Wasze psy w kagańcu?!

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez bartex 24 mar 2007, o 10:27

czarny_motyl napisał(a):
Bordomaniak napisał(a):Ja myślę że jednak są miejscja gdzie wszytkie psy powinny nosić kaganiec bez względu na to czy właściciel zna swojego psa czy nie! Takie jest moje skromne zdanie! 8)


np u weterynarza w komunikacji miejskiej
do weterynarza nie oddalabym bez kaganca najlmilszego nawet pieska
śmieszne ale jak np 11 tygodniowy szczeniak rasy chihuhauha będzie szeł na szczepienie
;)
Avatar użytkownika
bartex
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 130
Dołączył(a): 27 sty 2007, o 16:14
Lokalizacja: Wgw

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Bordomaniak 24 mar 2007, o 11:17

To chyba oczywiste że nie mówimy tu o szczeniakach tylko io psach dorosłych!
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pauline_g 24 mar 2007, o 12:37

Nie wiem, ale takie małe pieski w ogóle nie powinny chyba nosić kaganca.

Tak mi się przynajmniej wydaje.
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bordomaniak 24 mar 2007, o 13:05

pauline_g napisał(a):Nie wiem, ale takie małe pieski w ogóle nie powinny chyba nosić kaganca.

Według mnie jest to indywidualna sprawa! Małe pieski(niektóre) są strasznie zjadliwe! Np. już kilka krotnie się zdarzyło że taka mała szczekaczka ugryzła mojego psa! I co w takiej sytuacji zrobić? Przecież nie puszczę mojego potwora żeby mu oddał bo małego zagryzie(a widoku zagryzionego psa bym napewno nie zniosła) Gdyby ten mały zaczepialski był w kagańcu nie było by problemu! Więc jestem zdania że każdy odpowiedzialny właściciel wie czy jego pupil powinien chodzić w kagańcu czy też nie!
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pauline_g 24 mar 2007, o 13:14

Wiesz chyba masz rację. Teraz przypomniało mi się, że taki jeden hodowca z mojego osiedla mówił, że szczeniakom czasem zakłada się kagańce, żeby nie działały jak odkurzacz.
Poradził mi to, bo Reksio namiętnie zjadał kamienie :P Okazało się, że miał niedobory wapnia i różnych takich, odpowiednie witaminki i po problemie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Atena 24 mar 2007, o 13:14

Bordomaniak napisał(a):Według mnie jest to indywidualna sprawa! Małe pieski(niektóre) są strasznie zjadliwe! Np. już kilka krotnie się zdarzyło że taka mała szczekaczka ugryzła mojego psa! I co w takiej sytuacji zrobić? Przecież nie puszczę mojego potwora żeby mu oddał bo małego zagryzie(a widoku zagryzionego psa bym napewno nie zniosła) Gdyby ten mały zaczepialski był w kagańcu nie było by problemu!

jestem, byłam i będę zdania, że gdyby KAŻDY, powtarzam, KAŻDY pies, niezależnie od wielkości, chodził na smyczy, to nie byłoby takich problemów.
Oczywiście, psy agresywne i stwarzające zagrożenie powinny mieć kaganiec.

Bordomaniak napisał(a):Więc jestem zdania że każdy odpowiedzialny właściciel wie czy jego pupil powinien chodzić w kagańcu czy też nie!

tak, tylko niestety, wciąż za mało jest odpowiedzialnych właścicieli.

Wiem, że moje suczydło nikomu nie zrobi krzywdy, ale jak już wspominałam kilka postów wyżej, idąc w miejsca szczególnie zatłoczone, takie jak np. centrum miasta, czy siedząc w poczekalni u weta, zakładam jej kaganiec, ponieważ potrafię uszanować to, że inni ludzie mogą się bać. Poza tym, w tak dużym skupisku ludzi bądź psów czekających i denerwujących się wizytą u weta, różne rzeczy mogą się stać. Aczkolwiek chodząc z nią koło bloku, nie ubieram jej kagańca, gdyż nie ma takiej potrzeby.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez czarny_motyl 24 mar 2007, o 14:17

pauline_g napisał(a):Nie wiem, ale takie małe pieski w ogóle nie powinny chyba nosić kaganca.

Tak mi się przynajmniej wydaje.


maly czy nie maly posluszy czy nie w miejscach publicznych[czyt. zatloczonych mniej lub bardziej] powinien nosic kaganiec
moj pies jest maly ale jak np ktos go w tloku nadepchnie popchnie czy siadajac obok w atobusie siadze na ogon najchetniej by ugryzl
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez pauline_g 24 mar 2007, o 14:51

czarny_motyl napisał(a):
pauline_g napisał(a):Nie wiem, ale takie małe pieski w ogóle nie powinny chyba nosić kaganca.

Tak mi się przynajmniej wydaje.


maly czy nie maly posluszy czy nie w miejscach publicznych[czyt. zatloczonych mniej lub bardziej] powinien nosic kaganiec
moj pies jest maly ale jak np ktos go w tloku nadepchnie popchnie czy siadajac obok w atobusie siadze na ogon najchetniej by ugryzl


Gdybyś przeczytał/a w jakim kontekście to napisałam to byś wiedział/a, że chodziło mi o szczeniaki :?
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bartex 24 mar 2007, o 15:08

Bordomaniak napisał(a):
pauline_g napisał(a):Nie wiem, ale takie małe pieski w ogóle nie powinny chyba nosić kaganca.

Według mnie jest to indywidualna sprawa! Małe pieski(niektóre) są strasznie zjadliwe! Np. już kilka krotnie się zdarzyło że taka mała szczekaczka ugryzła mojego psa! I co w takiej sytuacji zrobić? Przecież nie puszczę mojego potwora żeby mu oddał bo małego zagryzie(a widoku zagryzionego psa bym napewno nie zniosła) Gdyby ten mały zaczepialski był w kagańcu nie było by problemu! Więc jestem zdania że każdy odpowiedzialny właściciel wie czy jego pupil powinien chodzić w kagańcu czy też nie!



NO ok ale jak takiemu mopsowi kaganieć założyć?
;)
Avatar użytkownika
bartex
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 130
Dołączył(a): 27 sty 2007, o 16:14
Lokalizacja: Wgw

Postprzez Bordomaniak 24 mar 2007, o 15:47

NO ok ale jak takiemu mopsowi kaganieć założyć?

Nie bardzo rozumiem? Ja nie widzę problemu zało0żyć np. mosowi kagańca! Trzeba odbrać odpowiedni dla tej ray i koniec![/quote]
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kiki 24 mar 2007, o 16:30

Pies mojego taty ascik nosi kaganiec jak idzie z tata do miasta.Mysle ze to troche niesprawiedliwe ze wlascicieli duzych ras straz miejska czy policja sie czepia a malych nie no trudno zeby york byl nebiezpieczny ale to niesprawiedliwe.tak mi sie wydaje :roll:
kiki
 

Postprzez szczotek 24 mar 2007, o 17:24

kiki napisał(a):Pies mojego taty ascik nosi kaganiec jak idzie z tata do miasta.Mysle ze to troche niesprawiedliwe ze wlascicieli duzych ras straz miejska czy policja sie czepia a malych nie no trudno zeby york byl nebiezpieczny ale to niesprawiedliwe.tak mi sie wydaje :roll:


No tak jest... duży bardziej sie rzuca w oczy. Zawsze jak mnie zatrzymują to sie pytam, a co z tamtym małym bez smyczy i kagańca... "Ale to nie to co duży pies". Wtedy sie we mnie gotuje, ale wybieram uśmiech słodkiej idiotki, żeby jeszcze przy okazji mandatu nie załapać. Sprawiedliwość.... A jak już kiedyś mówiłam, boje sie małych psów i też nie życze sobie żaby biegał w koło mnie i szczekał, tak jak każdy inny pies.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez pauline_g 24 mar 2007, o 19:57

Tak to jest bardzo niesprawiedliwe :? Świat jest niesprawiedliwy.

Każdy pies może być niebezpieczny. A prawo powinno być takie samo dla każdego psa :!: Niezależnie od tego czy jest mały czy duży.

Z takimi sytuacjami spotykamy się nie tylko w świecie zwierząt, ładna, młoda blondynka nie dostanie mandatu za przekroczenie prędkości tylko dla tego, że jest ładną, młodą blondynką i uśmiechnęła się do pana policjanta.
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczotek 24 mar 2007, o 20:01

pauline_g napisał(a):Z takimi sytuacjami spotykamy się nie tylko w świecie zwierząt, ładna, młoda blondynka nie dostanie mandatu za przekroczenie prędkości tylko dla tego, że jest ładną, młodą blondynką i uśmiechnęła się do pana policjanta.


Prawda :D Ale brunetką też sie udaje 8) Prawo powinno nie mieć ustępstw, ale to niewykonalne.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Saw 24 mar 2007, o 20:57

Hm... Jak już pisałam znam swojego psa wystarczająco dobrze i wiem kiedy trzeba mu załozyć kaganiec.

Jednak wkurza mnie to, że po mieście chodzą ludzie z równie agresywnymi, dużymi psami, a taki kaganiec trzymają w ręku. Przecież zdarza się, że przechodząc obok siebie psy się oszczekają, ale przechodnie patrzą i snują nieprzyjemne teksty w kierunku Pepsi. Dlaczego? :?

Albo jak ktoś wspomniał małe pchły, które są gotowe pogryźć i mnie i psa. A przecież swojego na takie maleństwo nie napuszczę, zresztą Peps na takie srajdki uwagi nie zwraca. A tupniesz na takiego malucha, to mało co Ci nogi nie odgryzie... :lol:
Saw
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 312
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 17:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron