Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Diana S 29 gru 2007, o 16:26

Ania to jest straszne co opisałaś :evil: .

A jakże prawdziwe Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ewka 29 gru 2007, o 16:50

bez papierów nie można sprzedać a co dopiero z papierami.


On tak powiedział? Dziwne... Czyli wie, że nie wolno sprzedawać psów nierodowodowych? Już się nie pytam, co jest, jeśli wie, bo to jest kompletnie głupie...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Diana S 29 gru 2007, o 22:29

Ewka napisał(a):
On tak powiedział? Dziwne... Czyli wie, że nie wolno sprzedawać psów nierodowodowych? Już się nie pytam, co jest, jeśli wie, bo to jest kompletnie głupie...


Ewka a coś ty myślała, że nie wiedzą...

Wiedzą i to doskonale...
(tylko udają, że jest inaczej) :roll: .

Ludzie są wygodni ... bo po co jeździć na wystawy, po co dążyć do uprawnień hodowlanych kiedy można prościej...Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ewka 30 gru 2007, o 16:31

No właśnie, udają...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez krka 2 sty 2008, o 14:05

Niech ktos zmieni prawo,niech robia naloty na bazary i inne"chodowle".Przeciez ci ludzie czuja sie bezkarni :!: :evil: Dopoki nie polecą"głowy chodowcow" i prawo nie wezmie sie za nich,tak naprawde nic nie jestesmy w stanie zrobic. Wegług mnie powinni nakładac wysokie mandaty z ktorych część powinna iść na dofinansowanie schronisk.Jednak to wątpliwa sprawa,patrzac na to co sie dzieje.Kazdy tylko mowi,ale nikt nic nie robi by zmienic prawo na korzysc zwierząt
Avatar użytkownika
krka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 14:20
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez bjossa 2 sty 2008, o 14:10

krka napisał(a):Niech ktos zmieni prawo,niech robia naloty na bazary i inne"chodowle".Przeciez ci ludzie czuja sie bezkarni :!: :evil: Dopoki nie polecą"głowy chodowcow" i prawo nie wezmie sie za nich,tak naprawde nic nie jestesmy w stanie zrobic. Wegług mnie powinni nakładac wysokie mandaty z ktorych część powinna iść na dofinansowanie schronisk.Jednak to wątpliwa sprawa,patrzac na to co sie dzieje.Kazdy tylko mowi,ale nikt nic nie robi by zmienic prawo na korzysc zwierząt


za to Ty szukasz suki do pokrycia dla swojego psa, który nie ma uprawnien hodowlanych :roll: własnie takie coś powino być karalne.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ewka 2 sty 2008, o 14:11

A te pseudohodowle nie są bezprawne? Hmm, jak widać nie bardzo się łapię w tym temacie...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Atena 2 sty 2008, o 14:26

krka napisał(a):Niech ktos zmieni prawo,niech robia naloty na bazary i inne"chodowle".Przeciez ci ludzie czuja sie bezkarni :!: :evil: Dopoki nie polecą"głowy chodowcow" i prawo nie wezmie sie za nich,tak naprawde nic nie jestesmy w stanie zrobic. Wegług mnie powinni nakładac wysokie mandaty z ktorych część powinna iść na dofinansowanie schronisk.Jednak to wątpliwa sprawa,patrzac na to co sie dzieje.Kazdy tylko mowi,ale nikt nic nie robi by zmienic prawo na korzysc zwierząt

ale przecież i ty się zaliczasz do owych "chodowców" :!:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Diana S 2 sty 2008, o 15:13

Ewka napisał(a):A te pseudohodowle nie są bezprawne? Hmm, jak widać nie bardzo się łapię w tym temacie...



Handel kwitnie i będzie kwitnął póki ktoś się porządnie za takich taśmowców nie weźmie.

A czy to kiedyś nastąpi :roll: ....

Jak dla mnie to złudne marzenie.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez bjossa 2 sty 2008, o 15:21

Ewka napisał(a):A te pseudohodowle nie są bezprawne? Hmm, jak widać nie bardzo się łapię w tym temacie...


nie ma nigdzie przepisu o zakazie rozmnażania psow bez rodowodu, jedyne do czego można sie przyczepić to warunki w jakich przetrzymywane sa zwierzeta ale i tak 'za małą szkodliwość społeczną' jakiekolwiek sprawy sa umarzane :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Pani X 18 mar 2008, o 18:56

Wielu rozmnażaczy tłumaczy się tak: "Wielu ludzi nie stać na rodowodowe pieski" . Na pytanie czy nie lepiej uratować jakiegoś nieszczęśliwego psa z schroniska mówią: "Ale takiego psa z schroniska nie można wiele nauczyć.". Nie dociera do nich, że w schronisku również można znaleźć szczeniaki. Co prawda one znikają najszybciej, ale jeśli ktoś mówi, że chce dla psów jak najlepiej to przecież może szukać i w końcu znajdzie. Potem zaczynają mówić " Co wy macie do kundelków, jakby one były mniej warte...!" Ale po co sprzeciwiamy się rozmnażaniu kundelków? Dla dobra tych które znajdują się w schroniskach. To właściwie jedyny sposób by uświadomić im to, że to co robią jest złe. Niestety prawie wszyscy rozmnażacze są nieczuli na wszelkie uwagi...
Pani X
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 16:22

Postprzez Diana S 18 mar 2008, o 19:12

Pani X napisał(a): Niestety prawie wszyscy rozmnażacze są nieczuli na wszelkie uwagi...


Takie osoby nie widzą w tym nic złego, że kryją swoją sukę...

znam pewną rodzinę (z widzenia) która wzieła Malamuta ze schroniska.

Piękna sucz naprawde. Pokrywają ją co jakiś czas (zgroza).

Oczywiście sucz nie jest rodowodowa...(jak się domyslacie)

a wiecie gdzie odbywają się akty miłosne? na dworze, późnym wieczorem gdzie mało ludzi chodzi... Obrazek.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ewka 18 mar 2008, o 19:28

Diana S napisał(a):
Pani X napisał(a): Niestety prawie wszyscy rozmnażacze są nieczuli na wszelkie uwagi...


Takie osoby nie widzą w tym nic złego, że kryją swoją sukę...

znam pewną rodzinę (z widzenia) która wzieła Malamuta ze schroniska.

Piękna sucz naprawde. Pokrywają ją co jakiś czas (zgroza).

Oczywiście sucz nie jest rodowodowa...(jak się domyslacie)

a wiecie gdzie odbywają się akty miłosne? na dworze, późnym wieczorem gdzie mało ludzi chodzi... Obrazek.


No, zgroza, zgroza... nie myślałaś czasem, by zwrócić im uwagę? (wiem, że to niewiele da, ale z reguły ludzie nie lubią takich nagłych ataków, mieszają się, krępują).
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Diana S 18 mar 2008, o 19:44

Ewka myslałam o tym by się odezwać...

Co więcej chciałam to zaalarmować tak głośno na ulicy, że wszyscy by patrzeli...

Co mnie powstrzymywało? a no sama nie wiem...

Może bezsilność, ze co to da...

Mój wzrok jadowy na nich... i buczenie pod nosem zwrócił ich uwagę na mnie...

Widziałam raz jak kryli ta sucz na dworze bo akurat byłam z psami...

Wiem tez że z tego krycia były tylko dwa młode...

Co się z nimi stało nie mam zielonego pojęcia...

Jak spytałam córkę tych os. po ile sprzedali psy?

zmieszana odpowiedziała, że ona nie wie... :roll: .

Wiem tez, że sucz była znów ciężarna bo strasznie była gruba...Obrazek.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Miki 19 mar 2008, o 00:56

No wiec tak mowicie ze trzeba pomagac psa ze schroniska zgadzam sie z wami w 100% ale takie pytanko ile was pomogło psu ze schroniska przygarniajac go? Nielubie wymadrzania sie ludzi ktorzy na temat psow ze schronisk nie maja pojecia! Ja tez jestem za r=r i mam 3 psiaki ze schroniska! Polecam sa to najwspanialsze psy na swiecie ale co trzeba pamietac - trzeba z nimi pracowac zaufanie nie zyskiuje sie przez jeden dzien! Zeby miec psa trzeba miec jakis pojecie ogolne o psach i tym trzeba ludzi uswiadamiac ze pies to obowiazek na bardzo dlugi okres w naszym zyciu i nie ma WAKACJI od psa! Ale tez oczywiscie trzeba ostrzegac ludzi przed pseudochodowcami!
Miki
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints