałaś ich zdjęcia ? Mi to na produkcje wygląda, cykniete gdzieś w biegu 7 yorków potem stadko maltańczyków. Rób jak chcesz, ale mi się to nie podoba.
beja19
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez sylwus3112 24 kwi 2011, o 07:18

on nie kosztuje tam 700zł tylko 1500-1800 zł
sylwus3112
 

Re: pseudohodowla verdano

Postprzez Sissy 24 kwi 2011, o 09:53

sylwus3112 napisał(a):on nie kosztuje tam 700zł tylko 1500-1800 zł

O,czyli jak widzę ceny porównywalne z hodowlami zrzeszonymi w ZK.
ZK ma bardziej rygorystyczne reguły,bardziej dba o zdrowie i czystość linii,także wiele więcej hodowli-czyli większa szansa na znalezienie idealnego psa.
http://www.art-ysta.pl
http://www.fakpol-maltese.pl/
http://www.zkociegodworu.pl/
http://www.canestre.com
Strony kilku hodowli. Pooglądaj,zastanów się, skontaktuj z hodowcami. Pytaj,pytaj,pytaj ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints