Gdzie śpią wasze psiaki?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Tinus 28 paź 2005, o 07:53

Amida spała tak kiedys bardzo czesto.. teraz rzadziej.. czesciej obraca sie na plecy kiedy chce, aby ja glaskac :lol:
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Doda1211 28 paź 2005, o 08:15

z tego co wiem wskazane jest aby psiak spał w tym pokoju co właściciel, na swoim legowisku, ale w tym pokoju co właściciel to umacnia więź człowiek - pies. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
a mój boksio śpi z nami w łóżku, lub na swoim legowisku jak chce. Ale oczywiście legowisko wybiera tylko wtedy gdy coś mu sie nie podoba. :wink:
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Bernek 28 paź 2005, o 09:12

z tego co wiem wskazane jest aby psiak spał w tym pokoju co właściciel, na swoim legowisku, ale w tym pokoju co właściciel to umacnia więź człowiek - pies


Trochę się boję zostawiać na noc psiaka w swoim pokoju (tam śpimy). Jest tu sporo kabli - jak się do nich dorwie to może być nieszczęście :(

A jak już jesteśmy przy spaniu - ile czasu sypiają Wasze psiaki? Mój niespełna 4-miesięczy przesypia chyba ze 16 godzin. A w czasie snu prócz tego, że śpi na plecach często się wierci, mruczy i przebiera nogami ;)
Avatar użytkownika
Bernek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 11 wrz 2005, o 15:09
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Basia_sz 28 paź 2005, o 09:26

Max też dużo śpi. W ciągu dnia, jak się nim "nie zajmuję" np. teraz :wink: , to drzemie sobie obok, no i zresztą każdą wolną chwilę przeznacza na drzemkę. A w nocy oczywiście chrapie jak niedźwiedź!
Myślę, że nie masz się czym przejmować, każdy pies dużo śpi (każdy?).
One właściwie nie tyle śpią, co drzemią i dlatego "potrzebują na to więcej czasu".
Eee, trochę to zawile napisałam, nie wiem, czy wiesz o co mi chodzi :?: :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 28 paź 2005, o 09:51

Bernek napisał(a):często się wierci, mruczy i przebiera nogami ;)


To jest odpowiednik fazy snu REM u ludzi. Przypuszczalnie wtedy psy mają sny. Istnieje też przypuszczenie, że mogą one być przyjemne, lub nie.

Potrafią nie tylko biegać przez sen, ale szczekać, warczeć, a nawet jeść :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez cogar 28 paź 2005, o 10:01

I dochodzimy do bardzo ciekawej rzeczy- mój Cogar przez sen szczeka, a na jawie nie! Może da się go jakoś nauczyć szczekać też na jawie?
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 28 paź 2005, o 10:25

Cogar (pies) potrzebuje seansu hipnotycznego z głęboką regresją, w celu wyleczenia go z afazji :lol:

Pacjent posiada stosowny narząd (struny głosowe) i władzę nad nimi (szczeka przez sen), lecz z nich nie korzysta, prawdopodobnie w wyniku blokady psychicznej w głębokiej podświadomości :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez cogar 28 paź 2005, o 10:38

Wypada mi sprostować informację z poprzedniego posta- Cogar (pies) szczeknął w swoim życiu (i przy naszej obecnośći) trzy razy. Co ciekawe za każdym razem było to związane z chęcią wciągnięcia kota do zabawy...
Co do seansu hipnotycznego to z chęcią bym go mu poddał, tak, że mogli byśmy hurtowo załatwić większość problemów- oprócz szczekania wyleczyć go z lęku do ludzi i tramwajów i wpoić mu, że stanie nad panciem o 3 rano, merdanie ogonem i lizanie tegoż pancia dla wzmocnienia efektu nie jest sposobem na wyjście na siku jakim posługują się dobrze wychowane pieski :D
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Atena 28 paź 2005, o 10:38

atena czesto przez sen wydaje jakies dziwne odglosy, warczy, skomli, przebiera lapami, macha ogonem. Poprzez jej zachowanie potrafie stwierdzic, czy sni jej sie cos milego czy zlego. Jesli jest to cos zlego i atena strasznie skomli, to ja budze, a jesli to cos milego, to tylko ja glaskam i mala spi dalej :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Basia_sz 28 paź 2005, o 10:52

Byłoby bardzo interesujące, jakby można się było dowiedzieć, co się psom śni :lol:
A co do tego, co napisał Cogar, to zdrowo się uśmiałam, bo Max też tak robi, ale na całe szczęście nie o 3 nad ranem, a gdzieś około 5.15. I tak wstaję o 5.30, więc to już żadna różnica. Ale opisałeś to bardzo dowcipnie! :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 28 paź 2005, o 11:52

Wielu początkujących psiarzy zgłasza się do weta z informacją, że ich pies ma prawdopodobnie epilepsję, bo przez sen jakoś tak się dziwnie rzuca :o
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 28 paź 2005, o 11:59

przyznam szczerze, ze ja rowniez na poczatku zastanawialam sie, czy atena nie ma epilepsji :oops: a w moim domu psy byly od zawsze, wiec wiedzialam, ze psy podczs snu zachowuja sie czasem dziwnie - ale jak atena byla mala, to strasznie nia rzucalo jak spala - wiec przynaje, ze mnie to zaniepokoilo :oops: ale do weta z tym nie lecialam :lol:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Doda1211 28 paź 2005, o 13:19

ja kiedyś czytałam, że jak psy wydają przez sen te dziwne odgłosy i ruszają się to znaczy, że on tak jakby drugi raz przeżywają sytuacje, które go bardzo podekscytowały lub przestraszyły, poprostu wywarły mocne wrażenie w jakimś okresie czasu. U mojego się to zgadza... nieraz zauważyłam jak przeżywał przez sen np. zabawę z jego kolegą ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez becia 29 paź 2005, o 01:33

Misiu z ogóły śpi pod biórkiem ale lubi też połozyci sie i spać na lóżku a sonia sibi z nami na wyrku
kocham pieski
Avatar użytkownika
becia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 3 paź 2005, o 02:36
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jola 29 paź 2005, o 05:06

Moje psy usypiaja w lozku ale w nocy sie wyprowadzaja na podloge albo na druga kanape.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints