Koszty utrzymania psa

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

o rany!

Postprzez olczanik 6 lip 2007, o 20:27

ludzie zalamujecie mnie! ja rozumiem ze koszty utrzymania psa sa duze ale bez przesady!
na przyklad kupno psa nie wszyscy musza kupowac psy z rodowodem tylko ci ktorzy chca jezzdic z nim an wystawy spokojnie mozna kupic psa za 400-500 zł za taka sama rase tylko bez rodowodU!
a koszty jedzenia?
no to tez przesadzacie!psu wystarczy spokojnie:
-resztki z obiadu(kosci) :koszt 0zł
-woda
-karma (od czasu do czasu zeby pies nie zył tylko na karmie i wodzie pies powinnien miec urozmaicony jadłospis wystarczy jak kupisz 5kg na miesiasc spokojnie wystarczy jak daszmu dwie garsci po jakims posilku i wcale nie musisz mu dawac codziennie ;)) i narawde nie trzeba kupowac karmy za 100zł (jak to uslyszalm to az mi oczy z orbity wylecialy)mozan kupic tanio w sklepie zoologicznym alebo u weterynarza i koszt 1 kg wynosi cos ok. 7 zł!
-smycz i obrożz to rozumiem lepiej zainwestowac w drozsza zeby pies nie mogl jej przegryzc ani zerwac sie z niej;20-30zł
-szelki nie koniecznie ale w przypadku malych psiakow potrzabne:)
-obcinanie pazurkow?! haha tu to zdebialam wiem ze psom moga sie lapki przez dlugie pazurki zdeformowac ale nie mozan tego samemu zrobic?;
-kapanie (raz w roku no moze dwa albo trzy w zaleznosi jaki to pies jak ruchliwy to moze nawet i 4 xD) i nie trzeba kupowac szamponow wystarczy zwykle szare mydlo kosmetyczne:koszt 0,80 zł
-miski miseczki(i po co mu to?) psu nei przeszakdza w czym je wazne zeby mial co jesc! wystraczy jakis stary garnek ktorego juz sie niew uzywa w domu chyb ze pies mieszak w domu to mozan wtedy kupic :)
-jakies zabaweczki,gryzaki itp. no mozan kupic mozna ale to tez troszke kosztuje :15 zł nielepiej dac mu jakiegos starego miska i tak go zniszczy albo sznureczek, przedziurawiona pilke, starego buta powiem wam ze psy o wiele bardziej lubia takie rzeczy niz jakies zabawki chociaz czasmi mozna mu kupic ale bez przesady!
-kocyk? wcale nei trzeba mu kupowac i tak go pogryzie xD mozan mu dac nie uzywana kołdre albo nieuzywany koc i tez mu bedzie wygodnie :))
-wyjmowanie kleszczy? <lol2> a sami nie potraficie? kombinerki w reke i krecimy w przeciwna strone zegara az wyjdzie noi potem tylko plask i po kleszczu ;))
-noi podatek niestety lepiej placic :) :20 zł
no i to chyba na tyle bedzie :)
podsumowanei kosztow:no to sobie sami policzcie ;))
olczanik
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 22:02
Lokalizacja: z Leżajska

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ruselek 6 lip 2007, o 20:36

Marna prowokacja... po tym jak przeczytałem o kombinerkach to już wiedziałem, że to nie na serio pisane...
Ruselek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 123
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 21:35

Postprzez ValdeQ 6 lip 2007, o 20:41

Wiesz, to trochę taki Ciemnogród, z tym baniakiem bez ucha i resztkami kości. Wiekszość z nas aspiruje do bardziej hmm.. europejskiego poziomu.

Co do rodowodu, to wolałbym nie zaczynac nowej wojny w tym wątku. Powiem tylko, że wiele osób spośród nas ma odmienne zdanie od Twojego, a wątków o tym jest na forum sporo.

A nagrodę tygodnia otrzymuje: "szare mydło kosmetyczne" :rotfl:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez takasobieja 6 lip 2007, o 22:14

ja miesiecznie ok 200zł wydaje na goldena. Mam suczkę.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Ania_Ś 7 lip 2007, o 13:49

olczanik ale mnie rozbawiłeś :rotfl: .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez olczanik 7 lip 2007, o 14:11

smiejcie sie smiejcie ale najpierw moze popatrzcie an siebei no aj rozumiem ze kochacie swoje psy ale bez przesady wydajecie na niego tyle co na siebie a jesli chodzi o kombinerki to moje kolezanka tak robi i mu sie wcale nic nie dzieje ja wyciagam swojemu psu palcami i jakos jeszcze zyje! a co do szarego mydla kosmetycznego to wiem ze to przebuj xD ale mi weterynarz mowil ze jesli chodzi o kapiel to sa specjalne szampony dla psow ale powiedzial ze zzwykle szare mydlo tez sie nadaje:)
takasobieja wydaje mis ie ze to jest normalny koszt utrzymania goldena
zgadzams ie z basia_sz :) a psy wcale nei czuja sie zgorszone przezs t ze jedza resztki z obiadow! jezu pies jak pies! nie przeszadza mu to czy to beda kosci z obiadu czy swiezo kupione specjalnie dla neigo! preciez to jwest chore gdyby ktos kupowal specjalnie dla psa swieze udka i codzinnei mu dawal karmy to by zbankrutowal!
szkoda gadac z ludzmi mowiac w nawiasie "na wyzszym poziomie" czy "europejskiego poziomu"
olczanik
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 22:02
Lokalizacja: z Leżajska

Postprzez Basia_sz 7 lip 2007, o 15:45

olczanik napisał(a):zgadzams ie z basia_sz :) a psy wcale nei czuja sie zgorszone przezs t ze jedza resztki z obiadow! jezu pies jak pies! nie przeszadza mu to czy to beda kosci z obiadu czy swiezo kupione specjalnie dla neigo! preciez to jwest chore gdyby ktos kupowal specjalnie dla psa swieze udka i codzinnei mu dawal karmy to by zbankrutowal!
szkoda gadac z ludzmi mowiac w nawiasie "na wyzszym poziomie" czy "europejskiego poziomu"

Przepraszam, z jaką moją wypowiedzią się zgadzasz?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez ValdeQ 8 lip 2007, o 00:56

olczanik napisał(a):preciez to jwest chore gdyby ktos kupowal specjalnie dla psa swieze udka i codzinnei mu dawal karmy to by zbankrutowal!
szkoda gadac z ludzmi


Jestem chory 8) i szkoda ze mną gadać 8)

Kupuję psu świeże mięso i produkty takie jak dla ludzi.

Na szczęście to jest legalne. Chociaż trochę sie zaczynam bać takich rewolucjonistów jak olczanik :? Przyjdą jak bolszewicy i będą segregować: kto ma francuskiego pieska, pod ścianę.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gonia 8 lip 2007, o 13:30

Pocieszam się,że tych "chorych" jest tu znacząca większość!W razie czego będzie z kim pogadać w psychiatryku :lol:
Ja w czasach kartek na mięso,w zaprzyjażnionym sklepie,kupowałam cielęcinkę,drób i królika dla mojej chorej ON-ki!
A teraz moje stadko żyje z moją rodziną na równych prawach,a ponieważ nie lubimy kości,to i moje psy ich nie jedzą :twisted:
Na dodatek jeszcze nie zbankrutowałam,ale widac wszystko przede mną :twisted:
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez czarny_motyl 8 lip 2007, o 14:36

ja nie uwazam sie za bogacza mimo to Ares je sucha karme i gotowane watrobki albo mieso z korpusikow a resztki obiadowe stanowia nieliczne przysmaczki
jak sie kocha psa to sie o niego dba a nie tak jak ty byle co byle jak :evil:
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ValdeQ 9 lip 2007, o 22:25

Gonia, przypomniałaś mi tym wspomnieniem czasy mięsa na kartki i historie z kupowaniem miesa dla psa :lol:

Wówczas zdarzało się, że ludzie byli równie oburzeni :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gonia 10 lip 2007, o 09:47

Tiaaaaaa,trzeba było używać różnych wybiegów,żeby panie w kolejce nie zabiły wzrokiem :twisted: Ja miałam wersję,że dla pacjentki to mięsko,a ona siedziała pod sklepem :lol:
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Katie79 10 lip 2007, o 13:59

No to ja naleze do chorych ludzi, poniewaz kupuje Antosi skrzydelka z kurczaka. Nie no to jest normalnie paranoja :!: :!: :!: Jak mozna psa traktowac w taki sposob jak ty opisujesz :evil: Jezeli ktos sie decyduje na pieska to zdaje sobie sprawe z obowiazkow i kosztow jakie bedzie ponosil. Czlowieku wez ty sie opamietaj i zastanow sie czy pies jest twoim przyjacielem czy piatym kolem u wozu
Ale sie zdenerwowalam :?
Avatar użytkownika
Katie79
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 31 mar 2007, o 06:32
Lokalizacja: Bytom

Postprzez mwijatak 10 lip 2007, o 22:25

Ja to już naprawdę nadaję się do leczenia :roll: Nie dość, że moje psy jedzą porządną karmę za ok. 150 zł miesięcznie to jeszcze śpią ze mną w łóżku :shock: to jest dopiero paranoja :rotfl: Do tego szczepię je raz na rok i odrobaczam dwa raz w roku. No i oczywiście kąpię je w drogim szamponie... dla ludzi :lol:
Ech... czasem mnie ludzka głupota dobija :?
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 10 lip 2007, o 22:32

mwijatak napisał(a):No i oczywiście kąpię je w drogim szamponie... dla ludzi :lol:


No wiesz co :?: Oszczędzasz na Kai :?: :evil: Ludzki szampon :?: To nie było porzadnych, psich :?: Moja sucz ma szampon dla brązowych psów, ja nigdy w życiu tak drogiego nie miałem :evil: :rotfl:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints