Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Diana S 15 kwi 2008, o 19:54

Dziewczyny: Olwo. Lilka, bjossa, Madzia nic dodać nic ując...

wielki ukłon w waszą stronę....ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 15 kwi 2008, o 20:36

Za grosz nie masz pojęcia o tym, co dzieje się w pseudohodowlach. Nic straconego, wpisujesz w Google na grafice "pseudohodowla" i masz. Widzisz, na czym zarabiają pseudohodowcy? :?

Ja nie widzę nic złego w psach bez rodowodu. Widzę coś złego w tych ludziach, którzy chcą na nich zarobić, albo mieć "słodziaki" w domku. Bo im nie zależy na psach. "Słodziaki" wylądują w schronie.

Psów bez rodowodu jest multum! A w większości są to: psy z pseudohodowli, psy w schronach, psy bezdomne.

Hm. A nie zastanowiłeś się nad pozytywami? W każdym wątku w kategorii "Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie" pojawia się wzmianka o schronisku. Pies schroniskowiec to wspaniały przyjaciel.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Ania_Ś 16 kwi 2008, o 11:13

gonzo911 napisał(a):Przeczytałem te posty wasze jestem takiego stwierdzenia iz jesteście za pieskami z rodowodem

Ja jestem za ograniczeniem rozmnażania psów bez uprawnień hodowlanych.
gonzo911 napisał(a):ale przecież są ludzie którzy maja parkę piesków rasowychy lecz bez rodowodu i te pieski wcale nie sa gorsze.

Owszem. Ale takich ludzie co mają pieski i chcą mieć słodkie szczeniaczki jest coraz więcej. Szczenięta to nie zabawa. Liczy się dla nich zysk i nic więcej. Skoro są rasowe i posiadają dokument potwierdzający ich rasowość to zapraszam na wystawę po zdobycie uprawnień hodowlanych. Zdobycie 3 ocen od sędziów nie jest takie trudne. Potrzebna jest tylko dobra wola.
gonzo911 napisał(a):Ludzie przecież to tylko kawałek papieru..no chyba ze planujecie z waszymi pupilami na wystawy jezdzic to fakt kup sobie..z rodowodem...

Nie wiem dlaczego wiele osób twierdzi że rodowód jest potrzebny tylko na wystawy. Rodowód jest drzewem genealogicznym psa. To dowód kim byli jego rodzice, przodkowie i że ten piesek jest w 100 % rasowym a nie kundelkiem. Wszystkie psy bez rodowodu ( metryki ) są kundelkami.
gonzo911 napisał(a):Ale po kupnie tego pieska z "papierami"nie chodz dumna jak Paw ze masz pieska z papierami...

O tak chodzę po ulicy dumna jak paw, mam psy z rodowodem, są pokazywane na wystawach i są jeszcze championami.
gonzo911 napisał(a):innym ludzia starczy zwykly bez rodowodu piesek rasowy

Nie ma czegoś takiego jak zwykły pies rasowy bez rodowodu .
gonzo911 napisał(a):bo nie chca tak jak Wy czerpac korzysci finansowych z pupila...

O tak mam wille z basenem, kupę kasy.
gonzo911 napisał(a):ale przeciez taki rolnik z wsi suczka ma małe to chyba lepiej jak pojedzie traktorem na rynek i sprzeda za glupie 20 zlotych szczeniaka aby mu sie wrocilo za ropę co wleje do baku .Niz idac z wnuczkiem nad staw i topiac te bezbronne malenstwa.

Lepiej jej pilnować.
gonzo911 napisał(a):Tyle ode mnie..troszke mnie irytuje czesc wypowiadajacych ktorzy skreślają pieski rasowe bez tych jakze przez was upragnionych papierow..Tyle ode mnie pozdrawiam

A mnie irytują twoje wypowiedzi.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez Ewka 16 kwi 2008, o 15:12

Ania_Ś napisał(a):
gonzo911 napisał(a):
Ale po kupnie tego pieska z "papierami"nie chodz dumna jak Paw ze masz pieska z papierami...

O tak chodzę po ulicy dumna jak paw, mam psy z rodowodem, są pokazywane na wystawach i są jeszcze championami.



Gonzo, wiesz co ci powiem? Jak kiedyś sobie wezmę psa ze schronu to dopiero będę dumna, że mam wspaniałego przyjaciela, mało tego! Będę dumna, że go uratowałam od nędzy! To dopiero satysfakcja! Tak samo, jak Ania jest dumna ze swoich psów, ma pasję. Rozmnożenie kundelka to zadna satysfakcja. Tak jak narodzi ci się tam z 6 szczeniorów, to takie milion razy więcej sobie gnije w schroniskach z całej Polski. Rozmnażanie kundelków ---> totalna głupota. "Bo ktoś sobie chce"... to niech se pluszaki kupi.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez jola 16 kwi 2008, o 16:08

Ej dosc mam takich jalowych dyskusji ! mam propozycje i polecam do przeczytania pare artykulow w takim miejscu www.psy24.pl dzial "okiem hodowcy" tam zawarte jest wszytko to pod czym ja tez sie podpisuje aaa i moje psy tyszzzzzzzz.
Pozdrawiam P(J)olka Lady Duka Draka Mafia Dub.... a reszte dopisze zycie .

www.hodowla-polka.pl
www.dogoterapia.org.pl
www.psy24.pl
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gonzo911 17 kwi 2008, o 12:15

Widze ze od mojego postu zaczala sie goraca dyskusja skoncze to jednym badz 2 zdaniami..Przeciez nie kazdy kundelek pochodzi z pseudohodowli..Ja nie wiem byc moze za duzo sie na ogladaliscie obrazkow z google.tak jak ktos tu powiedzial...Z pewnosci racje macie Wy kochani ale nie wiem czemu mialem taki zryw w sobie aby to co napisalem w 1 poscie zamiescic...w tej chwili moj Pinczerek pochodzacy z "pseudohodowli" i (powiecie mi czy to jest pinczerek:D) sobie smacznie spi.Jutro zamieszczę jego fotki:D Jest wypas:D
gonzo911
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 kwi 2008, o 18:54

Postprzez Ewka 17 kwi 2008, o 12:20

nie, bo ze schronu są ze schronu a nie z pseudo. od jakiejś kobieciny co nie upilnowała swej suczki to jest kundelek niepożądany. a jak ktoś rozmnaża kundelki celowo to jest to pseudohodowla.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Bari 19 kwi 2008, o 15:14

Ja też kupiłam psiaka przez allegro, ale pojechaliśmy po niego osobiście - widzieliśmy warunki w jakich się chował, matkę, rodzeństwo - długo rozmawialiśmy z właścicielem. Mój pies również nie posiada rodowodu - i co z tego? Jest śliczny, kochany i nie wyobrażam sobie życia bez niego! A, że nie będzie jeździł po wystawach - zapewnię mu dużo lepszą rozrywkę.
Bari
 

Postprzez Veroonica 19 kwi 2008, o 15:15

Ehh...
Dlaczego ludzie dalej myślą, że rodowód to tylko papierek który pozwala wystawiać psa... :?: :? :x
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez rybcia78 19 kwi 2008, o 19:02

Ale i tak wszystkie psiaki trzeba kochać :D
Obrazek
rybcia78
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 20:56

Postprzez bjossa 19 kwi 2008, o 19:33

owszem :) ale kochać nie znaczy rozmnażac :)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Amstaff88 21 kwi 2008, o 19:05

bjossa napisał(a):owszem :) ale kochać nie znaczy rozmnażac :)


Nom.Ale niestety wiele ludzi o tym nie wie i coraz więcej psiaków ląduje w schroniskach :cry:
Amstaff88
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 20:15
Lokalizacja: Dom
Imię psa: Yogi
Rasa psa: Pluszowy

Postprzez Diana S 21 kwi 2008, o 19:37

Amstaff88 napisał(a):
Nom.Ale niestety wiele ludzi o tym nie wie i coraz więcej psiaków ląduje w schroniskach :cry:


A ja bym powiedziała, ze wola nie wiedziec...

Tak często teraz się mówi o pseudohodowlach, że coraz więcej własnie ludzi wie...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Amstaff88 21 kwi 2008, o 20:13

Diana S napisał(a):
Amstaff88 napisał(a):
Nom.Ale niestety wiele ludzi o tym nie wie i coraz więcej psiaków ląduje w schroniskach :cry:


A ja bym powiedziała, ze wola nie wiedziec...

Tak często teraz się mówi o pseudohodowlach, że coraz więcej własnie ludzi wie...
No niestety :(
Amstaff88
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 20:15
Lokalizacja: Dom
Imię psa: Yogi
Rasa psa: Pluszowy

Postprzez Rashi 21 kwi 2008, o 21:37

sa osoby (malo) co rozmnazaja psy z niewiedzy....a raczej z wiary w to ,ze suke trzeba raz pokryc by urojonej nie miala :roll:

ale o co chodzi.....
moim zdaniem
1.nepedzanie psow w schroniskach (SH sa tam codziennoscia :( )
2.degradacja wzorca psa....wejdzcie sobie na allegro wpiszcie husky,a zobaczycie niezwykle kundele z dluga siercia,okragle jak kulki,powykrzywiane i w niczym nie przypominajace SH. Moze kiedys i psiaki z pseudo byly podobne do wzorca (szczeniaki w koncu po rodowodowych) ale teraz sa to szczeniaki gdzie psiak z rodowodem jest pra pra pra.....dziadkeim :? a w ciagu tylu miotow zapewne nie jeden raz trafil sie jakis malamut (ojciec):? Tak powstaja psy w niczym nie przypominajace wzorcowe SH,to po prostu krzywda dla psow....
3. Jezeli suka rodzi co cieczke....to jak sadzicie,szczeniaki wszystkie maja dobre domy?Ile z nich trafilo do patologicznych rodzin?
4.placic komus za to ze krzywdzi rase?ze meczy suczke i pokrywa ja co cieczke?A potem umiera z wycienczenia w wieku 3 lat?
5. zastanowmy sie lepiej co zrobic z psami w schronisku ktorych ciaglenaplywa
6. zobacznie link ktory mam w podpisie.....
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints