Beagle

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Beagle

Postprzez Ktoś tam 29 kwi 2005, o 14:22

Chce kupić psa rasy Beagle.Uważam, że dam sobie z nim radę ale u was przeczytałem że maja skłonność do włóczęgi , a ja mieszkam na ruchliwej ulicy i boję się czy nie wpadnie pod koła samochodu.Czy wszyscy przedstawiciele tej rasy mają podobne charaktery czyli beda sie wloczyc :?:
Ktoś tam
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 29 kwi 2005, o 17:37

Owszem, mają takie tendencje i to zdecydowane.

Oczywiście bardzo wiele zależy również od wychowania i cech osobniczych. Ale "statystycznie" rzecz ujmując - beagle będzie uciekał. Szczelne ogrodzenie i to podmurowane jest koniecznością.

Potrącenie przez samochód jest najczęstszą przyczyną wypadków (również śmiertelnych) u wszystkich gończych. Pamietaj, że to nie owczarek, gończe mają zupełnie inną motywację do życia...

Nie chcę Cię zachęcać ani zniechęcać, tylko namówić na uzyskanie więcej informacji o rasie.

Zacznij od www.beagle.pl i ich hodowli http://www.catulus.pl/ - to najlepsze IMHO źródło wiedzy o beagle w polskiej sieci.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Ktoś tam 30 kwi 2005, o 10:07

no to ta rasa odpada... :cry: Ale podobają mi się też jack rusell terrier ale nigdzie nie moge znalezc informacji o nich...A przedewszystkim ile kosztują?
Ktoś tam
 

Postprzez ValdeQ 30 kwi 2005, o 23:09

Moja rada: od "przede wszystkim ile kosztują" to raczej rozmów z hodowcami nie zaczynaj.

To na pewno nie jest pierwsza rzecz, o której przyszły posiadacz psa myśli.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez La-cremeria 1 maja 2005, o 07:22

moja koleżanka ma 2 Jack russel terierki :)
Eliza&Daisy NA ZAWSZE RAZEM
Obrazek
Avatar użytkownika
La-cremeria
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24 kwi 2005, o 12:35
Lokalizacja: Drawsko

Postprzez Gość 6 lip 2005, o 09:38

ta rasa ma skłonoś do ucieczek mi też się strasznie podobaja moja kolezanka kupiła sobie takiego pieska i jej uciekł i apeluje że to nie jest wina wlaściciela tylko genów tej rasy ponieważta rasa to rasa myśliwska
Gość
 

Postprzez pauline_g 6 lip 2005, o 10:44

ale czy zaley ci n rodowodzie bo jeśli tak to możesz mieć problemy żeby znależć TANIEGO. ja kupiłam nierodowodowego - ale rasowego Foksterrierka za 650 zl. jestem zadowolona. a jeśli chodzi ci okoszta to astanów się czy naprawdę ten rodowód ci się przyda- mi by się nie przydał bo nie mam czsu na wystawy... a ty zastanów się i odpowiedz!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cogar 6 lip 2005, o 11:05

Jak Ci rodowód nie potrzebny to go wyrzuć albo spal, ale stanowczo nie zalecam kupowania psa bez rodowodu. Kupując psa z rodowodem masz gawarancję tego, że rasowy będzie na pewno (nie tylko podobny), że będzie szczepiony i odrobaczony. Wiem, że zdarzają się wyjątki, ale hodowle, którym zależy na "klientach" muszą prezentować określony standard.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 6 lip 2005, o 11:12

stanowczo nie zalecam kupowania psa bez rodowodu.
ale powiedz czy dla ciebie naprawde liczy się tylko to żeby był odrobaczony i rasowy- BO DLA MNIE LICZY SĘ TO ŻE GO PO PROSTU KOCHAM! mój piesek nie ma rodowodu , ale ma rodowodowych rodziców i co ... to znaczy że jest gorszy... zraniłeś tym wszystkich - którzy kochają swoje kundelki - ja też mniałam kundelka a więc zraniłeś też mnie a raczej śp. jego!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cogar 6 lip 2005, o 11:29

Zaraz, zaraz, nie napisałem, że psy bez rodowodu są gorsze, ale jeśli decydujesz się na jakąś konkretną rasę to radzę brać psa z rodowodem. To ile pies kosztuje nie może być podstawowym kryterium doboru.
Inną kwestią jest to, że w nie wszystkich rasach wszystkie szczenięta w miocie rodowód dostają, w takim wypadku nie mam nic przeciwko kupowaniu takich szczeniąt.
Ważne jest też to, że kupując szczenię z rodowodem w sposób pośredni przyczyniamy się do likwidacji dzikich hodowli, takich jak się widuje w okolicach wystaw (popyt rodzi podaż). Dotyczy to oczywiście tylko przypadków, nie ujętych wyżej.
Problem jest głębszy niż się wydaje, dlatego zachęcam do dalszej dyskusji.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez cogar 6 lip 2005, o 11:30

pauline_g napisał(a):BO DLA MNIE LICZY SĘ TO ŻE GO PO PROSTU KOCHAM! mój piesek nie ma rodowodu , ale ma rodowodowych rodziców


No to w końcu zależy Ci na tym, żeby był rasowy, czy nie? Przecież w schroniskach jest tyle psów, które potrzebują miłości.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 6 lip 2005, o 11:38

no tak ale nie mogę wzią takiego bo nie wiadomo jaki wyrośnie a mieskając w mieszkaniu potrzebuję małego psa- a tak wogóle to foxy mi się podobają i chciałam takiego ! a jeśli nie uważasz że bez rodowodu to gorsze to sorry!!! :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cogar 6 lip 2005, o 11:59

pauline_g napisał(a):no tak ale nie mogę wzią takiego bo nie wiadomo jaki wyrośnie


No i to właśnie czasem jest problem z psami bez rodowodu. Głównie o to mi chodziło.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Gość 6 lip 2005, o 12:31

ale ajk masz pewność bo ma rodowodowych\rodziców???
Gość
 

Postprzez ValdeQ 6 lip 2005, o 14:36

A to dlaczego właściciele tych rodowodowych rodziców nie zadali sobie trudu wystawienia metryki szczenięciu?
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints