Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez Cała Ona * 5 sty 2012, o 15:14

To i ja coś dodam. Ja ogolnie powiem tak osobiście nie mialabym NIC przeciw pseudohodowcom,ale tylko tym którzy TRZYMAJĄ PSY W ODPOWIEDNICH WARUNKACH I SKORO CHCĄ JUZ NA TYCH PSACH SIĘ DORABIAĆ TO WYAPADAŁOBY CHĆ TROCHĘ POMYSLUNKU I CHOCIAŻ ZROBIĆ PSOM BADANIA W CELU WYKLUCZENIA WAD GENETYCZNYCH! Problem jest tylko w tym że po zrobienu takich badań większość psów musialaby zostać wyeliminowana,bo jeśli przyszli rodzice to jakaś tam "siódma woda po kisielu" to sorry,ale nie znane jest pochodzenie,nie wiemy na co pradziadkowie chorowali itp.Niektórzy biorąc psa w typie są w 100 %-ach przekonani ze ich pieseczek jest zdrowiutki,bo po kupieniu biega,cieszy się,chętnie się bawi itp. a za parę lat z psem nagle coś zaczyna się dziać,zaczynamy zadawwac sobie pytania,ale jak to-przecież pies był zdrowy itp.Po wizycie u weta-diagnoza-choroba genetyczna!Później zaczynają się pretensje-tylko do kogo????Niestety ale te pretensje można mieć tylko i wyłącznie do samego siebie!!!!!

Ja wcale nie mówię że psy z R sa najlepsze pod każdym względem-NIE!Ale przynajmniej mamy tą pewność że u psów,które się rozmnaża wykluczone sa choroby genetyczne (nie eliminuje to oczywiscie innych chorób,wypadków losowych) ale przynajmniej to,zawsze wrazie jakichkolwiek problemów Hodowca słuzy pomocą,a nie umywa ręce!

Sama nie jestem święta bo mam psa w typie,ale cały czas mam kontakt z osobą od której wzięłam swoją suczkę,zawsze słuzy mi pomocą itd.

Większosc problemów zdarza się kiedy pies zostaje kupiony na targu,wtedy osobę od której pieska bierzemy widzimy po raz pierwszy i ostatni-wiem ze w hodowlach z prawdziwego zdarzenia również zdarzają się wpadki,ale we wszystkim chodzi o to ze później chociaz wiadomo na kogo krzyczeć!
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" /Robert Benchley/
Avatar użytkownika
Cała Ona *
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 15:51

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez leonberg 7 sty 2012, o 09:53

leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez asia123 7 sty 2012, o 19:39




:D brawo .... w końcu zrozumiałeś .... bo to ludzie zgotowali tym biednym psiakom taki los na jaki one nie zasłużyły.... :wink:
To takie pseudo hodowle powinniśmy likwidować a wysokie kary nakładać kto dopuszcza się takich czynów ! ( ten widok to jest dla mnie PSEUDO HODOWLA )

Tą PSEUDO HODOWLE w Rypinie by mogli sprawdzić i zamknąć bo tam cuda się dzieją, a facet ma psy z rodowodem i bez rodowodu .... i tak je męczy :(
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez leonberg 7 sty 2012, o 23:32

asia123 napisał(a): :D brawo .... w końcu zrozumiałeś .... bo to ludzie zgotowali tym biednym psiakom taki los na jaki one nie zasłużyły.... :wink:
To takie pseudo hodowle powinniśmy likwidować a wysokie kary nakładać kto dopuszcza się takich czynów ! ( ten widok to jest dla mnie PSEUDO HODOWLA )

Tą PSEUDO HODOWLE w Rypinie by mogli sprawdzić i zamknąć bo tam cuda się dzieją, a facet ma psy z rodowodem i bez rodowodu .... i tak je męczy :(


?????????????? NIGDY NIE MIAŁEM INNEGO ZDANIA!!!!!!
ZAWSZE potępiałem wszelkie pseudohodowle oraz hodowle legalne nie dbające o psy.
Każdego psa trzeba kochać i dbać w równym stopniu bez względu na pochodzenie.
Nie ma nic złego w psach bez rodowodu, wszystko co złe jest w ich hodowcach. Nie ma dla mnie znaczenia jakimi pobudkami kierują się pseudohodowcy. Powinniśmy likwidować wszelkie pseudohodowle.
Powinniśmy także dążyć do zlikwidowania mnożycieli psów któży zarejestrowali hodowlę by produkować na skalę przemysłową psy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez Sissy 11 sty 2012, o 17:52

asia123 napisał(a): :D brawo .... w końcu zrozumiałeś .... bo to ludzie zgotowali tym biednym psiakom taki los na jaki one nie zasłużyły.... :wink:


:ojej:
Przepraszam,ale aż nie mogłam się powstrzymać. Od samego początku-i to nie tylko tej dyskusji,każdej poprzedniej także-przyświecał jeden cel-tępić i potępiać tych hodowców z Bożej łaski. Nigdy nikt nie powiedział,że to psy są temu winne-albo że są gorsze,złe,"zepsute". Nie wiem,gdzie tak wyczytałaś.
A błąd w tytule tematu był już omawiany i wyjaśniany,wystarczy przewertować temat.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez asia123 16 sty 2012, o 23:13

Sissy napisał(a):
asia123 napisał(a): :D brawo .... w końcu zrozumiałeś .... bo to ludzie zgotowali tym biednym psiakom taki los na jaki one nie zasłużyły.... :wink:


:ojej:
Przepraszam,ale aż nie mogłam się powstrzymać. Od samego początku-i to nie tylko tej dyskusji,każdej poprzedniej także-przyświecał jeden cel-tępić i potępiać tych hodowców z Bożej łaski. Nigdy nikt nie powiedział,że to psy są temu winne-albo że są gorsze,złe,"zepsute". Nie wiem,gdzie tak wyczytałaś.
A błąd w tytule tematu był już omawiany i wyjaśniany,wystarczy przewertować temat.


:roll: Przecież ta ustawa jest tak naprawdę do "D....Y" jest tak sporządzona, aby zarabiali na tym hodowcy i nieważne czy psiaki żyją w luksusie czy w piwnicy, ważne iż mają metrykę lub rodowód ... Rasowy = Rodowodowy - co to kuźwa ma znaczyć?! Hodowcy rozmnażają psy dla kasy i to jeszcze o wiele większej niż Ci pseudo-hodowcy ale o tym mało się mówi. Powinno się sprawdzać warunki bytowe gdzie jest jakakolwiek " hodowla - pseudo/hodowla " psów i takie rzeczy mogliby robić weterynarze bo oni najczęściej mają kontakt z osobą która rozmnaża psa swojego, prędzej czy później trafi tam aby pupili zaszczepić. Ja nic sissy nie wspomniałam o tym aby to psiaki były czemuś winne bo to nie ich wina jest tylko właścicieli ... Jak sądzicie, że ta ustawa poprawi status schronisk to jesteście w błędzie :wink: dopiero teraz może się ciekawie zacząć - będą przepełnione schroniska. Wątpię aby ludzie zaczęli przez tą ustawę brać psiaki ze schroniska :roll: Niestety takie jest życie :(
Asiunia
Avatar użytkownika
asia123
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2011, o 23:39

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez alex78 12 lut 2012, o 14:16

A ja bym pytanie odwrócił w drugą stronę… Hodowla nastawiona na rodowód ma stosunkowo krótką historię. Niestety w tym czasie przyczyniła się do czegoś co w warunkach naturalnych nie miało miejsca: do wzmocnienia genów odpowiedzialnych za upośledzenie. Wzrost zachorowań na choroby genetyczne - oto do czego doprowadziła chęć podniesienia prestiżu wystaw psów rasowych..
alex78
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lut 2012, o 02:19
Imię psa: Tequilla, Edward, Mazgaj

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez pakolina 24 sie 2012, o 11:54

ja nie miałam ani jednego psa z rodowodem, a każdy z nich był cudownym, kochanym psem. z rodowodem czy bez - kocha się tak samo.
czy znane jest Ci pojęcie ekologi? jeśli nie, zapoznaj się z terminem edukacja ekologiczna - dzięki temu dowiesz się czym jest ekologia i poznasz sposoby ochrony środowiska
pakolina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 14:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: husky

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez albercik7 13 wrz 2012, o 19:49

Na Boga, kto kazał Ci go zabić? Trzeba może sprawdzić co u niego się dzieje.
Tu pracuję i zapraszam Agencja PR. 1000% efektywnego AVE
albercik7
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 16:11
Imię psa: Sebastian
Rasa psa: mieszaniec

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez ikai 23 sty 2013, o 00:51

Ja mam pieknego Labradora bez rodowodu jakoś mi to nie przeszkadza. Nie wiem po co miałby mi służyć ten rodowód chyba tylko żeby sobie gdzieś zakurzony na półce leżał...
ikai
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 sty 2013, o 18:44
Imię psa: Maful
Rasa psa: Labrador

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez Kasiak321 19 lut 2013, o 12:06

ikai napisał(a):Ja mam pieknego Labradora bez rodowodu jakoś mi to nie przeszkadza. Nie wiem po co miałby mi służyć ten rodowód chyba tylko żeby sobie gdzieś zakurzony na półce leżał...

A skąd wiesz że masz pięknego labka? może tylko i wyłącznie Tobie on się podoba a jak by go hodowca oglądnął to może by stwierdził że ma za krótką kufę, złe kątowanie oraz wiele innych wad o których nawet nie masz pojęcia. Rodowód ma na celu przynajmniej w niedużym stopniu niwelowanie wad danej rasy. bo krzyżując nierasowce pogłębia się ich wady.
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez Sissy 28 kwi 2013, o 16:58

Kasiak321 napisał(a): jak by go hodowca oglądnął to może by stwierdził że ma za krótką kufę, złe kątowanie


Bardziej martwiłabym się-dajmy na to-chorobami genetycznymi. W pseudo nikt nawet nie myśli o tym,by robić jakiekolwiek badania pod tym kątem. Wystarczy poczytać o rage syndrome u cocker spanieli-idealny przykład,który obrazuje do czego prowadzi niefrasobliwość "hodowców".
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez Remka 15 maja 2013, o 16:40

Moim zdaniem nic nie ma,a co może być złego,złe to jest takie właśnie rozumowanie i podejście właścicieli.
Avatar użytkownika
Remka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 13:07
Lokalizacja: kraków
Imię psa: Tina
Rasa psa: mix

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez cockermanka 16 maja 2013, o 23:45

Remka napisał(a):Moim zdaniem nic nie ma,a co może być złego,złe to jest takie właśnie rozumowanie i podejście właścicieli.

Oj głupoty wypisujesz... :ojej:
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Postprzez Remka 20 maja 2013, o 22:09

nie miałam na myśli tu jakiś skrajnych przypadków.
Avatar użytkownika
Remka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 maja 2013, o 13:07
Lokalizacja: kraków
Imię psa: Tina
Rasa psa: mix

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints