Co jest złego w psach bez rodowodu? ;//

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ewka 19 mar 2008, o 13:10

Miki napisał(a):No wiec tak mowicie ze trzeba pomagac psa ze schroniska zgadzam sie z wami w 100% ale takie pytanko ile was pomogło psu ze schroniska przygarniajac go? Nielubie wymadrzania sie ludzi ktorzy na temat psow ze schronisk nie maja pojecia!


Cóż, to sprawa indywidualna. Sądzę, że nikt nie mówił tu, że zawsze lepiej barć ze schroniska. Niektórzy ludzie chcą mieć psa o określonej psychice i wyglądzie, może chcą wystawiać (wtedy biorą z hodowli, nie z pseudohodowli). To nie jest wymądrzanie. Najczęściej pojawia się to w tematach o pseudohodowlach. Bo jeżeli nie chce się mieć rodowodowego, to bierze się ze schronu. I nie rozumiem... "pojęcie o psach ze schronisk". to one są jakieś inne? jak się ma pojęcie o psach to się ma też o tych schroniskowych. A jeżeli chodzi o pojęcie, to bardzo duża część osób ma pojęcie, są ludzie którzy przygarnęli, są ludzie, którzy kupili rodowodowe psy, wszyscy pojęcie mają jednakowe (w sensie "rodzaj", a nie o zasób wiedzy). Nie wyodrębnia się pojęć co do każdego zwierzęcia...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 19 mar 2008, o 15:25

Również jestem za akcją r=r, a mój piesio to schroniskowy kundel, uważam, że jeśli ktoś chce mieć po prostu czterołapego towarzysza to to jest najlepsze źródło:)
Gość
 

Postprzez Miki 20 mar 2008, o 00:07

Pies ze schroniska to nie szczeniak ktorego ukladasz sobie jak chcesz! Jest to pies nad ktorym trzeba pracowac nie znasz jego przeszlosci i nic o nim nie wiesz tym sie rozni od innych psow! Przez schronisko moze sie zmienic jego psychika! Nie wiesz do czego moze byc zdolny! Trzeba mec na ten temat jakakolwiek wiedze! Jak by ktos szukal informacji na temat rodzaju psow ze schroniska sa tu na forum doskonale objasnione! Polecam :) Tylko ze wiekszosc z nas ma psiaki "rasowe" nieprawdaz? ja tez mam takiego :) Ciesze ie z tego ale nigsy nie bedzie tak oddany jak pozostale!
Miki
 

Postprzez Gość 20 mar 2008, o 08:02

Po to są wolontariusze w schroniskach- i ja takie schroniska polecam, by doradzić. W schroniskach jest wiele szczeniąt, psów łagodnych bez większych zmian w zachowaniu i to one powinny iść do adopcji w pierwszej kolejności, a jeśli ktoś lubi wyzwania i ma odpowiednia wiedzę oraz doświadczenie może sobie wybrać pieska trudnego.

Wolontariusze również organizują internetowe akcje, wyciągają psy do hoteli, domów tymczasowych, socjalizują, by ułatwić im start w nowe życie.
Gość
 

Postprzez bjossa 20 mar 2008, o 09:06

ale schronisko to nie tylko psy dorosłe ale także i szczeniaki... jak taki 7 tyg szczenior moze miec kłopoty z psychiką :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Ewka 20 mar 2008, o 11:40

Miki napisał(a):Pies ze schroniska to nie szczeniak ktorego ukladasz sobie jak chcesz! Jest to pies nad ktorym trzeba pracowac nie znasz jego przeszlosci i nic o nim nie wiesz tym sie rozni od innych psow! Przez schronisko moze sie zmienic jego psychika! Nie wiesz do czego moze byc zdolny! Trzeba mec na ten temat jakakolwiek wiedze! Jak by ktos szukal informacji na temat rodzaju psow ze schroniska sa tu na forum doskonale objasnione! Polecam :) Tylko ze wiekszosc z nas ma psiaki "rasowe" nieprawdaz? ja tez mam takiego :) Ciesze ie z tego ale nigsy nie bedzie tak oddany jak pozostale!


I co z tego, że ma "rasowe", jak ty to ująłeś? Każdy wybiera jak chce i my nie będziemy we wszystko ingerować. Może ktoś woli z takiego źródła, z którego będzie miał psa o określonej psychice i wyglądzie, bo tak mu pasuje.

Nie każdemu psu zmienia się psychika. To tez zależy od warunków w schronisku. Fakt jeżeli posiedzi z 3 lata praktycznie bez kochającego właściciela, to może mu się tam coś z psychiką podziać, ale nikt nie mówi, że zawsze.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Miki 20 mar 2008, o 17:04

Tak zeby nie bylo nie, do konca zrozumialas o co mi chodzi. Chodzi mi o psa "rasowego" czyli bez rodowodu. W schroniskach wiem ze sa szczeniaki ale jest ich malo! Wiecej jest psow doroslych. Niestety. I mi własnie chodzi o psy dorosle.
Miki
 

Postprzez gonzo911 15 kwi 2008, o 12:09

Przeczytałem te posty wasze jestem takiego stwierdzenia iz jesteście za pieskami z rodowodem .ale przecież są ludzie którzy maja parkę piesków rasowychy lecz bez rodowodu i te pieski wcale nie sa gorsze..Ludzie przecież to tylko kawałek papieru..no chyba ze planujecie z waszymi pupilami na wystawy jezdzic to fakt kup sobie..z rodowodem...Ale po kupnie tego pieska z "papierami"nie chodz dumna jak Paw ze masz pieska z papierami...innym ludzia starczy zwykly bez rodowodu piesek rasowy bo nie chca tak jak Wy czerpac korzysci finansowych z pupila...Oczywiście zgadzam sie z wami ze kundelkow jest za duzo i nic sie z tym nie robi...ale przeciez taki rolnik z wsi suczka ma małe to chyba lepiej jak pojedzie traktorem na rynek i sprzeda za glupie 20 zlotych szczeniaka aby mu sie wrocilo za ropę co wleje do baku .Niz idac z wnuczkiem nad staw i topiac te bezbronne malenstwa..Tyle ode mnie..troszke mnie irytuje czesc wypowiadajacych ktorzy skreślają pieski rasowe bez tych jakze przez was upragnionych papierow..Tyle ode mnie pozdrawiam
gonzo911
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 kwi 2008, o 18:54

Postprzez Diana S 15 kwi 2008, o 12:40

gonzo911 napisał(a):Przeczytałem te posty wasze jestem takiego stwierdzenia iz jesteście za pieskami z rodowodem .ale przecież są ludzie którzy maja parkę piesków rasowychy lecz bez rodowodu i te pieski wcale nie sa gorsze..


Nikt tutaj nie twierdzi, ze kundelki to gorsze psy...


gonzo911 napisał(a): Ludzie przecież to tylko kawałek papieru..no chyba ze planujecie z waszymi pupilami na wystawy jezdzic to fakt kup sobie..z rodowodem...Ale po kupnie tego pieska z "papierami"nie chodz dumna jak Paw ze masz pieska z papierami...innym ludzia starczy zwykly bez rodowodu piesek rasowy bo nie chca tak jak Wy czerpac korzysci finansowych z pupila...


Owszem tyko kawałek papieru, ale jakże ważny bo stwierdzający rasowość psa...

osoby które mają psy papierowe (z metryką) wcale nie chodzą dumne ja paw...

Chcą miec psy zdrowe i rasowe.

Poza tym mając psa z metryką nie musisz go wystawiać...

jesteś tu nowy więc natkniesz się jeszcze nie raz na posty typu
rasowy= rodowodowy.


gonzo911 napisał(a): Oczywiście zgadzam sie z wami ze kundelkow jest za duzo i nic sie z tym nie robi...ale przeciez taki rolnik z wsi suczka ma małe to chyba lepiej jak pojedzie traktorem na rynek i sprzeda za glupie 20 zlotych szczeniaka aby mu sie wrocilo za ropę co wleje do baku .Niz idac z wnuczkiem nad staw i topiac te bezbronne malenstwa..


A dlaczego taki rolnik nie podaruje tych maluszków lub nie pilnuje dobrze swojej suni by młodych nie mała...

Takie właśnie są uroki wiosek... mało ważne czy sucz ma cieczkę i mało wazne by ją lepiej przypilnować...


gonzo911 napisał(a): Tyle ode mnie..troszke mnie irytuje czesc wypowiadajacych ktorzy skreślają pieski rasowe bez tych jakze przez was upragnionych papierow..Tyle ode mnie pozdrawiam


Mnie natomiast irytuje twoje podejście do psów rasowych...

Nikt tutaj nie jest stronniczy co do kundelków (jak ty to mówisz bezpapierowych). Sama mam jedną suczkę z pseudohodowli i nie uważam by była gorsza od mojej drugiej suczki rodowodowej...

Niemniej złamanego grosza bym nie dała czy też zapłaciła pseudohodowli...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez pauli 15 kwi 2008, o 13:17

gonzo911 napisał(a):Ale po kupnie tego pieska z "papierami"nie chodz dumna jak Paw ze masz pieska z papierami...

oj ja chodzę dumna jak paw :lol: przecież mój pies ma na czole napis informujący o jego pewnym pochodzeniu ;)

gonzo911 napisał(a):Wy czerpac korzysci finansowych z pupila.


ojjj straszliwie na swoim psie zarobiłam.. póki co znalazł raz stówkę na spacerze i jakoś on nie chce szukać więcej pieniędzy.. :(

gonzo911 napisał(a):taki rolnik z wsi suczka ma małe to chyba lepiej jak pojedzie traktorem na rynek i sprzeda za glupie 20 zlotych szczeniaka aby mu sie wrocilo za ropę co wleje do baku .Niz idac z wnuczkiem nad staw i topiac te bezbronne malenstwa..


prościej jest zapobiegać niepotrzebnej ciąży i nie powoływać na świat nowych psów.. ale do tego potrzebna jest edukacja, edukacja, edukacja.. także rolnika ze wsi.

gonzo911 napisał(a):Tyle ode mnie..troszke mnie irytuje czesc wypowiadajacych ktorzy skreślają pieski rasowe bez tych jakze przez was upragnionych papierow..Tyle ode mnie pozdrawiam


trochę się z tymi słowami zgodzę.. trochę to jest irytujące gdy w każdym temacie pojawia się wzmianka o r=r, bo gdy ktoś pyta co psu dać jeść, od razu dostaje pytanie zwrotne - a z jakiej hodowli piesek ;) [ podchwytliwe ;)]
ale gonzo - szkoda że nie widzisz nic złego w bezmyślnym rozmnażaniu psów. w psedohodowli inaczej mówiąc fabryce ślicznych rasowych piesków ale bez rodowodu, psy nierzadko mieszkają w oborze, w brudzie, chłodzie, ze złym jedzeniem, nie szczepione, nie odrobaczone, nie socjalizowane, traktowane jak towar który trzeba szybko sprzedać.
równocześnie w schroniskach psy spędzają po dziesięć lat bez nadziei na to, że kiedykolwiek opuszczą swój boks.
i zminimalizowaniu powyższych zjawisk służy akcja uświadamiania ludziom co to jest rodowód, co on daje, co to jest pseudohodowla i wykorzystywanie zwierząt do zarobku.
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez maczka 15 kwi 2008, o 17:55

A ja wziełam szczeniaka ze schroniska i nie oddałabym go za żadne skarby świata, jest grzeczny, oddany i strasznie mnie kocha a ja jego! Jest jeszcze mały ale za to bardzo mądry bo wiele przeszedł w schronie! Nie ma zwichrowanej psychiki, może tylko poza faktem, że nie opuszcza mnie na krok ale jak zostaje sam w domu to jest grzeczny i niczego nie niszczy (jak narazie) :) Bardzo lubię pieski rasowe bo sa piękne ale mój tez jest piekny choć jest tylko (a może aż) kundelkiem :D Niestety ułożenie psa zależy od człowieka, a ten niestety w czasem okazuje sie kompletnie nieodpowiedzialny! :( I jak można przeczytać te "dzikie" hodowle to jakaś plaga i zgoza! :evil:
Avatar użytkownika
maczka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 16:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez bjossa 15 kwi 2008, o 18:35

gonzo911 napisał(a):Przeczytałem te posty wasze jestem takiego stwierdzenia iz jesteście za pieskami z rodowodem .ale przecież są ludzie którzy maja parkę piesków rasowychy lecz bez rodowodu i te pieski wcale nie sa gorsze..Ludzie przecież to tylko kawałek papieru..no chyba ze planujecie z waszymi pupilami na wystawy jezdzic to fakt kup sobie..z rodowodem...Ale po kupnie tego pieska z "papierami"nie chodz dumna jak Paw ze masz pieska z papierami...innym ludzia starczy zwykly bez rodowodu piesek rasowy bo nie chca tak jak Wy czerpac korzysci finansowych z pupila...Oczywiście zgadzam sie z wami ze kundelkow jest za duzo i nic sie z tym nie robi...ale przeciez taki rolnik z wsi suczka ma małe to chyba lepiej jak pojedzie traktorem na rynek i sprzeda za glupie 20 zlotych szczeniaka aby mu sie wrocilo za ropę co wleje do baku .Niz idac z wnuczkiem nad staw i topiac te bezbronne malenstwa..Tyle ode mnie..troszke mnie irytuje czesc wypowiadajacych ktorzy skreślają pieski rasowe bez tych jakze przez was upragnionych papierow..Tyle ode mnie pozdrawiam


cos czuje ze to troche do mnie skierowane z powodu moich postów w temacie o pinczerze...

uprzejmię inforumuję, że mam psa kundla, bez rodowodu, i inych papierów... nie wartosciuje psa na lepszy i gorszy. Tu nie chodzi o psy ale o ludzi. Jak mozna dopuszczac swoją sukę skoro w schroniskach usypia sie zdrowe psy bo dla nich nie ma miejsca?! to jest okrucieństwo, powoływanie na świat kolejnych kundli gdy inne żyją w strasznych warunkach. Nie ma czegos takiego jak pies rasowy bez rodowodu, jak nie ma papierka nie ma i rasy. poza tym jakie korzysci mozna czerpac z rasowego (rodowodowego) psa? cos mi sie wydaje, ze to raczej ludzie, którzy dopuszczają pseudorasową sukę robią to wylacznie dla pieniedzy.. no bo jaki inny moze byc powód? dlatego mówie stanowcze NIE dla kupowania psów z pseudohodowli (czyli hodowli gdzie rozmnaza sie psy nierasowe).
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez takasobieja 15 kwi 2008, o 18:43

To wszystko to jak walenie głowa o ściane, mówisz jak do słupa.
Nerwy mi pusciły :D
Do diabła ciasnego... pies z rodowodem to przede wszystkim pewnosc. Pewnosc ze kupiles psa jakiego chciales, ze nie wypełniłes kieszeni ludziom którzy psy "produkują", ze nie bedzie miec problemów ze zdrowiem, bo był przebadany itp.
Czy Wy ludzie nie umiecie racjonalnie myslec? Pomyslcie, ile psow jest w schronach..a Wy je dalej chcecie "produkowac" a powiedzcie po co wam to? No po co? Tylko i wyłaczcie dla KASY! Kasa Kasa Kasa! DLa was się to liczy... I nie mówcie "ze chcecie potomków swoich malenstw"- kazdy by chcial, ale pomyslcie ile domów odbieracie psom ze schronisk! Jestescie egoistami i ...**... powstrzymam się, bo juz nie mozna się tyle powtarzac :D uff...

Forumowicze moi kochani... ja was po prostu kocham! I r=r górą!
bleeh :P
Ostatnio edytowano 15 kwi 2008, o 18:47 przez takasobieja, łącznie edytowano 2 razy
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Lilka 15 kwi 2008, o 18:44

Wielu ludzi, którzy mają suki 'ulegają ' stereotypowi, że suka chociaż raz musi mieć szczenięta :roll: .
Dlatego tez rozmnażają psy
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez olwo 15 kwi 2008, o 19:16

Wszystko zostało już napisane, nie będę się powtarza ;)
Zwrócę tylko uwagę na jedną (no, na dwie) rzeczy:


gonzo911 napisał(a):bo nie chca tak jak Wy czerpac korzysci finansowych z pupila...

Z tego co zrozumiałam twierdzisz, że na rozmnażaniu rasowych (tzn. rodowodowych) psów można zarobić.
Ale tak nie jest :!:
Często Hodowcy "dokładają" do szczeniąt.

Podczas gdy chodowcy tylko zarabiają. Te parę stów idzie prosto do ich kieszeni. Nie muszą NIC wydawać. Tylko biorą.

ale przeciez taki rolnik z wsi suczka ma małe to chyba lepiej jak pojedzie traktorem na rynek i sprzeda za glupie 20 zlotych szczeniaka aby mu sie wrocilo za ropę co wleje do baku .Niz idac z wnuczkiem nad staw i topiac te bezbronne malenstwa..

Oczywiście lepiej jak sprzeda za te 20zł.
Mieszkam na wsi i wiem jak ciężko jest przetłumaczyć niektórym ludziom :roll: Mój Pysiek też jest właśnie "z niedopilnowania".

Ale w akcji r=r nie chodzi głównie o to. My przeciwstawiamy się w niej zaplanowanemu rozmnażaniu psów bez uprawnień hodowlanych. "Produkcji" TYLKO dla zysku. Bo TYLKO zysk jest motywacją dla takich ludzi. Nie miłość do rasy, czy w ogóle do psów. Zysk. Kasa. Pieniądze. Tylko to się liczy dla pseudohodowców.
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints