Pies reproduktor

Genetyka, techniki hodowlane, tendencje w hodowli.

Moderator: Moderatorzy

Pies reproduktor

Postprzez bessi 31 maja 2012, o 09:49

Dzień dobry,
Rozważam kupno szczeniaka, ale chciałam aby w przyszłości był reproduktorem.
Muszę mieć w takiej sytuacji zarejestrowana hodowlę, czy tego psa jako reproduktora?
Czy musze go wystawiać na wystawach, a by miał w papierach jakieś zwycięstwa?
Chciałabym legalnie rozmnażać mojego rasowego psiaka.
Oczywiście dopiero zaczynam więc bardzo proszę o pomoc:)
Z góry bardzo dziękuję:)

Pozdrawiam Serdecznie Beata

Chciałam jeszcze zaznaczyć , ze nie wiem czy umieściłam pytanie w dobrym dziale, jesli nie to bardzo proszę o przeniesienie :)
bessi
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 09:14

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pies reproduktor

Postprzez pietruszka 31 maja 2012, o 21:42

pies musi "zaliczyć" kilka wystaw (w tym międzynarodowe) na których musi zdobyć tytuły championa które to "dają" mu możliwość ubiegania się o tytuł reproduktora. Oprócz tego pies musi przejśc badania czy nie ma jakichś wad które dyskwalifikowały by go do otrzymania tytułu. To tak "w skrócie". Najlepiej zadzwoń do związku kynologicznego i przypuszczam że tam, u "źródła" uzyskasz wyczerpującą informację na pytanie.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Pies reproduktor

Postprzez bessi 1 cze 2012, o 13:09

Dzwoniłam, przed zamieszczeniem tej wiadomości , cały dzień, to znaczy do zamknięcia :) i sie nie dodzwoniłam:)


Dziekuję bardzo za odpowiedz, bardzo mi sie ona przyda bo myślałam, nad kupieniem i "stworzeniem" reproduktora, ale chyba to bardzo dużo pracy(?) Z tymi chempionami i w wogóle wystawami.:)
bessi
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 09:14

Re: Pies reproduktor

Postprzez pietruszka 1 cze 2012, o 13:58

no wiesz, nigdy nie masz pewności że pies którego kupisz to będzie "ten". Niektórzy hodowcy prezentując swoje szczenięta od razu zaznaczają że pies ma zadatki na championa, predyspozycje do zdobywania tytułów na wystawch, bo np. jest jako szczeniak ładny, ładnie się prezentuje itp. A w przyszłości okazuje się wręcz odwrotnie. To że psiak będąc wystawiany już jako szczeniak w klasie "puppy" i zdobywając tam jakieś tytuły, nie oznacza że jak podrośnie/urośnie będzie również takie zdobywał, szczególnie że np. w klasie młodzieży czy w "użytkowej" (zależy jak go bedziesz wystawiać) jest dużo więcej psów (w jego rasie) i konkurencja jest naprawdę duża. No ale to tylko tak piszę "ode mnie" bo choć ja nie wystawiałam nigdy swoich psów to jeździłam ze znajomą i wystawiałam razem z nią jej psy, więc mogę powiedzieć że "jakieś doświadczenie i wiedzę" mam. A jeszcze tak "na marginesie" są "różne znajomości" ......
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Pies reproduktor

Postprzez ValdeQ 2 cze 2012, o 15:41

@bessi, przeczytaj sobie na tej stronie:
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg&r=1
dokument Regulamin Hodowli Psów Rasowych. W rozdziale V mowa jest o reproduktorach ale nie zaszkodzi przeczytać całości. Uzyskanie czempionatu krajowego czy międzynarodowego nie jest wymagane dla reproduktora. Daje jednak satysfakcję właścicielowi i hodowcy.

Wymagania dla psa reproduktora nie są wysokie, a wiedza pozyskana w trakcie tych kilku wystaw jest ciekawa i pożyteczna. Poznasz też wiele osób, z którymi dzielisz swoje hobby, a może się z niektórymi zaprzyjaźnisz.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Hodowla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints